Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• Публикувана: 17 фев. 2017, 21:27 ч.
  • Последно мнение: 28 юни 2020, 20:24 ч.

Диета със зелева супа VI

• 29 963
  • 213
  •   1
Отговори
Диета с магическата зелева супа

“Колкото повече ядеш, толкова повече, тегло губиш.”

Започнете ли я в понеделник, до уикенда ще бъдете по-леки с около 2,5кг.

Рецепта за зелева супа

Продукти:
1 зелка
6 стръка праз
2 месести пиперки
доматен сок / буркан /
магданоз
черен пипер  
къри по желание
1 ампула витамин С, добавена след сваряването.

Начин на приготвяне:
Нарежете продуктите на дребно, залейте ги с вода, варете 10 минути на силен огън, а после до сваряването им – на слаб.

В различни източници се обещават и различни постижения .
Но ние сме се събрали разумни хора , 7 кг за седмица звучат прекрасно , но много по вероятно е да са 3 кг , дори 2 кг , ако имате малко за сваляне .
Друг е въпроса , ако сте  от "тежката " категория , но и тук всичко си зависи от отделния организъм .

Супата няма калории и колкото повече ядете от нея, толкова повече мазнини стопявате.
Диетата продължава 7 дни, яжте от супата колкото искате и колкото пъти желаете. Но за да не се получи хранителен недостиг, следвайте препоръките.

Първи ден - Супа и плодове.
Освен от супата може да ядете и колкото искате плодове (без банани).

Втори ден - Супа и зеленчуци
Освен от супата хапвайте и зеленчуци (без зрял боб, грах и царевица). Можете да изядете и един печен картоф с масло. Този ден без плодове.

Трети ден - Супа, плодове и зеленчуци.
Яжте супа, както и плодове (без банани) и зеленчуци (без картофи).

Четвърти ден - Банани и прясно мляко.
Супа, 3 банана и до 2л. обезмаслено мляко.

Пети ден - Супа, 500г сварено или печено телешко или пилешко месо и до 6 домата.

Шести ден - Супа, варено телешко, пиле без кожата и зеленчуци (с изключение на картофите).

Седми ден - Супа, ориз и зеленчуци (без картофи).

Защо диета е толкова популярна?

Защото килограмите се губят много бързо. Защото ядеш колкото си искаш от супата, като можеш да я комбинираш с плодове, печени картофи и т.н. И само наблюдаваш как се топят килограмите. Защото благодарение на това, че в основата и лежат зеленчуци, тази диета има и пречистващ ефект върху организма.

Как действа?

Загубата на тегло е радикална, защото супата е нискокалорична.
А благодарение на многото витамини, които съдържа, тя има и здравословно въздействие.

Приемете зеленчуци, течности, целулоза, като добавяте в различните дни плодове, месо, ориз, картофи, мляко.
За една седмица покривате всички хранителни групи.

За какви случай е подходяща?

Както за начало на дългосрочна диета, така и за бързо сваляне на теглото.

Стари темички:

Тема № 1:

Успех на всички!

Hug

# 1
 newsm51 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 Благодаря!!!!!

# 2
  • Хасково
 Здравейте,включвам се и аз при вас.Ще пробвам супата за първи път,дано има ефект,че като тази зима друга не съм се отпускала така. Винаги зимата качвам но мах до 69кг, а сега съм 73кг ...Не мога да се понасям.

# 3
  • София
Здравейте и от мен.Мисля да пробвам диетата,за сваляне на няколко излишни килца.Може ли някой с опит да сподели за резултатите си? bouquet

# 4
Здравей!
Аз преди 2г. я бях правила веднъж и свалих около 8-9кг (вече не си спомням с точност колко бяха), но я бях съчетала със спорт. След това не съм се ограничавала и за 1г. си бях върнала само 1-2кг. Надявам се да успееш да свалиш излишните кг. Успех! Simple Smile

# 5
Правила съм я преди доста години.
Само, че при мен имаше малка разлика.
1 ден - да 2 кг плод
2 ден - до 2 кг зеленчуци
3 ден - до 2 кг общо от двете
4 ден - до 6 банана и 1 литър прясно мляко
5 ден - пиле или телешко, сварено до около 600 грама
6 ден - ориз със зеленчуци, не помня грамаж
7 ден плодове и зеленчуци

Иначе всичко друго си беше така. Супата може да се яде по всяко време. В указаните дни не се ядат банани, картофи, боб и т.н., както е описано по-горе. Кафе и чай без захар. Никакво газирано и сладко.

Бях свалила доста килограми. Продължих около 3 месеца по схемата - 2 седмици диета, една почивка. Дълги години си запазих килограмите, без да спазвам режим, което ме навежда на мисълта, че е време отново да се подложа на това. Само да поизлязат пресни плодове и зеленчуци.

# 6
Здравейте! Бях чувала за тази диета, но не знаех, че торкова добре се разнообразява различните дни. Ще я почвам в най-скоро време, че лято иде  Laughing

# 7
Аз се реших! От утре започвам, но ще я съчетая с една монодиета, та да видим какво ще се получи. Ако някоя от вас е започнала, ще се радваме всички (предполагам) да ни информира за минусите в теглото. Simple Smile Тъкмо да ни мотивира още повече.  Sunglasses

# 8
И другия ми въпрос е: Как се съчетава с пост? Месните дни с какво ги разнообразявате, че мисля да го съчетая с Великденския пост.

# 9
Меги, ще се включа и аз от понеделник като също ще постя. Смятам да редувам ризото, варени картофи, печени чушки, банани със супа. Може да пробвам и един ден на ядки. Като си позволявам един продукт със супата си мисля, че няма да е толкова сложно. Ще издържа до Великден. Имам много да смъквам. Сега съм на житен режим. Ще се захраня и понеделник съм при вас.

Армини и моята идея е такава, моно със супа. Как ти мина деня?  bouquet

# 10
Меги, ще се включа и аз от понеделник като също ще постя. Смятам да редувам ризото, варени картофи, печени чушки, банани със супа. Може да пробвам и един ден на ядки. Като си позволявам един продукт със супата си мисля, че няма да е толкова сложно. Ще издържа до Великден. Имам много да смъквам. Сега съм на житен режим. Ще се захраня и понеделник съм при вас.

Ще се пробвам  bouquet

# 11

Денят ми мина супер обeщаващо, както и вторият и тъкмо си мислих, че щом 2 дни съм нямала проблеми, то вече всичко е лесно. НО дойде третия ден и всичко пропадна с едни изкушения. Днес започвам отново. Но този път съм по-решена и ако отново се откажа и изкуша, сериозно ще се замисля - къде ми е отишла волята... Не искам да се отчайвам, а да се мотивирам, но пуста лакомия...  Mr. Green
А вие от понеделник ли ще започвате и двете?  Simple Smile

# 12
Днес е големия ден! Започвам от 61,700кг. Нямам определена цел. Колкото постигна за лятото, толкова. Започвам от събота, защото от понеделник никога не ми се получават нещата  Rolling Eyes

# 13
Днес е големия ден! Започвам от 61,700кг. Нямам определена цел. Колкото постигна за лятото, толкова. Започвам от събота, защото от понеделник никога не ми се получават нещата  Rolling Eyes
Значи и двете ще се движим заедно като дни. Желая ти успех!  Simple Smile
Аз започвам от 92,500кг.  Blush

# 14
Значи и двете ще се движим заедно като дни. Желая ти успех!  Simple Smile
Аз започвам от 92,500кг.  Blush

coolcool    Успех и на теб!

# 15
Здравейте, аз също съм правила диетата преди 1-2г.  и вкуса на супата не беше много добър , но покрай мъжа ми си развих кулинарноте способности и сега е много по вкусно . Дори децата ми я хапват, за което се учудвам.
Добавки : къри на прах , докато задушаван зеленчуците , зелено песто и 2суп.л лютеница , добавям turmeric / кимион , дафинов лист или кориандър и червен пипер.
Дано ви хареса , ако решите да пробвате Simple SmileSimple Smile

# 16
Имам въпрос към по-опитните : колко купички супа в разрешено да хапвам през деня , има ли някакъв минимум който трябва да спазвам?

# 17
Имам въпрос към по-опитните : колко купички супа в разрешено да хапвам през деня , има ли някакъв минимум който трябва да спазвам?
Здравей! Аз знам, че на всяко ядене трябва да се яде от супата. Но също така съм чела, че колкото повече се яде от нея, толкова повече се сваля. И благодаря за новата рецепта, ще се пробва. Аз си я пасирам и си запушвам носа докато пия, иначе не мога и половин чаша да изпия.  Mr. Green

# 18
Аз сложих червена и зелена чушка, лук, пресни домати, дафинов лист, черен пипер, червен пипер. Стана доста добре, като рядка манджа. Но ми нагарча. Май от зелената чушка. Лошото е, че през седмицата няма как да я ям на всяко ядене  Confused

# 19
Аз я ядях студена преди, защото топла хич не ми харесваше. Не съм се сещала да я пасирам обаче. Тогава поне по-лесно ще я изпивам и готово.
Бях решила в началото на март да започна диетата, но за жалост от началото на годината за трети път съм болна. Може би е редно да изчакам още малко, поне плодовете и зеленчуците да са по-читави....

# 20
  • Хасково
Моя отчет е следния...в петък плодове, събота и неделя само на супа и общо -3кг. След това имах рожденник и всичко отиде по дяволите...

# 21
Момичета от утре съм при вас.  bouquet

Преди години бях отслабнала доста с тази супа.

От нея може да ядете колкото душа иска. При всяко изкушение може да похапвате от нея. Аз я пасирам. Носих си я дори в работата в шише и направо си я пиех.

Също така се изхитрявах. След като ми омръзне вкуса увеличавах даден продукт и ставаше с по-наситен вкус. С повече домати или с повече тиквички. С повече червена чушка има вкус на лютеница. Пак смъквах.

Другото важно поне при мене беше, при издънка, винаги продължавах със следващ ден, а не започвах наново.

Утре започвам почти от 107 кг. Имам да смъквам наистина много.

Успех от мен!  newsm51 smile3525 newsm51

# 22
  • in Wonderland
Никаква сол ли не се добавя в супата?

# 23
Ди, не се добавя сол. Някой слагат универсална подправка, но на мен не ми харесва.

# 24
Благодаря Меги ! Аз добавих сок от кисело зеле и ми е  ОК със солта . Най -голямата ми мъка с тази диета е  яденето на супа с всяко хранене... надявах се да получа друг отговор : ) Simple Smile . Вчера , докато се ровех из интернет за инфо по диетата попаднах на едно доста добро продължение на тази диета , а именно диета 5:2, одобрена от министерство на здравеопазването и безопасна за здравето. Яде се нормално 5 дни и два дни се храниш като ограничаващ до не повече от 600 калории, на мен лично от диетата със супата ми се вие свят доста често.
http://the5-2dietbook.com/basicsYou

# 25
Момичета, с вас съм  Heart Eyes  Направих супата и от днес започвам. На вкус е чудесна и засищаща. Вместо ампула вит С, на всяка купичка добавям прясно изцеден лимонов сок, което е същото  Laughing

Успехи на всички!

# 26
Здравейте, от днес и аз започнах диетата. Теглото ми е 58.6 кг, целта - поне 55 кг, които след това да запазя. Супата не е лоша на вкус, но след няколко дни сигурно ще ми омръзне. А вие колко време мислите да изкарате?

# 27
Аз след първия ден бях малко отгоре като килограми. А ядах само супа и две ябълки. Много се надявам това да е крачката на зад, която да ме изстреля напред  Mr. Green  Не знам колко ще издържа. А от днес започнах и да постя, така, че положението ми хич не е розово  Laughing

# 28
Днес ми е втори ден на супичка. Сега спретнах една сложих й и тиквичка, както и пресен чесън. Стана доста добра.
Днес съм на зелена салата и супа и съм нагоре. След глада с житото сега тялото ми решава, че трябва да се запаси и затова сега няколко дни ще качвам. Утре ще съм на ябълки, краставици и супа. А може вдруги ден да опитам само на супа и малко орехи.
Хубав ден и успех на всички.  bouquet

# 29
Добър вечер! Днес ми е четвърти ден и съм - 2,100кг. Искам по-бързо да се случват нещата, но уви.

bebe2015 , обзалагам се, че резултатите много скоро ще дойдат. Чувала съм, че при някои хора се свалят по-бързо до 3-4 ден, а при други - през последните дни от седмицата.  Simple Smile

Лека вечер! Simple Smile

# 30
От утре и аз съм с вас ,момичета. Супата е вече сготвена и пасирана( така  я преглъщам по - лесно  ха - ха)
Ще карам само на супа , дано резултатите дойдат по -бързо.
Започвам диетата от 56 килограма , желано тегло 50 кг.
Дано да има резултат !!!  Praynig Peace

# 31
Трети ден на супа, обаче един килограм нагоре  Thinking но продължавам...Все се надявам до десетина дни да има ефект, нали?

# 32
  • in Wonderland
И на мен ми е трети ден, но съм в криза.
Първите два дни ок, но в момента вече умирам от глад, а ми се повдига от супата.
При вас как е?

# 33
Гади ми се от тая супа .... само като я погледна в хладилника всичко ми се обръща SadSad(!  Поне свалих 2 кг , което не е много , но все пак е нещо . Как успявате да свалите 8кг не мога да си обясня . Аз бях и на 90- дневната диета , свалих около 2кг за 90дни и дотам , започвам да се съмнявам ,че нещо не е наред с мен и изглежда ще трябва да си пусна изследвания , защото изведнъж напълнях около8-10 кг без видима причина ..4г. След раждането на дъщеря ми .. странно?
Както и да е днес ми е последен ден и отново ще я започна , тъй като моят мъж е в командировка и още 2кг на тези 2кг към момента ще бъдат добра изненада за него.
Успех момичета , все пак диетата работи , дори и на мен , която не може да сваля килограми Simple Smile Simple Smile

# 34
И аз да дам отчет. Понеделник стартово тегло 58.6кг, днес 56.20 кг. Аз спазвам ето този вариант на диетата: https://fitnesinstruktor.com/%d0%b4%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d1% … 1%83%d0%bf%d0%b0/
Струва ми се малко по - балансиран и не толкова изтощаващ. А и си разнообразявам супата с месце  Laughing
Иначе започнах да пия Килолек, правя по малко упражнения и се надявам на добри резултати.

# 35
Уф, днес още 0,5 кг нагоре...Не мога да си обясня защо така ми действа тази диета. И аз почвам да се съмнявам, че причината е в мен и дали да не пусна някакви изследвания. Сънувам торти  вече от глад
Mr. Green

# 36
Уф, днес още 0,5 кг нагоре...Не мога да си обясня защо така ми действа тази диета. И аз почвам да се съмнявам, че причината е в мен и дали да не пусна някакви изследвания. Сънувам торти  вече от глад
Mr. Green
[/quote

Ако се погледне с цифри на това , което консумираме по време на диетата качването на кг и свалянето на много малко такива не е логично .
Тази супа е с изключително малко калории и без никакви мазнини и въглехидрати , добавките , които можем да ядем  са също с много малко калории.
Супата е около150-200калории - 3-4 купи на ден=600к мах
Допълнителни храни около 400-600к мах
Общо калории за деня 1200-1500/700 на ден
Нормален здравословен прием за жена е мин 2200-2500к
Нямаме въглехидрати
Скед като се погледнат цифрите би трябвало да се сваля.Аз не заставам изцяло с/у диетата , ще я продължа дори за още 1 седмица , но за мен резултатите са нелогични.
Какво мислите момичета?

# 37
Аз честно мисля, че проблемът е в мен. Когато пробвах една врътка от диетата на В.Червенкова, забелязах същото - когато съм на картофи примерно - свалям, когато съм на зеленчуци - качвам. Явно зеленчуците не са моята храна за диета. Забелязах и при други дами такова оплакване. Ноо, твърдо продължавам. Може пък резултатът да дойде накрая, знам ли.

# 38
В кой  ден от диетата си, ако мога да попитам

# 39
В кой  ден от диетата си, ако мога да попитам

четвърти

# 40
Този ми беше най-неприятен , имах чувство че напълнявам особено след деня с бананите , който ми беше много приятен . На петият ден беше вече по-лесно . Пожелавам ти успех ! Аз ще продължа още няколко дни да видя дали ще успея да сваля .успех и на теб стискам палци на всички!

# 41
Момичета, къде изчезнахте?

# 42
и аз от днес смятам да започна със супичката имам да свалям поне 20кг след раждането и искам това да се случи до лятото  #Crazy

# 43
Момичетаааа, къде се изгубихте? Споделяйте как върви диетата, достигнахте ли желаните килограми? Simple Smile

# 44
  • В близката далечина...
Аз да кажа моя опит с диетата със супата.Преди години за седмица влязох във форма като свалих 5 кг останали ми от раждането, после не си ги върнах за щастие.
АЗ обаче страдам от ужасна мигрена и ми предписаха един курс с хапчета Сибелиум.Та на мигрената помогнаха , но на фигурата ми нанесоха огромни поражения.От 46 кг за два месеца станах 56 кг, без да променям режим, движение и т.н.Бях по тежка с два килограма от колкото когато влязох в родилна зала.Януари правих диетата на Ваня Червенкова, изглеждаше ми сравнително лесна с оглед на това , че ядеш колкото искаш , макар и само едно нещо.За тези почти две седмици бях постоянно яхнала метлата от глад и до обед бях сърдита на себе си , след обед на целия свят.Треперех и ми прималяваше, но удържах фронта и бях минус 6 кг. Обаче , много бързо си ги върнах ,въпреки че се стараех да се ограничавам.От април правих супата веднъж и свалих 3 кг.Сега  съм на пети ден и съм с почти още три минус (аха аха и да ударя 50-така).Обаче реших и да спазвам лунната диета.Затова вчера бях само на вода , и чай.
Ако (дано се получи) "чукна" заветните ...айде да не са 46, килограм отгоре да е 47 ще си спазвам лунната веднъж седмично, за да регулирам теглото.Сега отивам да си сипя супа ,че нали се сещате от 10.05 вечерта не съм яла (заради лунната диета) и съм се озъбила вече  newsm61 newsm61 newsm61 smile3505 smile3505 smile3505 smile3514 smile3514 smile3514

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 13:34 от lllora

# 45
Лелее , като ви слушам явно наистина действа. Аз и без това много обичам супички и зелевата по принцип си я ям ,просто по-рядко. От малка още баба ми Тамара докато беше жива ( мир на праха й) ни правеше Борш. Разликата е че се варят кокали и бульона се използва за супата. Както й да е де ... поне знам че ще я ям с кеф.
Аз да споделя  за себе си ... амиии какво да ми кажа - никога не съм била дебела или слаба , бих казала във златната среда, до момента в който нещо този апетит ме облада и за 2 години качих 10кг отгоре . Висока съм 167 см бях до преди 2 години 56 кг и наистина изглеждах добре. Сега съм 66кг еми грозна картинка . За първи път съм така отпусната, чак немога да повярвам как съм го допуснала. Затова ще пробвам да спазя зелевата супа , тъй или иначе я обожавам . Принеснява ме само след спирането й да не ги върна двойно ... успех на всички зелчици , след време ще докладвам резултати - надявам се приятни !♡

# 46
Аз лично като направих първия път диетата със зелева супа, свалих около 8-9кг. за седмица. Вече не знам точно колко бяха. И след това не съм се ограничавала. Въпреки всичко си запазих кг до година /минимум/. А когато човек види, че започва да качва, може пак да я направи. Все пак това е здравословна диета, с която най-бързо се свалят кг за най-кратко време. А и на месец или няколко месеца мисля, че е добре организма да се пречиства.
Успех! Simple Smile

# 47
Аз лично като направих първия път диетата със зелева супа, свалих около 8-9кг. за седмица. Вече не знам точно колко бяха. И след това не съм се ограничавала. Въпреки всичко си запазих кг до година /минимум/. А когато човек види, че започва да качва, може пак да я направи. Все пак това е здравословна диета, с която най-бързо се свалят кг за най-кратко време. А и на месец или няколко месеца мисля, че е добре организма да се пречиства.
Успех! Simple Smile

За седмица ми звучи супер много тези кг... но си е готт.. а видимо ли беше или повечето беше вода .. аз направо съм отчаяна че ако смаля дори и 5 кг няма да се личат. Много голяма нужда имам осномно корема ми и вътрешната част на бедрата...честно ужасно съм надута хах

# 48
Личеше си.  Точно заради тези резултати се замислям отново.
Според мен това е като монодиета, но добавяме зелевата супа. Понеже за една седмица се покриват всички хранителни групи. А при монодиетите се свалят бързо кг. Чувала съм, че и бързо се възвръщат, но все още нямам такова наблюдение, понеже преди няколко дни приключих с една диета.
Няма да загубиш нищо, ако пробваш за седмица. Все пак при всеки е индивидуално, а и много зависи колко кг имаш да сваляш. А и защо не я комбинираш с някакъв спорт или упражнения? Simple Smile

# 49
Здравейте! Аз започнах днес. Правила съм тази диета много отдавна, но тогава свалих 2-3 кг., защото всъщност не бях качила много и това беше добре. Аз препоръчвам да се започва от вторник или сряда, за да се паднат по- ящните дни (ако мога така да се изразя), в събота и неделя и да няма много изкушения. Вече не знам в коя тема какво четох, но ако има и други- пишете за кураж.   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 50
Аз започнах от днес. Този път сложих доста подправки и ми е толкова вкусна, че дори не искам да я пасирам... Дори не мога да повярвам, какво написах току-що!  Grinning
Иначе вече нямам търпение да заспя и да се събудя, че утре съм на плодове и ми изглеждат много предизвикателни... Имам чувството, че ще ги сънувам.  Grinning /Размених първите два дни, едва ли е чак толкова фатално.../
Ден 1. го пиша успешен!  Blush

При вас как вървят нещата?  Simple Smile

# 51
  • В близката далечина...
Да си рапортувам по устав, този път свалих три килограма и ударих 50 кг.Подробността обаче е , че не я спазвах 7, а пет дни.Тази седмица съм в почивка, защото в този период на месеца ме бият хормоните и ми се хапва сладко, че чак "две" не виждам  newsm11 newsm09 Weary smile3518.Не се тъпча, до сега само един малък шоколад съм хапнала и една купичка крем карамел и три шоколадови бонбона  newsm47.От понеделник пак съм на линия, докато не си върна килограмите няма да мирясам, че ако трябва да сменям гардероба...не ми е бюджетно Wink Утре съм на лунната, така че ще избия малко греховете по залитането към сладкото. newsm10 newsm10 newsm10

# 52
  • Русе
Здравейте момичета! Включвам се и аз в отбора на супичката,но от утре я започвам/днес ще си я направя/.Много се надявам да има резултати,имам доста за сваляне,така,че упоритост и кураж на всички тук!
Сега ще направя нещото,което най-мразех през живота си - ще си купя кантар и започвам с тегленето!

# 53
Ден трети.
Мислех, че много ще ми е трудно вчера без плодове, но се справих, дори забравих за картофа, но се напънах и си го изядох- нали ми се полага  Laughing Laughing Laughing
Аз си я пасирах супата, но на по- едри парченца, за да дъвча нещо, а и си слагам мноооого магданоз, преди да я ям, ама съм пристрастена  Embarassed. Единствено ми се яде месо, да си призная, но ще издържа...няма как. Simple Smile  newsm44

# 54
Ехооо, как вървят нещата при вас? Аз съм ден 5- и. Дочаках мръвката. 😄 Сега си спомних, че на 6 ден имаше риба и я правих на пара и с много лимон, че беше отврат. Сигурно е, че може и печена и утре това ще ям. Бяла риба да е- по постна е. Забравих да кажа, че утре ще се премеря, макар че веднага усещам по дрехите 😊😊😊

# 55
Аз се отказах!  Embarassed
Иначе за 3 дни свалих около 1,5кг. След това като ме облада един вълчи глад и два дни ми е като мъгла...  Laughing Разочаровах се от себе си, но от утре мисля да я карам само на плодове, зеленчуци /+ около 3-4 пъти седмично месо/риба/ + спорт. Да видим какви ще ги свърша и този път.
Дано при вас волята е по-силна, дано издържите до последно! Успех момичета и ще ви следя!  Laughing Hug

# 56
  • В близката далечина...
По план трябваше днес да си правя супата.Обаче погледнах , че днес е 11 лунен ден и е Екадаши, така че ще се почне от утре, защото днес съм само на вода Wink

# 57
Какво значи 11 лунен ден и Екадаши?

# 58
  • В близката далечина...
Като напишете в интеренет Екадаши ще получите много изчерпателна информация.С две думи е ведически пост два пъти в месеца на 11 и 26 луден ден.
http://vitarama.bg/bg/ekadasi-post/528/item/

# 59
Благодаря. bouquet
Така или иначе лунувам редовно,ще се съобразвам с тези дни.

# 60
Вчера не издържах и се премерих- 2.300 кг. надолу- ден 6- и.
Продължавам- ден последен, малко ми се вие свят, но в никакъв случай не съм гладна.
Дори не си изядох всичко. Единствено ми липсват плодовете.
После продължавам да си следя калориите, така ще си хапвам по малко от всичко. Simple Smile
Успех на който продължава, ще ви пиша и утре колко съм свалила още.

# 61
  • Русе

Какъв е резултата? Доволна ли си? Не се чувстваш отпаднала? На мен нещо не ми е добре от два дена с тази супичка.....но продължаваме!!

# 62

Какъв е резултата? Доволна ли си? Не се чувстваш отпаднала? На мен нещо не ми е добре от два дена с тази супичка.....но продължаваме!!

4. 100 надолу!!! Много съм доволна. Последният ден насила хапнах 10 лъжици от супата...НО се преборих и съм горда от себе си.
И да, чувствах се отпаднала, за капак се и разболях, слава Богу е настинка само, а добрата страна е, че не ми се яде.  Joy Joy Хапнах 2- 3 лъжички сладолед, колкото да хапна нещо сладко.
Стискай зъби и продължавай, щом си започнала.
При мен нещата бяха вече крайни и трябваше да започна отнякъде.
Успех!!!

# 63
  • Русе
Браво на теб! Ти си герой направо! Сега ще продължаваш ли с друга диета или след почивката ще я повториш?

# 64
Браво на теб! Ти си герой направо! Сега ще продължаваш ли с друга диета или след почивката ще я повториш?
Да, продължавам и чувството е страхотно...
Следя си калориите, които приемам и така мога да хапвам от всичко в някакви граници.
Трябваше ми драстично начало, сега вече ми е по- лесно. Simple Smile

# 65
  • Русе
Аз също продължавам! Вече свикнах със вкуса,добавям си и броколи,защото ми става по-приятна за хапване.Но взеха да ми се надуват краката и незная от какво е.И определено грамажите на кантара падат всеки ден!

# 66
  • София
Здравейте и от мен. Първи ден, доста гладна, страшно безвкусна супа, но продължавам. Може ли прясното мляко да заменя с кисело такова, защото не обичам прясно? И тъй като не ям месо, същото ще заменя с риба. И сега съм си сипала чаша вино, определено не се придържам стриктно, но дано да има резултат.

# 67
  • Русе
Можеш да ги замениш,не смятам,че ще има проблем.Защо ти е безвкусна супата? Подправки не сложи ли? Аз си я овкусявам и после нямам проблем.
Да се похваля и аз -1.500кг съм вече,трудно явно смъквам,но защото имам доостааа.Пък и аз така ги омеших диетите,че стана едно мазаноо.....то жито беше,после кисело мляко само,после уж 90 Д почнах,минах и през диетата на Ваня Червенкова.....чак вече незная коя е най-добрата за мен.Тялото ми горкото се чуди какво му се случва.

# 68
  • София
Овкусимх с малко сол, защото иначе не можех да преглътна. Аз бях 14 дни на отключващият режима на проф. Байкова. Доволна съм. Не мога да се похваля колко - съм, тъй като не съм се мерила, но щом влязох в дънките преди да забременея, определено има резултат.

# 69
  • В близката далечина...
В понеделник започнах супата за последните 3 кг които ми остават.До момента 1,5 съм минус.Обаче вчера въобще не съм си хапвала от супата...само на плодове и зеленчуци бях.Да видим Simple Smile

# 70
  • Бургас
Здравейте.
Има ли някой на супа. Аз започнах от днес. Искам да сваля 4 - 5кг. Когато чета за положителни резултати и се мотивирам много.

# 71
Привет!    Simple Smile
Не съм правила такава диета.За нея четох в книгата на една френска авторка , в книгата й "Защо французойките не пълнеят", но така и не я направих....
В момента се храня ВМ НВ, в по-строг, почти безвъглехидратен вариант, до 06.08.Тогава отивам на море, до 15.08.Та, след морето смятам да направя тази диета 1 седмица, хем за прочистване от ваканционните храни    Laughing , хем за отърваване от последните 3-4-5 кг.
Та, записвам се сега, да не търся темата после....

# 72
Има ли някой на супата или отслабнахте и край

# 73
  • В близката далечина...
Отслабнах и край.Вече четвърти месец си държа килограмите.Единственото което правя е да се разтоварвам с лунната диета.Иначе не се ограничавам, но и не се тъпча.

# 74
Бравоооо

# 75
Започвам в сряда, ще се радвам ако има някой с мене за подкрепа.

# 76
Здравейте, от днес и аз започвам диетата. Нямам много за сваляне.  Нямаше как да изчета всичките теми, за съжаление. Към супата добавих няколко стебла целина, буркан домати (не само сок) и 1 чушка халапеньо. Нямах магданоз под ръка, него за следващата доза. Също така реших да пропускам ампулите. Днес ще съм на ябълки и грейпфрут. И така Simple Smile

# 77
Аз пък нямах домати. При мене се получи нещо като яхния, сложих малко гъби, не е толкова зле.
А какво е халапеньо?

# 78
Халапеньото е люта чушка, особено позлезна при отслабването, наред с много други полезни свойства.

# 79
Как си, Джувка? Изглежда само двете сме на супата сега.
Удържа ли фронта вчера?
Аз изядох два портокала и две ябълки. Днес съм на зеленчуци. Тегло сутринта - 63.9, но миналата сряда бях 67 кг, седмица бях на салати и месце. Целя да ги докарам до 55.

# 80
Добре съм, Елизабет. Вчера бях на 3 ябълки и 3 купи супа, днес започвам с купа супа и отделно броколи. После ще съм на листни салати. Леко ми е на корема, нямам газове, не ми е отпаднало. Добре се чувствам общо взето. Надявам се и повече зелки да се включат за подкрепа, ако не само двете Simple Smile

# 81
  • София
Ще ви следя. Сега карам моно, но мисля след това да мина на супата. Сваляте ли кг с нея? 😘

# 82
А аз сега съм на ВЧ, т.е. моно. Свалих 4 кг.

# 83
  • Бургас
Привет и от мен. Готвя супата и от утре започвам да видим за 2 седмици какво ще направя. Имам едни заветни 6кг от раждането и искам за годинката на сина ми да изчезнат. Като не мога да спортувам, няма кой да го гледа. Гледам, че е поизостанала темата. Дано я повдигна и има още момичета.

# 84
  • Пловдив
Здравейте от мен. Аз съм 3 дена на диетата със зелева сума, само, че от сайта фитнес-инструктор. Там е доста по-облекчен вариант и се яде през 2 часа. Трудно ми е, но като спазвам точно режима и не огладнявам въобще, за мое огромно учудване. Мисля минимум 3-4 седмици да я спазвам, ако устискам. Но имам затруднение с движението - заседнала работа в офис, много отдалечено работно място и от 7 сутринта до 6 вечерта ме няма. После все не остава време. Някой ако иска нека сподели опит - по-добре всеки ден упражнения в къщи или 2-3 пъти седмично тренировки в зала. Много съм обездвижена, а и килограмите за сваляне са ми много.

# 85
Здравейте и от мен. Изчетох коментарите ви. Мисля съвсем скоро да се присъединя към вас, но след житния режим и монодиетката Grinning . Надявам се, все още да има дами , които да следят темата.

# 86
Има ли някои на супа?

До края на постите ще съм на супа. Ще се радвам, ако има някой с мен.Heart

# 87
Grinning Не бих я повторила втори път тази диета.. супата е просто отвратителна Sad((

# 88
А при мен си действа. 2 кг.за седмица и малко е добре. Всеки втори ден я варя, половин доза, на основата на зеле и с различен вкус. Днес е с много печени чушки, пасирана и ми е добре.
Успех! Това може да не е твоята диета.

# 89
Аз съм малко разочарована... Преди да започна диетата, килограмите ми всеки ден се колебаеха - един ден бях 62 на другия 64, хайде после 63, достигах 61 и така като влакче. Реших да започна зелевата диета, тя ми е любима, защото преди ми е помагала. 1 седмица консумирах само зелева супа като смути, без нищо друго и най-учудващото за мен беше, че не успях да сваля дори и килограм. Вода не задържам, т.к. пия и диуретични чайове. През дните на зелевата седмица килограмите се колебаеха ту свалях килограм, после качвах два и крайният резултат е отново познатото ми лудо влакче... Не знам как да постигна едно постоянно тегло, от което да смъквам надолу Sad

# 90
Аз съм малко разочарована... Преди да започна диетата, килограмите ми всеки ден се колебаеха - един ден бях 62 на другия 64, хайде после 63, достигах 61 и така като влакче. Реших да започна зелевата диета, тя ми е любима, защото преди ми е помагала. 1 седмица консумирах само зелева супа като смути, без нищо друго и най-учудващото за мен беше, че не успях да сваля дори и килограм. Вода не задържам, т.к. пия и диуретични чайове. През дните на зелевата седмица килограмите се колебаеха ту свалях килограм, после качвах два и крайният резултат е отново познатото ми лудо влакче... Не знам как да постигна едно постоянно тегло, от което да смъквам надолу Sad
Зелевата супа основно изхвърля водата от тялото ...след като не задържа вода, значи е нямало какво да изхвърлиш.Т.е., зелевата диета ти е била напълно излишна.Също, тялото след време става "резистентно" към вече прилагани диети....т.е., то захитрява.Веднъж минало през дадена диета, то я запомня и после й се опъва от момента, в който я "усети".
Постоянно тегло е непостижимо.Теглото на човек обичайно варира в рамките на 1,5-2 кг ежедневно.Това е вода, чието количество нагоре-надолу зависи от много неща:фази на луната, вида и количеството храна за деня, количеството сън, стрес, движението.....
Не знам калко си висока, но ако искаш сваляне на кг, избери диета, която не си правила до момента.
И пак се настрой за бавни резултати, ако до момента си била все на диети.
Тялото ти просто е настроено да "стиска" всеки кг....

# 91
Има ли някой, желаещ да стартира с мен от утре?

# 92
Стартирах на 17.09. от 64кг, днес съм 62кг. Днес съм на мляко и банани, а супата не искам да я виждам.

# 93
Много самотно станало тук. Но така или иначе аз ще стартирам в събота, че вече ми омръзна да съм дебела, много се надявам на бързи резултати, нямам никакво търпение за бавно и здравословно отслабване. Преди около месец започнах 90 дневната, но още преди да я стартирам бях започнала да задържам вода, страшно... пръстените ще ми прережат пръстите, обувките не ми стават. Изкарах две сдмици на диетата и очаквах някакво облекчение, тръгнах да свалям кг. но явно не бяха вода, после задържах и стан доста демотивиращо. Започнах прочистващата по Дънов, свалих към 4кг, днес ми е 9ти ден, лошото е , че водата не мърда, явно проблема е сериозен и си иска доктор. Решила съм за последно да пробвам със зелевата от събота и междувременно другата седмица ще ходя да се изследвам, пък каквото излезе.
Ако има някой да се подкрепяме добре дошъл

# 94
За изчистване на водата, бих те посъветвала да включиш чай от глухарчета и гръмотрън. За съжаление, много горчи, но пък действа беотказно диуретично.

# 95
Благодаря, искам все пак да се изследвам, притеснявам се да не е нещо от бъбреци. след това ще мисля за чайове. И друг път ми се е случвало особено лятото да задържа вода, но с малко диета се повлиява, този път не е така. Или по-точно вода явно съм извадила и то доста, днес забелязах, че след 10те дни на Дъновото прочистване съм без грам целулит по себе си, лошото е, че сутрин и през деня пръстите остават много подути.
Днес е втори ден на зелевата, съвсем поносим глад, залъгвах го предимно със супата, че не остана време да си купя зеленчуци и съм на два моркова освен супата, чакам с нетърпение деня с телешкото

# 96
Toва Дъново прочистване с жито ли го правиш?

# 97
Да, но не успях нито веднъж да изям 100г, почнах да си пригитвям по50, но и те ми оставаха, хем съм гладна, хем хич не  ми е  вкусно.
От зелевата съм малко изненадана, след два дни стриктно спазване и грам не съм мръднала, а и токущо установих, че вчера съм пропуснала картофа, сигурно от глад мозъкът ми вече не работи Dizzy Face

# 98
Здравейте, днес ми е трети ден и съм -1.5 кг. Имам да свалям почти 30 кг. Бих се радвала и на 10
Миризмата на зелето ми е ужасна, мисля си директно да го махна и да го заменя с броколи и карфиол. Пасирам супата, защото по лесно се яде. Само плаче за крутони и сирене, откачам....Слагам люти чушки, за да не усешам вкуса на зелето Angry а и много обичам люто. Слагам и много сол, което със сигурност ще ми попречи в диетата. Не спазвам това с плодовете и зеленчуците по дни, хапвам си и от двете, например днес  една шопска с доста сирене. Издох и няколко репички, а сутринта голям фреш. Миналата година с тази диета свалих 7-8 кг, и върнах 2-3, сега е време да продължа.

