За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 096 015
  • 20 740
  •   2
Отговори
# 2 430
  • Мнения: 4 611
Мисля си за ученическите години, беше голям кошмар. Не уроците, а 2 съученички, които се държаха ужасно с мен, всекидневно ме заливаха с омраза и жлъч. Понякога нямам покой като си мисля за тези неща, защо ми се случиха, защо родителите ми не ми помогнаха. Сега съм щастлива, имам семейство, но често им разказвам какъв ад беше в училище. Не мога да го превъзмогна.
Винаги ми е било странно това. Това някакъв мазохизъм ли е да преживяваш нещата отново и отново и да не спираш да си ги спомняш, че даже и на други хора да ги разказваш постоянно. Малко ми звучиш, сякаш се самосъжаляваш често и се поставяш в ролята на жертва, което не ми се струва добре за самата теб. Наслаждавай се на семейстото си и не си спомняй за такива кофти неща. Минало, заминало.
Опитвам се да не си спомням, но ме човърка от вътре.
Мислила ли си да се обърнеш към психолог, който да ти помогне да ги отработени тия неща? Според мен опитай - заслужаваш да си щастлива, а не да се терзаеш за неща от преди 100 години.

# 2 431
  • Мнения: 9 152
Аз  съм имала проблемно детство и много ми помогнаха духовните знания, затова препоръчвам на
 10001 да се обърне към духовни практики, съвети и помощ. Със сигурност ще са по -ефективни от споделянето /оплакването пред близките.

# 2 432
  • Мнения: 3 732
За работата си мисля дали ми харесва.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 12:12 от Plava luda lutka

# 2 433
  • Мнения: 1 167
Аз съм ужасно комуникативна и бързо намирам общ език с всички. Счетоводител съм в производствена фирма. Такова нещо като иерархия при мен не съществува. След като си свърша работата в офиса отивам в цеха, не ми тежи да опаковам продукция, да лепя етикети или нещо друго, напротив много ми е приятно в смях и закачки да си отпочина от документация. Колежките ме приемат като една от тях, а не като онази от администрацията, която се притеснява да не си счупи маникюра. Шефа ни е много точен, във всяко отношение. Прави сте, че е важен колектива, защото в предишната ми работа изкарах 6 ужасни месеца като мениджър в една фирма,  работих със "змии", които ме злепоставяха всячески. Напуснах не заради тях, а заради системното оставяне след работа по 2-3 ч. Време, което не се заплащаше.

# 2 434
  • Мнения: 6 382
Мисля си за ученическите години, беше голям кошмар. Не уроците, а 2 съученички, които се държаха ужасно с мен, всекидневно ме заливаха с омраза и жлъч. Понякога нямам покой като си мисля за тези неща, защо ми се случиха, защо родителите ми не ми помогнаха. Сега съм щастлива, имам семейство, но често им разказвам какъв ад беше в училище. Не мога да го превъзмогна.
Защо не се обърнеш към психотерапевт?
+1
Трябва някой да ти помогне за такъв проблем. И още повече, че го пренасяш и към децата си.

# 2 435
  • Мнения: 275
За това, че взех ужасно много грешни решения от началото на годината.

# 2 436
  • Мнения: 9 152
За това, че взех ужасно много грешни решения от началото на годината.
чрез грешките и страданието са най-  стабилните ни уроци.

# 2 437
  • Мнения: 4 941
Аз си мисля за апартамента, който предстои да купим. Дали си заслужава? Добър избор ли правим? Ще мине ли всичко наред, сега с тези имами и най разни гадости? Все такива неща и още куп по оформяне на документите. Дано правим правилния избор и всичко бъде наред!

# 2 438
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Прави сте, че е важен колектива, защото в предишната ми работа изкарах 6 ужасни месеца като мениджър в една фирма,  работих със "змии", които ме злепоставяха всячески. Напуснах не заради тях, а заради системното оставяне след работа по 2-3 ч. Време, което не се заплащаше.

Аз в момента съм в такъв отровен колектив. Чак здравето ми се разклати от простотиите в работата. Административните отдели, имам чувството, че повсеместно са змиярници. Да не говорим за счетоводствата.
Предпочитам хиляди пъти работата с обикновените работници пред общуването с двулични и злобни "интелектуалци".

# 2 439
  • Мнения: 1 485
Мисля си, че приятелките ми забременяват, омъжват се... А аз - нищо. Мисля, че вече за този етап съм удовлетворена в кариерен план и трябва да помисля за личния....

# 2 440
  • Мнения: 1 167
Една голяма моя мечта днес се разпадна Sad . И преди бях писала, че ме е страх, че няма да се осъществи и ето. Отлага се за никога Sad
Пс: предишният ми псевдоним бе Мама голяма!

# 2 441
  • Мнения: 39 291
Ако не става въпрос за нечий живот да знаеш, че всичко е поправимо. Гуш.

# 2 442
  • Мнения: X
Една голяма моя мечта днес се разпадна Sad . И преди бях писала, че ме е страх, че няма да се осъществи и ето. Отлага се за никога Sad
Пс: предишният ми псевдоним бе Мама голяма!

Съжалявам...От друга страна-помисли, това че ти е била голяма мечта, не значи непременно, че е най-доброто за теб. Може би сега си мислиш така. За всичко си има причина, със сигурност те чака нещо хубаво, за което не си е мечтала!:)

# 2 443
  • Мнения: 1 167
Не, не става въпрос за човешки живот, нито за здраве-за щастие. Имаше вариант, на един наследствен имот фирма да ни построи апартамент, но се отказаха. Толкова много искам да имам самостоятелно жилище, че се побърквам от тази мисъл ( сега живея с други хора). Варианта с кредит не ми е опция. Не съм от хората, които ще се вържат 30-40 г да плащат безумни лихви. Още повече, че си имаме своите разходи. Наистина не знам как ще стане, прекалено емоция влагам и не мисля рационално.

# 2 444
  • Мнения: 35 110
Мисля си, че приятелките ми забременяват, омъжват се... А аз - нищо. Мисля, че вече за този етап съм удовлетворена в кариерен план и трябва да помисля за личния....

Аз бях с това чувство много дълго време. За две години свърших тези неща Simple Smile
Омъжих се и след година се роди синът ни.
Не се отчайвай!!!

Аз си мисля колко ме е страх за бъдещето. Страх ме е как ще опазя синът ми от околният свят. Гледам новините и само чувам как деца на 15-17-19 години нещо се случва с тях- бой, обир, селфита  с лош край. Направо не знам какво се случва Sad

Общи условия

Активация на акаунт