За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 096 459
  • 20 750
  •   1
Отговори
# 9 915
  • Мнения: 8 891
Оф, аз приемам, че с някои хора има за какво да си говоря, с други - не. Различни сме, толкова. О, забравих - много ми е важен и тона, не само темата. Менторският ме влудява, по всяка тема.

Ако ви отегчават разговори за деца и предпочитате за кариера, как бихте реагирали ако партньора ви говори много за работата си?

В момента много ми липсват разговорите за близки планове за развлечения и пътувания.

# 9 916
  • Мнения: 15 204
Това е субективно. Аз коментирам конкретно мнение, което никак не ми звучи ок. Познавам много красиви и успели несемейни жени и нито една не е нещастна от този факт. Подобни жени, ако искат дете, го получават по един или друг начин.
Не на всяка жена мечтата и е да е семейна. Най-добре е да не се коментират далечни познати и щастливи ли са според нас.
Съгласна съм, че е субективно, но пък всеки гледа от собствената си камбанария и мери със собствен аршин. Аз също мисля, че човек може да намери смисъл и щастие в много неща, различни от семейство и деца, но пък много, които нямат тези двете се чувстват нещастни. По света има всичко, ние просто се съсредоточихме в едно мнение/мисъл, която няма претенции за правилно или грешно, просто споделена.

# 9 917
  • Мнения: 40 892
Чуждото битие по подразбиране на никого не му е интересно, но всеки смята, че неговото битие е най-интересно. Почти всеки е в този мисловен капан или не капан, а клише. А на маса  с бивши съученици е ясно какво се случва - всеки иска да покаже, че е постигнал нещо в живота и това винаги дразни останалите.

Ха, ние когато се събираме общо взето избягваме да говорим за това кой каква кариера има, колко е богат и издигнат и прочее. То се долавя, но се избягва и като се засегне темата въпросният по-скоро гледа да смени, отколкото да се надува. Говорим си за политика, за бизнес като цяло, за децата (вече пораснали),  някои се хвалят с внуци (а останалите завиждаме и си викаме "Дай, Боже, всекиму"). Някои разказват и за любовници или други смешни неща. Абе, купон е, но хубавото му е точно, че никой нищо не иска от другите, мъжете не се опитват да те вкарат в леглото (както беше в училище), никой не се хвали или оплаква от живота си и е доста леко и забавно. Но покрай Ковид спряхме Sad

Иначе кариери, слава, постове са си dust in the wind, семейството е това, за което човек трябва да се грижи и то му остава докрай (ако се е грижил добре). И точно доброто семейство за мен е успех в живота.

# 9 918
  • Мнения: X
Напоследък се чувствам като провален неудачник, имам чувството че във всяко нещо се провалям. Не вярвам в себе си, не съм мотивиран, за това си мисля.

# 9 919
  • София
  • Мнения: 13 661
Напоследък се чувствам като провален неудачник, имам чувството че във всяко нещо се провалям. Не вярвам в себе си, не съм мотивиран, за това си мисля.
Изгуби ти се постът в разни борби. Не мисля, че нормален човек не е имал момент, в който да не се е чувствал така.
Това с вярата в себе си е преекспонирано. В крайна сметка е важно да се оцелява. Прави каквото трябва, за да ти е спокойно и добре.

# 9 920
  • Мнения: 1 415
По повод горните коментари,аз съм доволна от някои избори за живота си, които съм направила,от някои не съм,но вече съм стигнала до момент, когато харесвам живота си,въпреки недостатъците му. Банално но вярно,винаги може да е по-зле. И най-важното за мен е,че съм свободна да избирам.Без свобода нищо не става. Давам си сметка,че може би не правя достатъчно,за да подобрявам нещата,но това също е въпрос на гледна точка.Ако чувстваш,че си окей с нещо,от какъв зор да го променяш?
Ако повече хора осъзнаваха,че никой не може и не трябва да се мъчи да живее чужд живот,колко мъки и страдания щеше да си спести човечеството...

# 9 921
  • Мнения: 4 941
Да, много хора живеят, за да се доказват, а не гледат просто да са щастливи.
Хубаво е да правим нещата, защото искаме, а не, защото трябва. 🙂

# 9 922
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо двете неща да са в противоречие? Има хора, за които това е част от щастието, да се доказват най вече пред себе си. Казва се амбиция.

# 9 923
  • Мнения: 5 262
Тинити като си помислиш по-скоро рядко ще намериш някой, който иска да е нещастен. Следва , че хората правят нещата за да са щастливи.

По принцип обобщенията са в графата нищо неказано . ащото те не могат да бъдат вярни. И от там дискусиите са много лепкави за хоби съветници по форуми, но са просто безсмислени. Защото както един може да каже всички с деца са щастливи, друг може да каже всички с деца са нещастни , а трети може да каже никой нее щастлив каквото и да прави и т.н. Така че обобщенията служат само за поводи за писане на нямащите друга работа и друга изява освен форума .

