Рим - 16 тема

  • 69 460
  • 715
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 113
Здравейте,

някой използвал ли е градския транспорт Atral от Ciampino? Претъпкано ли е и има ли подобни проблеми като автобусите (Травижън, Ситибус)?
Хотелът ни е в центъра и най-удобният вариант изглежда, че е с метрото от Anagnina.
Благодаря предварително Simple Smile

# 46
  • Мнения: 15
Pukanka_, ти последно реши да си купиш билети за Ватикана ли? Че и аз мислех да се възползваме от безплатната неделя.

# 47
  • IT
  • Мнения: 3 704
 Mira1123 писано е неколкократно за това в темата. Автобусите са пълни да, но тъй като е градски транспорт има и право на правостоящи.Не са точно по разписание от Чампино, защото  ако има задръстване и автобуса закъснява. Спира на гарата в Чампино, ако има място и в самия град го спират, ако не направо на Ананина, от където се слиза и се хваща метрото.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте , до нашата почивка също остават броени дни . Чудя се и аз какви връхни дрехи да си взема  newsm78 . Според вас , дънково яке Ок ли е ?

# 49
  • Мнения: 113
Mira1123 писано е неколкократно за това в темата. Автобусите са пълни да, но тъй като е градски транспорт има и право на правостоящи.Не са точно по разписание от Чампино, защото  ако има задръстване и автобуса закъснява. Спира на гарата в Чампино, ако има място и в самия град го спират, ако не направо на Ананина, от където се слиза и се хваща метрото.

Благодаря за отговора.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 193
Още нещо да попитам , в момента се опитвам да запазя он лайн билети за галерия Бургезе .Какво ще рече : Dispatch type:Pick-up at the Venue Box Office ?От къде точно трябва да ги получа ?

# 51
  • Мнения: 165
От приземния етаж в галерията. Можеш да си разпечаташ резервацията и срещу нея ще ти дадат билетите. Отидете поне половин час по-рано.

# 52
  • Мнения: 2 030
allexa.7, знаеш ли кога поставят азалиите на Испанските стълби и до кога стоят? Обмислям едно комбинирано пътуване Рим - Фиренце, та се чудя около 16-20 май дали ще мога да ги видя.
Някой с мнение за влаковете на italotreno, че са им доста по-евтини в момента цените до Фиренце.

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 19:07 от Lady Vengeance

# 53
  • София
  • Мнения: 1 193
Отново аз  Laughing . Имам нужда от упътване и помощ как да стигнем до апартамента , който запазихме .Намира се на Via del Mattonato, 15, 00153 Roma .Упътването на хоста е : From Termini station you have the take the bus H outside the station
heading to Dei Capasso and get off at Sonnino/s. Gallicano. My place is
about 8 minutes walking from there.
само ,че изобщо не се ориентирам  Laughing .

# 54
  • Мнения: 2 030
geryaleksandrova, вземате автобус Н от Термини от големия паркинг с автобусните спирки, има табели кой къде спира.Dei Capasso е последната спирка и посоката, вие слизате на първата след моста Sonnino и тръгвате по първата улица в дясно. От там само направо, минавате покрай култовото Карло Мента, после Покрай базиликата Санта Мария ин Трастевере и до там вече по карта трябва да се оправяте, но е съвсем близо.

# 55
  • IT
  • Мнения: 3 704
Лейди, трябва да е средата на април принципно, а средата на април сега е Великден, мисля че беше до средата на май.
За влаковете колегата ми пътува с тях, ще го питам утре

# 56
  • Мнения: 165
Lady, аз също смятам да използвам Italotreno от Милано до Флоренция през август, но засега има билети само до края на юли. Цените им поне за моята дестинация са по-изгодни от тези на Trenitalia. Доста се рових и мненията са, че не отстъпват на Trenitalia по  качество на обслужване, удобство, точност.

# 57
  • Мнения: 32
 Здравейте.Рома пас важи ли за автобусна линия H .

# 58
  • IT
  • Мнения: 3 704
Здравейте.Рома пас важи ли за автобусна линия H .
da
Много зависи от месеци, дни и така нататък за влаковете. На мен сега Фиренце с трениталия ми е със 100 евро по-ефтин билета за 3ма човека, отколкото с итало.
Август месец е преселението на народите обикновено. Тогава никой не може да ме излъже да пътувам с влак отново  Mr. Green

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 22:21 от allexa.7

# 59
  • Мнения: 165
Ох, за преселението се светнах  преди  няколко дни, но вече всичко е организирано и платено- билети, нощувки. Надявам се, че с предварителна резервация за бързите влакове няма да имаме проблем с навалицата- иначе пред мъжа и  децата ще се правя на изненадана Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт