Отговори
# 195
  • Мнения: X
За да се вдигне прага, първо в НС трябва да приемат бюджета. Там ще се заложи мисля промяната.

# 196
  • sofia
  • Мнения: 409
За да се вдигне прага, първо в НС трябва да приемат бюджета. Там ще се заложи мисля промяната.

ок мерси за отговора  bouquet

# 197
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте,предстои ми да подавам документи,но тъй като тази година за първи път ми се наложи да излезна болничен,в момента съм малко объркана.В бележката от работодателя е отбелязана сумата за временна неработоспособност,ясно ми е и в декларацията къде да я напиша,но не ми е ясно влиза ли сумата при изчисляването на средномесечния доход?

# 198
  • Мнения: X
В бележката от работодателя би трябвало да са ти дните, платени от него /първите три/. Останалите дни, платени от НОИ трябва също да добавиш към дохода. Справка за тях можеш да вземеш или от банката, или с ПИК на НОИ. Пишеш ги за месеца, в който си ги получила, може да е следващ месеца, в който си била в болнични. Работодателят ти няма как да ти даде информация за това плащане. Не е нужно да представяш документ за това, по служебен път правят справката от Социално подпомагане.

# 199
  • София
  • Мнения: 227
В бележката от работодателя би трябвало да са ти дните, платени от него /първите три/. Останалите дни, платени от НОИ трябва също да добавиш към дохода. Справка за тях можеш да вземеш или от банката, или с ПИК на НОИ. Пишеш ги за месеца, в който си ги получила, може да е следващ месеца, в който си била в болнични. Работодателят ти няма как да ти даде информация за това плащане. Не е нужно да представяш документ за това, по служебен път правят справката от Социално подпомагане.
Горе долу ми стана ясно,мерси  bouquet

# 200
  • София
  • Мнения: 1 408
За съжаление, при мен доходът излиза малко над 500 лв/човек и не можах да се класирам за детски надбавки. Не се ядосвам, нека има за хора,които наистина имат нужда от тези 37 лв./месечно.
Но ако се ако се одобрят 500-те лв., ще кандидатствам отново.

# 201
  • Мнения: 513
Не съм подала още документи за детски, тъй като таткото е с много високи доходи, а аз съм в майчинство от 6м. Като преди това съм била осигурявана на 4часа - 230лв. С бащата нямаме брак, по ЛК той е в друг град. Мога ли да подам документите без да го вписвам него и ако го впиша, има ли значение, че той живее при нас, но не е регистриран на този адрес!?

# 202
  • София
  • Мнения: 1 408
Не съм подала още документи за детски, тъй като таткото е с много високи доходи, а аз съм в майчинство от 6м. Като преди това съм била осигурявана на 4часа - 230лв. С бащата нямаме брак, по ЛК той е в друг град. Мога ли да подам документите без да го вписвам него и ако го впиша, има ли значение, че той живее при нас, но не е регистриран на този адрес!?
Мисля, че когато с бащата не сте регистрирани на един и същи адрес, имаш по-голяма вероятност да вземеш надбавките.Но определящ е общият Ви доход-до 400 лв. на човек.
Не пречи да подадеш документите, все пак.

# 203
  • Мнения: 574
Не съм подала още документи за детски, тъй като таткото е с много високи доходи, а аз съм в майчинство от 6м. Като преди това съм била осигурявана на 4часа - 230лв. С бащата нямаме брак, по ЛК той е в друг град. Мога ли да подам документите без да го вписвам него и ако го впиша, има ли значение, че той живее при нас, но не е регистриран на този адрес!?
Изобщо не го пиши, казваш, че не живеете заедно и толкова. ще искат само твоите доходи.
Един път докато бях на опашката за подаване, как пък една не каза, че живее с мъжа си. Само аз, глупачката. И после си понесох последствията де. Добре, че тогава доходът стигна, но за помощ за първокласник-не. На следващата година изобщо не го написах.

# 204
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Някой знае ли дали мога да взимам детски при положение, че в момента съм безработна и съм регистрирана в бюрото по труда, а по принцип работя сезонна в чужбина. А и да добавя, че сме разделени с бащата на детето.

# 205
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
Някой знае ли дали мога да взимам детски при положение, че в момента съм безработна и съм регистрирана в бюрото по труда, а по принцип работя сезонна в чужбина. А и да добавя, че сме разделени с бащата на детето.
Може, стига дохода за предходните 12 месеца да е до 400лв//член от семейството за 2017.

# 206
  • София
  • Мнения: 14 637
От интервю на социалния министър разбирам, че от 2018 тези с доход 400-500 лв. ще взимат 80 процента. Пределната граница е точно 500 лв., така ли? При нас е 503 лв.😕 на човек.

# 207
  • София-Младост
  • Мнения: 23 330
От интервю на социалния министър разбирам, че от 2018 тези с доход 400-500 лв. ще взимат 80 процента. Пределната граница е точно 500 лв., така ли? При нас е 503 лв.😕 на човек.
500 е максимума...другия месец смяташ пак, дано хванете горната граница.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 146
Моля за помощ относно доходите
С партньорът ми нямаме брак,постоянните и настоящите ни адреси са различни(но живеем заедно).Моят настоящ адрес по който ме задължават да пусна документи съвпада с неговия постоянен(но той е с др настоящ).Та трябва ли да давам бележка и за неговия доход.Звънях в 4 служби на социални и са 2-да и 2-не.В чудо се видях с тия хора.И всичко идва от ГРАО,защото са ме дерегистрирали по незнайни причини и без да ме уведомят още през 2012г Sad

# 209
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лесно е - уеднаквявате си адресите и после подавате декларацията за помощи.

Общи условия

Активация на акаунт