Здравословно хранене в училище?

  • 17 447
  • 175
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Може и много от родителите да не знаят,ако са като моя синковец,нищо не споделя.
Аз пък си мисля,че ситуацията за детето на the wishmaster  е в плюс.Знаете колко е важно за тях да са готини,да се приемат от другите, да са интересни и търсени.Да,не точно и само заради това,че ги черпи,но може да спомага.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
the wishmaster, не бих, защото не знам кое с какви алергии е. Wink
Правила съм питка за началото на учебната година... що трезания имах дали да я направя вкусна - с яйца, мляко... или просто хлебна...
Мислела съм и за именния ден с мъфини да черпи, ама все съм се отказвала по въпросната причина.

# 122
  • Мнения: X
Може и много от родителите да не знаят,ако са като моя синковец,нищо не споделя.
Аз пък си мисля,че ситуацията за детето на the wishmaster  е в плюс.Знаете колко е важно за тях да са готини,да се приемат от другите, да са интересни и търсени.Да,не точно и само заради това,че ги черпи,но може да спомага.

Точно така е и точно затова си правя чинно 12-те бройки и ако се увеличат, пак ще правя и изпращам. В крайна сметка, няма как да станат повече от 24 (толкова са децата в класа). Но, мен наистина не ме затруднява. Ако ми беше затруднение, не съм чак толкова жертвоготовна.

Морена, не се бях замисляла за алергииите на другите деца. Но пък те са вече в 5 клас, би трябвало, ако някое има непоносимост към нещо, да знае и само да се ограничава.

# 123
  • Мнения: 47 898
Колко различни ситуации се споделиха  Simple Smile Интересно е

# 124
  • Мнения: X
Аз си мисля нещо за споделен ангажимент. Не че не бих постъпила като  the wishmaster, ама ако детето ми всеки ден ми обяснява какво е яло бих се обадила на другият родител и бих му предложила помощ. Колкото и да са елементарни нещата които приготвя влага и време и средства.
При нас не е позволено децата да си разменят никаква храна. Но когато имат почерпки и празници в у-ще и се очаква родителите да донесат снаксовете всеки носи по нещо за целия клас.

Отделно по класовете й навън по танци и при скаутите имат тематични вечери поне веднъж в месеца и учителите все коментират как ние сме единствените, които носят винаги тарелки със сурови зеленчуци и дип. Преобладаващите неща са сладки неща, торти, мъфини, сокове, пуканки и някакви чипсове и сосове.

# 125
  • Мнения: X
the wishmaster, ако бях майка на някое от децата, които черпиш редовно, след 2-3-я път бих обяснила на детето ми да откаже.
По-скоро бих купила 1-2 шоколада, ако нямам време да приготвя нещо и бих пратила да се черпят. Да откаже е кофти- ще гледа отстрани как другите деца нагъват вкусотии. Няма нужда за едно кексче да се подлага детето на подобно нещо.

Не всички хора, включително деца, обичат да ядат чужда домашна храна.
Аз например съм гнуслива и от слабо познати хора не ям нищо. Изобщо нямам идея как е приготвено, при какви хигиенни условия, с какви продукти. Отделно от това, всеки кулинар има различен вкус. На мен повечето уж страхотни неща са ми мазни и солени.
Така уча и децата си. Дъщеря ми по-скоро не би се изкушила от чуждите печива, защото, освен, че е недоверчива към тях, аз и слагам неща, като за нейния вкус.

Та така, не си мислете, че всички се изкушават и че изхранвате чуждите деца, пресилено е малко. Че чак и чакате да ви върнат жеста... Crazy

# 126
  • Мнения: X
Та така, не си мислете, че всички се изкушават и че изхранвате чуждите деца, пресилено е малко. Че чак и чакате да ви върнат жеста... Crazy

В никакъв случай не мисля подобно нещо. Би ли цитирала мой пост, в който има подобно твърдение? И естествено, че не чакам да ми върнат жеста, още повече, че той не е нещо особено, за да си заслужава дори коментар, камо ли връщане. Аз бих върнала всеки жест, дори минимален, но това е друго нещо.

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Аз ползвах думата "изхранване". Това е моето мнение просто.  Simple Smile

# 128
  • Мнения: 7 325
Ами съфорумката сподели, че прави закуска за 12 деца. И при положение, че не е инцидентно си е баш изхранване. Нормалният човек оценява жеста по някакъв начин било то и само с едно обаждане, други го приемат за даденост, а трети като постижение, че са изкярили.

# 129
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Уиш никъде не е казала, че "изхранва" когото и да било. Сподели, че й доставя удоволствие и би го правила и за двойно количество храненици. Ей, много злобни хора има, освен че мързеливи Twisted Evil Mr. Green.
Съгласна съм, че възпитаният човек, ако не върне жеста, поне благодари. Пък дори и да е гнуслив и претенциозен

# 130
  • Мнения: X
Какво изхранване? 12 кексчета се правят за 5 минути със затворени очи и вързани ръце и са нюню хапки. Това да не са 12-те пълнени чушки, които синът ми, когато беше в 9-10-клас, погълна наведнъж и след това попита какво има за вечеря? А е кльощав като глист. Laughing

# 131
  • Мнения: 7 325
Недей да скромничиш, а пусни рецептата  Laughing. Правиш ги за 5 мин. ти, на мен ще ми трябват поне 2 часа, а не е като да съм съвсем скарана с кухнята. Пълнените чушки ги правя бързо, ама сладките хич не ми се получват.
Сега сериозно - не е изхранване Уиш, а жест който аз без да съм родител на никое от тези деца оценявам доста високо. Хванах се за думата просто.

# 132
  • Мнения: X
I.Hr., всяка рецепта за кекс, който ти харесва, става за кексчета, но хубавото на кексчетата е, че не се налага да бъркаш с миксер, да делиш белтъци и жълтъци и т.н. Напротив, не трябва много бъркане, защото ще станат жилави. Разбъркваш продуктите с лъжица пет за четири, наливаш в хартиените капсули и печеш. И за разлика от Негово Величество Кекса няма опасност да не се надигне, да е недопечен и т.н. Безотказно успешни са.

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
Ама нали не е нужно всички еднакво да мислим. Аз не убеждавам, а само споделям мнението си. Simple Smile
За мен всеки ден по 12бр.  си е изхранване в някаква степен и това е.  Wink
 

# 134
  • Мнения: X
Разбира се, Морена. Просто на мен, след мащабите на готвенето за сина ми в тийнейджърския му период, кексчетата или сладките за дребосъците ми се струват незабележителни направо. Виж, ако на него и съучениците му изпращах почерпки, трябваше да наема шерпи да ги носят. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт