Мнения за държавни ясли в район Слатина, гр. София

  • 4 773
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
Бих искал да подновя темата за държавните ясли в район Слатина - 184 Мечо пух, 56 Калина, 57 Приказка, 12 Бебеландия, 65 Слънчево детство и 61 Шарено петле. Аз конкретно се интересувам от първите три, но нека информацията е полезна за всички от района. Моля споделете вашите впечатления като родители или пък като работещи в съответните заведения. Всякаква информация ще е от полза.

 

Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 11:26 от gpesh

# 1
  • Мнения: 26
Здравейте, мога да споделя мнение за 67 ОДЗ Мечо Пух. Синът ми посещава яслата само до обяд.. Преди много следяха за болни деца. Сега здравния филтър много е паднал и буквално в групата постоянно някой е с кашлица. Лелките иначе са добри. Нямам оплаквания от тях. Не са ми го връщали мръсен. Ако нещо се е изцапал или намокрил го преобличат винаги. Но той е без памерс от 1,6 мес. Не мога да дам мнение дали помагат на децата при заучване към гърне и тн. Не са много настоятелни от към яденето. Ако детето не иска ... не го насилват да яде.
Имат програма спусната от Министерството и се движат по нея- апликиране , БЕЛ и др. Незнам до колко се следва , не съм забелязала да е научил нови песни или тн. Имат играчки, но не играят много с тях.
Веднъж в месеца имат и театър и ги водят в големия салон за представлението.
Не ги извеждат навън . От както е приет септември 2016 до сега не са излизали навън.
Ами това е като цяло. Дано съм Ви полезна.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте! И аз моля за съвет и отзиви за 61 Шарено петле, 65 Слънчево детство, 56 Калина, 57 Приказка и 12 Бебеландия. Моля да споделите, дали сте доволни от отношението и условията? Благодаря на всички предварително!  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 6
Здравейте, мога да споделя мнение за 67 ОДЗ Мечо Пух. Синът ми посещава яслата само до обяд.. Преди много следяха за болни деца. Сега здравния филтър много е паднал и буквално в групата постоянно някой е с кашлица. Лелките иначе са добри. Нямам оплаквания от тях. Не са ми го връщали мръсен. Ако нещо се е изцапал или намокрил го преобличат винаги. Но той е без памерс от 1,6 мес. Не мога да дам мнение дали помагат на децата при заучване към гърне и тн. Не са много настоятелни от към яденето. Ако детето не иска ... не го насилват да яде.
Имат програма спусната от Министерството и се движат по нея- апликиране , БЕЛ и др. Незнам до колко се следва , не съм забелязала да е научил нови песни или тн. Имат играчки, но не играят много с тях.
Веднъж в месеца имат и театър и ги водят в големия салон за представлението.
Не ги извеждат навън . От както е приет септември 2016 до сега не са излизали навън.
Ами това е като цяло. Дано съм Ви полезна.  bouquet



Благодаря Ви много за информацията, разбира се за мен е много полезна  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 067
Не знам дали въпросът е актуален, но ще кажа това, което знам. Синът ми беше в 56 Калина, той сега завършва трета група. Сравнявайки с мнение на майки на деца, посещаващи някои други ясли в района - например тези на 65 и 61 ОДЗ, съм доволна. За две години един път си спомням да съм го вземала с пълен памперс. Винаги е бил чист, с неговите си дрехи, не е бил прегладнял или прежаднял. Имат площадки и ги извеждат когато е топло. Тогава съм виждала как се гушкат около леличките, т.е. чувстват се добре с тях. Той започна да ходи година и 7-8 месеца и имаше голям напредък за много кратко време по отношение на гърне и самостоятелно хранене. Аз не го бях стимулирала в тази насока, защото ми се струваше малък, но много бързо сам изяви желание за тези неща. Но пък много боледуваше в ясления период и не е ходил много.

# 5
  • Мнения: 411
На мен много ми се иска синът ми да е в "Калина".Единствените ми впечатления са ,като наблюдател през оградата хаха,но изглежда много приветлива ясла.Аз съм в дилема дали не е по-добре детето да се запише в ясла,която има и групи за градина.Такова детско заведение е "Шарено петле",но днес си писах с една майка и тя не беше особено очарована...Просто искам детето ми да е на спокойно място,с добър персонал и фа не ми го връщат синьо,подсечено и проявяващо агресия...чета,чета по разни форуми и не мога да преценя коя ясла в "Слатина"е най-добра!!

# 6
  • Мнения: 423
На мен много ми се иска синът ми да е в "Калина".Единствените ми впечатления са ,като наблюдател през оградата хаха,но изглежда много приветлива ясла.Аз съм в дилема дали не е по-добре детето да се запише в ясла,която има и групи за градина.Такова детско заведение е "Шарено петле",но днес си писах с една майка и тя не беше особено очарована...Просто искам детето ми да е на спокойно място,с добър персонал и фа не ми го връщат синьо,подсечено и проявяващо агресия...чета,чета по разни форуми и не мога да преценя коя ясла в "Слатина"е най-добра!!
Калина е много добра ясла, сравнявам с детската градина на сина ми, която е в същия район. Имат изисквания, които държат да се спазват, но това гарантира спокойствие за всички - няма изгубени дрехи, да се връща без чорапи или с пижама вместо блуза. Факт е, че детето продължава да харесва яслата повече от детската градина.

# 7
  • Мнения: 2 417
Дъщеря ми посещаваше 61 ОДЗ,първо яслените групи,в последствие и градинската.Забележки имах по скоро от ясленските години,тъй като рядко децата бяха извеждани,дори и в слънчевите дни,много често се говореше на висок тон,липсваха тържества и често си я прибирах с буквално омазани дрехи(въпреки,че има оставени резервни).В градинската група,положението беше коренно различно и там всичко беше чудесно.

# 8
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Дъщеря ми посещава СДЯ Калина 56 от началото на октомври. Много съм доволна и виждам огромен напредък в развитието и във всички аспекти. Тя е на година и половина , като тръгна беше тъкмо направила 1г. и 4 месеца. Започна да иска сама да ходи на гърне, може да се храни сама с лъжица и я научиха да пие от нормална чаша. Разбира се тези трите неща много често има пропуски, но има огромен напредък. Най-вече се радвам, че е много социална и започна да говори много, почти всеки ден чувам по една нова дума в речника и. Ходи с желание. В началото плачеше до изтощение първите 3 дни на яслата, обаче за около 2 седмици нещата коренно се промениха. Извеждаха ги вскеи ден навън, дори като застудя времето. До доста късно през есента бяха навън. В последните 2 седмици се случва да я взимаме наакана вечер, но засега не съм правила проблем още, да видим как ще продължи, може да се е случило в последния момент преди да  я вземем. Иначе интересното ми беше още от самото начало, че дори когато беше много разстроена дрехите и са винаги чисти макар, че е яла там. Аз вкъщи не мога да я опазя толкова чиста като яде, има си специални дрехи за ядене, с коит о я оставм да се цапа.
Също така аз много държах тя да ходи от рано на ясла, защото образованието дор ив начална форма, което получава там и социализацията нито една баба, нито детегледачка не може да и осигури вкъщи. Всяка седмица имат програма например да учат песнички, занимания като приложни изкуства за по-големите деца, научаване на определени хигиенни навици и елементарни задължения като примерно да си свалиш пантофките преди да си легнеш в леглото... Аз имах доста предразсъдъци и опасения, обаче ме изненадаха приятно от яслата.

# 9
  • Мнения: 1 501
Впрочем аз се интересувам от мнения за Мечо пух ОДЗ-то, защото н ие по-близо до вкъщи, а и не е СДЯ, тъй като както е в момента положението знаете, че след 2 години ще си загубим мястото. Трудно л исе влиза попринцип в Мечо пух ? ЗА набор 2017 тази година имаше 1 място ?!?!?
Да очаквам ли през следващата година да е по-нормално положението ?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте,

Повдигам темата тъй като се интересувам от мнения за 65 ДГ и 61 ДГ за яслените групи. Как са условията, персонала. Наистина ли двете детски почиват по 1 м. лятото и нямат дежурна градина/ясла в която да ходи детето?

# 11
  • Мнения: 32
Здравейте! Може ли мнение за:

1. СДЯ No: 57 "Приказка"
2. СДЯ No: 56 "Калина"
3. ДГ No: 65 "Слънчево детство"
4. СДЯ No: 12 "Бебеландия"

Благодаря предварително! 😊

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,

Моят коментар е за 57-ма ясла Приказка. И двете ми деца ходят там. Директорката и педагожката са страхотни - отворени за разговори по всяко време; интересуват се от всяко дете и знаят кое дете на какъв етап на свикване е.
Много сме доволни от лелките в групата. Децата са винаги сменени и чисти и фактът, че се радват като видят лелките си извън яслата, на ми говори достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт