Образование в Русия

  • 8 665
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Simple Smile
Все по-актуална става темата за безплатно образование в Русия... Следващата година ми предстои кандидатстване и имам интерес.
Ще се радвам, ако някой ми помогне да намеря отговори на въпросите си. Simple Smile
Вълнува ме с какъв успех горе/долу биха приели момиче, също така и къде е най-препоръчително да уча (ориентирала съм се към международно право). Би било полезно за мен да науча повече за студентския живот и всичко свързано с него-приблизително колко пари на месец ще трябва да плащам за храна, общежитие и т.н....
В общи линии всяка информация ще ми бъде от полза. Simple Smile
Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Това споделих с колегите миналата година. Надявам се да е актуално.
http://bultimes.com/pet-stapki-za-da-vlezesh-bezplatno-v-ruski-vuz/

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря много за бързата реакция! Прочетеното определено ме насочи! Само не ми стана ясно-ако ме отхвърлят от 6-те избрани университета, ми предлагат друг университет, но образованието там ще бъде ли безплатно?

# 3
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 752
Вероятно има отговори във FAQ на платформата след регистрация.

# 4
  • Мнения: 5
Благодаря!:)

# 5
  • Мнения: X
Димана, най-точна информация може да видиш от тук:

http://www.russia.edu.ru/edu/inostr/

Има всичко, само трябва четене Simple Smile

Имай предвид, че в големите градове квартирите са скъпи и ако няма възможност за общежитие (зависи от ВУЗ-а), разходите ти за преживяване ще станат съпоставими с тези в Германия или в Скандинавия.

Ако не знаеш руски, предлагат една година обучение по езика, но това оскъпява допълнително.

# 6
  • Мнения: 5
Благодаря много! Simple Smile А за езика нямам притеснение, защото го изучавам.

# 7
  • Мнения: X
Както са ти писали по-горе, провери задължително стандарта на живот в града, където е университетът. На едни близки синът завърши МГУ, но излезе мноооого скъпо на семейството му издръжката в Москва.

# 8
  • Мнения: 642
Темата за UK е доста подробна и добра, информацията е много точна. Преди два дни получихме отговор за малката дъщеря, че е приета в Санкт Петербург. За Русия няма нищо е интернет птостранството. Помагайте.... Имате ли познати деца, които да учат там?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Темата за UK е доста подробна и добра, информацията е много точна. Преди два дни получихме отговор за малката дъщеря, че е приета в Санкт Петербург. За Русия няма нищо е интернет птостранството. Помагайте.... Имате ли познати деца, които да учат там?

Ха, браво  bouquet  Освен да те посъветвам да направиш тема и да се надяваш някой да се включи. То и в тази тема в началото пишехме 4-5 човека и после се присъединиха и други хора.
Иначе ,скоро гледах това по телевизията :https://nova.bg/accents/view/2017/04/23/180223/%D0%BC%D0%B8%D1%8 … 1%83%D1%80%D0%B3/ , основната тема е друга ,но има кратка среща с няколко български студенти / трябва да се изгледа видеото / . В края казват ,че българите в Санкт Петербург са около 500 , което на мен ми се вижда много малко за такъв голям град. моля, другите да ме извинят за off - а

# 10
  • Мнения: 642
Ха, браво  bouquet  Освен да те посъветвам да направиш тема и да се надяваш някой да се включи. То и в тази тема в началото пишехме 4-5 човека и после се присъединиха и други хора.
Иначе ,скоро гледах това по телевизията :https://nova.bg/accents/view/2017/04/23/180223/%D0%BC%D0%B8%D1%8 … 1%83%D1%80%D0%B3/ , основната тема е друга ,но има кратка среща с няколко български студенти / трябва да се изгледа видеото / . В края казват ,че българите в Санкт Петербург са около 500 , което на мен ми се вижда много малко за такъв голям град. моля, другите да ме извинят за off - а
Благодаря! Направих тема още февруари, когато започнахме да подготвяме и подаваме документи, но никой не се включи. Ще търсим инфо. Децата си поемат по своя път в различните посоки на света. Каката стяга багажа за доброволческа програма на Фиджи, търси placement в Уелс, а малката умува дали да е Пловдив или Русия.... Ние ще си преглъщаме сълзите тихичко тук и се надяваме просто да са добре и щастливи

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 465
Mimito_75, изобщо не го мислете- между Пловдив и Санкт Петербург винаги изборът е един и той не е Пловдив. Русия е непозната като дестинация за качествено образование, но това е по- скоро следствие от политиката на Съветска Русия да налага затъмнение върху постиженията си в областта на науката. Имам трима познати, които завършиха в Санкт Петербург и техните отзиви, а и реализацията им след това са повече от положителни. Не се колебайте изобщо!


# 12
  • Мнения: 1
Темата за UK е доста подробна и добра, информацията е много точна. Преди два дни получихме отговор за малката дъщеря, че е приета в Санкт Петербург. За Русия няма нищо е интернет птостранството. Помагайте.... Имате ли познати деца, които да учат там?
Синът ми е приет също в  Санкт Петербург,може да се свържем и да пътуват заедно.

# 13
  • Мнения: 233
Здравейте!
Дъщеря ми живот и здраве ще е студентка след 3 години, но от сега се прехласва по университете в Русия. Не съм проучвала много подробно, но ми се иска да разбера издръжката на студент в Русия. Знам, че от много неща зависи, но гооооре-долу да знам дали ще мога да си го позволя. Дали изобщо да поглеждаме в тази посока.
Та тези, на които им предстои да изпратят децата си в Русия, вероятно вече имате ориентировъчни представи колко излиза издръжката на година. Благодаря.

# 14
  • Мнения: X
Здравейте!
Дъщеря ми живот и здраве ще е студентка след 3 години, но от сега се прехласва по университете в Русия. Не съм проучвала много подробно, но ми се иска да разбера издръжката на студент в Русия. Знам, че от много неща зависи, но гооооре-долу да знам дали ще мога да си го позволя. Дали изобщо да поглеждаме в тази посока.
Та тези, на които им предстои да изпратят децата си в Русия, вероятно вече имате ориентировъчни представи колко излиза издръжката на година. Благодаря.

Ето за дъщерята и за вас да прочетете:

http://rn21.ru/skolko-stoit-vyizhit-v-moskve-v-2015-godu-schitae … malnyiy-byudzhet/

Скрит текст:
Во-первых, студенты. Если вам повезло быть студентом нормального ВУЗа с общагой, то вы за нее либо платите совсем немного, либо вообще почти не платите. Если вам не повезло с общежитием студенческим, то… есть общежития «рабочие». На самом деле, общежитий в Москве очень много, совершенно разного класса экономии. Можно найти «койку» на длительный срок в очень тяжелых условиях (крохотная комната с 4-6 двухуровневыми кроватями, кроме коек ничего, удобства на этаже) и за тысячи 3-4 в месяц. Это реально. Конечно же, не совсем легально. Но надежно. Если у вас стоит острый вопрос просто где-то ночевать, но не на вокзале — на 1-2 месяца вполне себе приемлемый, хотя и очень тяжелый вариант, с условиями, что и вещи хранить негде.
....
Так что если вы не студент с общежитием от ВУЗа, то на жилье в Москве можно откладывать вот такие суммы, цены актуальны на конец 2015 года:
•от 20 тысяч рублей за 1-комнатную квартиру
•от 10-15 тысяч за комнату
•от 6 тысяч рублей за общежитие
•за 3-4 тысячи койка в очень сложных условиях
и т.н., много подробно е описано

И още:

http://studyinrussia.ru/life-in-russia/life-conditions/living-costs/

Скрит текст:
Стоимость обучения в российских университетах варьируется от 65 000 до 350 000 рублей (1080-5830$) в год в зависимости от региона, вуза, специальности.

Бесплатно учатся поступившие на бюджетные места по конкурсу или по программе госстипендий (квота). Они также могут рассчитывать на стипендию. Ее минимальный уровень составляет в России 1340 рублей (23$) для cтудентов высших учебных заведений (аспиранты получают стипендию от 2637 рублей (46$).

Жилье

Цены на аренду жилья для студентов в России варьируются в диапазоне от 150 до 35 000 рублей (2,5-583$) в месяц в зависимости от региона, вида и месторасположения жилья (общежитие, съемная комната, квартира).
И т.н.

Как става подборът за субсидирано образование?

https://rg.ru/2014/12/17/inostranci-dok.html

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 15:29 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт