15-минутни ястия - идеи и рецепти - 2

  • 185 023
  • 753
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 960
jey ме подсети, че се случва да приготвям миш-маш на фурна и той не отнема повече от 15 минути. Simple Smile

# 316
  • София
  • Мнения: 1 832
jey ме подсети, че се случва да приготвям миш-маш на фурна и той не отнема повече от 15 минути. Simple Smile
Може би с домати на парчета и изпечени чушки? Иначе само доматите не могат да изврат за 15 минути. Аз също правя и го харесвам много повече, но ми отнема доста време.

# 317
  • Мнения: X
jey ме подсети, че се случва да приготвям миш-маш на фурна и той не отнема повече от 15 минути. Simple Smile
Може би с домати на парчета и изпечени чушки? Иначе само доматите не могат да изврат за 15 минути. Аз също правя и го харесвам много повече, но ми отнема доста време.
Това лято направих нещо много времеспестяващо. 40 големи буркана на винт, пълни с мишмаш. Сега само отварям буркана, чуквам яйца, добавям сирене и за 5-10 минути вечерята е готова. Но аз имам в къщата на баба и дядо лятна кухня с печка на дърва и мога да действам там мащабно. Simple Smile

# 318
  • София
  • Мнения: 1 832
И аз си направих, но 5-6 броя. Догодина повече.

# 319
  • Мнения: 960
Ползвам чушки от буркан, да - лук, яйца, сирене и готово. Simple Smile

# 320
  • Мнения: 5 121
jey ме подсети, че се случва да приготвям миш-маш на фурна и той не отнема повече от 15 минути. Simple Smile

Интересна идея. Не съм правила. Има ли нещо особено в сравнение с  приготвянето в тенджера на котлона?

# 321
  • Мнения: 960
Не, просто така ми е по-лесно и не е нужно да седя на котлона да бъркам, а и хваща хубав загар като се запече, който всички харесваме. А и най-важното не се пържи Simple Smile

# 322
  • Мнения: 5 121
Не, просто така ми е по-лесно и не е нужно да седя на котлона да бъркам, а и хваща хубав загар като се запече, който всички харесваме. А и най-важното не се пържи Simple Smile

Но се спазва поредността предполагам - доматите малко да поврат, после чушките и след това сиренето и яйцата?  Peace

# 323
  • Мнения: 960
beauty_magnolia аз не слагам домати, тъй като чушките са в повечето случаи домашни и са стерилизирани с малко оцет в тях, просто за да не е много кисело. Иначе слагам всичко заедно и пека, така го харесваме. Simple Smile Ако искаш да са ти по-меки зеленчуците, можеш първо да сложиш тях и тогава яйцата и сиренето.

# 324
  • Мнения: 4 275
Нормалния миш-маш също се приготвя за около 15 мин Rolling Eyes Аз лично го харесвам повече с пресни домати и чушки. Много по-вкусен и "свеж" ми е така

# 325
  • Мнения: 5 121
beauty_magnolia аз не слагам домати, тъй като чушките са в повечето случаи домашни и са стерилизирани с малко оцет в тях, просто за да не е много кисело. Иначе слагам всичко заедно и пека, така го харесваме. Simple Smile Ако искаш да са ти по-меки зеленчуците, можеш първо да сложиш тях и тогава яйцата и сиренето.

Ще пробвам само с чушки.  Hug
Ще експериментирам и с гъби, миш-маш с гъби да стане.

# 326
  • София
  • Мнения: 1 832
Скоро правих запържени чушки /от селските/, сирене, кисело мляко, 1-2 с.л. брашно, яйца и малко преди да го сваля от огъня счукан чесън. Аз яйца обработвам топлинно поне 15 минути.
Супа от червена леща и тиква /обикновено имам замразена тиква, нарязана на големи кубчета/. Тиквата е много малко две до три кубчета на около 250 гр. червена леща, иначе става преобладаващ вкус. Ври около десетина минути, може да се сложи и джинджифил, къри, черен пипер и чесън. Добавям прясно мляко или сметана, пасирам и накрая зехтин.

# 327
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Верабел, супата ви е всъщност основното, когато я правиш, така ли? Питам, понеже нас конкретно само супа няма да ни наяде.

# 328
  • София
  • Мнения: 1 832
chrissy, понякога си я хапвам за вечеря със салата и малко сирене, като добавка. В нея може да се "забулят" яйца и ще си стане доста хранителна.

# 329
  • Мнения: X
Супата е доста засищаща. Много върви с тостер с кашкавал, шунка или с парченца хрупкав бекон.

Общи условия

Активация на акаунт