ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 651
  • 719
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 442
И ние сме се бидили със силен рев, но като го гушна отминава. След 4 ходения до бол ицата вече ще ходим на физиотерапия, тъй като Ники се върти все надясно к така му се ще да спи винаги. Искат ни хепароид гел и ще му правели масажи и ултразвук за вратлето да се освободи някаква жила. Ще видим как ще е, че малко ме е страх с този утразвук много е малък. Казаха, че детето трябва да се набира от легнало положение като му дадеш ръце и го придърпваш,  л ние сме кашкавалени и това от столчето за кола бихме го направили инак не. Не си вади и ръчичките, ако е по корем, но аз все му ги слагах под гърите да си дига главата, но нали не съм специалист. А детето е родено секцио и кви са тия проблеми незнам. Ще идем и ще видим...

# 166
  • Мнения: 116
 Здравейте момичета и честит 8 март на патерички !Нямаше ме дълго време и общо взето минавам набързо,е не знам дали помните се наложи да ходяна работа,по едно време така се бях изнервила да премятам детето на свеки вместо да си се разхождаме заедно.Е няаме ме по 3 часа днесвно не е много не и малко за майка кърмачка.
Иначе като ви четя имаме същото развитие и ние ,хленчене,искане на внимание ,закачки,будете с рев понякога.Вчече сме 3 месеца,тежим около 6 кг и най-интересното е,че почна да ме имитира .Имам предвид да имитира звуци ,които аз му задавам.Изключително ме зарадва това.

MAMA VES СТИХОТВОРЕНИЕТО ТИ АДСКИ МЕ ЗАРАДВА И НАТЪЖИ ЕДНОВРЕМЕННО.моята майка е по принцип в щатите.Сега беше тук около раждането за 5 месеца и си тръгва на 4 април и вече ми е мъчно.Няма друг да ми помогне както мама.Кофти ми е че по принцип дори не е в града в който живея ,а си направих къща с новия и съпруг в едно село наблизои и идва един два пъти в седмицата .
Ама такова е -каквото е:)

Кристи
,надявам се всичко да е наред с бебето.Моята зълвае имала подобен проблеми се е оправила от рехабилитация.Всичко ще бъде наред сигурна съм!

# 167
  • Мнения: 101
MARY90 И Виолета се буди с плач, предимно през деня. Нощно време се хили с глас Simple Smile Луда работа

kristi0109 Ние сме на ортопед в събота. Вили спи само на дясно откакто сме си вкъщи, вече е на 2м и половина. Завъртала се е на ляво 3-4 пъти само, хич не се и опитва май вече ;/ Ръцете също не ги  мърда като я сложа по корем, седи си както я сложа аз - подпряна на тях и почва да рече, че иска да я обърна.

# 168
  • Мнения: 1 269
Мери и моята Ема спи само на ляво, но главичката ми се стори посплескана и почнах да я мъча на другата страна. Лошото е че се буди и надава вой , но трябва да го правим, че има се сплескват главичките, ушичките , а и оросяването с кръв е проблем

# 169
  • Мнения: 101
Мамитаа , излезе ни резултата вчера. Вили няма алергия към млякото. Веднага изтичах до магазина, взех й аптамил АР, яла е два пъти та за пъпки ще видим дали ще има. Другата работа туко що я свърши и нея - няма запек! Голямо щастие  Laughing Laughing Laughing Има огромна разлика от вчера, хили се и е спокойна  Two Hearts Педито с тая ха формула ме вкара в такъв филм за една седмица....  #Cussing out

# 170
  • Мнения: 372
Мамитаа , излезе ни резултата вчера. Вили няма алергия към млякото. Веднага изтичах до магазина, взех й аптамил АР, яла е два пъти та за пъпки ще видим дали ще има. Другата работа туко що я свърши и нея - няма запек! Голямо щастие  Laughing Laughing Laughing Има огромна разлика от вчера, хили се и е спокойна  Two Hearts Педито с тая ха формула ме вкара в такъв филм за една седмица....  #Cussing out

Браво на Вили! Хубаво е, че сте открили "вашето" АМ. Щастливо бебе, щастлива мама.  Heart Eyes
От 2 дни и при нас е спокойно положението, пу-пу!   Flutter

# 171
  • Мнения: 101
Дааа, Feeling, цял ден съм супер щастлива  newsm44 newsm68 ММ чак ме гледа странно  Shocked Mr. Green Радвам се, че и вие сте спокойни  Heart Eyes

# 172
  • Мнения: 237
Аз моята жена от както са ми я дали в родилния дом я въртя от единия край на другия при събуждане вечер. Сега все иска да спи по гръб,а аз още я подпирам. С колко дупки биберон сте ние сме още на 2 скоро мисля да и сложа 3 за мляко, а за водата 2 да си остане.
А за кенгуру и раница мисля само ако е нещо наложително да я слагам, имам чувството че така се учат постоянно да се носят и да бъдат гушнати в някой, не мисля да използвам често. Сега с активната гимнастика си играе сама доста време както и в люлката

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 18:59 от bob_ka

# 173
  • Лондон
  • Мнения: 839
Миши пък заспива на активната гимнастика след игра от 30тина минути.Даже повече гука на играчките и маха с ръце,и ако случайно бутне някоя играчка е много щастлив Laughing
Мами,благодаря ви за отговорите относно буденето на бебенцата с плач HugНие всеки ден сме навън на разходка,даже вчера излязохме с ММ до един парк с люлки за големи и се позабавлявахме JoyИначе активността в темата нещо намаля,дано не е перманентно Peace
Nadejda Andreeva,радвам се,че си намерила точното мляко,и аз съм фен на Аптамил.Хубава вечер от мен

# 174
  • Мнения: 142
Здравейте, моята госпожица е на 2,5м. Имам шишета на авент, биберона с колко дупки трябв да е и каква вода давате (преварена, бебешка или розов девин) На кърма е и вода не съм давала. На какви килограми сте и по колко вит. Д давате? Имате ли още колики?

# 175
  • Мнения: 101
Здравейте, моята госпожица е на 2,5м. Имам шишета на авент, биберона с колко дупки трябв да е и каква вода давате (преварена, бебешка или розов девин) На кърма е и вода не съм давала. На какви килограми сте и по колко вит. Д давате? Имате ли още колики?

Здравей, Роки. И Виолета е на 2,5м роди се на 23.12. Аз съм с Томи Типи и все още съм с биберон 1, сменях с 2 преди 2-3 седмици, защото сменихме няколко антирефлуксни млека и те бяха по-гъсти, след това пак й сложих 1. Гледам , че почна да яде по-бавно, май си е за 2ка вече. На водата обаче си й държа 1ца. Давам розов девин. На 2м беше 5,600 и педито каза да й давам по 2 капки витамин Д. Давах го една седмица и го спрях. По UK стандарда пише, че ако приема повече от 500мл АМ на ден / Вили е на 750/ няма нужда от допълнително. В България тази граница е 1л., но предпочитам да се водя по английския стандарт, там си следих бременността до 6м и съм доволна. Колики имаше за съвсем кратък период Simple Smile

# 176
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Джо си пие още с единичката. На шишето с вода има двойка, еми дави се, отделно не смятам че е добра идея да й правя прекалено лесно пиенето от шишето, при положение че е основно на кърма, а там си пуска все по един и същи начин.
Витамин Д давам вече по 2 капки, на мен лично ми е голяма мъка с това даване - капя на пръста, бутам в устата, гледам да не го изплюе със слюнките...
Педиатърът, на който ходихме, Стаменов е на мнение, че ваксините трябва да се отложат до 6ти месец на бебето, ние нали един път ги отложихме, защото се притеснявах, че бебка има сополи, така че дотук добре, сега само се чудя как да й го кажа на докторката на 15ти.
В момента съм в сесия, както и мъжа ми, можете да си представите какъв купон е у нас, как се учи и се предава бебето от един на друг - в понеделник имам изпит по Данъчно право, не стига че почти нищо не съм прочела, а дори някакви съвсем сбити лекции, които са ми пратили, още не мога да ги мина един път. Ще е пълна излагация, но както се казва - борим се за 3!  hahaha

# 177
  • Лондон
  • Мнения: 839
Здравейте,момичета. HugЕдна от вас пита за дупките в биберона,аз ползвам на Авент с 2 и 3 дупки.Скоро Миши става на 3 месеца и мисля че са подходящи за него.Аз и тази сутрин бях събудена с "Гууууууу Гууууууу" в 6.30 Laughing Миши е  чучулига.За разлика от майка му Laughing От както се е родил никога не се е събуждал по-късно от 6.30 Crazy
Понеже прочетох че една от мамите пита за мерките на бебчетата,моето бебе е на 11 седмици ,тежи 7 кг и е 65 см.Давам 1 капка витамин Д,понякога капвам и по 2.
Мона Лиза,стискам палци за изпитите,сестра ми завърши право и знам за какво става въпрос ooooh! bouquet

# 178
  • Мнения: 288
Добро утро, мами.  Hug
Днес почти не съм спала да ви се оплача, малкият от няколко дни решава, че вечер е време за игра, а аз умирам за сън. Sad
За дупките, ние сме на 1 и за вода, и за мляко. Използвам шишета на Нук за мляко, а водата е на Авент. Но мисля тези дни да му купя на Нук с биба за вода, че нещо с Авента виждаме зор.  Laughing
За витамин Д-то ние си продължаваме на 1 капка, а за коликите вече нямаме. По този причина спрях Абоколика и само давам Биогая.
Мона Лиза, успех с изпитите. Не знам как успяваш да намериш време. Аз трябва този месец да си довърша дипламната и да защитавам, а не мога да намеря грам свободно време. А не ми се иска да отложа пак. Sad

# 179
  • Мнения: 142
На 2рия месец беше 5,400кг джипито каза 4, а частния, който е един от най-добрите каза 5 капки вит Д, интересно има ли и други, които дават по толкова. Другите мами каква вода давате?

Общи условия

Активация на акаунт