Рим - 16 тема

  • 69 461
  • 715
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 903
Здравейте, чета ви от доста време, защото ми предстои пътуване до Рим другата седмица, и имам следното питане - планирам Ватикана за сряда, с аудиенция.

Възможно ли е да съчетая първо Базиликата и Купола, после аудиенция и след нея Музеите и Сикстинската капела?
Гледам, че Базиликата отваря от 7, купола от 8, а самата аудиенция пише, че е от 10 - 10:30. Колко продължава аудиенцията за да знам за колко да взема билети за Ватиканските музеи.

Изпълнимо ли е в моя вариант, или да преместя Базиликата и купола след музеите?

Благодаря много предварително за отговора Simple Smile

# 706
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Струва ми се, че в сряда поради мерки за сигурност Базиликата отваря едва щом свърши аудиенцията, по обедно време.

# 707
  • София
  • Мнения: 903
Аха...да, аз прочетох и че може да се влезе в нея като излизаш от музеите, така че май така ще направя, първо аудиенция, и после всичко останало.

# 708
  • Мнения: 2 031
Да, така е, сутринта не може да посетите базиликата и купола, отварят някъде към 13-14 ч.
Аудиенцията е по-дълга, до около 12ч., но ако искате да видите само папата и си тръгнете до около 11 най-късно. После музеите и ако имате възможност да излезете през изхода за групи, отивате директно в базиликата. За купола вече опашката по всяка вероятност ще е голяма в сряда след обяд.

# 709
  • Мнения: 20
Здравейте,
Искам да купя билети за Колизеума, но доколкото разбирам билетите са без указан ден и час нали така? Има ли значение колко време предварително са закупени - за юли ми трябват.
Докато за Ватика трябва да посоча ден и час ?

# 710
  • Мнения: 7
Здравейте, чета ви от доста време, защото ми предстои пътуване до Рим другата седмица, и имам следното питане - планирам Ватикана за сряда, с аудиенция.

Възможно ли е да съчетая първо Базиликата и Купола, после аудиенция и след нея Музеите и Сикстинската капела?
Гледам, че Базиликата отваря от 7, купола от 8, а самата аудиенция пише, че е от 10 - 10:30. Колко продължава аудиенцията за да знам за колко да взема билети за Ватиканските музеи.

Изпълнимо ли е в моя вариант, или да преместя Базиликата и купола след музеите?

Благодаря много предварително за отговора Simple Smile

Здравейте,
Ние бяхме в сряда (10 май) на аудиенцията и планът беше да разгледаме музеите , като бяхме купили ваучерите за билетите с час 12:00 и след тях имахме желание да видим базилика Св. Петър и да се качим на купола. Отидохме във Ватикана към 9 часа. Имаше страшно много хора, но това за нас беше едно от най-впечатляващите преживявания в Рим. Аудиенцията продължи към час и половина. След това се заформи една доста дълга опашка за Св. Петър. Тъй като предния ден ни хрумна да сменим часа на билетите за музеите (предположихме, че няма да успеем да стигнем до там до 12) на 13:30, решихме да почакаме на опашката и ако можем да влезем. До към 12:30 изобщо не бяха отворили входовете за проверка, а извън загражденията се натрупаха още повече хора. Отказахме се. Отидохме в музеите, където въпреки сменения час влязохме без да е станало 13:30. Там прекахаме около 4-5 часа без да се спираме много.
   Изходът, който споменавате, че е за групи в Сикстинската капела,  ми се стори свободен за всеки, който пожелае да мине през него, но изпускате част от музейте (не толкова впечатляваща като другата, но много по-приятна за разглеждане, тъй като няма групи, няма блъсканица).
   Успяхме да приключим с това към 17 часа. Върнахме се да погледнем как е опашката и дали можем да изчакаме за базиликата, но тя беше доста голяма, така че се отказахме.
  В четвъртък се върнахме отново във Ватикана. Опашка пак имаше, но вървеше много бързо, за разлика от сряда. Минахме за не повече от 15мин. Разглеждането на Св. Петър + качването на купола ни отне около 4 часа.
Просто не знам как хората успяват да разгледат всичко това в един ден. Може би ние се спирахме твърде много и четяхме, а в музейте бяхме с аудио гид, ето защо за нас Ватикана беше 2 дни .
Поздрави!

# 711
  • Мнения: 2 031
Здравейте,
Искам да купя билети за Колизеума, но доколкото разбирам билетите са без указан ден и час нали така? Има ли значение колко време предварително са закупени - за юли ми трябват.
Докато за Ватика трябва да посоча ден и час ?
За Колизеума няма значение кога ще ги купиш, без дата и час са и важат поне до края на годината.
За Ватиканските музеи са с ден и час, да.

# 712
  • Мнения: 20
Благодаря Simple Smile

# 713
  • IT
  • Мнения: 3 704
Реджи,
смръдливо е положението как да е.
Има една уличка до училището на детето там в петък едвам се минаваше по тротоара.

Децата до 10 години влизат с родителя в метрото има един по-широк вход -от  там. На мен ми е по-трудно да влезна в софийското метро с него, отколкото в римското. Но в България беше до 7 години безплатно,ако не бъркам.

# 714
  • Мнения: 155
Момичета, може ли мнението ви за този хотел  http://www.capitalinn.it/  ?
Май е е доста отдалечен и само негативни оценки чета. От агенцията ме убеждават, че е  много хубав.


# 715
  • Мнения: 2 031
Заповядайте в Новата тема

Пускам я малко по-рано, но съм питала модератор. Няма как, Рим ме зове! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт