Внимание нова измама! Не купувайте!

  • 23 832
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Искам да предупредя всички за нов вид измама!
Вчера съпругът ми се върна щастлив, че ми е направил подарък за годишнината от сватбата, но това е нов вид измама и искам да предупредя всички за нея.
На паркинга на Метро София /на изхода за магистрала Тракия/, той е спрян от кола с чужда регистрация /унгарска в случая/ и мъж, представящ се за унгарец на руски му казва, че е участник в изложение в Експо центъра и си заминава за Унгария, останали са му 3 бройки комплекти от домакински съдове, които шефа му е казал, че не трябва да ги връща и да ги продаде на себестойност, за да не плаща мито и ДДС в Сърбия.  Съдовете са много маркови и струват около 3000 евро, но той е склонен да ги продаде на много по-ниска цена около 800 евро. Съпругът ми решава  да ми направи подарък и му казва , че има само  500 лева.  На което той отговаря, че са малко и не са достатъчно, но ако той изтегли още пари на банкомата в Метро, ще му даде още два подаръка за съпругата - комплект прибори за хранене вилици и лъжици, при което той изтегля още 400 лева и този му „подарява” още един комплект прибори за хранене /вилици лъжици и ножове/ и комплект ножове. Всичко за 900 лева. Бърза проверка в интернет показва, че само съдовете са обявени и „струват” в E-bay - 999$,  в OLX - 2500 лева и други такива.
Щастлив съпругът ми ги донесе в къщи и решихме да проверим какви са тези съдове.
Оказа се, че  този сценарий е много разпространен в Русия, Украйна и Беларус и всички домакински съдове и прибори, имитиращи Цептер, всъщност са китайски „реплики”. Обаче продавачът не е казвал, че са Цептер, но човек вижда и чува това, което иска да види и чуе.
Единствената надежда е поне да не са вредни за здравето
Това са част от коментарите :
http://fabulae.ru/note.php?id=13976

# 1
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
Ама то това е стар трик,даже го даваха по Господарите много отдавна.

# 2
  • Мнения: 1 081
Просто ужасна работа, не знам какво да кажа. Няма ли как да се подаде сигнал? Съпругът ви не запомни ли поне регистрацията на автомобила? Shocked  ooooh!

# 3
  • Мнения: 3 031
Ако мъжо реши да ме зарадва с тенджери и тигани за 800 евра за годишнината ни, ще яде голям бой с тях по главата.

# 4
  • Мнения: X
 Е гати баламската покупка - да купиш за 800 евро спонтанно тенджери от паркинга след толкова смехотворни обяснения от страна на продавача. Имал - дал. Напомня ми на изкуфелите люде, които хвърлят хилядарки през прозореца, за да съдействат на полицията  Joy

# 5
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
Да,точно.Такива пари за тенджери и то от улицата.Ама сте си за бой.

# 6
  • Мнения: 46 508
Има една приказка, парите са ви повече от акъла...
Недоумявам как очевидно образовани и грамотни хора могат да се вържат на подобна глупост.

И да ги намерите не вярвам да можете да ги осъдите за съжаление. Видял ги е и ги е платил доброволно.

# 7
  • Мнения: 10 874
На паркинга на Метро София /на изхода за магистрала Тракия/, той е спрян от кола с чужда регистрация...
Че то от самото начало на историята си личи, че става дума за нещо нередно. Shocked Не знам мъжът ти как въобще се е вързал. И мен са ме спирали разни със „супер оферти“, но дори не съм ги изслушвала докрай, камо ли да помисля да купя нещо.
900 лева за тенджери... Shocked От някакъв тип на паркинг. Ужас! Наистина не разбирам как някой би се вързал...

# 8
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Толкова пари за тенджери няма да дам аз  Naughty Да не са златни...........

# 9
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Ужасна случка...



Ако съпругът ми ми подари тенджери за празник, ще му сготвя всички ценности още за същата вечеря Rolling Eyes

# 10
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Преди няколко дни отново на Метро и на благоверния са се опитали да пробутат "златните тенджери". Mr. Green Сигурно е един и същи човек, моят даже не го и изслушал.

# 11
  • Мнения: 2 113
Малко ми загорча от неприкритите намеци, че мъжът на пишещата не бил особено умен и пр., след като могат така да го излъжат.

Затова искам да кажа нещо доста различно: хубавото и незаменимото, което не е сигурно, че всички, с претенции за голяма съобразителност, имат, е искрен и мислещ за съпругата си човек. Излъгал се е, но не е ясно в какъв момент измамниците са го нападнали, в какво настроение и светоусещане е бил, колко уморен е бил, какви са като психопортрет, а със сигурност са много ловки измамниците, а и човекът може да не е имал опит нито с подобни ловки измамници, нито с кухненски посуди.

Жената влиза да сподели с цел да предпази други, което само по себе си следва да бъде уважено.
Дано семейството и да са живи и здрави  и това да им е големия гаф, от други по-лоши неща да ги пази съдбата.
Да благодарим на дамата, че сподели нещо, което на доста хора може да не им се е случвало, а благодарение на дамата, вече са предпазени. Предупреденият е спасен, както се казва.

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 00:54 от Deborana

# 12
  • Мнения: 46 508
Deborana, за мен е невъзможно грамотен човек да вярва, че някой ще му даде нещо, което струва 6000 лв. за 1/6 от цената. То е като да вярва в Дядо Коледа.

Подобни предупреждения заливат нета, ефект обаче като гледам няма...

Скрит текст:
искрен и мислещ за съпругата си човек.
Сериозно ли? С тенджери? Stop

# 13
  • София
  • Мнения: 11 566
Много са смели на тези паркинги. На мен двама мургави наскоро ми предлагаха нови лаптопи на паркинг на Кауфланд в София, звъннах на 112.

# 14
  • Мнения: 4 303
Тези хора са много добри манипулатори и психолози. Не оправдавам съпругът, който се вързал за тенджерите.
Преди години вървим с майка по централна улица в града ни и се насочва една млада дама към нея специално. Като започна едно омайване: госпожо вие отдалеч личи, че сте хубав човек, много ....ала-бала и затова решихме да ви направим подарък еди какво, за който трябва да дадете 20 лв. Не можах да я спра майка ми. Да тръгваме ѝ казвам, на връщане, не и не. Тя сега виж какво ми каза, тя как разбрала....
Добре, че с малко се размина. Беше нещо за масаж, гребен и гривна май?

Общи условия

Активация на акаунт