Аз пък се замислих колко в същност е сложно хранене разнообразно на семейство с 2 деца по 2 пъти на ден. Ако само вечеря се прави ок, но и обяда да е разнообразен ... ми иде в повече. Защото моите рядко искат да ядат нещо , което е останало от предно ядене. Голям гърч. Малки количества , различно и да се хареса . Ужас.

# 9 924
  • Мнения: 15 204
Аз пък се замислих колко в същност е сложно хранене разнообразно на семейство с 2 деца по 2 пъти на ден. Ако само вечеря се прави ок, но и обяда да е разнообразен ... ми иде в повече. Защото моите рядко искат да ядат нещо , което е останало от предно ядене. Голям гърч. Малки количества , различно и да се хареса . Ужас.
Това е нещо, пред което се изправям почти ежедневно. Безкрайно съм благодарна на момичетата от кулинарния подфорум, те са моето спасение.

# 9 925
  • София
  • Мнения: 13 661
Тинити като си помислиш по-скоро рядко ще намериш някой, който иска да е нещастен. Следва , че хората правят нещата за да са щастливи.

По принцип обобщенията са в графата нищо неказано . ащото те не могат да бъдат вярни. И от там дискусиите са много лепкави за хоби съветници по форуми, но са просто безсмислени. Защото както един може да каже всички с деца са щастливи, друг може да каже всички с деца са нещастни , а трети може да каже никой нее щастлив каквото и да прави и т.н. Така че обобщенията служат само за поводи за писане на нямащите друга работа и друга изява освен форума .

Аз пък се замислих колко в същност е сложно хранене разнообразно на семейство с 2 деца по 2 пъти на ден. Ако само вечеря се прави ок, но и обяда да е разнообразен ... ми иде в повече. Защото моите рядко искат да ядат нещо , което е останало от предно ядене. Голям гърч. Малки количества , различно и да се хареса . Ужас.

Разнообразно аз разбирам да има всички групи храни в здравословно количество. Аз не се наемам да готвя по три пъти на ден. Ако не искат втори път да ядат, да се оправят.

# 9 926
  • Мнения: 5 262
не знам . омръзва

# 9 927
  • Мнения: 18 498
Скрит текст:
Тинити като си помислиш по-скоро рядко ще намериш някой, който иска да е нещастен. Следва , че хората правят нещата за да са щастливи.

По принцип обобщенията са в графата нищо неказано . ащото те не могат да бъдат вярни. И от там дискусиите са много лепкави за хоби съветници по форуми, но са просто безсмислени. Защото както един може да каже всички с деца са щастливи, друг може да каже всички с деца са нещастни , а трети може да каже никой нее щастлив каквото и да прави и т.н. Така че обобщенията служат само за поводи за писане на нямащите друга работа и друга изява освен форума .

Аз пък се замислих колко в същност е сложно хранене разнообразно на семейство с 2 деца по 2 пъти на ден. Ако само вечеря се прави ок, но и обяда да е разнообразен ... ми иде в повече. Защото моите рядко искат да ядат нещо , което е останало от предно ядене. Голям гърч. Малки количества , различно и да се хареса . Ужас.
Разнообразно аз разбирам да има всички групи храни в здравословно количество. Аз не се наемам да готвя по три пъти на ден. Ако не искат втори път да ядат, да се оправят.

Научи ги да готвят Simple Smile По време на предишното затягане на мерките доста народ писа как децата им са започнали да се интересуват от готвене и да помагат. Може пък да проработи.

# 9 928
  • София
  • Мнения: 13 661
Скрит текст:
Тинити като си помислиш по-скоро рядко ще намериш някой, който иска да е нещастен. Следва , че хората правят нещата за да са щастливи.

По принцип обобщенията са в графата нищо неказано . ащото те не могат да бъдат вярни. И от там дискусиите са много лепкави за хоби съветници по форуми, но са просто безсмислени. Защото както един може да каже всички с деца са щастливи, друг може да каже всички с деца са нещастни , а трети може да каже никой нее щастлив каквото и да прави и т.н. Така че обобщенията служат само за поводи за писане на нямащите друга работа и друга изява освен форума .

Аз пък се замислих колко в същност е сложно хранене разнообразно на семейство с 2 деца по 2 пъти на ден. Ако само вечеря се прави ок, но и обяда да е разнообразен ... ми иде в повече. Защото моите рядко искат да ядат нещо , което е останало от предно ядене. Голям гърч. Малки количества , различно и да се хареса . Ужас.
Разнообразно аз разбирам да има всички групи храни в здравословно количество. Аз не се наемам да готвя по три пъти на ден. Ако не искат втори път да ядат, да се оправят.

Научи ги да готвят Simple Smile По време на предишното затягане на мерките доста народ писа как децата им са започнали да се интересуват от готвене и да помагат. Може пък да проработи.
Именно. Могат салата и яйца да си направят и ще е полезно и балансирано. Ако съм направила мусака за вечеря, не виждам проблем да я ядат и на обяд на другия ден.

# 9 929
  • Мнения: 18 498
Супер значи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт