Астма-34

  • 136 397
  • 1 006
  •   1
Отговори
# 750
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Бреййй! Няма край! Не стига че вентолинът и пулмикортът изчезнаха, ами детето е влязло в някаква серия - от 3 седмици няма изчистване на хриповете. Цяло шише вентолин издиша и си е все така. Стигнах до там да му пусна ПКК и снимка. Уж пневмония няма, ама....

Клацид!
Аз се осъзнах късно, след като издиша литри вентилни /11г/. Сега се разболява два пъти-есен и пролет, с антибиотик минава за седмица, аз го давам 10 дни.
Не ме интересува, че не съм доктор, давам съвети с чиста съвест.

И аз натам клоня! Писна ми! Защо го правят?! Хем казах, че този път е различно. Първите 10 дни още ми беше ясно, че не става. В понеделник ще го заведа пак. Ще покажа и рентгеновата снимка от онзи ден. Според мен си е бронхит!

# 751
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте и моето дете е с алергия към акари и полени. На нас ни изписаха терапия с алергени и сега сме на нея. Отделно давам ксизал, алегодил и назонекс за алергията. Прави ми впечатлени, че тук никой не е правил такава терапия, а на мен ми казват че нямало друг начин за излекуване на алергията, доколкото може да каже излекуване.
може ли да кажете малко повече за тази терапия. На нас също ни я изписаха, но аз още се дърпам да я прилагам. Докторката ми каза, че трябва да е напълно здрава при започване на терапията, но тя постоянно буха или има секрети от носа.
Пулмолога ни, обаче доктор Маркова е против тази терапия. Не знам какво да правя. Алергията ни е към домашен  прах и акари.
Някъде четох, че тази терапия е добра при сезонните алергии, а не както е при нас целогодишно.

# 752
  • Мнения: 252
Ами аз ходих при двама алерголози и двамата ми препоръчаха терапията. Много време се лутах и чудех дали да я започна, но реално друго лечение никой не предложи. Освен капки или спрей за алергии, които са пак тип ваксина но чрез по-лесен прием. Казаха ми, че техният ефект бил кратък във времето и се отказах. Иначе терапията представлява следното нещо: има различни разреждания алергени, като се започва от нещо минимално и постепенно се увеличава дозата. Два пъти в седмицата докато стигнеш най голямата доза/някъде 4,5 месеца/ след това един път седмично два месеца, след това веднъж на десет дни и после незнам май е на 21 дни. Ние я провеждаме от 7 месеца. Дали ще има ефект или ще стане по зле не зная, само мога да се надявам да се подобрят нещата. Преди да започна терапията пуснах тема в която помолих за отзиви на минали през този път и имаше хора, които писаха положителни неща.

# 753
  • Мнения: 2 305
Аз си поръчах вентолин за инхалации онлайн от аптека Детелина. Взех 2 броя, че бяха с по-дълъг срок и да имам Simple Smile

# 754
  • Мнения: 345
Здравейте, на 2,10 г. Сме, вечерта започна да кашли спастично, направих му пулмикорт една доза 0.5 мг., Продължаваше да кашли, но заспа. Кога мога да го повторя и цяла ампула ли от 0.5 мг да дам отново, извън града сме и нямам вентолин, дадох и противоалергично.

# 755
  • Мнения: 252
На мен са ми го предписвали пулмикорта два пъти на ден, мисля че сутрин и вечер на разстояние 8 часа, но ми казаха, че при нужда и на 6 часа мога да давам.

# 756
  • Мнения: 345
Благодаря, пооспокои се

# 757
  • Мнения: 29
Здравейте,

Дали има полени вече, но тревни, не дървесни.
Синът ми киха по 7-8 пъти на ден и казва, че носа го сърби, а му текна и кръв. Има алергия към тревни и житни полени, но уж няма към дървесни. Дали тревата не е започнала да отделя вече във въздуха.

# 758
  • Мнения: 256
Здравейте,

Дали има полени вече, но тревни, не дървесни.
Синът ми киха по 7-8 пъти на ден и казва, че носа го сърби, а му текна и кръв. Има алергия към тревни и житни полени, но уж няма към дървесни. Дали тревата не е започнала да отделя вече във въздуха.



Здравейте,


Синът ми е на 12 , с астма е вече 11 години , правихме му тестове за алергии и са отрицателни, алергичен е само към фъстъци! Всяка година от средата на февруари ,някъде до май е на противоалергични . Редуваме Ериус, сега пие рупафин , след това и ксизал.Спрем ли ги започва да киха , носа потича. Личната и алерголожката казват “ алергичен ринит” , но от какво е , не се знае!

# 759
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Здравейте,

Дали има полени вече, но тревни, не дървесни.
Синът ми киха по 7-8 пъти на ден и казва, че носа го сърби, а му текна и кръв. Има алергия към тревни и житни полени, но уж няма към дървесни. Дали тревата не е започнала да отделя вече във въздуха.

Има полени вече.
Виж таблицата по-назад в темата.

# 760
  • Мнения: 42
Здравейте, за пръв път пиша в тази тема. Малката е на 6м с 2 бронхиолита, като втория не минава вече месец и малко, изпи 1 антибиотик, беше на инжекции урбазон 5 дни, отделно инхалации с пулмикорт и вентолин всеки ден. Но ефект няма, това хъркане и свирене в гърдите продължава, постоянно сме на прегледи и увеличаваме дозите, но без подобрение. Моля ви дайте ми съвет ако има нещо, което би се отразило добре.. Всичко бих направила, само да я чуя, че вече диша нормално. Sad Ходим при двама пулмолози, които се общуват за лечението ѝ. Ако до утре няма подобрение, (което ме съмнява) пак ще включат инжекциите , като вчера и поставиха, но пак без ефект. Давам и ацц за отхрачване и 3х8 капки фенистил...

# 761
  • Мнения: 921
Здравейте, не съм сигурна дали лечението е подходящо. Защо не пробвате във болница. Иначе бих ви посъветвала да направите физиотерапия докато е болно детето, стига да няма температура. Моето момче беше повече от месец в болница и единственото, което помогна накрая, беще физиотерапия. Нагревки с магнит, отхрачваш масаж и увч също. Дано се оправи по-бързо.

# 762
  • Мнения: 732
АЦЦ и спазъм не е добра идея.Трябва да спре да свири и тогава да се дава отхрачващо.Аз повече харесвам Флудитек.

# 763
  • Мнения: 42
То по скоро е хъркане, все едно има храчка, която неможе да отхрачи.. Затова е този сироп. Вече незнам кое е ок и кое не, доверявам се на лекарите, но имам чуството, че немогат да и открият правилната терапия, за да се оправи.
Здравейте, не съм сигурна дали лечението е подходящо. Защо не пробвате във болница. Иначе бих ви посъветвала да направите физиотерапия докато е болно детето, стига да няма температура. Моето момче беше повече от месец в болница и единственото, което помогна накрая, беще физиотерапия. Нагревки с магнит, отхрачваш масаж и увч също. Дано се оправи по-бързо.
Тази физиотерапия, от пулмолог ли се прави или от физиотерапевт? Ще говоря с лекуващия и лекар за нея днес. Не ми се вижда изпбщо нормално грам да не се подобрява Sad Вече изчетох всичко възможно и пак не намерих решение...

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 11:59 от AnMary

# 764
  • Мнения: 921
Здравейте, не съм сигурна дали лечението е подходящо. Защо не пробвате във болница. Иначе бих ви посъветвала да направите физиотерапия докато е болно детето, стига да няма температура. Моето момче беше повече от месец в болница и единственото, което помогна накрая, беще физиотерапия. Нагревки с магнит, отхрачваш масаж и увч също. Дано се оправи по-бързо.
Тази физиотерапия, от пулмолог ли се прави или от физиотерапевт? Ще говоря с лекуващия и лекар за нея днес. Не ми се вижда изпбщо нормално грам да не се подобрява Sad Вече изчетох всичко възможно и пак не намерих решение...
От физиотерапевт се прави, не знам от кой град сте, но в големите градове има и също се прави и в санаториуми. Може да си вземете направение от пулмолог или педиатър. Но пак ви казвам, ако детето не е добре, постъпете в болница.

Общи условия

Активация на акаунт