Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Жената Дева/8/

• 38 574
  • 264
  •   1
Отговори

Девиз - "Аз анализирам!"
Стихия - Земя
Качество - подвижен
Скъпоценни камъни: жълт сапфир, яспис, хелиотроп, тигрово око
Метал - живак
Цвят - жълт
Планета управител - Меркурий

Жената Дева/7/

# 1
  • София
Подобно на green_ и аз така, или първа или bye  Crazy

Една страничка от фейсбук
https://m.facebook.com/VirgoThings/

# 2

ТЯbouquet за темата!  Hug

Цитат
Повечето Деви започват с напредване на възрастта все по-негативно да се отнасят към заобикалящия ги свят, особено ако позволят на своята склонност към прекомерна критичност да излезе от контрол. Те обичат да се поддържат в добра форма и крепко здраве, непрекъснато усъвършенстват мозъчната си дейност. Така че старостта посрещат обикновено като поддържани дами и джентълмени, макар и доволно строги, но умни.

Искам да си запазя мозъчната дейност! Simple Smile

# 3
  • Сопот, Пловдив
За съжаление знам за твърде много изклюения от написаното. Simple Smile

# 4
И аз, Rois, за съжаление, но ми се прииска ей така, да бъда в групата на повечето деви, дето се поддържат, усъвършенстват.....и посрещат старостта обикновено като поддържани дами и джентълмени, макар и доволно строги, но умни. Нали не пречи човек да си помечтае поне! Simple Smile Peace bouquet

# 5
  • Сопот, Пловдив
Ние ще сме от тях.  Mr. Green

# 6
Напълно съм съгласна с цитираното от  labrex и е вярно поне за мен. Също така приветствам всяка жена в малко по-зряла възраст, която се стреми да запази добрия си външен вид! bouquet На мнение съм, че начинът, по който изглеждаме 'сега', е отражение на ежедневните ни хранителни навиците, физическа (и умствена) активност и т.н. Възрастта не бива да е фактор и оправдание. Hug
Често ме питат, защо спазвам диети и внимавам в избора си на храна, като нямам нужда. Изумявам се от въпросите на някои хора, които възприемат "ограниченията" единствено като средство за отслабване, а недоумяват, че така се чувствам в кондиция, бодра и енергична, със самочувствие! Състоянието на кожата ни много зависи от храната, която приемаме. Не пия никакъв алкохол и газирани напитки. Кафето го подслаждам със стевия или мед, освен в редките случаи, когато съм навън и не са ми под ръка. Simple Smile Не си падам по месото и се определям на моменти като вегетарианец. Обожавам млечни продукти и консумирам ежедневно.
labrex, преди време си взех тази книга:http://www.umniknigi.com/product/trenirajte-mozaka-si/
Има доста теория, но и практическа част. Научих доста полезни неща, които, ако не си със специално образование, не би могъл да знаеш. Peace
Ако проявиш интерес, де.Simple Smile

# 7

Rois, ма нидьей сега да си толкУз черногледа! Девите са си Деви, хич няма да го допускаме оглупяването! Simple Smile bouquet

green_lizard, благодаря за линка, точно тая книжка не съм чела, ще я потърся. bouquet
Аз иначе съм малко скарана с диетите, опитвала съм, но не ми се получава, пък и все не съм убедена, че поредната, дето съм я захванала, е полезна. Обикновено почвах, ден-два и дотам. Въвела съм си умереност в храненето, всичко ям, но без да прекалявам и да се тъпча, и най-важното ми е движението. В момента съм вкъщи, три пъти разхождам един щур четирикрак, но това ми е малко. Когато мога, ходя пеша, и това много обичам, но, за съжаление, повечето време ми минава пред компютъра и хич не ми е коНфортно така. На моменти ми иде да се разтичам, разскачам, като четирикракия ме прихваща и мен. Simple Smile Фитнесите не ми понасят също, предпочитам, тичане, ходене, каране на колело, движение всякакво на въздух. Почти като с храната, фитнесът ми е  като един вид диета. Абе, девически му работи......... Peace

# 8
  • Сопот, Пловдив

Rois, ма нидьей сега да си толкУз черногледа! Девите са си Деви, хич няма да го допускаме оглупяването! Simple Smile bouquet

Имах предвид, че ще сме от добре поддържаните външно и в достатъчно добре ментална кондиция.  Mr. Green

Аз със спорта и здравословното хранене съм на моменти. Иначе винаги се старая уж да изглеждам добре(според моите разбирания). Често ме мислят за малко по-млада, но не знам това от моите старания ли е или просто ген. За менталното си състояние обаче не съм голям оптимист, имам състояние на мозъка, което, според някои, може да доведе до старческа деменция.

# 9
  • София
Какви са тези състояния? Shocked

И аз, подобно на вас, искам постоянно да научавам нови неща. Да прочета някоя друга книга, да се обогатя.
Сега съм се хванала с география и история на света (в т.ч. зараждането на живот, през динозаврите,  до наши дни)
Обичам да чета за животните. Това са неща, които в реала никога не биха ми свършили работа, но чета.
Отделно, постоянно гледам да уча.  Имам множество изкарани курсове.
It, езици, приложни изкуства и т.н., и целта не винаги е да работя това,което уча. Жадна съм за знания Crazy
Сега съм се навила да уча Кино в университет. Нищо, че съм на близо 30г.

Суетна съм към външния си вид. Много ме притесняват бръчките, бих се подложила на операция дори.

Относно децата, имам едно. Във всички характеристики пише, че сред девите има най-много неомъжени и често бездетни.
Сега си мисля, че ако не бях родила млада, ей на тези си години трудно бих се навила за дете, дори за съжителство с мъж.

Дори сега за второ,колкото и да ми говори мъжът ми, почти не допускам мисълта до себе си.

# 10
Скрит текст:

Имах предвид, че ще сме от добре поддържаните външно и в достатъчно добре ментална кондиция.  Mr. Green

Като чета преди да съм си изпила кафето, така е, явно не съм се била събудила! Simple Smile Peace

Wind, поздравления за жаждата за знания, харесвам такива хора, без значение на каква възраст са, и на млади, и на възрастни се радвам. И аз съм суетна донякъде по отношение на външния вид, но не мисля, че прекалявам. Бръчките не ме вълнуват, на операция не бих се подложила, изобщо много страня от докторите /не знам дали е от зодията/, с билки се лекувам, в изключително редки случаи използвам лекарства. И аз изглеждам младолика, но е ген по майчина линия. Майка и баба вечно ги вземаха за сестри, баба за майка ми, майка я закачаха студентите, като идваше да ме види в университета, та чак ревнувах, че не съм на нейно място.  Embarassed Искам да кажа, че не са мои заслугите, но обичам да се чувствам добре в кожата си, като лепна някой килограм, тежи ми и ми пречи. А децата са ми най-ценното нещо в живота, моите са породени, едната година точно на рождения ми ден едното, на следващата, няколко дена по-късно - второто. И трето исках, ама ММ се запъна. Та си взех куче. Mr. Green Ей го на, от една зодия, пък колко разлики, ама то не е и възможно да сме по калъп за всичко. Peace

# 11
  • София
Labrex, аз пък много се радвам на хора като теб, които странят от лекарите и успяват да задържат самообладание и да се лекуват природно и да успяват Peace

И моето дете ми е голяма слабост и любов .

Много обичам кучета,  най-голямата ми любов беше един лабрадор, но мъжът ми не издържа и го върна на собствениците, докато бяхме на море с детето #Cussing out
После за да утоли вината си, взе английски булдог, ако лабрадора пускаше косми, бих казала, че булдога постоянно пуска косми, постоянно. Има в пералнята, печката, възглавниците навсякъде.
Сега го гледа при него,  не в нас.
Мъжът ми е Дева,

# 12
  • Сопот, Пловдив
Какви са тези състояния? Shocked

Медицински. Simple Smile Ще поживеем, ще видим какво ще стане.

И аз често се заливам с инфо, което не ми е свързано с работата или образованието. Деца не планирах да имам, а ето, че чакам второ. Simple Smile За което изобщо не съжалявам. Не родих млада, с първото бях на 29, сега ще съм почти на 35.

# 13
И други кучета съм имала, но лабрадора ми нещо прекрасно, то просто не е куче, а........и аз не знам какво, невероятно същество е. Синът ми е Дева, ама сме толкова различни понякога, та........мъжете деви са доста различни от жените, и други познати деви мъже имам. Колкото аз умирам за кучета, синковецът ми дЕвичка хич не ги понася, все му вика на лабчето ми помияр и един път не отиде да му се порадва. Simple Smile
Уф, страшничко си е това с губенето на ума.  Леля, сестра на баща ми, учителка, също девическа зодия, много свестен човек, на моменти започна да получава бели петна. Съпругът ѝ е починал, тя говори за него, като за жив и най-лошото е, че се усещаше, след минути явно ѝ се връщаше съзнанието и направо се срамуваше милата. Пиеше някакви хапове, не знам дали изобщо има полза. Понякога, като я гледах, как се срамува по повод на горното, съм си мислила, че по-добре човек изобщо да си загуби паметта, поне няма да преживява. Както се казва, да не ти идва до главата. Peace

# 14
Хоп троп...и аз тук. Grinning
ТЯ bouquet
Прекрасно е човек да ви чете. Hug
Къде изчезна Барелина? Rolling Eyes

# 15
# 16
  • София
Аз определено съм Нил Joy

# 17
Аз и ММ сме Мут. Аз определено съм, а той е мнооого далече от описанието.

# 18
  • София
И аз тук 😊

# 19
Момичета,да ви попитам за едно качество,което казват,че е характерно за нашата зодия,а именно-тревожността.Аз съм от вечно тревожните,все нещо ще намеря да си внуша,голяма съм паника и много мразя тези свои качества.Иска ми се да съм уверена и хладнокръвна,но не става. Rolling Eyes При вас как е?

# 20
И аз съм такава тревожна, паника не бих казала, но вътрешно вечно съм в някакво напрегнато състояние за всичко и всички около мен. Но пък, ако нещо се случи, наистина не се паникьосвам, а действам, обикновено след като всичко приключи, мога да се разтреперя, та и разрева от преживяното напрежение. Но преди края мозъчето ми щрака много хладнокръвно и съм наясно какво трябва да се прави. Е, поне в ситуациите, в които досега съм изпадала, човек не знае какво го чака. Peace

# 21
Момичета,да ви попитам за едно качество,което казват,че е характерно за нашата зодия,а именно-тревожността.Аз съм от вечно тревожните,все нещо ще намеря да си внуша,голяма съм паника и много мразя тези свои качества.Иска ми се да съм уверена и хладнокръвна,но не става. Rolling Eyes При вас как е?
Сякаш аз съм го писала  Simple Smile

# 22
И аз съм тревожна....значи нещата са си съвсем в ред, то било от зодията. Joy
Сега сериозно, всъщност не е хубаво човек да се тревожи толкова много и излишно в много случаи. Confused
Но е факт, тревожа се, мисля го, преосмислям го...и ме държи с дни. Лошото е, че в много случаи осъзнавам, че не е нещо важно, заради което си струва да се тревожа и въпреки това го правя. Confused
А същевременно като науча лоша новина или нещо, заради което следва да се разтревожа, се държа и реагирам хладнокръвно (поне така си мисля). Rolling Eyes

# 23

..::V.I.P::..
, направо ме успокОи, все едно аз съм го писала, ама споко, от зодията е, спокойно си се тревожи, и аз така, де! Simple Smile Нема да се тревожим, че се тревожим! bouquet

# 24
Нема да се тревожим, че се тревожим! bouquet
Новият девиз на зодия "Дева". Mr. Green Hug

# 25
  • София
Нема да се тревожим, че се тревожим! bouquet
Новият девиз на зодия "Дева". Mr. Green Hug
Joy Joy hahaha
Хаха,  много добро

# 26
Вторият девиз произлиза от първия "Аз анализирам". След като анализираме почваме да се тревожим. hahaha

# 27
Момичета, искам да Ви питам, мислите ли се за драматични? Аз се възмущавах на рибите, че са драма куйн, обаче си мисля, напоследък, че и аз нямам против от такива драматични ситуации.

# 28
  • София
Преди като по-млада, правих драми (с причина естествено) напоследък съм станала цинична. В тревожността съм номер едно

# 29
  • Сопот, Пловдив
По принцип сънм тревожна, но не винаги и не в еднаква степен за всичко. За някои неща съм тотален непукист. Драмите при мен, когато ги има, всъщност често са съвсем умишлени. То ест знам, че реакцията ми ще предизвика още реакции и това ще допринесе нещо да се случи или да не се случи. Рядко правя драма, без да съм наясно, че ще има отзвук. Та аз това го броя по-скоро за театър.  Laughing Различно е да драматизираш спонтанно, без да предполагаш до какво може да доведе, друго е да очакваш някакъв ефект, поне според мен. Е, търсения ефект, не винаги се получава, естествено. Но аз това не го отдавам на зодия Дева, а на Венера, която ми е в Лъв.

# 30
Моята Венера е в Скорпион,болезнено ревнива,болезнено емоционална. ooooh! Пълен Ужас съм !

# 31
  • София
Ето и част от моята натална карта.
Скрит текст:
Сатурн ми е на прага на 1 и 12 дом.
Сега като го прочетох ми стана смешно-абсурдно  Mr. Green

# 32
Не съм сама в тревожността си. Юпиии! Много се тревожа за щяло и нещяло,премислям,осмислям,ужас. Получавам и паник атаки, когато нещо ми разклати подредения живот.
На 30 г съм, все още нямам деца,не знам дали и в близките две години искам да имам. От зодията ли е,идея нямам.  
Обичам всичко да е под конец,но усетих, че започвам да си вредя,нервите ми се опъват излишно и се опитвам да се уча да го карам по- кротко. Трябва да се щадя. Имам две чинии в мивката и цял леген с пране за сгъване, но бях на парти и сега ще почивам, оставям ги за утре. Така започнах да мисля и ми е по- добре.

# 33
Преди години, не бих могла да заспя, ако имам за пране дори едно парцалче. Ставала съм посред нощ за да изпера нещо, защото не мога да заспя, ако не го направя. Гости си тръгваха към 2-3 часа след полунощ, аз почиствах, измивах, пусках прахосмукачка и тогава си лягах. При простиране, дрехите не само са по цветове и дължина, но и на един ред щипките трябва да са с еднакъв цвят. Слагала съм и с различен нарочно и след 5 минути, излизам и слагам еднакви. Имах и много други откачени навици и изисквания, най-вече към себе си. Същински Монк съм в подредбата, не може нещо да не е под права линия. Sick Знам , че само тук няма да ме сметнете за луда, за това го споделям. Joy Сега си налагам да не съм така педантична и къде успявам, къде не , но все  е малко по-добре.
И тревожността я има в изобилие, за всичко и за всички. Sad
Ама какво да се прави - природа. Не се оплаквам, това е живота ми и  си го харесвам, но като гледам хората колко са безгрижни и оптимисти или дори повърхностни, признавам си - и аз искам така, ама не мога  Embarassed.
С тази наша тревожност - има ли дълголетници в зодията?

# 34
  • София
Хм, за дълголетници не се бях замисляла Thinking
Знам,  че има много ергени, неомъжени, богати,учени,артисти, крале,политици, но за дълголетници не съм чела.

# 35
Преди години, не бих могла да заспя, ако имам за пране дори едно парцалче. Ставала съм посред нощ за да изпера нещо, защото не мога да заспя, ако не го направя. Гости си тръгваха към 2-3 часа след полунощ, аз почиствах, измивах, пусках прахосмукачка и тогава си лягах. При простиране, дрехите не само са по цветове и дължина, но и на един ред щипките трябва да са с еднакъв цвят. Слагала съм и с различен нарочно и след 5 минути, излизам и слагам еднакви. Имах и много други откачени навици и изисквания, най-вече към себе си. Същински Монк съм в подредбата, не може нещо да не е под права линия. Sick З
Намирам себе си в този пост.
Забелязах, че с толкова изисквания към самата мен и от стремеж да няма несвършена работа си лягах с главоболие, не се чувствах отпочинала. Моята половинка ми се кара, че не си оставям време за почивка и е прав. А той е една Рибка, която обича да оставя работата не за утре, а за ...някога.  Laughing Grinning
Моите приятелки ме питат как така пускам прахосмукачка всеки ден и бърша прах всеки ден. Те това го правели веднъж-два пъти седмично.  Tired Shocked

# 36
Той животът учи, и аз бях така, сакън прозорец да не блести, прахче да няма, вече не съм - прозорци един път в годината, може и два пъти, ако ми дойде музата, прах, чак пък всеки ден - не си давам толкова зор. Рибките на мен ми действат успокояващо, един приятел като ми кажеше :"абе, спри се, не можеш да решиш световните проблеми!" и ме сваляше долу, иначе верно все се напъвах ще напиша / вече май не толкова/ да търся решения, да помагам, да върша чужда работа, не че някой ме моли, ама аз навсякъде, щото кой, ако не аз ще свърши работата Mr. Green, ами натоварващо е. Peace

# 37
А за мен цял живот е било натоварващо стремежът за баланс между зодията Дева и рибешкият ми асцендент  ooooh! А тревожността намерете начини да я овлавадявате, че на по- "зрели" години трудно се понася.

# 38
Аз обичам да ми е подредено,но мен повече ме мъчи това,че искам да съм перфектна в работата,а не става. ooooh!

# 39
  • Сопот, Пловдив
Мда, нищо общо нямам аз с тази зодия, в някои отношения. Тотално разхвърлян човек съм аз. А това да чистя всеки ден никога не може да ми се случи.

# 40
Аз също бях доста разхвърляна до преди 1-2г,но след това нещо ми стана-не понасям да ми е разхвърляно,не понясям да има дрехи,които не нося.Директно в коша  Crazy ,когато нещо не използвам било то козметика,дрехи,уреди.Обичам да ми е всичко компактно,подредено,само това,което ми е наистина необходимо.Гледам да залагам на качеството пред количеството. Peace

# 41
  • Сопот, Пловдив
Аз козметика и нямам кой знае колко, че да я натрупам, но никога не мога да я подредя.  Laughing

# 42
Я в каква класация са грижовните Деви, сега ми се изясни що не обичам да си губя времето в готвене, но го правя, просто заради другите вкъщи. Имало си причина........от зодията било! Simple Smile
Като кликнете на картинката излизат трите зодии, дева е трета поред. Peace

И да добавя, е, самото съвършенство сме пък! Simple Smile Peace

# 43
  • София
Не ми харесва описанието на    Гудман. Имам чувството , че не харесва Дева Crossing Arms Grinning

# 44
Мда, нищо общо нямам аз с тази зодия, в някои отношения. Тотално разхвърлян човек съм аз. А това да чистя всеки ден никога не може да ми се случи.
bouquet
И аз така. Как да открия каква съм  newsm78

# 45
  • Сопот, Пловдив
Може асцендента да ти влияе повече. Или някоя друга планета.

# 46
Виждам, че темата е стара, но скоро се регистрирах таи аз да се запиша. Тревожността си я има почти всекидневно. Не ми е хрумвало че е от зодията. Просто си мислих че аз съм смахнат. И за подреждането- да,  ако е намотано направо откачам. Всеки ден само се карам на детето да си подрежда играчките. ММ вика какво толкова играчки, но само като погледна хола и ми идва да почна да викам.

# 47
Здравейте 😊да се самоанализирам.каква съм аз?
Пряма, самокритична, с чувство за хумор, услужлива, притеснителна, понякога много тревожна, когато чистя гледам да е по конец всичко, всеотдайна към любимите хора, суетна, понякога заядлива, ревнива....за сега толкова 😊

# 48
  • София
Пряма, самокритична, с чувство за хумор, услужлива, притеснителна, понякога много тревожна, когато чистя гледам да е по конец всичко, всеотдайна към любимите хора, суетна, понякога заядлива, ревнива....за сега толкова 😊

хахахах типична дева, браво ! Simple Smile

# 49

хахахах типична дева, браво ! Simple Smile

Даммм, нищо ново, Сичкото познато! Simple Smile bouquet

# 50
И после нямало нищо вярно в зодийте

# 51
Наистина винаги съм си мислила, че това около зодиите е измишльотина, но сега като ви чета се убеждавам наистина колко общо имаме по между си. И честно казано малко се успокоявам за мен самата. Единствено ако мога по-малко да анализирам всяка ситуация щеше да е по-добре. Аз от всяко нещо сценарии за филм пиша Simple Smile.

# 52
Цоп и аз при вас,съвсем случайно ви открих момичета.Изчетох първите страници и спокойно мога да кажа,че съм си чистокръвна ДЕВА.
То това мрънкаща от време на време, "пряма, самокритична, с чувство за хумор, услужлива, притеснителна, понякога много тревожна, когато чистя гледам да е по конец всичко, всеотдайна към любимите хора, суетна, понякога заядлива"са част от колоритната ми личност.Но пък не съм ревнива,нито съм майка квачка,обичам да съм сама,но пък се чувствам добре и сред хората.От всичко най-обичам планината,там се чувствам прекрасно.

# 53
Аз пък не обичам да съм сама. Това може би няма да ми е от зодията. Не че обичам и тълпите, но да съм обградена с близки и обичани хора. Така се чувствам най-щастлива. Heart

# 54
Здравейте,
Аз съм Дева с асцедент Дева, та чак не се понасям в определени моменти. Понякога ми се ще да съм по-иначе приемаща, това което не мога да променя и не мога да контролирам....

# 55
А как се определяше асцедента?

# 56
И аз си падам малко особена с хората...не обичам мн да комуникирам с хора, защото понякога ме натоварват...но общо взето минава малко време след като се запознаем и се окопитвам...допадне ли ми човека няма грижи, отпускам се и почвам с чувството за хумор 😃😃😃  не ми ли допадне дим да ме няма

# 57
И после нямало нищо вярно в зодийте
Има, и още как.
Но не само слънцето е определящо. Simple Smile Wink
Още една девичка при вас, приемате ли?

Аналитична съм,  жадна за знания, срамежлива, услужлива. Всъщност -все познати неща за вас, нали .  Simple Smile
Нещо, което нямам,  а е характерно за девите  - подредеността. Не съм толкова изрядна, подреждам, но в къщи не е аптека  Simple Smile същото и с чистенето. Обичам хигиената, но не прекалявам, имах я тази "болест ", но за кратко.
Относно критиката и забележките -не съм от девите критикарки, напротив, дори и да видя нещо нередно, нямам смелост да го изтъкна и посоча. Това е обусловено от други аспекти и обстоятелства. И това е един от уроците, които трябва да науча в живота -смело да казвам "не " и да поставям отсрещната страна на мястото й, ако е понечила да злосторничи. Все си мисля, че съм излишно подозрителна и давам шанс до последно, а когато ножът е опрял до кокала, се убеждавам, че в критичния си и аналитичен ум, съм била права още в началото. И после ближа рани. Глупаво отстъпчива съм понякога.

# 58
Момичета, идва нашата зодия. Най-хубавото време от годината. Grinning Heart Eyes

# 59
Какво ни чака? Blush
Някой няма ли да удари една прогноза (иконката със зеленото нахилено човече от старата версия).

# 60
Какво ни чака? Blush
Някой няма ли да удари една прогноза (иконката със зеленото нахилено човече от старата версия).

Хайде, от тук до края на годината! Grinning

Цитат
През целия септември, когато Меркурий ще бъде във вашия знак, а освен него там ще си направят любовна среща Венера и Марс, за вас Деви, ще е изключително плодоносен период. Времето ще е подходящо за активни действия, за поставяне на начала, за риск, за правене на нещо от цяло сърце. Договорите, които се подпишат, ще са с перспектива, ще могат да се подхванат едновременно няколко нови неща, всички уговорки, ангажименти ще са в състояние да носят и пари.Условието ще е да се работи не механино, а от сърце.

Още по-голяма дълбочина, сила и даже страст ще придобият желанията и на най-консервативните деви, когато след 10 октомври Юпитер влезе в Скорпион. Много крити истини ще запонат да излизат на повърхността, забрани и табута ще искат са покажат реалното си лице, формата ще иска да се освободи от опаковката, детайлът ще пожелае самостоятелности възможност да се усъвършенства сам. При много представители на знака в последните месеци на годината ще се повдигнат теми за власт, контрол и пари.

Кой кого ще контролира, ще успеете ли да вземете парите си, ще постигнете ли власт над другите или поне над самите себе си си, това ще зависи от вас. Ако до края на годината успеете да отделите плявата от сеното в собствения си душевен двор, значи има шанс да подредите желанията си по приоритети и на първо място да поставите тези на своето сърце.

Ако не ви хареса или не се сбъдне, сърдете се на Антоанета Салфидж  Simple Smile

# 61
Момичета, идва нашата зодия. Най-хубавото време от годината. Grinning Heart Eyes
🎉 Да, започват нашите рожденни дни.
Вие девички как обичате да празнувате рождения си ден-в по тесен кръг или повече хора. И какви подаръци обичате. Нали казват че девите сме практични. Аз наистина обичам да ми подаряват нещо което ще ми влезе в употреба. Хич не си падам по сувенирчета и тем подобни.

# 62
  • София
Напоследък не празнувам рожденния си ден. Черпя най/близките. Хич ме няма в организирането на каквито и да е било празненства. Дори Коледа, Бъдни вечер, Великден не мога да организирам. Само за детето се старая. Когато бях на 17-24г., празнувах лудо.
Предпочитам да не ми подаряват нищо. Не обичам , когато другите хора се чудят какво да ми подарят. Особено , ако нямат много пари в себе си. Достигнала съм до такъв момент , че просто искам хората,близките ми хора да са щастливи и здрави.

С две думи, ако ще празнувам ще е в много тесен кръг и по възможност без подаръци.

Но пък обичам рождения си ден. Имам брат близнак, аз чувствам че остарявам , а той чувства подмладяване. За това реших , че ще мисля като него Grinning

# 63
Wind_, и аз почти като теб. Преди беше лудо празнуване, вълнуващо очакване, идеи всякакви за празника....сега не ми се иска ни събиране, ни щури празнувания. Правя го единствено заради големия син, родих го точно на моя рожден ден, а и той свикна да празнуваме заедно. В момента, в който реши да празнува по друг начин и на друго място, няма да слагам трапези. Да, ще почерпя, разбира се, близките, приятелките, но в камерен състав, без много народ да се събираме. Явно се променя човек с годините. Така че, на който му се празнува/лудува нека го прави, докато го иска, после може и друго да му дойде в главата по отношение празнуването на рождения ден. Simple Smile Peace

# 64
И аз много не обичам големите събирания (вече-в студентските години беше друго). Последните няколко години се събирахме с още 2 приятелски семейства и това е. Ресторант, приятелски разговор, е 11 вече съм в леглото . Simple Smile

# 65
ах,  Wind_ , и аз съм близначка Simple Smile Но имам сестра.

Моля те, сподели повече. Интересувам се от астрология, сравнявам карти на близнаци. Респективно, картата на сестра ми и моята. Имате ли сходност в съдбите си или сте с драстични разлики?

Рожден ден празнувам скромно. През годните, особено като малка почти нямам спомен родителите ми да са подготвяли нещо като за празник.
И аз не се чувствам особено комфортно като вземат да ме отрупват с подаръци. Миналата година колегите много се бяха постарали, към подаръка имаше и ваучер на сериозна сума, също и огромен зашеметяващ букет с цветя.
Едва си взех подаръците, но букета поне оставих в офиса- за всички, да му се наслаждаваме. Повечето колеги някак си не ме разбраха, даже някои сякаш се обидиха.

Тази година искам да помоля да не се подготвят, но знам, че няма да ме разберат.  Blush

# 66
  • София
С брат ми имаме чудесни отношения. Разбираме се много добре. Възгледите ни са почти еднакви за всичко. Въпреки че , на практика сме много различни в действията си , независимо от почти идентичното мислене.

Той е малко по - потаен относно отношенията с хората и жените. Не споделя много. Може би сега се разчупва и разговаря за тях.

Отделно имам още 2 сестри , които са близначки. Отново Деви , август.
С тях също се разбирам перфектно.
Те са много различни една от друга в отношенията си с хората и семейството. Много са задружни, връзката между тях е силна , колкото моята и на брат ми.

# 67
labrex, страхотно, благодаря! Purple Heart
Последните години празнувам на 2 дни - единия с приятели, на другия се черпим с нашите. С приятели обикновено сядаме на заведение /отминаха лудите купони или пък домашните събирания/, хапваме, пийваме и така. Каня уж най-близките си, обикновено към 15 човека, но все някой не може да дойде и сме скромна компания от 10 човека. Имам желание за домашно събиране, но нямам толкова място. Satisfied С нашите също се черпим по една вечеря - понякога на домашно, понякога пак на заведение. През цялото си студентство не празнувах с приятелите си в България, защото все бях по чужбина и може би затова последните години наваксвам, но в спокойна обстановка.
Не държа на подаръците, за мен е по-важно да се съберем, да се почерпим за здраве, да ни е весело. Въпреки това не мога да не кажа, че не ги обичам, напротив - обичам ги, независимо под каква форма са. Разбира се, в последните години оценявам повече практичните, но и на подаръци за спомен се радвам. Миналата година, например, ми подариха много готина бизнес чанта и си я ползвам за работа. Предна година ми бяха събрали пари - веднага си купих ботушки, якенце, все неща, от които имах нужда.

# 68
Wind_ , много благодаря!
все така да сте! да се подкрепяте и разбирате. Heart Eyes

Ние със сестра ми сме също много близки. И винаги сме си били силна опора една на друга. Винаги, дори и сега, когато имаме различни семейства и живеем доста надалеч една от друга.
Аз съм по- комуникативната, контактната, а тя е по- затворена, при все еднаквите аспекти и планети по домовете, моят Асц. е в Лъв, а нейният е в Рак. И това дава своето отражение в характера.

# 69
Не обичам да си празнувам рождения ден, не обичам суматохата около мен. Само семейството. Понеже утре съм рожденичка цял ден ще празнувам с децата, а вечерта и с ММ. Децата много се вълнуват, аз не. Обичам спокойствието. И аз харесвам практични подаръци и не обичам изненадите.

# 70
Smile весело посрещане на рождения ден. Аз наистина се чудя дали е до зодията или до годините желанието за голям купон за РД. И при мен от както се появиха децата празнувам с тях и приятели по-скромно от колкото да ги оставя на някоя баба и да вилнеят цяла нощ.

# 71
Май всички сме на едно мнение 😊
И аз като вас момичета, не обичам мн празненствата, гостите и т.н. черпя се с роднини и евентуално в др ден с някои приятели.Предвид, че имам вече син на 6месеца....едва ли тази година ще правя кой знае какво ( нямам желание и сили) ще си пазя силите за неговия рожден ден 😊 още от сега се изнервям като се сетя за организацията по първия му рожден ден 😃😃😃
Подаръци....обичам нещо свързано с красотата- обеци, козметика , глезотийки някакви, сувенири и аз не обичам

# 72
А как сте по отношение на обувки, чанти, аксесоари?
Аз например не обичам, да не кажа мразя, да сменям дамски чанти ... направо ми е някакъв ужас и гледам да съм с някакви универсални или черни - практични. Обувки също нямам кои знае колко. Също обичам по-практични като цвят и модел, а не някакви шарени, които задължават или някакви особени цветове, за които следва да имам и чанта в същия цвят.
Но часовници и обеци обичаамм и имам многоооо и си купувам доста често.Blue Heart

# 73
Обожавам чанти, мога всеки ден да съм с различни и няма да ми омръзнат. Часовник не нося, както и бижута, само обеци. Обувки нямам много, гледам да са ми удобни, а не модерни.

# 74
Лелее, аз май съм изкривила девическата линия по отношение на обувките. Simple Smile От тях имам най-много, купувам непрекъснато, майка казва, че дрехи нямам толкова, колкото обувки. За чанти - като свикна с някоя, харесва ми и ми е удобна, мога само с нея да си ходя, докато видя, че някъде нещо се е скъсало, драснало, разлепило......Имам няколко за различни случаи, но не съм така пристрастена, както към обувчиците. На по-млади години купувах и много обици, непрекъснато нещо висеше по ушите ми, сега ми мина меракът, не се и сещам да сложа нещо, също и разни синджирчета и висулки, основно сребърни, не знам защо златото не ми е нещо желано. Сега съм на вълна парфюми, и да си купувам, и да ми подаряват. Е, като не ми уцелят ароматите.......подарявам. Simple Smile

# 75
  • София
Аз пък си имам нова мания -гримове.
Дадох една торба пари за гримове, че и курс изкарах. Много е забавно, да правиш особено театрален грим.
Дрехи си купувам от втората употреба ☺. Не че съм стисната , но според мен да давам безумни пари за блузка или дънки , не е за мен. После като мине сезона ги подарявам.
За детето купувам само нови.

# 76
За чанти и обувки съм като V.I.P. И аз като свикна с една чанта (и то винаги черна за да пасва на всичко) докато не се скъса не я оставям. Даже се е случвало на една, която ми беше любима, и след като обикалях по магазините не можех да си харесам друга, да и шия подплатата, защото се скъса Simple Smile. Обувки също все черни си ги избирам.
За бижутата -пак избирам класиката. Нося само годежния пръстен и сватбената халка и едно синджирче, е и обеци. В нещото с което обичам да експериментирам са гривните. Обичам всякакви и различни. От тях купувам по много.
И аз както  Wind_  си купувам дрехи от втора употреба, но най вече защото в редовните магазини всички дънки ( а аз най често дънки нося) са тези тип цигара. Хич не ги харесвам и ми стоят ужасно и само във втората мога да намеря прави или с разкроени крачоли.

# 77
И аз съм си купувала дрехи втора употреба. Съвсем като нови са.

Моята страст са парфюмите. Маркови, качествени и скъпи Blush Blush Blush
В последно време се "самобичувах" за това си свое светско увлечение...

# 78
Много обичам обеци!!!Колкото по-големи, толкова по- добре!Това беше девиза ми преди да се роди сина ми...за сега почти не нося обеци или ако сложа са от малките 😯
Успокоява ме да разглеждам обувки, нямам мания да купувам но много обичам да си разглеждам ☺

# 79
Здравейте,момичета! Бих искала да попитам има ли такива сред вас с половинки зодия Скорпион?Какво мислите за комбинацията им с нашата зодия?

Предварително благодаря! bouquet

# 80
За скорпион незнам. Аз имам малко опит с везни. Ако има и други да споделяме мнения. Simple Smile

# 81
  • София
Ако ти имаш връзка със скорпион е хубаво да разкажеш Simple Smile
Детето ми е Скорпион, огън е .

# 82
Нямам връзка със Скорпион. Simple Smile Но един такъв много си ме беше харесал(все още се надявам да е),а аз нехаех.Сега  той се отдръпна,а както обикновено се случва, на мен много взе да ми пука за него. Rolling Eyes То човек, каквото сам си направи, друг не може.

# 83
  • ...на безопасно
Здравейте, девичкииии!
И аз тук.
Миналата г0дина писах в темата пак по това време. Тя пък взе и замря после.
Със скорпион съм имала мимолетна сексуална връзка. Мнооооого добре се получи оснавната идея на връзката. За по-сериозни отношения не ми дойде на ум.

Аз да питам с мъж рак как стоят нещата? Струва ми се, че са много податливи на отчаяние и депресия...

# 84
Аз съм женена за козирог от 3 години и сме заедно с него от общо 11. Добре си изкарваме, много се разбираме, ако се разлюти(което е рядко) става страшно 😃 та комбинация с козирог е добра поне според мен

# 85
  • ...на безопасно
О, спор няма...
С козирог си е перфектна комбинацията.

# 86
А какво ще кажете за комбинацията на една типична Дева (асцендент Везни) с един типичен Близнак (асцендент Рак)? Grinning Grinning Grinning

# 87
Aз съм дева и имах дълга връзка със скорпион. Пасвахме си доста но не сме живели заедно.

# 88
Здравейте, девичкииии!
И аз тук.
Миналата г0дина писах в темата пак по това време. Тя пък взе и замря после.
Със скорпион съм имала мимолетна сексуална връзка. Мнооооого добре се получи оснавната идея на връзката. За по-сериозни отношения не ми дойде на ум.

Аз да питам с мъж рак как стоят нещата? Струва ми се, че са много податливи на отчаяние и депресия...
Дядо ми беше рак. Изключително стабилен човек . Той ми е дал усещането за закрила, грижа, доверие, респект.
Детето ми е рак. Много всеотдайно и добро дете. Никога не се бие, не се включва в агресивните момчетийски прояви, а по -скоро се старае да разтървава такива.

# 89
Здравейте,момичета! Бих искала да попитам има ли такива сред вас с половинки зодия Скорпион?Какво мислите за комбинацията им с нашата зодия?

Предварително благодаря! bouquet

Привет на всички очарователни Деви!
Няма как да отречем привличането между Дева и Скорпиона. Имаме нещо много общо с него и това е директността. Ако Дева или Скорпион не те харесват, няма как да не разбереш, не дай Боже да ти имат зъб. И двамата със силна интуиция. Скорпион е една загадка за Девите, а на нас това ни дай да анализираме, да го разкостим, да видим какво толкова крие. Доколкото разбирам въпроса е за жена Дева и мъж Скорпион. Ние сме взискателни, а те определено знаят как да провокират интереса ни. Силно сексуалната им природа е отличителна черта на знака. Склонни са да изневеряват понякога. Егото при Скорпиона е поставено преди всичко, имайте го предвид.

# 90
Ох , както пишете за тази прословута наша способност за  разкостяване. Оказа, се че и аз съм такава - ровя, докато не получа яснота. Истината.
И какво се получава, че на отсрешната страна не й харесва, когато без да целя уязвяване или обиждане, бива разобличена. Просто стават ясни мотивите й за контакт с мен. Които не са така възвишени, както първоначално са били представени. Confused

# 91
Ох , както пишете за тази прословута наша способност за  разкостяване. Оказа, се че и аз съм такава - ровя, докато не получа яснота. Истината.
И какво се получава, че на отсрешната страна не й харесва, когато без да целя уязвяване или обиждане, бива разобличена. Просто стават ясни мотивите й за контакт с мен. Които не са така възвишени, както първоначално са били представени. Confused

Аха, такива най ги обичам, дето се представят за каквито не са. От километри ги усещам и, разбира се, хич не се правя, че не забелязвам. Не им харесва, да........, но и на мен не ми харесват фалшиви неща. Peace

# 92
  • ...на безопасно
На мен това ми качество повече вреди ми е донесло в отношенията с хората.
Ровя, ровя....докато не цъфне  кой какъв е ....
Вярно, спасява те от разочарования....уж....

Истината е обаче, че при най- големите ми разочарования не съм изпитала нужда да ровя....

# 93
И аз винаги ровичкам и анализирам. Само че при мен понякога от много анализ повече се омотвам от колкото да намеря правилното решение. А що се отнася до хората, по-често се доверявам на своята интуиция и усещане за човека. И повечето случаи съм се оказвала права.

# 94
Като цяло са добри и сладки жени, но понякога дразнят с крайното мрънкане и някак си, въпреки че искат да бъдат лидери, се държат като мекотели. Но жена Дева>мъж Дева наистина.

# 95
  • София
Не съм виждала мекушава Дева. Особено жена.

# 96
  • ...на безопасно
Такова животно няма.
Да.

# 97
И аз не се сещам за " мекотели " -Деви. Все пак зависи кой какво разбира под мекотело.

Девата е мутабелен знак, от където идва гъвкавостта  и способноста й да се напасва на ситуации. Но това не означава мекотело,а изкусно ориентиране и начин за постигане на успех. При все гъвкавоста си, тя има вътрешен крепък лост, свои граници, които са непоклатими.

# 98
Мекушава дева-знам ли може и да има. Аз за себе си мога да кажа примерно че ако държа на един човек бих му дала шанс или бих простила малка грешка, НО ако той един път изстине за мен връщане на зад няма. Човек първо трябва да мисли а после да действа, колкото и да е воден от емоцията в даден момент.

# 99
Под мекушав визирах човек, който прави конфликт/интрига и после бяга от отговорност, бори се за нещо, но не докрай и прави задкулисни номерца. От мъже Деви съм виждал такива боклучарски номерца, не от жени. От жените главно мрън-мрън. Но това не е проблем, всички хора мрънкат. Иначе, че жените Деви обикновено са много отдадени и грижовни, никой не оспорва. Но човек сам си знае кое е най-доброто за него, а Девите обичат да изопачават изборите на партньора си и на близките си. Например аз може да обичам да ми е разхвърляно и така да ми харесва, но Девата ще подреди, ще ходи по мен и ще ме мъмри какъв съм мърльо.

# 100
Скрит текст:
Под мекушав визирах човек, който прави конфликт/интрига и после бяга от отговорност, бори се за нещо, но не докрай и прави задкулисни номерца. От мъже Деви съм виждал такива боклучарски номерца, не от жени. От жените главно мрън-мрън. Но това не е проблем, всички хора мрънкат. Иначе, че жените Деви обикновено са много отдадени и грижовни, никой не оспорва. Но човек сам си знае кое е най-доброто за него, а Девите обичат да изопачават изборите на партньора си и на близките си.
Например аз може да обичам да ми е разхвърляно и така да ми харесва, но Девата ще подреди, ще ходи по мен и ще ме мъмри какъв съм мърльо.

Е, ама признай си, че ще е права! Колкото и да не ти харесва. Simple Smile И да добавя, дразни ме разхвърляното, мърлявщината, но пък от друга страна съм толерантен човек и мога да оставя нещата така, както харесват на човека. Peace

# 101
Dobrevic28, в такъв случай, твоето описание за мекушавост всъщност е описание за подлост и интригантство, липса на доблестно и открито поведение. Честно казано, аз такива Деви не съм срещала, без значение от пола.

Имала съм ситуации, обаче, в които са се опитвали да ме въвличат в интриги по много долни и гнусни начини.....
И точно мутабелността на Девата ми е помагала да се справя със ситуацията и да приключа с достойнство.
Е, вярно, коствало ми е доста енергия, а и със Сатурн в 12 дом, разни страдания. Но пък си струва. Simple Smile

# 102
  • София
Ако Девите са чистници , тогава не си живял с жена Везни , Водолей или Близнак.
И моят Сатурн е в 12дом (или в първи) според чуждестранен сайт.
Което разбирам , че не е много окей.
Интриганство рядко срещам от жени Деви, но в тоз лицемерен свят , има ли зодия , която е напълно честна и откровена и не играе задкулисно?

И в този случай , напоследък съм все в мъжка компания, при мъжете интригите са доста по- брутални от женските номерца.

# 103
Имах приятелка Водолейка и тя си беше голяма мърла, да бъдем честни 😂 Говоря само за дома й, разхвърляно и разпиляно, но иначе чистичко. Като на типична творческа личност, каквото беше тя. Аз самият поддържам чисто и хубаво, но Девите, които познавам са малко маниаци на тази тема, затова дадох пример, че не на всеки му е уютно да е всичко изрядно, на място и т.н. И постоянната критика също дразни (но това не е само черта на Девите). Иначе за хигиената смятам, че трябва да е отлична. Тук не се спори. И определено съм съгласен, че мъжете са станали по-долни. Аз общувам напоследък повече и с жени, защото това мъжката злоба не се понася. Имам няколко по-близки приятели мъже, всичко друго е фалш - усмихват ти се в лицето, гледат да те пре*бат в гръб. Но не се затварям за срещи с нови и приятни хора, позитивни и благородни.

# 104
О темата за подредеността ми любима. Обичам всяко нещо да си е на мястото и само да посмее някой да го премести Simple Smile. Само че сега с 2 деца на 4 и на 1 година просто няма как да се преборя. Чесно казано понякога когато много са се разбесняли малките диваци и са обърнали къщата с краката нагоре изпадам в нервна криза. ММ все вика стига толкова си се палила деца са, с деца е така. Може би просто не може да ме разбере какво ми е Simple Smile.

# 105
Това с подреждането, колкото и да съм се мъчила не мога да го преборя. Някак си ме човърка отвътре, мира не ми дава като знам, че има нещо там не на мястото си. Но не го правим с лоши чувства, просто наистина е по- силно от нас.
Изклчвам моментите, в които ми е зле. Болна съм от вчера, зарязах чиниите в мивката и легнах, просто нямах сили, но пак ги мислех.  Laughing

Говорели сте за РД. Някак си никога не съм била ентусиазирана за празнуването на рождени дни. Тази година събрах няколко приятелки отново, ами те бяха в еуфория, чак се зачудих аз ли нещо не съм наред. Имаше селфита от тяхна страна, снимки, голяма веселба, а аз имам само една и то от няма накъде.  Laughing Grinning

Мекушава дева-знам ли може и да има. Аз за себе си мога да кажа примерно че ако държа на един човек бих му дала шанс или бих простила малка грешка, НО ако той един път изстине за мен връщане на зад няма. Човек първо трябва да мисли а после да действа, колкото и да е воден от емоцията в даден момент.
В момента съм в подобна ситуация. Останах разочарована от постъпката на двете ми наистина близки приятелки, точно на сбирката за рождения ми ден. Имаше разни случки и преди това, на които не отдавах голямо значение, не обичам да съм дребнава и да се цупя, минава ми, забравям, но явно търпението ми преля онази вечер и усещам, че не съм същия човек спрямо тях. Виждаме се, чуваме се, но не е същото. Някаква бариера има и не мога да я сваля. Вече не.

# 106
anastangel, с времето нещата се избистрят и става ясно кой какъв е. Но все пак, не бързай да правиш заключения, все пак години наред нещо ви е свързвало.
Сатурн ти е направил квадратура със Слънцето, може този аспект да е отключил разочарованието, трупани ситуации с години и желание за промяна.
Относно чистотата и подредеността, аз съм по -умерена от сестра си.
Мия под, подреждам, бърша прах, но не целя всичко да ми е под конец. Примерно, пода го мия само с вода, ако видя прах върху пианото, не тичам към прахочистачката, а чакам да дойде уикенда, като ще се чисти.
Едно време, като се роди детето,  подът се миеше всеки ден. Спиртосвах дръжките на вратите, сега се чудя каква откачалка съм била.  Laughing
По -важна е духовната чистота.

# 107
Ехооо, девички, как си? Тази темичка май замря.
Честита ви нова 2018-та година!
Да сме живи и здрави, много успешни и късметът да ни съпътства през цялата година!
Purple Heart

# 108
Честита Нова Година! Нека да сме много здрави, щастливи , обичани и да имаме парички за да сме спокойни! Да си останем все така женствени и кокетни и да мислим по-малко върху проблемите ☺

# 109
Честита нова година. И от мен  едно пожелание да сме живи и здрави. Също пожелавам на всички, а и на себе си, много щастие, късмет и любов. 
Как изпразнувахте нова година? Ние сме доста далеч от близки и приятели и празнувахме в къщи. Хапнахме, пийнахме, аз дори си и потанцувах Wink.

# 110
  • София
https://www.jenatadnes.com/shesto-chuvstvo/2018-g-nosi-stabilnos … esmetlivite-devi/

Интересен хороскоп за 2018 г. за Девите. Simple Smile

# 111
Като изключим някои части за здравето, горе-долу добре.
Grin

# 112
Не мога да се стърпя, да не го сложа в темата, ама баш кАт за девичките, точно таквизи сме си пък, както е изкоментирал един господин по-долу:"Напълно изчирпателно!", ми баш тъй си е! Simple Smile

# 113
Това сме си ние Wink.

# 114
Много точни попадения. Аз имам и Меркурий там, та ми е силно влиянието на Девата. Преди много години гледах на света през моите очи и очаквах подобна обратна реакция. Уви, оказа се, че светът е доста шарен и моите харакеристики са си за мен и не е правилно да очаквам  същото от другите, колкото и да ми се иска въпросната взаимност.

# 115
За много години мили мои! Hug Heart Eyes
Всяка една да дава бързичко отчет как е.
Като видях какъв дебел слой прах е натрупала темата (в тази тема не е писано повече от 120 дни. Naughty) една примерна дева, като мен, не може така да остави нещата  bowuu

# 116
Ооооо, Барелинка!! Липсваше ми! Blue Heart Писано е в темата, но многоо слабо. Даже питах къде си изчезнала....и ето те най-накрая!
Пиши къде се загуби, как си, разказвай!
Аз какво да кажа...добре съм. От миналата година юни месец до сега, т.е. повече от година ми беше адски натоварена в професионален план /няма събота, няма неделя, няма празници/, много работа, много ангажименти, малко лично време /да не кажа никакво/. Типично като една дева винаги гледам всичко да е свършено, всичко да е перфектно. Случиха ми се важни неща. Сега ми е по-спокойно, предстои и леко повишаване /живот и здраве/. В здравословен план съм добре, чувствам се добре (дано това и занапред да е така)... е, обажда се някоя друга болежка, но няма как. Grin
Рожденият ден е далеч все още, но ей сега ще дойде. Ще празнувам с приятели, но още не съм измислила как ще е.
Стига толкова за сега.

# 117
Здравейте девички. Наистина много замря нашата тема. И аз малко да спомогна за бързането на праха. Дойде лято, моя любим сезон и сега се стягаме за малка екскурзийка. Разбира се може да е рано, но се подготвям и за рождения ден. Много хора казват, че с напредване на годинките не го чакат с такъв ентусиазъм, ама аз му се радвам като дете Simple Smile.

# 118
Ооооо, Барелинка!! Липсваше ми! Blue Heart Писано е в темата, но многоо слабо. Даже питах къде си изчезнала....и ето те най-накрая!
Пиши къде се загуби, как си, разказвай!
Hug Heart Eyes
Някаква криза явно ме е ударила и последните години нямах желание за нищо. Нито съм работила, нито ремонт съм направила, нито съм купонясвала, нито някоя от 1000-та задачи съм свършила, направо отшелнически и мързелив живот Joy Ходихме обаче насам натам по почивки и така Grinning Смятам от септември да се взимам в ръце  bowuu

Браво за работата и стиснати палци за повишението! Много е приятно чувството, когато някой оцени вложените сили и усърдие от теб. И за здравето браво (малко болежки може, повече не) Grinning

Чочита, къде ще ходите? Пожелавам ти супер да си изкарате!

# 119
Малко до България ще се прибираме. Съчетано и със сватба на брата на мм ще е голям купон Simple Smile.

# 120
Аз съм с асцендент Близнаци и се държа детински на моменти, въпреки че и меркурия ми е в Дева.

# 121
Аз съм с асцендент Близнаци и се държа детински на моменти, въпреки че и меркурия ми е в Дева.
Меркурият е винаги млад. Той не остарява и запазва детското, ако е наранен, то тогава трудно се помъдрява,  възможни са  т.н.детинщини... ;  - )
На теб ти управлява и Асц., което означава, че ролята му е подчертана, защото тази планета е управител освен на Дева, и на Близнаци.
След като ти управлява и Асц. ,би следвало да младееш за годините си, да останеш винаги с младежки вид. Да си жадна за знания, да си отворена към общуване и нови приятелства. (Стига Асц. ти да не е силно наранен) .

# 122
"След като ти управлява и Асц. ,би следвало да младееш за годините си, да останеш винаги с младежки вид. Да си жадна за знания, да си отворена към общуване и нови приятелства. (Стига Асц. ти да не е силно наранен) ." Жаждата за знания няма равен. Постоянно чета нещо, разследвам, разглеждам различни теми. Любимото място е библиотеката сред книгите (Слънце в Дева все пак). Специалността ми даже е двойна и записах допълнителна квалификация, въпреки че не знам как ще се организирам. Grinning Ще се разпокъсам, но ще си струва и няма да ми е скучно, а на Близнашкия асцендент му става скучно бързо. Не знам откъде намерим тази енергия за учене наистина, но я имам.

# 123
И аз съм слънце в дева и съм любопитна...все нещо чета, ровя, търся информация. Grinning
Асцендетът обаче е овенче.

# 124
Хей, скоро започват рождените ни дни Party Аз съм на 12 септември.

Как е настроението, има ли сатурнови дупки? Laughing

Човешки детектор на лъжи.
Дразни ги глупостта.
Прощават, но не забравят.
Грижат се за другите.
Дават най-добрите съвети.

# 125
Искам да ви споделя нещо от днес. Майка ми е Лъв и има рожден ден през уикенда. Аз трябваше да си купя дрехи за мен и пособия за новата академична година и заедно с това бях отделила за подарък на майка ми (нещо, което тя много искаше и много харесва) , което ми излиза повече от това, което бях планирала да си взема за себе си. Това няма значение. Отидох в магазина и моят брилянтен ум се седи за една идея - тъй като пособията не са ми от първа нужда (има много по-важни и належащи от тях) ги махнах от списъка и направих изненада на майка ми с една роднина. Аз си взех дрехи  и майка ми ще получи два подаръка вместо един, защото го заслужава наистина много.
Писах на майка ми за едната изненада и отговорът беше - Благодаря, че те има. Много се зарадвах, майка ми не обича да приема подаръци и се е лишавала много пъти през годините, заради нас. Мисля, че промяната в покупките си заслужава много. Аз съм на 17-ти! Горното се отнася за мен напълно.

# 126
VintageBeauty да е жива и здрава майка ти!  Много хубаво ми подейства разказа ти, зарадвах се. Heart Eyes
И аз съм  на 17 ти. Вяра, Надежда и Любов.
За "Сатурновите дупки" съм чела, че не са всяка година.

# 127
...
Ще се разпокъсам, но ще си струва и няма да ми е скучно, а на Близнашкия асцендент му става скучно бързо...
Говори ми, говори.. колко е познато това на моята луна в Стрелец в трети дом. Поради тази причина винаги ми е било трудно да дочитам някоя книга.. усещам, че губя интерес, докато стигна до развръзката или просто изоставям въпросната книгата, защото съм на друга вълна и нещо различно (за четене) е грабнало интереса ми. Трудно ми е да стоя на една работа дълго време, да правя едно и също всеки ден, да познавам едни и същи хора цял живот, това би ме убило..

Наскоро открих един бранд, "създаден" изцяло за нас. Харесах си две блузки за рождения ми ден:
https://assets.viralstyle.com/campaigns/13a6afa6-ad30-b374-91bd- … V-front-large.jpg
https://scontent.fdtm2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/3 … 6&oe=5C09B59B
Първата ми е любима поради факта, че тази година навършвам 27.😊 А и думите много добре описват нас Девите - Princess and Warrior!
Освен това - висулка от кехлибар😊:
http://www.mybernstein.de/out/pictures/generated/product/1/540_3 … uck_2018_02-3.jpg

Скромна съм, не искам много, само хората, които обичам, да са добре!
Не се страхувам от Сатурновите дупки, извървях го веднъж този път.

# 128
  • София
Няма ли тениски за девите през август? Аз имам РД другата седмица.

# 129
Ами, не:) Брандът е посветен на месец септември, но нали до 22-ро число месецът е "наш", би могло да се каже, че е създаден за нас.

# 130
И моята луна е в Стрелец, точно на МЦ, но хвана ли книга, не пускам, докато не я прочета  Grinning

# 131
Е, и аз имам попадения - "Ад" на Даун Браун, но тя се чете на един дъх; "Операция 'Страшният съд' " на Сидни Шелдън; "Детективи" на Артър Хейли.. за тези се сещам.Simple Smile
Аз знам за себе си, че е странно да прочетеш 500 стр., да речем, и последните 10-15 да ги захвърлиш, но съм го правила. Сещам се за "Лов на вещица", така и не си спомням кой беше авторът на тази книга.

# 132
За книгите и аз съм същата. Започвам една книга, прочитам половината и я оставям. Много ми е дразнещо. Книгите, които съм довършила са били все насила.
Имам един въпрос за женените Деви. На 21съм почти и не мога да си намеря приятел. Имах един дългосрочен, но бяхме с различни цели. Чувствам се самотна, защото от малкото момичета, които познавам са или вече с по едно дете, или си живеят ергенски, или нещо наистина не им е добре (психически и религиозно). Започвам да се притеснявам, че ще си остана стара мома.

# 133
  • София
За книгите и аз съм същата. Започвам една книга, прочитам половината и я оставям. Много ми е дразнещо. Книгите, които съм довършила са били все насила.
Имам един въпрос за женените Деви. На 21съм почти и не мога да си намеря приятел. Имах един дългосрочен, но бяхме с различни цели. Чувствам се самотна, защото от малкото момичета, които познавам са или вече с по едно дете, или си живеят ергенски, или нещо наистина не им е добре (психически и религиозно). Започвам да се притеснявам, че ще си остана стара мома.

Малко е рано да се притесняваш, че ще останеш сама. На 21 години не съм й мислела за женитба и деца. Но за самотността - аз дори и сега, на 40 години с мъж и дете, има моменти, когато се чувствам самотна. Според мен си е типично девишка черта - и усещането за самотност, и притеснението.
Иначе моят РД е 16-ти септември, с асцедент Водолей съм. 

# 134
Омъжих се на 31.Родих на 32.  Преди това мислех за учене и кариера. Натанцувах се, напътувах се и женитбата дойде когато й е времето.
На  21 бях още девствена и изобщо не съм мислела, че ми е време за брак.

# 135

Изобщо не се притеснявай. Ние сме перфекционисти, не може сме с кой да е. Затова намирането на перфектен партньор отнема време. Да сложим и това, че нашата летва трудно се прескача.Simple Smile
За откачалките в живота ми мога да издам три тома без да се замисля. И стигнах до прозрението, че мисията им е да разбера какво не искам.
Самотата я използвай  да си дадеш отговор на въпроса какво всъщност искаше всъщност от един партньор.

# 136
Аз по-скоро мисля за самотата. Кандидати не ми липсват, но повечето са някакви гамени без грам мозък, мислещи че всяка жена се управлява с пари. Аз съм духовен човек, чета книги, самообразовам се както намеря (отвсякъде), имам много висока обща култура, но такива момцИ не могат да ме привлекат. :/

# 137
Дерзай, момиче. Не си лъжица за всяка уста. Наслаждавай се на самотата. Тези моменти не се връщат. Когато се появи семейство и деца с носталгия ще си мислиш за тези години. Пък и високата култура и новите знания изискват време. В крайна сметка винаги се отплащат.

# 138
Охо само на 21! За къде бързаш? Grinning Винаги ми е харесвало "По добре сам, отколкото зле придружен".

# 139
Аз по-скоро мисля за самотата. Кандидати не ми липсват, но повечето са някакви гамени без грам мозък, мислещи че всяка жена се управлява с пари. Аз съм духовен човек, чета книги, самообразовам се както намеря (отвсякъде), имам много висока обща култура, но такива момцИ не могат да ме привлекат. :/
Когато бях на 24 -25 г.   един мъж ( тогава ми се виждаше мноооого голям) , да е бил на около 40 -45 г., колкото съм аз в момента, си беше позволил изведнъж да ми заяви :
- ама ти какво си мислиш?!  Че аз мога да те купя и да те продам!

Честно казано, до ден днешен се чудя с какво точно провокирах подобна реплика към мен. Аз с него имах изключително служебни взаимоотношения.....държах се  винаги коректно, възпитано, сдържано и мило дистанциращо.
Но тогава беше един от моментите, в които разбрах колко брутален може да бъде света.
И аз те окуражавам : дерзай!  Дръж на своите ценности и не се пречупвай! Hug
Много си млада, един ден ще се сещаш и ще си казваш.....Боже, та аз тогава бях едно дете......

# 140
...
Много си млада, един ден ще се сещаш и ще си казваш.....Боже, та аз тогава бях едно дете......
Ммда, аз си помислих същото, като прочетох първия й пост, но не бях сигурна дали ще разбере правилно думите ми.Simple Smile
Винтидж, много си малка, умишлено използвам "малка" вместо "млада". Тепърва САМА ще намираш отговорите и ще разбираш някои неща.. но когато си готова за това. Ще разбереш как функционира живота.. и сигналите, които ти изпраща. И не трябва да се чувстваш тъжна от мислите в главата ти, защото те и действителността, която си си създала, не са константни.Simple Smile Нека се хванем на бас, че след 5г. изобщо няма да си същият човек. Визуално - определено да ( все пак си Дева), но мислите ти ще са на голям човек. Знам защо го пиша това.Simple Smile