Сключване на граждански брак чужбина

  • 4 827
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!Имам нужда от съвет. Аз и приятелят ми англичанин искаме да сключим брак и се чудим  къде ще е по лесно в България или тук в Англия?
 Освен това той иска да приема и фамилията му , а на мен не ми се иска понеже ми се струва много трудно със смяната на документите. Майка може да ми регистрира брака в общината ако го сключим в Англия, но не знам много за останалите формалности. Знам ,че във срок от 6 месеца трябва да регистрирам брака в България ,но не знам колко време имам, за да си сменя документите.
Прочетох, че ако имам нови документи/ миналата година си извадих паспорт, а сега смених и лична карта/ можело някой с пълномощно да ми ги подмени. Моля за съвет! Четох много и съм много объркана! За жалост информацията в сайтовете на институциите е много противоречива!
Ако някой е минавал през това, моля да пише!

# 1
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Здравейте!Имам нужда от съвет. Аз и приятелят ми англичанин искаме да сключим брак и се чудим  къде ще е по лесно в България или тук в Англия?
 Освен това той иска да приема и фамилията му , а на мен не ми се иска понеже ми се струва много трудно със смяната на документите. Майка може да ми регистрира брака в общината ако го сключим в Англия, но не знам много за останалите формалности. Знам ,че във срок от 6 месеца трябва да регистрирам брака в България ,но не знам колко време имам, за да си сменя документите.
Прочетох, че ако имам нови документи/ миналата година си извадих паспорт, а сега смених и лична карта/ можело някой с пълномощно да ми ги подмени. Моля за съвет! Четох много и съм много объркана! За жалост информацията в сайтовете на институциите е много противоречива!
Ако някой е минавал през това, моля да пише!
Документи можеш да смениш и в посолствата и консулствата. Най-добре намери телефоните на тези представителства в Англия (има ги в гугъл)- там биха ти обяснили по-добре.

Имай предвид че Англия след Брекзит се подготвя да излезе от Европейския съюз.

# 2
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Дългосрочно най-удобно е да се сключи брак там, където смятате да живеете. После вадите копие на акта за брак и го превеждате на другия език, после регистрирате.
Документи се сменят безпроблемно в посолството. Не забравяй да си приготвиш както БГ акт за раждане, така и негово копие с превод на английски - ще ти трябват за ваденето на новите документи и за брака. Когато превеждате актовете, следи изписването на имената ви да е точно като по паспорт, иначе ще ви създават проблеми всеки път, когато трябва да ги използвате.

# 3
  • Мнения: 211

 Освен това той иска да приема и фамилията му , ...


Съветът ми е да не сключваш брак с този индивид.
Проучи какви други възможности има за узаконено съвместно съжителство, без сключване на брак.
Ако сключиш брак, ще си вкараш сама таралеж в гащите. Особено пък ако родиш дете и не работиш, ставаш една негова вещ, без особени възможности да се отскубнеш от него.
А ако работиш, проучи как цял живот ще си длъжна да му плащаш издръжка на него, ако той е спрял да работи и заведе двама свидетили англичани през съдията англичанин и те кажат че са те видяли, че се гушкаш с друг мъж доброволно.
Ще се разведе по твоя вина и ако няма доходи, ти ще му плащаш издръжка на него до живот, даже и да нямате деца.
Проучи първо гадните английски закони какви са при развод, за да не ревеш после.
И не забравяй никога че ти си чужденка там , а съдиите са англичани.
Сключването на брак е доброволно отказване от свободата ти.
Имаш ли готови пари за развод ?
Знаеш ли колко ще ти струва за адвокати и колко време ще се проточи процедурата ?

# 4
  • Милано
  • Мнения: 947
Аз съм омъжена в Италия,но сключих брак в България.Съпруга ми трябваше само да донесе документ от общината в която живее с печат апостил...Приех неговата фамилия!(по мое желание).След брака останах в Бг за 2 седмици,в които смених документите си и преведох документите и свидетелството за брак и след като отидох в Италия,регистрирахме брака в общината.Техните документи-лична карта,кодиче фискале и здравна карта ми бяха издадени за един ден NaughtyГражданство още не съм сменила.

# 5
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Съпругът ми е англичанин,но сключихме брак в Кипър.
Бракът си го регистрирах в България за да мога да регистрирам детето.(майка ми извърши и двете регистрации с пълномощно)
Името не можах да си сменя понеже на свидетелството ми за брак не пише,че ММ ми дава фамилията си,както е по Бг.закони. От общината в родният ми град ми казаха,че мога да си сменя името,чрез адвокат и дело в съда.Все още не съм го сменила. Това го имай на предвид ако сключите брак в Англия,изискай да пише,че съпругът ти дава фамилното си име.
Също така ми трябваше и документ от общината,че не съм омъжена.

# 6
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Аз съм омъжена в Италия,но сключих брак в България.Съпруга ми трябваше само да донесе документ от общината в която живее с печат апостил...Приех неговата фамилия!(по мое желание).След брака останах в Бг за 2 седмици,в които смених документите си и преведох документите и свидетелството за брак и след като отидох в Италия,регистрирахме брака в общината.Техните документи-лична карта,кодиче фискале и здравна карта ми бяха издадени за един ден :naughty:Гражданство още не съм сменила.

И като го смениш си връщаш моминската фамилия и после смяна на всички документи отново.

# 7
  • Милано
  • Мнения: 947
Аз съм омъжена в Италия,но сключих брак в България.Съпруга ми трябваше само да донесе документ от общината в която живее с печат апостил...Приех неговата фамилия!(по мое желание).След брака останах в Бг за 2 седмици,в които смених документите си и преведох документите и свидетелството за брак и след като отидох в Италия,регистрирахме брака в общината.Техните документи-лична карта,кодиче фискале и здравна карта ми бяха издадени за един ден :naughty:Гражданство още не съм сменила.

И като го смениш си връщаш моминската фамилия и после смяна на всички документи отново.
Не мисля...!Моя приятелка  смени гражданство и те и въртяха момент като фамилия,сестра ми  също...

# 8
  • Мнения: 2 103
За да ти регистрират брак, сключен в чужбина, трябва първо да ти изадат документи от Общината, в която си регистрирана, че нямаш пречки да сключиш брак с въпросния чужденец. За да ти изадат тези документи, трябва да представиш преведно и легализирано копие от семейното му положение, издадено от английските власти, както и копие от паспорта му. Тогава ти се издава този документ, а брак можеш да сключиш в срок от 6 месеца от издаването му. Доста е объркано, дано е станало ясно.

След издаване на акта за брак от Англия, трябва да го преведеш, легализираш и с пълномощно - в Общината, за да се регистрира. Името ти ще бъде автоматично сменено, а за паспорти и т.н. - в посолството. Най-добре е да направиш едно генерално пълномощно на майка си, защото има доста обикаляне по институции.

# 9
  • Мнения: 2 103
Аз съм омъжена в Италия,но сключих брак в България.Съпруга ми трябваше само да донесе документ от общината в която живее с печат апостил...Приех неговата фамилия!(по мое желание).След брака останах в Бг за 2 седмици,в които смених документите си и преведох документите и свидетелството за брак и след като отидох в Италия,регистрирахме брака в общината.Техните документи-лична карта,кодиче фискале и здравна карта ми бяха издадени за един ден NaughtyГражданство още не съм сменила.

Странно, в Италия обикновено не си сменят фамилиите. Аз също съм омъжена за италианец. А една моя позната, рускиня, омъжена на италианец, но живеят Москва, като му каза, че иска да му приеме фамилията той категорично е отказал и е казал, че ще си мислят, че са брат и сестра.

# 10
  • Милано
  • Мнения: 947
Аз съм омъжена в Италия,но сключих брак в България.Съпруга ми трябваше само да донесе документ от общината в която живее с печат апостил...Приех неговата фамилия!(по мое желание).След брака останах в Бг за 2 седмици,в които смених документите си и преведох документите и свидетелството за брак и след като отидох в Италия,регистрирахме брака в общината.Техните документи-лична карта,кодиче фискале и здравна карта ми бяха издадени за един ден NaughtyГражданство още не съм сменила.

Странно, в Италия обикновено не си сменят фамилиите. Аз също съм омъжена за италианец. А една моя позната, рускиня, омъжена на италианец, но живеят Москва, като му каза, че иска да му приеме фамилията той категорично е отказал и е казал, че ще си мислят, че са брат и сестра.
Така е...но моят съпруг изяви желание да нося фамилията му.Имахме и ние няколко такива случки,че сме брат и сестра:)

Общи условия

Активация на акаунт