За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 627
  • 20 735
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 6 381
по това че мисли не значи че и го прави - повечето и не го правят ....
Направил го е в гнусните си мисли. Христос ни учи да не прелюбодействаме,  да не убиваме, да не крадем и т.н. не само на дело, а и в мислите си. Peace
...

А Христос казва и да не съдим. А вие съдите - похот - гнусна, мисъл - гнусна. Любовта и тя ли е такава в случая? (ето и аз ви осъдих в мислите си)

# 826
  • София
  • Мнения: 62 595
нали, това е позитилна психология по религиозному.

# 827
  • Мнения: 9 152
 ina.ina,
не, съвсем  не съдя.  Има Кой да съди. Всеки един от нас. Аз казвам какво съм чела в православните четива.  Peace

# 828
  • Мнения: 6 381
ina.ina,
не, съвсем  не съдя.  Има Кой да съди. Всеки един от нас. Аз казвам какво съм чела в православните четива.  Peace

Ти вече си осъдила в мислите си и си го показала в написаното тук. Поне за мен е така. (емотикон: мир и любов - че не мога да го намеря)

# 829
  • Мнения: 9 152
ina.ina,
не, съвсем  не съдя.  Има Кой да съди. Всеки един от нас. Аз казвам какво съм чела в православните четива.  Peace

Ти вече си осъдила в мислите си и си го показала в написаното тук. Поне за мен е така. (емотикон: мир и любов - че не мога да го намеря)
За теб. Simple Smile
 Моите мисли не си ги видяла.
Ако от нещо се гнуся, това е от греха. А не от Човека, паднал в него. Всички падаме. И трябва с Любов да си помагаме, прощавайки си.
И така е до края на дните ни. Бог с теб  Hug Praynig
Има една книжка : "С болка и любов за съвременния човек", на наш съвременник монах, канонизиран вече. А ето и духовното му завещание :
                                                                                 ***
Духовното завещание

„Аз, монахът Паисий, според както изпитах себе си, видях, че съм нарушил всички заповеди на Господа, извърших всички грехове. Няма значение, че някои са извършени в по-лека степен, нямам никакво оправдание, понеже Господ много ме облагодетелства. Молете се Христос да ме помилва. Простете ми и простени бъдете всички, които мислите, че сте ме огорчили. Благодаря много и пак: молете се.
Монах Паисий”

# 830
  • Мнения: 4 303
И тази тема ли съсипвате?

# 831
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Напоследък си мисля, че колкото и да искаш нещо, ако не ти те получава, не му е сега времето. И как нищо не става без усилие. Но е много трудно да прецениш кога е дошло времето и какво усилие да положиш. Явно идеята е, че ако нещо се случва лесно и без усилие, значи му е дошло времето.

# 832
  • Мнения: 4 941
Напоследък си мисля, че колкото и да искаш нещо, ако не ти те получава, не му е сега времето. И как нищо не става без усилие. Но е много трудно да прецениш кога е дошло времето и какво усилие да положиш. Явно идеята е, че ако нещо се случва лесно и без усилие, значи му е дошло времето.
Така е, понякога колкото и усилия да полагаме нещата не се получават.Просто защото явно не е трябвало, знам ли?!Но винаги трябва да опитваме отново и отново,щом желаем нещо силно.

# 833
  • Мнения: 177
Цитат
Е,не съм мъж,но мисля за същото! Пости са,но признатият грях,не е грях!:rage:
Каде е казано че да мислиш за секс е грях, грях е прелюбодейството а бог е казал множете се и се плодете, за пости нищо не е казал. А Христос е казал - обичай ближния - няма противоречие !

# 834
  • Мнения: 5 820
   Моля ви се не превръщайте темата в религиозен спор!!!

# 835
  • Мнения: 11 984
   Моля ви се не превръщайте темата в религиозен спор!!!

+1
Иначе за връзката на секса с постите. Не съм вярваща, но доколкото знам по време на пости се препоръчва и въздържание от секс (но това май е само за строгия пост).

От месеци си мисля за ваканция и море. И ето, че днес пристигнахме на морето. Всичко е, о'к. Предстои ни чудна седмица, дано не ни пипне само някой летен вирус  Nature Sunny

Следващото на дневен ред е  smile3529, че си имам първокласничка. Но това засега ще почака.

А децата вече си мислят за ...  santa2 посред лято. Иди че ги разбери newsm78

# 836
  • София
  • Мнения: 62 595
тези пости и въздържание не са измислени за отслабвване, а вярващият да се отдаде на размишления и смирение, да има религиозно преживяване, да се изповяла за греховете си и т.н. Сега ужким вярващи, пък опростяват нещата на ниво ядем и серем или не ядем и серем.

Тоа, на което му казваме, че не му е било времето, на рационално ниво означава, че не са се срещнали в една точка факторите време, място и субект. Ако не се получи от първия път, може да се получи от втория, тъкмо има натрупан опит и анализ на опита.

# 837
  • Мнения: 9 152
   Моля ви се не превръщайте темата в религиозен спор!!!
подкрепям Simple Smile

Мисля и аз за морето. Нашето море Heart Eyes

Мисля и за днешното частично лунно затъмнение, както и за слънчевото , което ще е в Лъв, на 21 август.
Хора със Слънце или възлова точка, Асц. в този знак (и градус) е добре да са будни.

# 838
  • Мнения: 1 091
Мисля си за един мой много близък човек.Прави поредната глупост,като се заблуждава,че никой не знае.А аз и още няколко човека знаем,но се правим,че не е така.А тя не ми споделя нищо по този въпрос.И сега се чудя дали да и кажа,че знам или да си замълча.Много я обичам,тя ми е сестра по душа и ме боли, като гледам какви ги върши.

# 839
  • Мнения: 5 820
Мисля си за един мой много близък човек.Прави поредната глупост,като се заблуждава,че никой не знае.А аз и още няколко човека знаем,но се правим,че не е така.А тя не ми споделя нищо по този въпрос.И сега се чудя дали да и кажа,че знам или да си замълча.Много я обичам,тя ми е сестра по душа и ме боли, като гледам какви ги върши.

   По-добре е тя да се научи от грешките си. Щом става въпрос за братя и сестри, много трудна е връзката там. Знам, защото имам брат. На моя брат не му казвам, когато прави поредната грешка! Познавам го много добре как ще реагира и по-добре да замълча, отколкото да доведа до скандал и грозни обиди!

Общи условия

Активация на акаунт