Син Кит-играта, която убива деца

  • 58 824
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 963
Съвсем скоро гледахме филм с абсолютно същия сценарий  Thinking

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте, днес прочетох и аз за тази "игра".. поразрових се малко повече в интернет и попаднах на клипчета на които се самоубиват деца, скачащи от покриви...  Просто останах ужасена. Силно се надявам да не навлезе в България...

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Е това вече е извращение. Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 2 596
И как разбират дали са се самоубили наистина?

Съвсем скоро гледахме филм с абсолютно същия сценарий  Thinking

Филма да не е Игра на нерви? Не се бях замисляла, че със същия сценарий.

Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 12:13 от Edden

# 19
  • Мнения: 3 480
Съвсем скоро гледахме филм с абсолютно същия сценарий  Thinking

Кой е филмът наистина?

Каквото и да правим като родители - колкото повече говорим с децата си, толкова по-добре. Комуникацията е най-важна. Моите нямат и двамата имейли, социални мрежи. Но имат плейстейшъни (пропуск в сигурнстта) и телефони. Телефонът за мс е необходимост, за да се свърже с нас при проблем с транспорта или каквото и да е извън училище. Компютрите са със здрава защита и множество забрани. След работа и през уикендите сриозно проверявам история и т.н. Не мога да забраня изцяло нета, защото много от домашните са базирани на проучвания.

Силно се надвам да им е влязло в главата кое е добро за тях и кое - не, имат семинари в училище, материали ... Praynig

# 20
  • Мнения: 47 963
Да, точно той е
Абсолютно същият сценарий

# 21
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 381
Ужасена съм от прочетеното, дано да намерят начин да спрат тази лудост. Аз често ровя в споменатата руска платформа В контакте и знам че там при преценка за нередност яко трият и раздават бан и се чудя как въобще е допуснато това с въпросната игра. Shocked

Stardust@ като те прочетох се ужасих на какво подлагаш децата си. Не знам на каква възраст са, но ако са тийнейджъри надявам се да знаеш че толкова контрол и забрани могат да бъдат също толкова опасни колкото и пълната свобода. Понякога на нас родителите ни се налага да ходим по много тънък лед но трябва да можем да балансираме без да изпадаме в крайности. Съгласна съм че комуникацията и това да научиш детето си да споделя е най-важното, но понякога това не винаги е възможно. Когато едно дете навлезе в пубертета, споделянето с родителя може да се затрудни и да премине на втори план, за сметка на споделянето с приятелите и желанието да си като другите и да можеш да правиш същото, което правят и те.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз не мисля, че тази информация е особено достоверна. А и децата все пак не са идиоти, мислите ли, че ей така казваш на някое "Самоубий се!" и то се хвърля от осмия етаж?!

Да, ама са $идиоти$, както го наричаш. Те са готови на всичко, за да се докажат и изобщо не мислят какво правят. Преди година може би, в едно предаване за самоубийствата при тийновете, показаха какво е написало едно момиче в профила си. Беше нещо от типа - родителите ми ме питат $ако приятелите ти тръгнат да скачат от седмия етаж, ти ще скочиш ли?$, а аз бих казала $да, ще скоча, защото приятелите за мен са всичко$. И двете с приятелката й скочили от тринайстия етаж на блока, хванати за ръце.
Има и нещо друго - нещата се представят за игра, а интуитивно децата, че и възрастните, възприемат играта като нещо безопасно, че ще се спазват правила и не очакват някой да ги води към смърт или някакво друго разрушително поведение. Защото играта винаги има $рестарт$, и животът ти се връща.

И моля, не ми се чете как родителите били виновни, че не говорели с децата си и т.н. Те и да говорят, и да не говорят, пуберите си имат свои правила, своя култура и хич не им дреме за родителите, те дори правят всичко възможно да отхвърлят родителите си от картинката и да се самодокажат и докажат.

# 23
# 24
  • Мнения: 3 480

Stardust@ като те прочетох се ужасих на какво подлагаш децата си. Не знам на каква възраст са, но ако са тийнейджъри надявам се да знаеш че толкова контрол и забрани могат да бъдат също толкова опасни колкото и пълната свобода. Понякога на нас родителите ни се налага да ходим по много тънък лед но трябва да можем да балансираме без да изпадаме в крайности. Съгласна съм че комуникацията и това да научиш детето си да споделя е най-важното, но понякога това не винаги е възможно. Когато едно дете навлезе в пубертета, споделянето с родителя може да се затрудни и да премине на втори план, за сметка на споделянето с приятелите и желанието да си като другите и да можеш да правиш същото, което правят и те.

Още не са тийнейджъри - на 12 и 9. Не съм в България и решението да направиш социален профил на детето си преди да е навършило 13 г. се счита лекомислено и опасно. Подкрепям с 2 ръце. Виждат приятелите си на училище и на спортните занимания, както си организираме с другите родители пижамени партита, филмови вечери, рождени дни с различни тематики, срещи за игра с  и т.н. интересни занимания за децата извън училище. Като навършат 13г. - могат да си направят собствени имейл акаунти, фейсбук, инстаграм и каквото искат още. Важно е до тази възраст да разберат, че опасности като тази игра, секти, педофили и т.н. дебнат отвсякъде в мрежите. Извън спортните занимания имат и 1-2 извънкласни занимания в училищата си и там също се виждат с приятелите си. Не искам дъщеря ми да цупи устни и да публикува по 20 селфита на ден - ще има време за това след няколко години. Осъзнавам, че нещата ще се променят като станат тийнейджъри (ДС си е чист такъв) и затова се старая да им предоставя колкото се може инфо за плюсове и минуси. Никой от съучениците им няма социален профил, нито имейл адрес извън тези дадени им от училищата във връзка с проекти, курсове и домашни. Тези имейл адреси не могат да се ползват за рег в социална мрежа. Ако училището попадне на такъв извикват родителите и им обясняват рисковете. Има множество инициативи от училището, общината и полицията, които непрекъснато 'набиват' в главите ни колко е важно да знаем какво правят децата ни докато ние сме на работа и извън къщи или под носа ни.
Разбира се, неща се случват и при най-големия контрол.
Не им вися на главите, имам си начини без да знаят (засега) за да контролирам нещата всеки ден.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Ох,то и аз преди години така дуднех поучително.Имах си чудесен син с безпроблемен пубертет и реших,че е заради моето възпитание и контрол,докато малкият не влезе в пубертета.Оттогава сън нямам,нерви не ми останаха и спрях да чета лекции как се възпитават деца.

# 26
  • Мнения: 3 480
А според мен да ги научат как да реагират в определени ситуации, и на определени провокации.
Контролът е относително понятие. Това са големи деца, които не са по цял ден с роителите си.

Абсолютно съгласна. Не само деца, и възрастни могат да залитнат по ектремни действия.
В случая говорех за моите деца (и тяхната възраст) - че ако не знаеш какво правят децата в нета спокойно могат да се натънат на подобни материали, ако имат безграничен достъп към всичко. Това е като наркотиците, алкохола - няма как да знаеш дали тийнейджъра ти не е се забъркал, където не трябва, докато не установиш признаци.

# 27
  • Мнения: 3 480
Славка70, как се справяте сега? Питам от любопитство - предстои ми същото?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Зле е положението,не ми се говори.Гледам поне успеха в училище да не пострада.направо си изгубих детето. Cry Cry Cry

# 29
  • Мнения: 3 480
Хм, тук нещата са доста по-консервативни, ама знам ли. Няма ме по 11 часа на ден, випуска на дс са 250 деца  #Crazy все ще има гнили ябълки да окажат влияние.

Моите родители бяха сравнително строги. Правих опити за бунтове и размирици (ефектно понякога), но тогава не получавах други неща, които исках. Но някак си в един момент ми стана ясно, че тези неща няма да паднат от небето. Не са ме ограничавали нашите, но ме предупреждаваха за последствията.
Но всичко е до характер, влияние от средата ...

Няма ли хакери да унищожат тази 'игра'?

Общи условия

Активация на акаунт