Астма-34

  • 135 638
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 252
Здравейте, след дълго лутане и неприемане на това което ни се случва вече осъзнах че трябва да лекувам сина си по най-бързия начин, за да не се влошат нещата. От напълно здраво
 и неболедуващо дете сина ми който е на 8 години от половин година ми направи вече трета криза да я нарека със свиркане на гърдите. Всичко се случва след като се надиша с прахоляк и или след като лепне някакъв вирус от училище. Имаме установена алергия от акари и домаен прах, след кръвен тест за алергии. Препрочитам форума вече втори път за да ми се изяснят нещата. От половингодина давам Сингулер, но явно това не стига. Преди два дни пак след излагане на прахоляк ак се почна това свиркащо дишане. Без кашляне, само свиркане. Личната ми изписа Вентолин сироп за три дни да види ще овладеем ли нещата. Въпросите ми към вас са следните:
1. Този вентолин който давате на децата си под формата на сироп ли е и този сироп достатъчно ефикасен ли е или трябва да използвам инхалатор.
2. Започвам първо с алергията да се боря и тъй като във форума има и други хора с такава алергия бих искала да попитам хомеопатията помага ли. Сега започнахме лечение с хомеопатия, но се притеснявам да не губя ценно време.
3. Искам да попитам специално Вестина, защото тя беше писала за тези капки Сталорал, които са стопирали такава алергия. Тези капки, или ваксина незная как да го нарека същите ли са като и инжекциите за алергия, с които масово се лекува алергия. И каква им е цената, от къде се купуват. Алерголожката ми каза, че излизали по 250лв. на месец, което си е малко непосилна сума за нас, но ако зная че ще свършат работа ще намерим начин.

# 526
  • Мнения: 133
Здравейте, след дълго лутане и неприемане на това което ни се случва вече осъзнах че трябва да лекувам сина си по най-бързия начин, за да не се влошат нещата. От напълно здраво
 и неболедуващо дете сина ми който е на 8 години от половин година ми направи вече трета криза да я нарека със свиркане на гърдите. Всичко се случва след като се надиша с прахоляк и или след като лепне някакъв вирус от училище. Имаме установена алергия от акари и домаен прах, след кръвен тест за алергии. Препрочитам форума вече втори път за да ми се изяснят нещата. От половингодина давам Сингулер, но явно това не стига. Преди два дни пак след излагане на прахоляк ак се почна това свиркащо дишане. Без кашляне, само свиркане. Личната ми изписа Вентолин сироп за три дни да види ще овладеем ли нещата. Въпросите ми към вас са следните:
1. Този вентолин който давате на децата си под формата на сироп ли е и този сироп достатъчно ефикасен ли е или трябва да използвам инхалатор.
2. Започвам първо с алергията да се боря и тъй като във форума има и други хора с такава алергия бих искала да попитам хомеопатията помага ли. Сега започнахме лечение с хомеопатия, но се притеснявам да не губя ценно време.
3. Искам да попитам специално Вестина, защото тя беше писала за тези капки Сталорал, които са стопирали такава алергия. Тези капки, или ваксина незная как да го нарека същите ли са като и инжекциите за алергия, с които масово се лекува алергия. И каква им е цената, от къде се купуват. Алерголожката ми каза, че излизали по 250лв. на месец, което си е малко непосилна сума за нас, но ако зная че ще свършат работа ще намерим начин.

За Вентолина по добре е инхалаторната форма, действа локално и не минава през стомаха първо, и през бъбреците после. За хомеопатията (лично мнение) не се занимавай с глупости, при това състояние. Не е шега работа астмата и колкото по малко пристъпи толкова после има по-голяма вероятност да се израсте. Щом си установила от какво идва, гледай да го излагаш по малко на съответните алергени. Не споменаваш нищо за пулмикорт, реално той се бори с възпалението, Вентолина е за овладяване на пристъпите?

# 527
  • Мнения: 252
Пулмикорт имам но не съм давала. Малячкина ми го изписа но не му дадох. Да логично звучи че сиропа минава през стомаха и бъбреците. Тя ми изписа и вентолин такава помпичка, където се вдишва и после се изплаква устата. Това ли имаш впредвид инхалаторна форма. Да за хомеопатията много се притеснявам да не си загубя времето и да му се влоши състоянието. А при пристъп може да давам пилмикорт, той колко дни може да се дава. Имам изписан за три месеца но ми се струва доста.

# 528
  • Мнения: 133
Пулмикорт имам но не съм давала. Малячкина ми го изписа но не му дадох. Да логично звучи че сиропа минава през стомаха и бъбреците. Тя ми изписа и вентолин такава помпичка, където се вдишва и после се изплаква устата. Това ли имаш впредвид инхалаторна форма. Да за хомеопатията много се притеснявам да не си загубя времето и да му се влоши състоянието. А при пристъп може да давам пилмикорт, той колко дни може да се дава. Имам изписан за три месеца но ми се струва доста.
Инхалаторната форма може да е на помпа, еднократно вдишване или разтвор за инхалации с инхалатор.
При положение, че е изписан Пулмикорт защо не го давате?!? Понякога може и една година да се дава, зависи от това какво лекаря е преценил, но никога не се дава еднократно, минимума е 5 дни.

# 529
  • София
  • Мнения: 2 666
Първата терапия на дъщеря ми беше 1 месец инхалации с Пулмикорт, за да се овладее възпалението, инхалации с Вентолин при обструкция, Сингулар. Според мен този сироп Вентолин е само за малки деца. Дори бебето ми беше на инхалации с Вентолин. Относно хомеопатията имам успех при лечението на уртикария, но в никакъв случай не бих загърбила традиционната медицина.

Един съвет от мен за лечение на астма се обърнете към Пулмолог. Много често ЛЛ особено тези извън София не се справят подобаващо. (Виждала съм назначен Вентолин под формата на инхалации на 12 часа, което е гродишно.)

# 530
  • Мнения: 252
Имам помпичка. Инхалатор имам но само физиологичен разтвор съм слагала в него. Не го давах защото тогава за първи път ми се разболя детето по сериозно и алерголожката още от вратата ми каза че е астма. ТОогава се откри и алергията. Голям шок беше и ми се стори несеризно това отношение. Но всичко се случи много бързо. Шест месеца по късно нещата се потретиха и вече осъзнах че явно нашата алергия се е превърнала в астма. Затова сега ще започнем начисто с друг алерголог и ще спаьвам указанията му. Затова и питах за хомеопатията да се пробвам ли с нея или да не си губя времето изобщо.

Първата терапия на дъщеря ми беше 1 месец инхалации с Пулмикорт, за да се овладее възпалението, инхалации с Вентолин при обструкция, Сингулар. Според мен този сироп Вентолин е само за малки деца. Дори бебето ми беше на инхалации с Вентолин. Относно хомеопатията имам успех при лечението на уртикария, но в никакъв случай не бих загърбила традиционната медицина.

Един съвет от мен за лечение на астма се обърнете към Пулмолог. Много често ЛЛ особено тези извън София не се справят подобаващо. (Виждала съм назначен Вентолин под формата на инхалации на 12 часа, което е гродишно.)
Заради алергията от домашен прах пак се насочвам към алерголог. Или може би да се лекува при алерголог алергия, а при пулмулог астма.Да съгласна съм досега личната лекарка успя само да ме обърка. Беше категорична че детето няма астма и аз спокойна. Но уви не позна.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 18:44 от AnMary

# 531
  • София
  • Мнения: 2 666
Според мен започнете с Пулмолог. С него ще обсъдите и алергиите и какви тестове ще иска да се направят. Тях вече ще направите при Алерголог.

# 532
  • Мнения: 79
Здравейте, след дълго лутане и неприемане на това което ни се случва вече осъзнах че трябва да лекувам сина си по най-бързия начин, за да не се влошат нещата. От напълно здраво
 и неболедуващо дете сина ми който е на 8 години от половин година ми направи вече трета криза да я нарека със свиркане на гърдите. Всичко се случва след като се надиша с прахоляк и или след като лепне някакъв вирус от училище. Имаме установена алергия от акари и домаен прах, след кръвен тест за алергии. Препрочитам форума вече втори път за да ми се изяснят нещата. От половингодина давам Сингулер, но явно това не стига. Преди два дни пак след излагане на прахоляк ак се почна това свиркащо дишане. Без кашляне, само свиркане. Личната ми изписа Вентолин сироп за три дни да види ще овладеем ли нещата. Въпросите ми към вас са следните:
1. Този вентолин който давате на децата си под формата на сироп ли е и този сироп достатъчно ефикасен ли е или трябва да използвам инхалатор.
2. Започвам първо с алергията да се боря и тъй като във форума има и други хора с такава алергия бих искала да попитам хомеопатията помага ли. Сега започнахме лечение с хомеопатия, но се притеснявам да не губя ценно време.
3. Искам да попитам специално Вестина, защото тя беше писала за тези капки Сталорал, които са стопирали такава алергия. Тези капки, или ваксина незная как да го нарека същите ли са като и инжекциите за алергия, с които масово се лекува алергия. И каква им е цената, от къде се купуват. Алерголожката ми каза, че излизали по 250лв. на месец, което си е малко непосилна сума за нас, но ако зная че ще свършат работа ще намерим начин.

Здравейте. Специално при нас Сталорал даже влоши нещата, в смисъл ,че след всяко боледуване много трудно го включвахме(при разболяване сталорала се спира) ,защото правеше още по-силни спазми ,явно допълнително алергизирах детето със Сталорала.И затова го спряхме.
Според мен това лекарство е за по-големи хора,които не се разболяват толкова често като децата и не се налага прекъсване на лекарствато.
Но имам позната,която пък е много доволна от Сталорала и твърди че е излекувала алергията на дъщеря си като го е давала 4-5години.
На нас много ни помогна противаалергичното Ксизал(приемахме го 6 месеца) и инхалации с Пулмикорт при разболяване.
Сега и ние пробваме с хомеопатия.Дано да ни се отрази добре.

# 533
  • Мнения: 291
Здравейте и аз се присъединявам към Вас. Имам син на 1.10 години,който прави чести бронхиолити. Тази зима беше кошмар - от Октомври до сега всеки месец беше с бронхиолити. Не ходи на ясла, но имаме по-голяма кака, която носи вируси. За алергии не е изследван, защото е още малък,но и според лекарите пристъпите не са на алергична основа. Вече 3 пъти сме лежали в детската белодробна болница. В момента сме на терапия с пулмикорт. Засега няма официална диагноза астма, защото още е много малък.
Ще изчета старите теми и ще съм много благодарна ако можете да помогнете с някакви съвети.

# 534
  • Мнения: 252


[/quote]
Здравейте. Специално при нас Сталорал даже влоши нещата, в смисъл ,че след всяко боледуване много трудно го включвахме(при разболяване сталорала се спира) ,защото правеше още по-силни спазми ,явно допълнително алергизирах детето със Сталорала.И затова го спряхме.
Според мен това лекарство е за по-големи хора,които не се разболяват толкова често като децата и не се налага прекъсване на лекарствато.
Но имам позната,която пък е много доволна от Сталорала и твърди че е излекувала алергията на дъщеря си като го е давала 4-5години.
На нас много ни помогна противаалергичното Ксизал(приемахме го 6 месеца) и инхалации с Пулмикорт при разболяване.
Сега и ние пробваме с хомеопатия.Дано да ни се отрази добре.
[/quote]
Здравей Вестина, съжелявам да чуя че Столарола не ви е помогнал. Като четох коментара ви така се обнадеждих че има такова лекарство което може да помогне за въпросната алергия, но явно нещата не са толкова розови. Аз от два пъти съм ходила при хомеопат и сега съм в дилемата да продължавам ли успоредно с традиционната медицина да пробвам с гранулки. Ще продължавам да следя темата и ще се рафвам да споделиш след време получават ли се нещата при вас с хомеопатия. Съответно и аз ще споделя какво се случва с нас.
Искрено се надявам всички да намерим лек за децата си!

# 535
  • Мнения: 1
Здравейте,мамчета. Аз съм нова в този форум. Искам малко помощ от вас. Имам син на 14 год. В първи клас му поставиха диагнозата алергична астма,след годишно мъкнете по доктори,пулмолози алерголози,УНГ,кардиолози. Всички доктори са под всяка критика.Само ще кажа че съм сменила и трима Алерголог. Просто е страшно. Последната алерголожка назначи Алвеско, но след 3 месеца синът ми започна да прави спазъм след всеки прием,смени го с Пулмикорт и от тогава се започнаха всекидневни спазми в продължение на 3 месеца. Даже лежахме в болница за да му пуснат всички иследвания. От болницата казаха че спазвате са от не лекуван алергичен ринит. Казах това на последната алерголожка но тя каза че това са пълни глупости и спря кортикостероидните капки, а с тях спазвате се разредиха на половина. Започнахме лечение със Стаорал,но имам чувството че от него нещата станаха по зле. Бяхме на кортикостероиди почти година,а нещата се влошаваха. През това време не е боледувал, но спазвате станаха много силни и чести. Ядосах се и спрях всичко от веднъж,започнал лечение с хомеопатия. От следващият ден спазмате спряха от раз и така горе долу месец. След което синът ми се разболя от бронхит. В същото време намерих друг хомеопат защото първата хомеопатка беше трудна за намиране, много трудно се свързват с нея защото можеше да я търся само от 18.00 до19.00. Но телефона даваше все заето. Намерих друга в София но тя не лекува асмата а се занимава с други неща който за мен са второстепенни. В момента синът ми пак е с всекидневни спазми,и имам чувството че съм се върнала в началото. Незнам как да постъпя, но не искам пак кортикостероиди,синът ми напълня много и ефект от тях нямаше. Моля за съвет,не мога да мисля вече. Алерголожката каза че е невъзможно да приема кортикостероиди и да прави спазми,и че трябва да го заведа на психолог . Едва ли не че си въобразявам че синът ми  се задушава. Даже ми каза да му давам валидол когато получи спазъм,и това пробвах но от него му стана още по зле, падна му кръвното. Ужас. Имам чувството че колкото повече се опитвам да помогна, толкова повече вредя. Имам чувството че каквото и да направя не е правилното нещо,а най лошото е че синът ми страда от всичко това. Моля дайте ми някакъв съвет. Или ме насочете към свестен Алерголог. От Пловдив  съм

# 536
  • Мнения: 12
Аз давам мек бифидус и ацидуфилос на Аквасорс като хомеопатия. Моля Ви кажете има ли смисъл да го водя при известния доктор Мустаков за алергията или да го водя сина ми в Ст. Загора?

# 537
  • Мнения: 290
Здравейте момичета! Синът ми -10г.има астма от 4годишен.Забелязала съм,че бързо се уморява и задъхва при физ.натоварване. Това много ме притеснява.Дори когато е здрав, пак е така.При вашите деца така ли е?

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 12:12 от maca-niki2008

# 538
  • Мнения: 5
Здравейте, синът ми е на почти 5 год. За първи път направи пристъп на 4 март 2019 г. След това втори на 15 април и трети на 6 май. Третия беше много тежък и бяхме в болница 7 дни. Сега е на терапия ефира 4 мг, 2 пъти по 3 впръсквания флексотид.
И аз като вас съм ужасена. До сега е боледувал със суха кашлица , но не е правил пристъпи.
Прочетох за д- р Иван Христов и алтернативно лечение на астма с неговия препарат.
Моля, ако има някой минал през терапията му да сподели.

# 539
  • София
  • Мнения: 2 666
Астма с алтернативна медицина не бих лекувала.

Общи условия

Активация на акаунт