Кукър: рецепти и програми - Тема 2

  • 122 208
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 872
За лютеницата Simple Smile Изпробвано.
http://didi-mybook.blogspot.bg/2017/09/blog-post.html

# 391
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
В кукъра не съм правила, че нали е под налягане и няма как да изври водата, а без налягане няма смисъл. Правих на котлона със сурови зеленчуци и без стерилизация. Стана уникална и се одобри от хлапето. ММ каза, че тази есен трябва минимум 10 дози да направя, ако не искам развод  Mr. Green. Рецептата намерих във фейса и мисля, че беше на Зиче, ако искате ще я намеря.

# 392
  • Мнения: 22 036
Мерси момичета, ще пробвам, но с печен зеленчук, някак си с миризмата му свързвам лютеницата. Само бъркането после ме побърква и се надявам на слоу да стане без да вися на котлона.

# 393
  • Мнения: 756
Здравейте, в момента съм пред дилемата  дали да си взема кукър и какви са причините и предимствата да ползвам такъв уред.
Моля да ми помогнете , защото съм объркана и не мога да си отговоря на следните въпроси:
1. Храната с какво е по-добра от тази , която се приготвя по традиционния начин?
2. Програмите ми изглеждат доста дълги, поради което си задавам въпроса за консумацията на енергия?
3. От темата с рецепти за кукър при снимките видях , че моето участие в приготвяне на храната е почти едно и също като време , така ли е или не?
Моля д а ми помогнете и с други причини, които да ме улеснят в решението ми.
Благодаря предварително!

# 394
  • Мнения: 2 847
Рецептите в нета са доста засукани.Аз лично съм от типа -всичко пъхам и забравям.Имам два кукъра- филипс без налягане от 3 години и при него си предвиждах да напъхам продуктите сутрин ,да го включа и да изляза.Като се прибереш имаш ядене.Не е нужно да е дълго време готвенето ,има програми на пара за по 20 мин и ризото ,паста за по 35 или 40 мин От скоро имам Олла ,тя готви и с налягане и без налягане ,там предимство е бързината ,вчера вечерта за 30 мин сготвих замразено телешко с картофи. Не е нужно да са тези две марки ,редмонд ако не се лъжа имат доста кукъри под налягане ,фърст също, инстант пота ,който малко трудно се намира още. За оллата прочетох доста оплаквания от дефекти и  в интерес на истината се опитва да ми върти номера... но ще видим ,може да не сме си свикнали още . На мен кукъра ми е дясната ръка ,мама си купи и не очаквах ,че ще го ползва ама тя е очарована ,сестра ми също.Като погледнеш реално цената му е по ниска от цената на един среден телефон.Ако ще ми улесни живота ,защо не?

# 395
  • Мнения: 3 480
Aксел, aз имах същите "съмнения" като теб.
1. Не мисля, че ми отнема много по-малко време (докато си подготвя продуктите - белене, нарязване), но функцията "под налягане" прави месото много по-крехко, варивата по-добре сварени, а и след като приключи времето на готвене не е необходимо да изключваш уреда - стои си, държи храната топла. Иначе в началото "задушавам" лук и моркови както преди - с отворен капак, след това добавям останалото и затварям капака. Но аз имам кукър от месец. Телешкото става много хубаво в кукъра, а иначе - печи го, вари го - сухо или недобре сготвено.
2. Програмите не са дълги, напротив, ако тръгнеш да готвиш същите менюта в обикновена тенджера би отнело повече време. Хубава тенджера под налягане без същите функции е на същите цени, моят Кинг Про е £80.00 с доставката (6 литровата версия).
3. Засега експериментирам и ползвам рецептите от книжката - някои ястия отнемат 2 часа (от подготовката, до крайния завършек, когат осе добавят примерно настъргана мозарела или сметана, магданоз и т.н.)
Радвам се, че го купих, остава да си намеря резервна купа, защото неудобството при моя е, че купата не се препоръчва да се мие в миялна.

# 396
  • Мнения: 678
Миналата година задавах същите въпроси при чуденето ми дали да си взема кукър Blush
Сега, след 1 година ползване е изброя предимствата за мен, както и недостатъците. Отварям скоба, че съм работеща жена с 1 дете на 7, което се прибира озверяло от глад от училище и за  мен е голямо предимство да имам сготвена храна вкъщи, за да не се нахвърля детето на боклуци, а направо да сяда да вечеря към 18:30-19ч.
Та така, плюсове
- кукърът ми е без налягане, но както всички кукъри има програма за отложен старт, както и има функция поетапно готвене, което на практика значи, че можеш да настроиш различни градуси, на които да готви за разлочно време. Това е функцията, която ползвам най-много, когато не съм вкъщи.
- Приготвям продуктите от вечерта, а сутринта само правя пъхам в кукъра и включвам отложения старт. След края, храната остава на подгряване (т.е. елиминира се момента с опастността да се вкисне, защото Т на подгряване е висока - 80градуса)
- Ползвам го много активно лятото, когато пътуваме на почивка (ходим често на къмпинг или студия), защото сутрин преди да отидем на плаж слагам манджата и за обяд имаш готово хапване. Също така ми е голям помощник събота и неделя - винаги имам сготвена манджа, без да се налага да си губя времето да вися на печката, вместо да сме в парка или по задачи.
- храната има много добри вкусови качества. Има манджи, които откакто правя в кукъра, не ги правя по друг начин, защото в кукъра стават много хубави. За нас това са пълнените чушки, пилешки крилца, картофи със сметана (в книжката ги имам като Картофи Дафиноа)
минуси
- подходящ е главно за яхнии и храна със сос. Печивата не стават така добре като на фурна. Например печени картофи предпочитам на фурна, тъй като стават с по-добра коричка.
- пече само отдолу, т.е. манджи, които трябва да се запекат отгоре не стават (мусака, лазаня)
- вместимостта му не е много голяма и не е подходящ за повече порции, напр. ако имаш гости. За 3 чл. семейсто като нашето и з аежедневието е достатъчен.
- оризът и спагетите никога, ама никога не ми се получават добре. Ужасно разварени и сплескани стават. Пробвах много пропорции и не ми се получава. За това се отказах да ги правя в кукър

Като цяло, това е една успешна покупка за мен. Ползвам го поне 2-3 пъти седмично. Заедно с тенджерата ми под налягане и фурната ми с отложен старт и таймер, това е един от помагачите ми в ежедневието.
Дано съм била полезна.

# 397
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Мога само да добавя, че колкото и време да отнема, него може да го оставиш, а котлона не  Wink Голям помощник ми е.Моят е Филипс, Имам го  3г.

- купата ми се надра, новата е 90 лв.Ще я пазя като очите си  Crazy

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 17:20 от Галчудо

# 398
  • Мнения: 28 464
Галчудо, моето мнение е същото, освен това уреда не пръска, не цапа, вадя купата и мия....затова купих ИП, защото купата е стоманена, разваля няма, драскане, съдържа, кеф! Simple Smile

# 399
  • Мнения: 2 847
Галчудо ,от къде я взе купата ?90 лв? Бяла ли е или златиста? Майка има нужда за гова питам.

# 400
  • Мнения: 3 480
Боже, моята купа е £15 ще си купя още 2.

# 401
  • Мнения: 207
Аз също имам Филипс и искам да си  купя още една купа но незнам от къде .Моята се води с нано керамично покритие и черна на цвят.А вашите какви са? А дали ще ми пасне някоя стоманена щом са вечни

# 402
  • Мнения: 28 464
Аз също имам Филипс и искам да си  купя още една купа но незнам от къде .Моята се води с нано керамично покритие и черна на цвят.А вашите какви са? А дали ще ми пасне някоя стоманена щом са вечни
Няма да пасне, ИП е с 6 литрова купа, Филипса с 5 л. Купа можеш да поръчаш от официалния сайт на Филипс за България, доставка 10 кинта ако си от друг град! Черните купи са по лишо качетво от тефлоновата на най стария модел филипс ,но не съм сигурна дали са съвместими? newsm78

# 403
  • Мнения: 756
Благодаря много за помощта ви момичета . Доста се молех из нета и открих много малко отрицателни коментари по отношение на закупуването на кукър , повечето са в насока че заема доста място в кухнята .

# 404
  • Мнения: 28 464
Благодаря много за помощта ви момичета . Доста се молех из нета и открих много малко отрицателни коментари по отношение на закупуването на кукър , повечето са в насока че заема доста място в кухнята .

Е колко доста място като една петлитрова висока тенджера

Общи условия

Активация на акаунт