Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Аз търся книгата но не мога да я открия.
Ако има някоя съфорумка която я е прочела и не смята да я чете повече, може да ми я даде на разумна цена.

# 46
Ето тук в официалния сайт на книгата може да се поръча,налична е
http://narichane.com/produkt/стопанката-на-господ/

# 47
Странно....влязох да видя дали и на други е подействала така магично тази книга и ми се искаше да усетя всеобщата радост.....и що да видя......пълно с критика .
Мисля, че е по-добре всеки да потърси информация за нашите обичаи.Може би няма да я открием в интернет, на път за офиса и разнасяйки децата по всевъзможни курсове и спортни дейности.
Аз винаги откривам нещо магично на село ,бъбрейки си с мъдрите възрастни хора и за мен тази книга е допълнение. Всеки може да провери за себе си кое е вярно като просто УСЕТИ

# 48
  • София
Странно....влязох да видя дали и на други е подействала така магично тази книга и ми се искаше да усетя всеобщата радост.....и що да видя......пълно с критика .
Мисля, че е по-добре всеки да потърси информация за нашите обичаи.Може би няма да я открием в интернет, на път за офиса и разнасяйки децата по всевъзможни курсове и спортни дейности.
Аз винаги откривам нещо магично на село ,бъбрейки си с мъдрите възрастни хора и за мен тази книга е допълнение. Всеки може да провери за себе си кое е вярно като просто УСЕТИ

Няма лошо да откриеш фолклора и обичаите и обредите, но е лошо когато ги видоизменяш, преправяш и т.н. Много от обредите описани в книгата никога не са съществували, никога не ги е имало. Това е лошото. Иначе е написана хубаво, но до там.

# 49
  • Шумен, пристанище на Варна
Не е лошо и да се прави разлика между обреди, част от духовната традиция и фолклора и  описаните практики в книгата, които са част от нещо съвсем друго.

# 50
И като всяко ново събитие,мненията са от "Осанна.."до "Разпни го". За мен/още едно субективно мнение/,книгата е многопластова.В началото-дълбоко развълнувана,сякаш съм била там и сега си спомням.Подейства ми като магия.След това се намеси разума,който замести магията с понятия.Краткото време прекарано с магията,обогатява повече от разумните понятия.

Общи условия

Активация на акаунт