За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 084 821
  • 20 572
  •   1
Отговори
# 16 320
  • Мнения: X
Доброто и злото са чисто човешки концепции, във вселената няма закони, които да ги дефинират. Разсъждава се от гледна точка на цялото човечество, кое е най-доброто за него, как да се съхрани максимално дълго време, какви глобални заплахи има, как да се избегнат, как да се разрешават настоящи и бъдещи проблеми. Тези решения се вземат на база на научни изследвания и дългогодишни проучвания. Обмислят се от много специалисти и не са категорично финални, а в процеса на приемането и прилагането им търпят промени и могат и напълно да бъдат отхвърлени.

# 16 321
  • Мнения: 4 944
Така е, но всяко нещо е за сметка на друго нещо.
Ако говорим глобално.
Най-прост пример.
Енергията и фотоволтаичните системи, полета заети..
В нашия район на места беше за сметка на пасищата и унищожи поминък, програми на животновъди. Щото едно добро и пари, е по-добро от друго. Но пък всички в момента имат проблем с храната и качеството и..

# 16 322
  • Мнения: 9 152
Така е, но всяко нещо е за сметка на друго нещо.
Ако говорим глобално.
Най-прост пример.
Енергията и фотоволтаичните системи, полета заети..
В нашия район на места беше за сметка на пасищата и унищожи поминък, програми на животновъди. Щото едно добро и пари, е по-добро от друго. Но пък всички в момента имат проблем с храната и качеството и..
Да, много рядко има симбиоза. Все нещо е за сметка на другото...

Lygia,  разбира се, че Господ няма да прихване от злото, те са несъвместими. А дълготърпението е, че ни чака и ние да не прихващаме също, т.е. да се обожим. Или концепцията е друга?
Компромисът не е прошка. Не съм писала за прошката, тя е друго.

# 16 323
  • Мнения: 14 908
Скрит текст:
Така е, но всяко нещо е за сметка на друго нещо.
Ако говорим глобално.
Най-прост пример.
Енергията и фотоволтаичните системи, полета заети..
В нашия район на места беше за сметка на пасищата и унищожи поминък, програми на животновъди. Щото едно добро и пари, е по-добро от друго. Но пък всички в момента имат проблем с храната и качеството и..
Да, много рядко има симбиоза. Все нещо е за сметка на другото...

Lygia,  разбира се, че Господ няма да прихване от злото, те са несъвместими. А дълготърпението е, че ни чака и ние да не прихващаме също, т.е. да се обожим. Или концепцията е друга?
Компромисът не е прошка. Не съм писала за прошката, тя е друго.
Не се сещам за друго освен да простиш или поне да замълчиш и никога да не напомняш за стореното зло. Как ще продължиш иначе, когато знаеш, че не можеш да го елиминираш, то винаги ще бъде в света ни, по нашите критерии той /света/ е несправедлив.

# 16 324
  • Мнения: 1 556
Извинявайте, но не вярвам на това за унищожението на пасбищата, в кой район на България се случва? Първо, те се строят върху частни имоти, т.е. закупено пространство, в което и без това няма паша, после се избират места, които са заобиколени буквално с гори и поляни, многократно повече от фото-парка.
Това са измислени мрънкания, без конкретни животновъди, просто приказки на ангро.

# 16 325
  • Бургас
  • Мнения: 15 708
.....за лошото начало на годината,което продължава още.
Да оздравяваме, че не се трае вече !

# 16 326
  • София
  • Мнения: 2 223
И аз за маратона от боледувания на детето. И за проблеми.

# 16 327
  • Мнения: 2 451
Мисля си как се променя човек с годините и всичките му желания (разбира се изключвам онези, които са по подразбиране - да е здрав, щастлив, късмет и прочие), стават в кеш. Едно време летях, имах различни мечти. Сега всичко, което искам от живота си, е в кеш.

# 16 328
  • Мнения: X
Аз пък съм точно обратното, преди все ми трябваха пари и липсата им ме ограничаваха да пътувам, да излизам повече с приятели, да имам повече хобита, а сега когато имам повече пари отколкото имам нужда целите и мечтите ми не могат да се постигнат с тези пари.

# 16 329
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
всичко е в приоритетите
децата,опитът,натрупаните години, ... носят други приоритети

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 10:40 от Mamagemelar

# 16 330
  • Мнения: X
И какъв е изводът? За мен, че човек трябва да си харесва работата. Парите все отнякъде трябва да дойдат, да не се работи за повечето от нас не е опция, но разбира се е несравнимо по-леко, ако човек ходи на работа с удоволствие. Аз се радвам много, че макар и по чиста случайност, попаднах на нещо, което да ми харесва наистина.

# 16 331
  • Мнения: 10 410
И аз съм на това мнение, така съветвам и синът ми когато си говорим, да прави това, което харесва и то да му носи доход, защото само така няма да му тежи. Едно от нещата беше да не се съобразява с нас и да учи каквото той иска, не каквото ние очакваме. Аз също си харесвам работата, чувствам се като риба във вода, нищо не ме притеснява защото знам колко време ми отнема, ако е нещо което да ме стресира би ми отнемало цялата енергия.

# 16 332
  • Мнения: 9 152
BadKarma, може да изглежда като случайност,но случайности няма.

Мисля си, че имам само един свободен ден от седмицата. И че темпото ми е много засилено, а  графикът плътен. Мисля си кога ще пътувам.
Мисля си за проблеми. С някои от тях се налага да се живее години наред, дори и цял живот.
Мисля си, че ми се ходи на представление.
Мисля си, че не успявам да отделя достатъчно време на занимания, срещи и интереси, които искам.
Мисля си колко е вдъхновяващо всеки ден да научавам нещо ново, да виждам живота от нов ъгъл и с нови нюанси!
Мисля си, че ще има голям контраст в образователното ниво на хората в Европа. Оформя се една част ощетено и неграмотно поколение.

# 16 333
  • Мнения: 2 223
Моята работа понякога ми носи много стрес, напрежение и досада, признавам си. Намирам се в омагьосания кръг, в който не си представям вече да работя за друг, да се отчитам на някого, да бъда под час, на заплата и тн., но плащам с безгрижието си за това.

# 16 334
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
И какъв е изводът? За мен, че човек трябва да си харесва работата. Парите все отнякъде трябва да дойдат, да не се работи за повечето от нас не е опция, но разбира се е несравнимо по-леко, ако човек ходи на работа с удоволствие. Аз се радвам много, че макар и по чиста случайност, попаднах на нещо, което да ми харесва наистина.

оо,не, не е това смисълът според мен!
единствено и само трябва да си ценим времето и да си знаем приоритетите
в една определена възраст-мога и да си позволя да правя overtime, примерно
после, с малки деца-не
колелото се върти, и след като порастнат, ако искам -пак бих могла да инвестирам в повече работа
за мен,само това е смисълът!
далеч не всеки може да си позволи да работи каквото му е интересно и забавно, и не-натоварващо
изизкването да си харесваме работата ,може да се каже,че е не-повече от 10-15% задължително
оттам има доста повече фактори-лесна ли ни е, удовлетворяваща ли е ...


Мисля си, че ще има голям контраст в образователното ниво на хората в Европа. Оформя се една част ощетено и неграмотно поколение.
днес е неделя,моля те!-да оставим мисленето по този въпрос за работната седмица Sweat
горното-къде на шега,къде сериозно D;... но,в действителност този процес не е от вчера,или поне не е от вчера в повеечето държави от ЕС Disappointed Relieved
планове има, общи правила се пишат, нарежда се, изпълнява се...

мисля си за това ,как не ми се мърда да правя вечеря- ще мрънкам на ММ той да я прави

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 19:55 от Mamagemelar

Общи условия

Активация на акаунт