# 99
Радвам се, че при теб има някаква полза, аз изглежда с дъновото прочистване съм извадила каквото е възможно да се свали за набързо и сега задържам постигнатото, което никак не е малко.Ползвам режима за захранване, че ако се върна на безконтролно хранене е ясно какво ще стане. А за супата напълно те разбирам, на мен вчера ми свърши едната доза иднес не съм правила нова, но все пак за утре мисля да я ссваря, че иначе ще се изкуша да залъгвам глада с по-съществени храни.
Успех на теб!!!

# 100
mama maca, здравей, видях твои стар пост, горе долу на едни килограми сме ако не се лъжа, ще се подкреяме.
При мен резулатата е 4 дни -2 кг. Целта ми е 52-55 нещо такова. Била съм толкова, знам че е възможно. Миналата година свалих от 88 до 80, качих 2-3, сега свалих 2
Изключвам и глутена напълно, поставила съм си за цел един месец без никакъв глутен, въпреки, че съвсем изключих за булгура, а ядох два пъти табуле с булгур. Трудно е да изключиш всички храни с глутен от раз, понякога дори не забелязваш. Не ям месо и при мен е по- трудно да разнообразя диетата.
Не ми се е случвало да задържам вода и не мога да ти помогна със съвет за съжаление.
Ще прочета за дъновото прочистване, въпреки, че не не ми допадат такива духовни водачи. Но ще ползвам само рецептата му Simple Smile няма да му ставам последовател хаха

# 101
  • В един копнеж!
И аз влизам  от утре в редицата на отслабващите със зелева супа. Вече имам два опита, успешни. Да не казвам силна дума, но това е най-успешната при мен диета. Първият път я правих преди 17 години-две седмици диета, една седмица почивка и така още 2 две врътки. Свалих към 20+ кг. Вторият опит беше преди 5 години. Тогава по-малко свалих. И двата пъти без спорт. Последната година обаче си сложих едни 15 кг поради лакомия, неконтрол и хашимото. Затова сега ще диетувам.

# 102
И за мен е най-успешнатс диета .

# 103
  • София
Да повдигна темата с варианта на рецептата, която имам оттук, публикувана още през 2003 г. Simple Smile

http://prikachi.com/images.php?images/965/9587965H.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/966/9587966r.jpg

Правила съм я 2 пъти, първият път вярно свалих 8-9 кг. след няколко курса в рамките на 2 месеца, вторият - по-малко, явно е вярно, че организма ни помни с какво сме го тормозили вече. Simple Smile
Само да споделя, че аз добавям куркума, без сол, без кубче бульон, ям я студена от хладилника и слагам 1-2 лъжици лютеница в купата. Това за тези, на които не им допада вкуса на безвкусно зеле.
Сутринта бях  минус 1,600, от понеделник я започнах. Има ли други? Simple Smile

# 104
  • В близката далечина...
Ооо , аз я почвам от днес.ТОва ми е сигурно 4 или пето спазване.До момента не съм имала "издънки" и съм сваляла.Само веднъж или два пъти съм я спазвала целите 7 дни.Обикновено спирам на петия ден.Миналото лято пак се "коригирах" с нея.Трябва да отбележа, че не я правя често и вероятно тялото ми забравя, че съм го мъчила.
От април до момента се опитвах три пъти да съм на диета с елда.Четох и гледах много добри отзиви за нея.Е да, ама НЕ.На мен въобще не ми подейства, въпреки, че я спазвах стрикнто и то 7 дни.Друг е въпроса , че елдата не мирише особено хубаво (или поне на мен).
Та днес я почвам супичката, имам едни 3-4 кг да сваля, а вече съм гладнаааааааа Sad

# 105
  • София
Минус 2.900 за 5 дни при мен, но не съм много стриктна - то бисквитка към кафето, сирене към доматите... Пък заради едно сладоледче в сряда, в четвъртък спестих бананите Simple Smile Другата седмица мисля да направя втори тур, този път по-дисциплинирано.

# 106
Звучи добре , а и  сега за летните жеги харесвам студени супи .

Преди време я бях правила и бях много доволна, трябва да си я припомня.

# 107
Хайде и аз да се набутам при вас Wink
Преди дни се загледах в разни диети за "разнообразие", иначе спазвах Режима на Атанас Узунов за нисковъглехидратното високомазно хранене, свалих си доволно излишните кг (30), ама от мин година къде спазвам, къде сладкото ме изкушава, къде нарушавам с нещо и върнах 6-7 кг за година. Последния месец обаче вече +3 отгоре ми дойде в повече и реших да променя нещо, след което ще си мина на нисковъглехидратно пак, то мен това си ме устройва и ми е ок да се храня така.
Та вчера направих някакво лудо съчетание м/у 24 ч глад (в неделя ядох последно вечеря), сутрин вода+кафета, слудобяд чай (отвара) от джинджифил+зелен чай+канела и вечеря супичката Wink ♥ Набухах я с люто, а тя топла, та хем се потя, хем ям Simple Smile
Плодове не ядох Wink
Днес карам на кафета, вода и отварата и се готвя след малко да хапна малко супа, за да има поне 2 часа до вечеря и да ям пак от нея Wink
Та за сега доволно - 2 кг.
Ще карам до петък, като се мисля дали плодовете да ги съкратя изцяло...без това покрай режима с месеци не бях яла плод Wink
Ако не съм умряла ще пиша подробности Wink

# 108
  • В близката далечина...
annysy,  как успяваш? Много му се чудя на тази режим, ама не съм много по месото и без сладичко и плодове...
Аз преди няколко години трупнах едни десет килограма от сибелиум и общо взето приличах на табуректа (метър ръст, декар г-з).Бях станала по-дебела от момента в който влязох да раждам.Та се мъчих доста докато ги сваля и за година махнах 7 кг.Ей вече трета година едни три килограма ми висят като воденичен камък на шията (лъжа, на д-то са ) и няма сваляне.Лятото аха аха да стана заветните 46 и стигам до 47 и толкова.Зимата се грижа добре за себе си...съкън да не заслабна и айде стана 50.Още повече , че работя седнала.До работа са 11 км. и ходя с колело...амаааа електрическо.В понеделник и вторник реших твърдо ще карам без батерия и скорости.Не успях, като почнах да пъхтя и да се задъхвам и да ми влизат мухи през отворената (от зор) уста се отказах.Начиии и за спорт не ставам.Гледам белгийските бабеси тичат или се поддържат със спортно ходене, ама мноооо кълчене , в повече ми идва.Чудя се като бях по-млада как успявах след работа на таебо да ходя три пъти в седмицата и енергия да имам, сега мързела надделява.Да не говорим, че по тукашните ширини няма кой знае какъв избор, ако има то е в града, а аз съм селянка по местоживеене и кола не карам, та този вариант отпада.
Иначе не съм се теглила (нищо че два кантара имам), гледам по дрехите.Оставила съм си едни дънки за ориентир Wink Иначе определено съм свалила, но не много.Все пак ми е четвърти ден.

# 109
Здравейте дами, от утре смятам да почна режима. Има ли някой с мен? Сега отивам да сваря супата, за да мога да си взема за работа.
Плодовете и супата как се приемат? Например плод и след 2-3 часа супа и пак след 2-3 часа плод... или няма значение ?

# 110
lllora, мен просто ми трябва някакъв стимул и да си пробвам ината, дето се казва...
Ама и кг са ми много над твоите Wink Аз да успея да сваля до 65 бих се чувствала супер, на фона на почти 95 през 2017 хихихаха ужас...
Иначе Wink просто се самонавивам няколко дни преди да започна нещо ииии стартирам, минавам редовно от тук, за да ви чета за подкрепа Wink

По въпроса със супата.
Днес някак ми стана гладно.
До обяд бях на 2 кафета, 750 лв отвара (джинджифил, зелен чай, ройбос+канела), 2 л вода. След това 2 часа тренировка (1 кардио+1 силова). Прибрах се и вече излапах 1 краставица+супа, умирах за салата...ама реших, че вечерта ще се нахраня доволно.
Вечерта салата,  направих нещо като сурова супа с почти същите продукти + много маслини...е, не издържах вече само на зеления Wink ) +1 купа варена супа ...
Чиста вода като смятам вероятно над 5 л съм изпила днес.
Утре мисля да заложа на  протеин (ще си направя 1 доза) + кисело мляко и сирене, банините ще ги пропусна.
Иначе ефект към момента над 2 кг..да речем 3ти ден -2,5 кг поне!!!

Успех на всички ни, да видим какво ще направим, поне ми се поприбра леко шкембето Wink

# 111
А дали ще има ефект от моно диета с тази супа- прием само на нея за 5-7 дни ?

# 112
Вчера стартирах 71,7, днес съм -900гр., но с прегрешения. Вечерта изядох 2 филии черен хляб и половин авокадо , после пак супа и за капак един грейпфрут. През нощта обаче ставах супер често до 00. Днес ще се пробвам да съм стриктна.
Вчерашния план ми беше
09:00 супа
11:00 грейпфрут
13:30 супа
15:30 грейпфрут
18:00 супа, 2 филии хляб и половин авокадо
21:30 супа, грейпфрут, зелен чай

През деня изпих към 2,5л вода.
Успех на всички и хубав ден!

# 113
Мисля да я пробвам от понеделник за 5 дни само супа.
А събота и неделя / 29.30.06/ да съм само на вода. Така и така ще съм вкъщи , смятам че няма да ми е трудно .

Имам да свалям около 8 кг и съм си дала срок до началото на август ......

# 114
Разбирам те и страхотно, че можеш да издържаш само на вода. Де да можех и аз, волята ми много куца. Ако пък прегладнееш, направи си супата, тя много нискокалорична.
Аз смятам до следващата събота да съм на този режим, радвам се, че от понеделник ще сме заедно. Ти правила ли си я друг път? Аз за първи път я пробвам.

PS: и моята цел е да сваля 8 кг, но ми е ясно, че ще трае, дано до събота успея поне 3кг

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 23:55 от AnMary

# 115
Правила съм я преди 5 години, имаше ефект наистина.
Ти по коя рецепта правиш?

Виждам по-горе че споделиха (elim) , но ме притеснява пилешкия бульон, от него не се ли задържа вода?

Ти на каква височина си ? И ще включваш ли спорт/някакво движение?

# 116
Рецептата е стандартната, но на око- половин зеле, праз лук (малко, че не го обичам), 2 червени чушки, морков, целина, магданоз, червен и черен пипер. Сол и зехтин не слагам. Малко пресен лимонов сок изтисквам преди да я ям. Аз химии никога не ползвам, само натурални продукти. Задържам по принцип вода, а сега съм и пред МЦ, така че в никъв случай сол няма да ползвам, но аз и ям като цяло без сол.

Висока съм 171см и измерих вчера талия - 77см, а ханш - 103см.
За спорта не съм сигурна - аз лично много огладнявам като правя спорт.  +– 2 пъти в седмицата ходя на йога или пилатес, рядко тичам по 5 км или плувам малко, ходя много пеш. Последните 3 дни бях с безумна мускулна треска, правих Barre тренировка и днес вечерта има пак час и се чудя много дали да отида, невероятна е за стягане. Кардио, интервална или силова тренировка със сигурност няма да правя, няма да ми стигнат силите с толкова малко калории и ще озверея и ще оплескам всичко. Утре ще ти пиша ако отида на тренировката.

Ах, още нещо - обичам много кафе и сега го пия черно и с канела, тя придава аромат и леко сладникав вкус.

# 117
А това количество за колко дни прием стига?

# 118
На мен ми стига за няма и ден и половина. Вчера вечерта си сготвих нова супа, за да мога да си взема за работа, че нямах достатъчно. Четох тук във форума мнения, че пасирана е по-вкусна, пробвах, и на мен също ми хареса повече така. Правя я с малко вода, за да стане по гъста.

# 119
  • София

alethea, относно рецептата аз вече казах, че кубче бульон не слагам, то е само химия, също и вит.С, за който пише в началото на тази тема. Всъщност моята рецепта е:
1 зелка, средна,
3 големи домата,
2 зелени пиперки,
2 средни глави лук
След като се свари всичко това слагам връзка магданоз, куркума и черен пипер.
Ям я само студена от хладилника и тогава слагам малко лютеница за вкус. Така си я пригодих още първия път, когато я правих. Сега съм на по една купа сутрин и вечер, нямам възможност да нося на работа за обяд.

# 120
Мисля да пропусна доматите и вместо тях да сложа тиквички .

# 121
@alethea: ако не си сигурна, може да си сготвиш малки порции в началото и да пробваш кой вариант ще ти е най-вкусен. Супата е лесна и бърза, така че не е разправия
@elim: аз си я пасирам и слагам в бутилка и така си я нося на работата...ако то е вариант пробвай

# 122
Взех продуктите, от неделя ще приготвя супа за понеделник сутрин.

# 123
Днес съм -800гр (общо 1.7кг) и започвам трети ден. Коремът се прибира наистина от тази диета бързо, вече съм -1 см (77=>76), бедрата са също -1 см. Диоретичните свойства на супата почнаха да действат, целия ден притичвах до 00.
Вчера вечерта съгреших по същия начин като първия ден - с две филии черен хляб, малко зехтин и половин авокадо. Но съм пред МЦ и вечер съм гладна за въглехидрати, а тази комбинация ме засища много.
@alethea: отказах се от спорта по време на тази една седмица, може евентуално само един път йога да направя.
Вчерашното ми меню беше:
10ч - 500 гр корнишони
11ч - супа
12ч - голголяма салата от краставица, домат и глава на копър
15:30ч - голяма салата от краставица, домат и глава на копър
18:00 супа
19:30 прегрешенията

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 11:08 от Avi123

# 124
А може ли рецептата на тази супа?Благодаря.

# 125
Първият пост.

# 126
Желязна воля имате. Ще следя постиженията ви, дано се вдъхновя и аз да пробвам. Simple Smile

# 127
@lorelanda: включвай се направо, режимът е само за една седмица и всичко е въпрос единствено и само на настройка.

Вчера бях по магазините и чак в 16ч ядох първата супа - нямаше по вкусно нещо! 😂
Така че е и въпрос на истински глад.
Днес съм -300гр (-2кг за 3 дни), но
- не съм ходила от 2 дни до 00
- преди да легна изядох 1,5л. пасирана супа
- спах много малко и зле, защото ставах постоянно до 00
 - от талията съм смъкнала още 2см (за един ден!) и днес е 74см (старт 77см)
- от хнаша съм смъкнала още 1 см и вече е 101см (старт 103см)
... просто невероятно!
Днес ми е деня с бананите и о, Боже, от кога го чаках, за да си изпия кафето с мляко Simple Smile

Менюто ми вчера :
-12ч грейпфрут (станах късно, много наспала се), който ме засити много...никога не е било това
- 16ч. - 1,5л пасирана супа
- 20:30 - 1,5л супа (сложих смелено ленено семе 1с.л. заради проблема с 00)
- 21:30 - моето всекидневно вече прегрешение филия със зехтин и половин авокадо.
Ще се радвам много ако някой ми сподели как точно е направил този 4-ти ден, как се комбинират млякото, бананите и супата.
Хубава неделя!

Последна редакция: нд, 23 юни 2019, 09:03 от Avi123

# 128
Хора, вдъхновявате ме ! И аз може да опитам.

# 129
@Bubamara123 ще се радвам много на компания! Ти друг път правила ли си режима? Аз до събота ще го правя и после от 11.-18.07 смятам пак да повторя

# 130
Не, никога. Правих житния на Дънов, но не обичам диети. Спрях на петия ден. Да видим. Ще започна другия понеделник.

# 131
Добро утро, дами! Днес съм -200 гр (71,7 => 70,8 => 70 => 69,8 => 69,5) и започвам 5-ти ден. Но имам проблеми с 00, дано днес се оправят нещата.
Корема ми се е доста прибрал, въпреки че през деня е подут от супата (май от зелето, нооо това е положението, ще ходя една седмица с подут корем) ... пък може и защото съм пред МЦ.
Вчера направих една наказателна акция, защото изядох за пореден път филиите хляб с авокадо и зехтин. Затова отидох да си направя моя 5 км крос привечер. И да ви кажа, след това въобще не ми се ядеше нищо повече, направих си само един зелен чай.
@alethea: направи ли супата? Включваш ли се днес с мен? Как минаха двата дни на вода?
Успех и усмихната седмица на всички 💐

# 132
И аз реших да пробвам диетата. Ще модифицирам супата и ще я консумирам подобно на шкембе чорба - ще я застроя с мляко или йогурт и яйце и преди ядене ще добавам смес от лимонов сок и счукан чесън. И мисля само супа да ям и плодове и салатки. С тази застройка ще ми стигнат протеиновите добавки

Добро утро, дами! Днес съм -200 гр (71,7 => 70,8 => 70 => 69,8 => 69,5) и започвам 5-ти ден. Но имам проблеми с 00, дано днес се оправят нещата.

от зелето е. Има храносмилателни ензими с алфа галакозидаза - тя смила зелето и помага при надуване

# 133
FlushedFlushedFlushedRolling EyesПриготвих супата , обаче я забравих вкъщи вместо да я взема с мен на работа Rolling Eyes  , надявам се да не се изкуша през деня и вечерта да я хапна.

Следобед ще взема разхлабително, защото имам и аз проблем с 00 и тъкмо да започна на чисто със супата.
А относно дните на вода , имах предвид тази седмица ( 29.30.06) да съм на тях, а дотогава  - супени.

# 134
@skrekkelimg: добре дошла! Пиши как върви с твоя вариант на супата.
@alethea: дано да издържиш на плодове до вечерта, аз ям само един вид плод - или пък почни от утре

Днес много при мен се вижда вече че съм се повталила, от вчера ми е обложен езика - явно изхвърлям токсини и днес сутринта си направих пилинг под душа, бих ви го препоръчала също. Вече се влюбих в тази супа и всеки ден ми става по вкусна

# 135
Аз мисля още за обяд да си хапна - нали пише че може да се яде колкото си искаш. Не разбрах вит Ц за какво е, но лимонът ще свърши същата работа предполагам

# 136
И аз не мога да дочакам да дойде обедната почивка и да си хапна супа. И аз слагам прясно изцеден лимон, половинка на ядене. Хапвам до 1,5 л (3 мои купи) на ядене, въпреки че вече ми се сви стомаха и повече от две не успявам. Много се ходи от супата по малка нужда, затова я ям често, за да запазя този ефект, но гледам да оставям 2-3ч време между отделните хранения.

# 137
Аз взех следните продукти:

Зеле, пресен лук, червени чушки(пресни), тиквички, целина, магданоз, копър, черен пипер/къри + пресен лимон.
Днес ще  взема и глави лук да добавя и  тях

За жалост (или не) няма да излизам навън в близките часове   и ще съм само на вода , а за вечеря -супата.

# 138
Стискам палци да издържиш alethea, и аз със същите съставки (само че без копър) си я направих последния път, домати не сложих, защото не ми остана място в тенджерата.
Давайте момичета, ще успеем, пък като почва да се вижда ефектът - кефа е голям Hug

# 139
Така , заредих нови продукти, почвам Да правя супата и за утре сутрин съм готова.

Днес , взех кг череши и тях ще ям, не ми се иска да смесвам много видове храни , така че пиша го разтоварваща вечеря , а от вторник по протокол - супа, супа, супа.

# 140
Супичката стана чудна - мъжът ми се скъса да я хвали

# 141
Alethea, skrekkelig - много успех и минусчета ви желая дами! Пишете ми как е минало при вас, на мен много ми помага опита на другите ентусиасти.

Вчера вечерта бях много подута, зелето определено ми се отразява така
+ ПМЦ + проблеми с 00 + задържах вода (крайниците ми бяха подути) +моето стандартно прегрешение (хляб, авокадо,зехтин)
= бях истински плондер и сигурна, че днес ще съм в плюс. Но не, още -200гр съм, талия -1см ... не мога да повярвам...зелева супа ❤❤❤

Започвам 6 ден, за 5 дни съм -2,4кг, талия -4 см, ханш -2см, бедра 1,5см
Може би е по-трудно, че я правя преди ПМЦ, но за първи път не ме е страх да се кача на кантара в този период и че ще напълнея от гуляите, които си устройвам.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 08:13 от Avi123

# 142
  • София
Добро утро и от мен! Не се мерих последните дни заради МЦ, усещах, че задържам вода, но от днес започвам отново. От първото "кръгче" до днес - минус 3.300 и то с прегрешения Simple Smile

# 143
Добро утро Елим, успех и на теб!
-3.3кг е супер резултат! Какви ти бяха прегрешенията? Имаш ли съвети кое и как функционира най-добре? Всеки според мен си прави свой подход придържайки се към плана и се радвам на мнения и съвети.

# 144
Да намина да ви прочета само Wink
Аз изчезвам от тук, 4 дни на супичката по "моят улав начин" и се разделих с 3 кг. Петък, събота, неделя малко импровизации (хапнах някои плодове, кюфтета, салата, една ресторантска пилешка супа, 3 хапки пица, 2 филета с корнфлейкс и 2 фрапета...това за целият уикенд Wink ). В понеделник си бях реално на -2.5 кг от началото на седмицата.
Вчера понеделник карах на фаст ден от неделя до понеделник вечер - 24 ч не ям, само на кафе и вода.
И си минах на моя режим НВВМ хранене (снощи хапнах броколи със сирена и салатка).
Днес отчитам за  1 пълна седмица - 4 кг, което вкл супа, прегрешения и вчерашното "режимно" ми ядене.
5 от тия 8 дни си имам по 2 часа фитнес Wink
Ако успея да се отърва от още 5 кила ще съм супер доволна.

Успех на всички!  ♥

# 145
Добро утро, дами!
Днес съм +200гр, т.е. 69.5кг и започвам 7 ден.
Закъснява ми и се чувствам безкрайно оттекла и подута, факт е обаче, че заради супата много по-малко от друг път. Пък и с 00 имам големи проблеми, от както правя режима.
Вчера във водата (ок. 3-4л, при мен са безумни жеги) сложих общо 2 пасирани грейпфрута.
13:00 пиле, пресен спанак, чери домати
16:00 чери домати
19:00 супа + моите прегрешения
22:00 супа
Днес тук ще бъдат 40 градуса, а супата ми свърши. Не зная дали ще събера сили да запаля котлона при тази горещина и да направя нова. В краен случай само на салатки и ориз и ще продължа с още един ден режима.

@alethea, @skrekkelig: как мина при вас първия ден?