За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 095 712
  • 20 737
  •   3
Отговори
# 11 160
  • Мнения: 9 152
Тарталета, понякога се налага да се кажат нещата в очите. Колкото и да е трудно. И да станат необратими.
Точно защото необратимостта ще те изведе на нови хоризонти. А иначе, ще си все между чука и накованята.
За очите - понички... помага краставица на резени. И свежа разходка на въздух; изпробвано Hug

# 11 161
  • Мнения: 4 381
Проблемът, когато се мълчи, е, че мълчанието най-често бива тълкувано неправилно и става трамплин другите да злоупотребяват със скачането върху главата на премълчалия.

# 11 162
  • Мнения: 18 526
Моя много близка приятелка в момента се е разкъсала на сто места, стовариха й се 3 погребения на най-близки хора наскоро - дядо, майка и свекъра й в разстояние от 4 месеца. И на това отгоре тича да услужва на здрави и прави роднини, да кара техни болни близки по лекари и да се съсипва. За което не й казват и едно благодаря, а тя се зарича да се спре, но не може. Не я разбирам! Трябва да си пази силите за нея и за нейното семейство и деца.

Тарталета, каквото и да е, ако не е нелечима болест, не си струва нито рева, нито безсънните нощи. Камо ли пък роднинско - човешки отношения...

# 11 163
  • Мнения: 6 445
Тарталета, когато съм в емоционална криза, опитвам да отклоня емоциите си в посока действие. Например дефиниране на цел, която ще разреши или помогне за решаване на проблема, набелязване на стъпките за постигане на целта и моментални действия по стъпка първа.
В твоя случай бих опитала да разделя бизнес отношения и роднински отношения. Разбира се, стрелям на сляпо със съветите, не съм в час с конкретиката.

# 11 164
  • Мнения: 18 526
И аз съм забелязала, че понякога колкото повече се стараеш нещо да се оправи, толкова по не върви. Трябва да се отдалечиш, ако нямаш контрол, и да изчакаш.

# 11 165
  • Мнения: 39 286
Работя със снаха ми повече от 20 години. Работата си е работа, семейството извънработно време. Така нямаме конфликти.

# 11 166
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Благодаря ви, момичета, ще ми мине, то е ясно. До необратими неща не смятам да стигам, освен ако отсреща не стигнат сами до там. Но така аз ще съм с чиста съвест. Относно работата и роднинските отношения, има един лаф за орташката работа... Ама явно и през това трябва да премина.

# 11 167
  • Мнения: X
Тарталета, предполагаме само, но бих подредила приоритетите в главата си и действала така.

Беше писала, че искаш да запишеш нещо за да смениш професията, сега му е времето явно. Така и да останеш без работа, ще имаш какво да правиш и ще можеш да работиш нещо по-добро в идното бъдеще.
За орташката работа с роднини ти и сама си знаеш.


Мисля си за големите промени, които идват и какво да избера.

# 11 168
  • Мнения: 1 000
И аз за промените мисля. Септември мислим да поемем по нова пътека. Уж е планирано с години, а сега когато наближава...мисля ли, мисля. За добро ще е, знам!

# 11 169
  • Мнения: 4 941
Беше коментирано няколко страници назад, ама наистина ли някой би се отказал да има дете, заради оплакването във форума?!
По голямо щастие от това да имаш дете лично за мен няма!!! И си заслужава всички тревоги.
В този ред на мисли си мисля как се провали първия рожден ден на моето момче, заради здравословното ми състояние и се чудя как пък все нещо ще ми има... Напоследък съм с много лош късмет. Но ми е важно малкият да е здрав, аз ще се оправя някак...

# 11 170
  • Мнения: 6 381
Какво ти е, Тинити? Сега добре ли си?

# 11 171
  • София
  • Мнения: 6 182
Мисля си как течението ме носи, незнайно накъде. И как дори да събера сили да плувам срещу него, ми се вижда безмислено, защото ставам все по-апатична към всичко. Толкова абсурдни ми се струват напъните и амбициите на всички около мен. Хич и не би ми пукало, ако не се чувствах виновна пред децата си, че може би те очакват да сме като всички други.

# 11 172
  • Мнения: 4 941
Какво ти е, Тинити? Сега добре ли си?
По-добре съм, но още се лекувам. С дренаж съм и на антибиотик. Не ми се влиза в подробности. Надявам се да се оправя скоро, да ми го махнат и да се приключи.
Благодаря, че попита.
Човек не знае откъде какво ще му дойде до главата...

# 11 173
  • Мнения: 6 381
Всичко да минава и да се забравя,  Тинити. Пак ще празнувате. Smiley

# 11 174
  • Мнения: 7 910
Мисля си за една потребителка, на която ѝ предстоеше да потвърди или отхвърли диагноза множествена склероза. Надявам се да е добре.

Общи условия

Активация на акаунт