Морбили?!

  • 332 987
  • 6 224
  •   1
Отговори
# 4 350
  • Мнения: 19 289
Чак пък срам за майката, ако детето има кариеси. Направо се чудя какви глупости си мерят майките.

Във фейсбук на страницата на една позната лекарка върви дискусия за ваксините. В Германия вече се смятало, че след 5 години антителата намаляват и трябва да бъдат проверени Joy
Та, от въпросната дискусия възрастни тук в София са си направили тестове и при недостатъчни антитела са искали да се ваксинират, но след проверка в 4 болници и РЗИ се оказало, че няма ваксина безплатна или платена за такива индивиди Joy
А от МЗ служител е казал, че малкото антитела означавали, че те спели в момента, а не че не са достатъчно hahaha
Големи паради по медиите, голямо чудо. Всеки можел да се ваксинира, алабала и накрая дърво. Наистина много професионално и вдъхващо доверие към експертите и институциите.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 11:20 от Дъждец

# 4 351
  • Мнения: 18 477
Вчера във Варненска група се появи пост "Ваксинирахте ли децата си за морбили". Не беше от най-коментираните, но някои май започнаха да се замислят.

В момента пред кабинетите на педиатрите в Сф има опашки точно за тази ваксина. Във вторник в градинката една баба обясняваше как са отишли в 13 ч., влезли в 16,30 ч.

# 4 352
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ще им дойде акъла в главата, но пак по трудния начин.

# 4 353
  • Мнения: 2 106
Дядо ми са били 6 деца, оцелели са само 3 след пет-годишна възраст. Свекърва ми имат 5 родени в семейството, оцелели и пораснали - 3. Всички почиват в ранна детска или бебешка възраст от болести.

# 4 354
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
Момичета,говорите за странични реакции след ваксината на 13 месеца.Интересува ме,има ли някъде описани случаи на  тежки странични реакции и последствия след поставянето на реимунизацията на 12г.
Да се самоцитирам 😊

# 4 355
  • Мнения: 9 276
nameika, не съм чувала да са по-различни от тези на 13 месеца, макар че не отхвърлям възможността да има и разлика, все пак една част вече са с имунитет, пък и имунната система като цяло е по-силна.

Дъждец, има ли нещо официално за Германия, че след 5 години антителата трябва да се изследват и при нужда да се ваксинираш отново или всичко е от фейсбук страницата на една позната лекарка? Дори в оксфордското изследване, което някой пусна се казва, че да, антителата намаляват (което се случва и след естествено преболедуване) но все още са достатъчно и ваксината осигурява имунитет за изследвания период от 20 години. Естествено, препоръчва се непрекъснато проследяване, което и се прави, така че споко, ако експертите преценят, няма да пропуснат да нахакат още една ваксина, ако се наложи. Joy

А това за антителата, да, информацията за производството им се пази и при нужда бързо могат да бъдат произведени още количества.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 13:12 от LillyM

# 4 356
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Даже и виновник за морбилито се намери Simple Smile

https://maikomila.bg/%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%BE% … _P32O2N03FfZk1XPc

# 4 357
  • Мнения: 9 276
Тези поне са осъзнали грешката си, извинили са се и обещават да съдействат за поправяне на вредите, което е похвално.

Но не виждам някой европейски или американски антиваксър да се извинява, даже продължават да наливат масло в огъня, съвсем открито призовават за "завръщане на детските болести".

# 4 358
  • София
  • Мнения: 11 470
Случаите стават повече, сега пък и в Студентски град имало. Водя детето там на градина.
Не мога да си сложа ваксина веднага, защото кашлям зверски и имам силна хрема. И започвам да се притеснявам все повече. Дърта магарица съм и не ми е време за каквито и да било шарки Rage

# 4 359
  • Мнения: 9 276
Хомеопат шаман:

Аз не съм противник на ваксините

Следват 2 часа глупости и измислици срещу ваксините.

По тази причина хомеопатът не мисли, че е безотговорно да призовава хората да не ваксинират децата си.

"Зависи кой призовава - ако д-р Ангел Кунчев (главният държавен здравен инспектор - б.р.) призовава, при положение, че той е натоварен и поел определени ангажименти, за него би било да се каже, че е безотговорно. Ако аз изразя мнение - което вие прочетете като призив, аз бих протестирал, това не е призив, това е мое мнение.


Този плазмодий е напълно наясно, че от неговите приказки накрая ще пострадат хора и съвсем естествено не желае да поема отговорност. Но аз се чудя докога медиите ще продължават да канят подобни хора и да организират подобни дискусии и то точно в този момент?

https://m.dir.bg/dnes/na-fokus/trevogata-morbili-lekari-v-spor-z … -protiv-vaksinite

miamim, съчувствам ти, то си е направо страшно. Аз не ходя в студентски град, но никой не знае кой ще е следващия квартал.

# 4 360
  • Мнения: 1 466
Интересно ми е на този хомеопат децата и внуците, ако има такива, дали са ваксинирани?

# 4 361
  • При семейството си
  • Мнения: 6 571
Да, благодаря ти за отговора.
Точно това е притеснението ми, че когато по някаква причина не може да се постигне това съотношение ваксинирани/неваксинирани 90/10 или 95/5, то само за да се постигне заветното число и покритие на населението, да не се прибегне до безогледно ваксиниране, без отчитане на индивидуалните особености на всяко дете, което предстои да бъде ваксинирано.
И сега инд.подход липсва на много места. Педиатрите гледат да си изпълнят бройката, бед да ги интересува болно ли е детето, има ли противопоказания и прочее. Има и съвестни педиатри, но са малцинство според мен.
Тогава на тези деца, които са с противопоказания за ваксинация, ли ще се сърдите и срещу тях ли ще насочите сарказма си?

Защото колкото и да не ви се вярва, децата с астма, алергии и прочее сериозни заболявания, са налице. Много са.

И са ти съвсем основателни притесненията. Точно това се получава. Моето дете беше отложено 1.6 година от поставянето на ваксини. От повече от 2 месеца ЛЛ не знае и не може да му изготви индивидуален имунизационен календар/план, днес ми се обажда веднага да и’ заведа детето за ваксината. Индивидуален план все още нямаме, да не говорим, че не му е поглеждала и медицинските документи, които наложиха отлагането на имунизациите.

# 4 362
  • София
  • Мнения: 3 480
Как така няма безплатни ваксини за морбили?
Поне за децата има ли?
На моето дете в електронното досие ваксините са му пълна каша. МПР на 12 не е отбелязана. Ако някой я иска тъкмо ще си оправи досието Simple Smile

# 4 363
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
Как така няма безплатни ваксини за морбили?
Поне за децата има ли?
На моето дете в електронното досие ваксините са му пълна каша. МПР на 12 не е отбелязана. Ако някой я иска тъкмо ще си оправи досието Simple Smile
На мен ми казаха,че има безплатни ваксини и за възрасните ако поискат.

# 4 364
  • София
  • Мнения: 3 067
Изпускам темата от време на време и се извинявам ако е коментирано. Това, което ме интересува, е продължава ли да бъде един фейк профил антивакс гуру в известната фейсбук група, на Камелия някоя си /ако не бъркам/?

Общи условия

Активация на акаунт