ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 664
  • 719
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 237
Сутрин става играе взимам я в леглото при мен играем 1 час, после спи още 1 ,оттам на активната около 40мин, сама играе, после яде,  малко в мен после в люлката, два часа играе 30мин до 1 час спи зависи. Слагам я по корем върху мен тя се върти и гледа, пускам музика от телефона, пея. И после почвам пак активната някоя друга играчка. После играе с баща си.
Влезн а в странен режим както ядеше по 5пъти през 4 часа без нощно ядене, сега иска да яде на 3 часа не повече от 100мл/на 3м и 2 сед.е / иска вече и през вечерта да яде към 12 а сутрин закусва в 6 със затворени очи и продължава да спи. От няколко дни се буди през 1 час вечер, къде иска да пие вода къде да се гушка къде да поцока, че и плаче, нз на какво се дължи. Тя като бебе не се будеше и плачеше.А ръцете са най-вкусното нещо ако може и двете ще напъха.

# 151
  • Мнения: 408
Като я заведохме на ортопед на 2 месеца и 1 седмица, още тогава ми каза, че може в раница.
Почнахме да я слагаме преди няколко дни, след като стана 3 месеца.
Раницата, която ползваме е Cybex 2 go. Тук във форума има тема за носилките и там ми казаха, че не е ок.
Аз обаче мисля да си я ползвам, ортопедична е, сестра ми ми я даде. На бебка й е добре, и на мен ми е добре.
Слингът ни е на Боба, еластичен, но е много дълъг и навън ми е невъзможно връзването, защото се влачи по земята.
Иначе за вкъщи е удобен.

# 152
  • Мнения: 206
Малко преди полунощ на 8-ми март, честит празник, мили момичета  bouquet!
Пожелавам ни дечицата ни да растат здрави и щастливи и ние да сме добре, за да им се радваме   Hug!

Поздравявам ви с едно стихотворение, което отдавна бях забравила, но сестра ми, която живее на другия край на света (в Щатите), ми го прати преди малко и направо ме разплака...


ПЕСЕН НА МАМА И НЕЙНОТО МОМИЧЕ

Весело зайче, котенце мило
в скута на мама сега се е свило.
Твойта главичка - на моето рамо.
Можеш ли ден да прекараш без мама?
Мама във чашата мляко налива,
сресва косата ти в плитка красива,
кърпи чорапи с пробити петички-
мама се грижи за всичко.

Кой ще разкаже на мойто момиче,
как тъй луната на сръпче прилича?
Как се превръща водата на пара?
И самолета с какво ли се кара?
Ами отвътре земята каква е?
- Мама попитай и ще узнаеш.

Ден ти не можеш да бъдеш без мама.
А подир време ще станеш голяма,
умните книги сама ще намираш,
и ще рисуваш,и ще бродираш,
дългите плитки ще решиш самичка.
После - ще хвръкнеш и ти като птичка,
умна и силна,ще стигнеш далече-
можеш без майка си вече...

Мама ще бъде с коси побелели,
мама ще пази две детски кордели,
ще се тревожи и скришом ще плаче,
ако не носи писма раздавачът...
Друго не трябва-три думички само:
"Добре съм, мамо!"



Никога повече няма да забравям да се обадя на майка ми  Heart Eyes

Лека нощ!

# 153
  • Мнения: 372
Mama_Ves, ох, че хубаво!    Heart Eyes
Честит празник! Бъдете здрави и вдъхновяващи дами!      Hug

Nadezhda Andreeva, благодаря ти, че сподели! ММ не намерил Аптамил Комфорт и след препоръка, взел Беба Комфорт. От педиатъра си получихме и мостри на вкусовете на кашичките на Беба. Дано да се чувства добре детето с това АМ и да не се налага повече смяна.
Относно слинговете, ние също сме с Боба.    Party

gardje, щом и ортопеда е дал зелена светлина, значи всичко е ок. Simple Smile Слингът е малко дългичък, да. Аз докато се увържа и се чувствам като омотано коте в прежда.   Crazy  Но ми харесва усещането от плата.   Heart Eyes

# 154
  • Мнения: 408
ох, аз нали съм ревла, разплака ме това стихотворение!!
Желая ви един спокоен ден и весел празник, момичета!

# 155
  • Мнения: 101
ох, аз нали съм ревла, разплака ме това стихотворение!!
Желая ви един спокоен ден и весел празник, момичета!

Същата работа...

Честит празник, момичета. Да са ни здрави и спокойни децата!

# 156
  • Мнения: 288
Mama_Ves трогна ме с това стихотворение.  Hug 
Мамчета, честит празник. Да сте здрави и обичани, за да радвате вашите големи и малки слънчица.  Hug
Относно занимаването на малкия: Забелязах, че си има г/д график. След хранене обичайно около 1 час е буден, а после си дремва малко и пак така.  Laughing Слагам го на активната да се занимава, или на въртележката над кошарката му. Слагам го на нашето легло, давам му играчки да си ги хваща, дрънкам му с тях, той си рита, гука, продължава много усърдно да се мъчи да се обръща от гръбче по коремче, но пустото дупе не иска да се врътне. Laughing Друсам му дупето или му правя боц по нослето - много му харесват тия неща.  Laughing Свиря му с детско пияно по цифричките, пея, приказки му чета, на терасата го изкарвам да гледка и така. Но в количката на разходка е най-добре, спи като пич.  Laughing А и се мъча да го науча да си държи гризалките за зъбките и да си ги ръба, но на него му харесва аз да му ги държа.  Laughing

# 157
  • Мнения: 1 269
Мама вес и аз се разплаках.
Обаждам се на моята мама всеки ден

# 158
  • Мнения: 145
За ергораницата да се включа. Ние имаме на Ergobaby. Те имат "приставка" за новородени. Мисля,че просто трябваше детето да е минимум 3 кг.
При нас още не е използваема. Беба се нерви и изпъва вътре. Дано като порасне още малко и махнем приставката да стои. Намирам го за много практично и удобно,вместо да ти капват ръцете...

# 159
  • София, България
  • Мнения: 5 594
И аз съм хвърлила око на Ergobaby, но ще видим, с тези цени.

Днес бяхме на платен педиатър - при доктор Стаменов в Щерев. Е, родих се, този път аз.  Laughing Най-накрая нормален преглед, с кеф отидох и си платих абонамент за 12 прегледа. Та значи ако нямаш пари, поне в София, трябва да имаш връзки, за да те вземе някой свестен педиатър, иначе кучета те яли! Дори новата педиатърка по здравната каса, която ще записваме от юни - като отидем, трябва да кажем, че ММ е кум на един неин много близък човек, иначе няма да ни вземе.
Та от днешния преглед, Джо почти на 3 месеца, ще стане на 3 месеца на 11ти, е 61 см и 5750гр. Разбира се, оказа се, че трябва да увеличим капките витамин Д на 2. Джо има от скоро едно малко кръвоизливче като 3 точки на гърба, направо бях откачила, защото си мислех, че е хемангиом, то сигурно е точно това де, но е толкова малко, че докторът каза, че ще си мине само.

Трафикът в София е пълна лудост, тази сутрин от Дианабад до Разсадника, с бързане стигнахме за един час плътно каране. 

# 160
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,мили мами!Честит празник!Желая на всички ви да сте много здрави,щастливи и обичани!И винаги с високо вдигната глава bouquet
И да ви питам:Случвало ли ви се е бебенцата ви да се будят със силен плач?Днес ми се случи 2 пъти,Миши уж спи спокойно,и изведнъж започва да плаче много силно.Предполагам,че са кошмари  newsm78 Вие как мислите?Случвало ли ви се е?

# 161
  • София
  • Мнения: 1 175
Мона Лиза,колко е абонамента при него?Че при този,който съм си харесала,е 600 лв за година и много му се чудя!  Thinking

# 162
  • Мнения: 408
Мери, случвало се е много пъти. Не знам на какво се дължи...

# 163
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Цвете, абонаментът е 249 лева, като ти издават от техните карти кредо и за следваща година ще е 199. Докторът е страхотен, че и психолог за майката Grinning

# 164
  • Мнения: 288
Мери, и на нас ни се е случвало. Не със силен плач, но проплаква. И аз си мисля, че са кошмари, както може да се усмихва и на сън, така и кошмари може да има. Като се случва това си личи, че спинка и като му дам бибата се успокоява и си продължава съня.
Ох, някой път малкият по никое време вечер започва да се закача. Днес към 3 ч. сутринта започна да скимти, заставам над кошарата и нашия вече доволен ми раздава уамивки и ми се върти. Оставя го сам и пак заскимтява докато не отида пак над него и той пак доволно да започне да се закача. А аз, милата, хем ми става драго и смешно, хем едва си отварям очите..  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт