Астма-34

  • 136 725
  • 1 006
  •   2
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 2 666
Много малко внос имало, а и за Ковид се използват.

# 856
  • Мнения: 8 585
Заради Ковид ли изчезнаха тези лекарства.? И преди сме ползвали и не съм останала с впечатлението да са така дефицитни..
Пулмикорт не е детски препарат, първо, второ, едва ли толкова деца наистина имат нужда от него.... но това е огрооомна тема.

# 857
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Тук в Димитровград се намира от Турция, аналог на пулмикорта. Има хора, които внасят лекарства от там, питайте лекарите си дали може да се дава от турския и може да се спаси положението. Ние даваме диск Серетид.

# 858
  • София
  • Мнения: 3 797
И на нас днес този диск ни изписаха. Дано детето се справи с приема му.  Повече ме притеснява и че според доктора е по-добре до края на годината да не ходи на градина, за да може да се успокои пристъпа. Той тъкмо свикне с правилата там и хоп- болен...

# 859
  • Мнения: X
Здравейте, аз имам 5 кутии пулмикорт, които няма да ги ползвам.
Пишете на лични, ако някой ги иска.

# 860
  • София
  • Мнения: 1 082
80% от астмата е алергична. Ако, имате късмет да сте в тези 80%, открийте алергена и се борете с него. Спрете да тровите децата си.

# 861
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Тъкмо мислех,че сме се отървали.Лекарствата и за астмата са спрени.
Но последния ден в училище дъщеря ми играла физическо навън.
На другия ден-очите и възпалени.Отиваме на очен лекар-алерген в окото.
После започва и хремата.
Отиваме на УНГ-алергичния ринит.
Започвам Nazostad.Ама не подейства веднага.
Имаме планирано пътуване.Правим тест за Ковид-отрицателен.
Тръгваме,ама с инхалатора.
Започвам инхалации по схема както е написала пулмоложката.
Фликсотид два пъти,Вентолин при нужда 2 пъти.
Детето накашля сутрин.Храчки няма.Но гласът и е променен.
Давам Тонзилотрен,сироп Тусавит,витамини.
Вечер спи като пън,много спокойно.
Аз обаче очаквам поредния пристъп и само ставам и слухтя да чуя дали хърка...ужас..
Не е правила пристъп повече от година.

С алегените трудно се справяме.
Има алергия към акари-тук проблем няма.Изхвърлихме килими,пердета,плюшени играчки,купихме противоалергични матраци,възглавници,спално бельо..
Ама има и към полени-е там отърване няма.Следя поленовия календар.И в някои дни не излиза изобщо навън.

# 862
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте, преди 10-на години пишех редовно в темата заради алергична астма на дъщеря ми, която тя, за щастие израсна. Второто ми дете е  с алергични ларингоспазми, в много тежка форма, за 30-на минути от среща с алергена загубва глас и прави оток на гърлото до степен да не може да диша, като по този повод търсих и все още търся всякакви лечения-традиционни и нетрадиционни. Доста често се е стигало до урбазон или пулмикорт, откакто е на училище звънят често да го прибера, защото се е разкашлял, като не е някакво подкашляне, а честа ламаринена кашлица и загуба на глас със затруднено дишане. Всичко това от първото закашляне до трудностите с дишането за половин час. Вчера разбрах, че в Бг вече има и мобилни малки инхалатори, тежащи само 100 гр.и с възможност да се инхалират всички лекарства, които и обичайно се инхалират при спазъм. Днес го поръчах и ще го давам на ученика, за да може да реагира при нужда, но реших да мина и при вас, за да ви кажа за инхалатора, в случай, че на някого би му било полезно. Вероятно няма да е по правилата на форума да напиша името и търговската марка, но при интерес можете да ми пишете на ЛС за подробности. Дано на никого от вас не е необходима такава информация, пожелавам да бъдете здрави и вие, и децата ви!

# 863
  • Мнения: 1 343
Питам втория път и се извинявам. Какви документи искат сега в ТЕЛК за определяне на ТНР% на болен с астма? По-рано искаха епикриза от болничното лечение, а сега? Благодаря ви!

# 864
  • Мнения: 2
Здравейте! Сина ми е на 3г и 8 м и е диагностоциран с астма преди месец. Искам да попитам по принцип ли има проблем с намирането на лекарствата. Този фликсотид никъде не го намирам, с прахчетата няма проблем засега?

# 865
  • Мнения: 732
Здравейте, преди 10-на години пишех редовно в темата заради алергична астма на дъщеря ми, която тя, за щастие израсна. Второто ми дете е  с алергични ларингоспазми, в много тежка форма, за 30-на минути от среща с алергена загубва глас и прави оток на гърлото до степен да не може да диша, като по този повод търсих и все още търся всякакви лечения-традиционни и нетрадиционни. Доста често се е стигало до урбазон или пулмикорт, откакто е на училище звънят често да го прибера, защото се е разкашлял, като не е някакво подкашляне, а честа ламаринена кашлица и загуба на глас със затруднено дишане. Всичко това от първото закашляне до трудностите с дишането за половин час. Вчера разбрах, че в Бг вече има и мобилни малки инхалатори, тежащи само 100 гр.и с възможност да се инхалират всички лекарства, които и обичайно се инхалират при спазъм. Днес го поръчах и ще го давам на ученика, за да може да реагира при нужда, но реших да мина и при вас, за да ви кажа за инхалатора, в случай, че на някого би му било полезно. Вероятно няма да е по правилата на форума да напиша името и търговската марка, но при интерес можете да ми пишете на ЛС за подробности. Дано на никого от вас не е необходима такава информация, пожелавам да бъдете здрави и вие, и децата ви!
Бихте ли ми писали на лично за инхалатора подробности.

# 866
  • Мнения: 13
Здравейте , знаете ли някъде в София в момента да продават Пулмикорт ? Проверих в няколко аптеки и ми казаха , че от месеци не са имали. И ако наистина е така защо управляващите лъжат че имало наличности.

# 867
  • София
  • Мнения: 1 178
Няма в аптеките, всичко е насочено само за болниците.
Пробвайте да потърсите в аптека към болница.

# 868
  • Мнения: 491
Здравейте , детето е  на 3 г и 3 м. с установена алергия към яйца .Преди 1 г и 6 м . получи фибрилен гърч в статус .Изписаха ни Депакин , който качи ТСХ до 11.Към момента Депакина е заменен с Репитенд( кепра) и приема 20 мг Л - тироксин.Следим се при неволог и еднокринолог редовно.
В рамките на два месеца направи  два бронхоспазъма, започващи със сопол , без темепратура .Брат и имаше алергия и бронхоспазми и приемаше Сингулар , като към момента го е израстнал.Изписахани флексотид 50  2х2 впръсквания.Няма три спазъма за една година , но предлагат за 3 месеца като превантивен курс да приложат.
Въпросите са ми дали е удачно да го включим, притеснвам се ,защото тя приема други лекарства? Трябва ли да изчакам още едно разболяване?

# 869
  • Мнения: 8 585
Здравейте , детето е  на 3 г и 3 м. с установена алергия към яйца .Преди 1 г и 6 м . получи фибрилен гърч в статус .Изписаха ни Депакин , който качи ТСХ до 11.Към момента Депакина е заменен с Репитенд( кепра) и приема 20 мг Л - тироксин.Следим се при неволог и еднокринолог редовно.
В рамките на два месеца направи  два бронхоспазъма, започващи със сопол , без темепратура .Брат и имаше алергия и бронхоспазми и приемаше Сингулар , като към момента го е израстнал.Изписахани флексотид 50  2х2 впръсквания.Няма три спазъма за една година , но предлагат за 3 месеца като превантивен курс да приложат.
Въпросите са ми дали е удачно да го включим, притеснвам се ,защото тя приема други лекарства? Трябва ли да изчакам още едно разболяване?
Няма "превантивни курсове" с Фликсотайд!! Няма изобщо подобно нещо. Но, разбира се, не се спира изведнъж ако сте го вземали дълго.
Фликостайд от 50 мкг е за бебета. Ползваме от 125мкг, НО с бейбихейлер, а не направо.

Фебрилните гърчове се считат еднократен феномен, и не подлежат на по-нататъшно "лечение".
Дори и да имате повече от един фебрилен гърч, даването на Депакин/ Кепра е крайно съмнителен подход- особено- дълготрайното им даване.

Освен ако нямате ЕЕГ, показващо нужда от подобно.

Моля да внимавате много. Моля, прочетете внимателно...

https://www.aafp.org/afp/2006/0515/p1761.html
https://www.aafp.org/afp/2006/0515/afp20060515p1761.pdf

"Neuroleptics should not be used for the long term because they do not reduce the risk of epilepsy after a febrile seizure and are potentially toxic."

Невролептиците не трябва да се използват дългосрочно, тъй като те не намаляват риска от епилепсия след фебрилен припадък и са потенциално токсични.

https://emedicine.medscape.com/article/1176205-treatment

No evidence suggests that any therapy administered after a first simple febrile seizure will reduce the risk of a subsequent afebrile seizure or the risk of recurrent afebrile seizures (ie, epilepsy).
Няма доказателства, че всяка терапия, приложена след първи обикновен фебрилен припадък, ще намали риска от последващ афебрилен припадък или риска от повтарящи се афебрилни припадъци (т.е. епилепсия).

Моля, отбележете- КЕПРА [Keppra, Levetiracetam] не е лекарство за лечение на фебрилни гърчове. И НИКОГА НЕ Е БИЛО!
Моля много да внимавате- потърсете свестен детски невролог!

Цитат
В рамките на два месеца направи  два бронхоспазъма
<< широко известен страничен ефект на Кепра... вероятно,и на Депакин-а.

Цитат
Да фибрилен гърч не подлежи на лечение ,но статус да .Надявам се, че правите разлика.
Нито статус, резултат от първи по ред фебрилен гърч е показание за дълготрайно лечение!
За съжаление, са се объркали нещо. "Групово..."
Да, понякога фебрилните гърчове са голям проблем.
Но статуса, и то толкова дълго, сочи, вероятно, към други неща.
Надявам се сте ги изключили всички едно по едно, вкл и херпес.

Цитат
Лично аз прочетох също учебници и лекции по неврология .
И във всичките тях, ако са достоверни и съвременни, пише- не се пие дългосрочно.

Цитат
Въпросът е ,че почва ли се при такава фамилна обремененост лечение за астма и при два спазъма за два месеца?
Не, не се почва. Защото Фликостайд не е медикамент за профилактика- и никога не е бил! Това е първото, второто- изключете, че това (тоест, бронхоспазъма) НЕ е страничен ефект на Кеппра, и/или около регулацията на щитовидната жлеза.

Моля да огледате неврологично нещата добре- моят искрен съвет на професионалист, работещ с деца 27 години.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 17:29 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт