ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА 2016 - 2

  • 89 630
  • 719
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 145
Здравейте,мами. Христос Воскресе!
При нас положението Не е много розово. Малката е с ужасна настинка, дори лек бронхит. От 16-ти започна първо леко да сумти и вечерта да покашля , и тъй като бяха почивни дни във вторник рано-рано бяхме на педиатър. Капки за нос,капки за кашлицата и крем за обрива, който екстра излезе заради инфекцията.  Не питайте как се слагат капки в носа! Голям рев, жива борба и мъка. Нямаме избор, защото без тях не може да диша и следователно да яде. Cry Плачлива е , неспокойна и сърцето ми се къса.
Мери, пазете се, слагайте маски доколкото е възможно, защото малката така се зарази. Татко ѝ беше болен, майка ми го прихвана от него и малката накрая. Хем носеха маски, но...вирусите се носят ИЗ въздуха.
Иначе я започнах на 17-ти с пюренце от морков на Хипп. Много ме изненада. Така се радваше милата и отваряше устичка ,без изобщо да се мръщи. На обед ѝ давам. Хапва по няколко лъжици и после си иска шишето  Heart Eyes Вчера категорично отказа да хапне с лъжичката. Сигурно си мисли, че ще ѝ давам лекарство пак. Sad Дано днес хапне отново.
Купила съм ѝ и оризова каша на Хипп и един млечен грис с банан на Беба, но не знам още кога да опитам от тях. И на двете пише след 4-ти месец.
На всичкото отгоре моите родители си тръгнаха днес и се чувствам ужасно! Много ми липсват вече. Не само, че ми помагаха , но просто ни бяха компания с малката и тя така им се радваше...
 Както ѝ да е. Дано бебка оздравее бързо и ще влезем пак в релси.  Hug

# 376
  • Мнения: 142
Пиапо, съжалявам за бебка, че е болна. Инхалациите са доста популярни напоследък в България. Моят юнак стигна до пневмония и педиатърката каза, че ако съм правила инхалации навреме - нямаше да се стигне дотам.
Относно пюрета и кажи - още не съм започнала да захранвам, но знам, че месеците, които са написани на опаковките не е колко е подходящо за бебето като вид зеленчук, плод и т.н., а че е достатъчно фино (не е едро смляно например).
Хубав ден на всички, макар да не е толкова хубав като метеорологични условия.

# 377
  • Лондон
  • Мнения: 839
Pippapo,мн съжалявам за бебчето ти HugИ тук върлува някакъв ужасен вирус,кашлям като магаре и не мога да говоря.Какво е това чудо,незнам.Хем мн гадно,хем продължително като време ooooh! Тук пък позволяват малко по-рано детето да сяда,и изобщо няма такива прегледи в 6ти месец на тазобедрените стави.Имам чувството,че в Бг прекалено спекулират с прегледи и т.н.,само и само да вземат парите на притеснените родители.Тук нещата са съвсем различни.Хубав ден от мен chef

# 378
  • Мнения: 237
Аз съм дала само морков,тиква и картоф. Взела съм карфиол и пъщарнакМисля да взема и тиквичка, но не намирам чисто само с картоф. Призовата каша на нас ни казаха след 5м, а за млечните знам плюс 6.
А за ортопеда каза ако се притеснявам след годината като проходи

# 379
  • Мнения: 206
Ужас! Пипапо, Мери, бързо оздравяване на всички!

Мери, за профилактичните прегледи не съм съгласна с теб. Не мисля, че става въпрос за пари. Полагат се по Здравна каса и за децата са напълно безплатни. Е, плаща се нещо там за ехографа от порядъка на 20-30 лв. Голяма работа!  Аз мисля, че за всички и особено за децата е по-добре редовно да се прави профилактика, вместо да се чака да има проблем и тогава да се предприемат мерки.

# 380
  • Мнения: 237
Mama ves ехографа е безплатен, направлението го включва , , ако имате направление не се плаща допълнително.

# 381
  • Мнения: 145
Пиапо, съжалявам за бебка, че е болна. Инхалациите са доста популярни напоследък в България. Моят юнак стигна до пневмония и педиатърката каза, че ако съм правила инхалации навреме - нямаше да се стигне дотам.
Относно пюрета и кажи - още не съм започнала да захранвам, но знам, че месеците, които са написани на опаковките не е колко е подходящо за бебето като вид зеленчук, плод и т.н., а че е достатъчно фино (не е едро смляно например).
Хубав ден на всички, макар да не е толкова хубав като метеорологични условия.

Имам инхалатор , вчера купих физиологичен разтвор. Само , че не знам защо от дете си спомням , че ми правеха инхалации вкъщи с топла пара , а този инхалатор прави студена. Малко съм объркана... 
много ме е страх да не стигнем и ние до пневмония.  Cry трети ден е на лекарства и четвърти на капки за нос ,и някак ме виждам промяна. Кашля доста.  Sad   Тя реве и аз с нея. Не знам какво повече да направя. Ако Знаете нещо , което може да успокои кашлицата или запушеното носле, кажете. Отворена съм и за природни лекове, стига да не вредят по някакъв начин на бебето.  Нека мамите , които имат вече опит, да споделят

# 382
  • Мнения: 442
Да ние с храненето нямаме проблем. Днес паьирах и една зеленчукова супичка от баба му, разбира се с по малмо подправки и дори за обяд пропуснахме млекцето. Ако може и нощното хранене да отпадне цена няма да има това бебе, снощи от 2ч спи при мен, за да не яде к вече в 5,30 станахме да хапнем.
Започна много да се върти днес Ники и май спокойствието свърши. Надухме му един басей замък, но от столчето за кола се изхлузва а до сега бе добър вариант, в леглото си не ще все да стой. Как са Вашите дечица и с ккаво ги забавлявате?

# 383
  • София
  • Мнения: 1 175
Кристи,аз съм сложила на земята един килим-пъзел,от тези гумираните, и съм сложила играчките там.Никола прекарва доста време там,върти се,обръща се по корем,играе си.Като му омръзне,го слагам в щезлонга,после в люлката и така.В леглото си ляга само да спи,не прекарва много време в него. Simple Smile

# 384
  • Мнения: 1 269
Pipapo за толкова малки бебчета не знам какъв сироп може . Знам , че масово се дава Проспан за дечица.

# 385
  • Мнения: 142
Pipapo за толкова малки бебчета не знам какъв сироп може . Знам , че масово се дава Проспан за дечица.
На нас Проспан не ни помогна... Чух и доста лоши отзиви.

# 386
  • Мнения: 101
pipapo За запушено носле знам, че са ни мазали едно време с мас между веждите точно, защото затопля и би трябвало да се поизчисти нослето. Дано се оправите бързо и да не стигате до по-сериозните неща! Виолета също от близо седмица е със сополи, педиатъра каза само физиологичен разтвор да слагам и дърпам с аспиратора. Доста по-добре е вече, но не знам дали ще е достатъчно, защото в неделя става на 4м и трябва да й бият и ваксина... май ще я забавим.

Анастасия, благодаря ти за подробното обяснение  bouquet иии да, това на снимките е Виолета Simple Smile Правих й ги като стана на 3м. Решила съм на всяка месечинка да й правя някакви готини снимки, но сега за 4тата нямам идея с какво да я обличам Simple Smile

bob_ka на нас педито ни препоръча ортопед за 2рия месец, въпреки, че работи със здравна каса и бях с направление пак дадох 20лв за ехографа Simple Smile  В това отношение ми липсва Англия, всички прегледи и тестове ги правеха без заплащане и то качествено ...

При нас времето е ужасно, вчера даже валя сняг.... на 20 април - сняг! С Вили се побъркваме и двете вкъщи, от люлката - на дивана - в ръцете - на активна гимнастика, сменяме по 4-5 играчки и вече всичко й омръзва много бързо!!! Айде да се оправя това време вече..

# 387
  • Мнения: 142
Здравейте, кой поръчваше каши и др. храни от амазон? Идея за други сайтове, където е по-евтино от България и най-вече качественно

# 388
  • Лондон
  • Мнения: 839
Nadejda Andreeva,мн мн сладка бебка.Искам я за снаха Heart Eyes На мен днес ми се разказа играта от тичане по задачки. ooooh!Понеже вчера Миши стана на 4 месеца,днес го водих да го претеглят-8.500 BlushВърви едричък,макар че мед.спец. там твърдяха,че си е съвсем в нормата.Иначе изобщо не ми позволява да пръскам с физ.разтвор,пробвах няколко пъти с аспиратора за нос-разбраха ни и в другия квартал  Peace Хайде хубав ден,мами

# 389
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Като  споменавате люлката, за какво точно говорите, момичета? Аз имам или по-точно Джованна има - шезлонг, активна гимнастика и едно музикално килимче, но него ще го оцени на доста по-късен етап, иначе е страхотно.

За ортопед - ние бяхме 2ри месец, платихме си, но ако имахме направление то не покрива ехографа, поне така знам аз. Ортопедът ни каза, че следващото посещение трябва да е на три години и половина, нещо обясни защо, но не запомних. Спомням си само, че категорично заяви, че децата трябва възможно най-много да ходят боси, а не само да им казваме - защо си бос, къде са ти обувките и после да отидем на ортопед и да започнем - защо си обут?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт