Счупен буркан мед

  • 3 464
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Имам едно много бързо питане. Преди 2 дена помолих една приятелка да ми купи мед от един пазар, на който знам, че качеството на меда е прекрасно. Тя обаче е била с колело, сложила го е в кошницата отпред, друснала се е и буркана се е счупил. Извадихме меда (захаросан е), изрязахме доста от частта, където е било счупено, но се притеснявам, че може да има нещо останало. Купих си друг буркан, но този е много вкусен и искам да го използвам. Имате ли идеи как мога да видя дали има останали миниатюрни парченца стъкло? Нямам цедка. Ако го стопя на водна баня и го разгледам, дали ще видя останали малки стъкалца? Засега греба от най-вътрешната част, но ми е нервно като го ям ха-ха. Някакви идеи?
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 325
Вариантите според мен са два - изхвърляш го или си купуваш цедка.

# 2
  • Мнения: 46 508
Ръчно няма да стане. Вземи марля, разтопи го и прецеди през нея като притискаш, за да минава.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 301
Като знам каква съм параноя, вече да съм изхвърлила буркана.

# 4
  • Мнения: 8 237
Колко пък да е невероятен този мед , та да рискуваш да глътнеш стъкло.

Купих от Мелник, голям буркан с рачел /много обичам/ и бурканче сладко от горски ягоди.
Детето ги бутна от метър височина , даже не съм и гледала колко са големи парчетата стъкло - всичко замина в коша.

# 5
  • Мнения: 105
Слагай в чай, домашна лимонада или каквато се сетиш течност. След разтваряне прецеждаш през марля  Simple Smile

# 6
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
хвърляй, хвърляй, не се мотай, че можеш да си докараш бая беля!

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Мед като мед, какво да му е толкова неустоимо вкусното, че да рискуваш здравето си? Хвърляй го.

Общи условия

Активация на акаунт