Машина за вакуумиране

  • 25 405
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте,преглеждам форума и гугъл от дълго време и накрая реших да пусна отделна тема с питането си.Моят въпрос е относно машините за вакуумиране на храна.Видях такава преди време в брошура на LIdl за 65лв. с включени 3 бр. ролки,функция за запечатване със сензор и таймер(https://issuu.com/www.bg-katalozi.com/docs/lidl-broshura-25-04-01-05-2016 стр.16-17).Разбрах че има и в Метро,но там са по 250лв или нещо подобно и са само по заявка от клиент,налични са само пакети с пликове 100бр в опаковка.Ако някой има машина за вакуумиране на храна  да сподели впечатлението има ли смисъл и въобще всичко.Мисля да ползвам уреда вкъщи за вакуумиране на храна и зеленчуци във фризера.Благодаря предварително на всички,които се включат с полезна информация по въпроса.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 103
Ние имаме тази от Лидъл. Честно казано не съм я ползвала, само като я купихме я пробвахме. Върши работа, но може би тези от Метро по-скоро ще са като професионални.  newsm78
Ти сега ме замисли с темата. Защо не я ползвам, седи си така и отлежава  Laughing

# 2
  • Мнения: 5
Аз ползвам ето тази
KRUPS

Последна редакция: вт, 02 яну 2018, 10:35 от mimeto6661

# 3
  • Мнения: 5
Аз ползвам ето тази
Proficook PC-VK 1015 запечатва пликовете двойно, за по-голяма сигурност
и а около 170-180 лв. води се като професионална. ако те интересува мога да видя от къде е купена. От там си купувам и ролки за вакумиране много здрави гофрирани за по 20 лв- 6 метра.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 757
Здравейте, аз ползвам тази от Лидл и съм доволна. Ползвам я за да опаковам храни за път и във фризера. Единствено не мога да вакуумирам храни ,които имат течности. Вакуума е силен и започва да ги изтегля и няма как да се вакуумирам пакетчето ,защото найлона се мокри. Това важи за сирене, месо и т.н.
Пускат ги април месец, аз си вземам вече само допълнителни найлончета. Казвали са ми ,че става и с найлонови торбички,но трябва да са от дебел найлон,а аз не съм попадала до сега от тях. От другите ,ако успее да вакуумирам при залепването се стопява и направо отрязва и до там.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 103
В магазините за найлонови торби, чаши и т.н. има такива специално за вакуумиране.

# 6
  • Мнения: 1 179
В магазините за найлонови торби, чаши и т.н. има такива специално за вакуумиране.
Не знаех, трябва да потърся в София къде има.
Иначе аз имам Food Saver и го ползвам, като вакуумирам зеленчуците, които съм купила за седмицата (пазарувам веднъж седмично, готвя по меню за седмицата). Особено лятото много добра работа върши. Не мога да прежаля да изхърля храна...

# 7
  • Мнения: 103
В dm продават постоянно торбички.Видях в опаковка 2 ролки за около 10-11лв.

# 8
  • Мнения: 12
Здравейте, имам въпросната машинка от лидел, миналата година я купих и вакумирах месо, работи добре и го захранихме за дълго. Въпроса ми е друг някои правил ли си е пликове от дебел найлон или някаква друга идея да споделите, че имам 50бр суджука да вакумирам, а цената на пликовете и ролките не е евтина, с доставките около 30лв ще ми излезе. Ако сте намерили друг начини за вакумиране с ваши изобретени пликове, може да споделите и да обменим опит.

# 9
  • Мнения: 17 972
Пликове има различни размери в Метро, само тях ползваме.

Общи условия

Активация на акаунт