Астма-34

  • 135 612
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 307
Аз давам помпичката вентолин с бейбихалер на 7 год. и няма проблем. Разклащаш помпичката, после впръскваш в бейбихалер и броиш до 10. Детето вдишва дълбоко и колкото вдишвания направи до броенето до 10. Помпичката е от 100mcg.
Моят син успява да вдиша 4/5 пъти. Лекарят ще каже колко впръсквания трябва, по принцип едно или две.

Привет,
изписа ни 2 впръсквания. Дано се справим. Звучи сложничко, но може би защото не съм го и виждала как изглежда. Sad

Благодаря още веднъж на всички.

# 736
  • София
  • Мнения: 307
Само да кажа, в съседен квартал, в Ремедиум намерих вентолин за инхалиране.
За София става въпрос.

Явно, това че няма в склада, е валидно само за аптеките в нашият квартал Flushed

# 737
  • София
  • Мнения: 2 666
Вентолин има много малко наистина. Може някоя аптека да получи 2-3 броя, но не повече.

# 738
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Днес ми се обади лекарката от училище,за да отида да прибера дъщеря ми.
Оплакала се от главоболие и болки в корема.Няма температура.
Отидох ,говорих с лекарката и тя ми каза,че може да са странични ефекти от лекарствата за астма и капките за алергичния ринит.
Прибрахме се.Прочетох листовката на капките.
И на първо място при страничните ефекти-главоболие.
Ефирата-болки в корема.

При вас случвало ли се е такова нещо?

Утре ще се обадя и на личния лекар ,че днес вече си е тръгнала.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 082
Дали лекарите няма да ни дадат болничен или извинителна бележка, за да поседим две седмици вкъщи, при условия че астматиците са на трето място по смъртност от този коронавирус? 


Cardiovascular disease 10.5%
Diabetes 7.3%
Chronic respiratory disease 6.3%
Hypertension 6.0%
Cancer 5.6%
no pre-existing conditions  0.9%

# 740
  • Мнения: 503
Дали лекарите няма да ни дадат болничен или извинителна бележка, за да поседим две седмици вкъщи, при условия че астматиците са на трето място по смъртност от този коронавирус? 


Cardiovascular disease 10.5%
Diabetes 7.3%
Chronic respiratory disease 6.3%
Hypertension 6.0%
Cancer 5.6%
no pre-existing conditions  0.9%

Но това е за всички възрастови групи, нали така?

# 741
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Бреййй! Няма край! Не стига че вентолинът и пулмикортът изчезнаха, ами детето е влязло в някаква серия - от 3 седмици няма изчистване на хриповете. Цяло шише вентолин издиша и си е все така. Стигнах до там да му пусна ПКК и снимка. Уж пневмония няма, ама....

# 742
  • София
  • Мнения: 1 082
Бреййй! Няма край! Не стига че вентолинът и пулмикортът изчезнаха, ами детето е влязло в някаква серия - от 3 седмици няма изчистване на хриповете. Цяло шише вентолин издиша и си е все така. Стигнах до там да му пусна ПКК и снимка. Уж пневмония няма, ама....

Клацид!
Аз се осъзнах късно, след като издиша литри вентилни /11г/. Сега се разболява два пъти-есен и пролет, с антибиотик минава за седмица, аз го давам 10 дни.
Не ме интересува, че не съм доктор, давам съвети с чиста съвест.

# 743
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Клацид са ни изписвали и на нас,но когато има бактериална инфекция.И да,трябва да се пие 10 дни.

Ако детето е с алергия,както е дъщеря ми-Ериус или Кларитин.Без антибиотик.

# 744
  • София
  • Мнения: 1 082
Клацид са ни изписвали и на нас,но когато има бактериална инфекция.И да,трябва да се пие 10 дни.

Ако детето е с алергия,както е дъщеря ми-Ериус или Кларитин.Без антибиотик.

Към какво ви е алергията?

# 745
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Алергичен ринит и алергия към полени.

# 746
  • Мнения: 3 269
Алергичен ринит и алергия към полени.

Вени, как ви протича алергичния ринит?
Ние досега не бяхме правили, но есента имахме, сега пак. И започва едно неудържимо кихане...непрекъснато буквално. Има ли при вас такова нещо?

# 747
  • София
  • Мнения: 1 082
Алергичен ринит и алергия към полени.

Моето дете има алергия към акари и полени. Спряхме инхалациите в момента в който къщата ни заприлича на операционна. Мека мебел, пердета, килими, матраците са в найлони, но вече няма вентилни, няма пулмикорт. Пак прави спазми, май, юни, НО се научих да правя разлика между алергията, вирусите и бактериите. Моето наблюдение е, че не се ли повлияе същия ден от вентилни, значи е за антибиотик.

# 748
  • Мнения: 252
Здравейте и моето дете е с алергия към акари и полени. На нас ни изписаха терапия с алергени и сега сме на нея. Отделно давам ксизал, алегодил и назонекс за алергията. Прави ми впечатлени, че тук никой не е правил такава терапия, а на мен ми казват че нямало друг начин за излекуване на алергията, доколкото може да каже излекуване.

# 749
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
При дъщеря ми алергичния ринит започва с бистър секрет от носа,кихане,сърбеж ,зачервени очи.
Освен към полени,също и към акари има алергия.
С акарите се справихме-сменихме матраците,спалното бельо,изхвърлихме килимите .
Срещу полените обаче е по-трудно.
Сега изписаха Назостад.
Дадоха ми и една таблица на  полените,за да следя кои са рисковите дни .

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 08:14 от -veni-

Общи условия

Активация на акаунт