Зайче на море

  • 5 543
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 820
   И аз четох, че като се разгонят зайчетата, стават много опасни. Не бих си взела зайче, ако ще ме хапе.

# 16
  • Мнения: 93
Личи си по миризмата на урината когато е разгонено зайчето.Безобидни са.Нашият заек го гледаме 2 години,пускам го да се разхожда свободно,катери се по дивана ,единствено дето ми изгризка кабела на лаптопа. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Преди няколко месеца му рязах ноктите супер спокойно зайче.Малкия го хваща за ушаците и го разнася  Joy

# 17
  • Мнения: 22
   И аз четох, че като се разгонят зайчетата, стават много опасни. Не бих си взела зайче, ако ще ме хапе.

Всъщност не са чак толкова страшни. Ако не искаш да те хапе по-добре си вземи женска. Те са по-спокойни и като се разгонят не се държат агресивно за разлика от мъжките.

# 18
  • Мнения: 5 820
   И аз четох, че като се разгонят зайчетата, стават много опасни. Не бих си взела зайче, ако ще ме хапе.

Всъщност не са чак толкова страшни. Ако не искаш да те хапе по-добре си вземи женска. Те са по-спокойни и като се разгонят не се държат агресивно за разлика от мъжките.

   Благодаря за отговора. Simple Smile

   Декоративните зайчета миришат ли и също така миришат ли им урината и изпражненията им?

# 19
  • Мнения: X
Jennifer_w, не си взимай животно. С подобни въпроси усещам, че ще е поредното търсещо дом скоро.

# 20
  • Мнения: 5 820
Jennifer_w, не си взимай животно. С подобни въпроси усещам, че ще е поредното търсещо дом скоро.

   Когато реша да имам животинче и съм сигурна, че мога да го гледам, никога не бих го оставила. Не бих причинила на животинчето подобен стрес. Аз съм Човек, а не изрод.

# 21
  • Мнения: 93
Ако редовно чистите няма да мирише Mr. Green Mr. Green Mr. Green Има и ароматизиран талашит

# 22
  • Мнения: 4 711
Погрешно е мнението, че миришат. Като им се чисти редовно, не мирише. Но то е така и с другите животинки.
Моят по едно време пишкаше в една чинийка, ползваше я за тоалетна и нея му я миех по 2 пъти на ден, по талаша нищо почти не оставяше  Whistling

Яд ме беше после, че престана.

Ако си взимам пак, ще държа да е девойка  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: X
Мъжките миришат повече, не знам ако са кастрирани дали не е по-добре, но кастрацията на екзотични е руска рулетка. С често почистване и налучкване на правилната храна не е проблем - както при всички животни и хора. За самите зайци - всяко животно си има специфична миризма, за мен тяхната не е натрапчива. Ароматизираният талаш може да предизвика алергии, кожни и други проблеми и за зайците и за околните, неговата миризма ме дразнеше определено.

# 24
  • Мнения: 5 288
Към автора на темата - оставете зайчето при приятели, които нямат малки деца, кучета и котки.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 025
Toлкова дълъг път и то с автобус ще бъде кошмар за всяко зайче. Нашето първия път го карахме до вилата - около час с кола, след това цял ден трепереше и отказваше да се храни. Всяко пътуване по-дълго от 30-тина минути го стресира много, а вече е на 2.5 години, не е бебе. Най-добре го оставете на приятели, ще го хранят сутрин и вечер, и като му чистят редовно ще се чувства добре, дори и да не го пускат да тича. После като се върнете ще си навакса Simple Smile

Jennifer_w, на два пъти започна да мирише нашето зайче, женско е , имаше здравословен проблем с пикочния мехур. Като го излекувахме спря да мирише, и въобще който и да го види казва, че не мирише въобще. Само се мие, зайчетата са чисти животинки.

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 11:04 от EliG

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Според мен не го взимайте, стрес ще е за него целия път, все пак си има "заешко сърчице" Simple Smile

Иначе относно кабелите, зайците са си гризачи, но определено кабели са им приоритет. Моят така беше прегризал този на разклонителя, в който има включени сумати неща, стоя няколко дена като зашеметен, ама се оправи.
Предния ми заек много малко живя, няма и 2 години, този направи вече 4 май, да ми е жива и здрава Барабошка Simple Smile

# 27
  • Мнения: 192
Ех,колко мило ми стана като видях темата,сетих за моя пухчо
Имах зайче в продължение на 9години, но преди 3 години почина,от тогава не мога да се реша на друга животинка.На въпроса на море на съм го взимала с мен,точно поради изброените по горе причини, дълъг път ,жега те не понасят топлината и могат много лесно да получат топлинен удар за това не бих те посъветвала да го водиш с теб,няма гаранция че ще издържи .Аз  с моя сладур съм пътувала само до Париж защото там бях за по дълго и нямаше кой да го гледа и бях се притеснила дали ще се климатизира,обаче изненадващо добре се приспособи, но ние пътувахме със самолет и пътя беше само 2
часа,така че по добре на хотел поне според мен.

# 28
  • Мнения: 768
 Нашият зайко го водехме с нас на море, че и по няколко пъти в годината. Нямаше никакъв проблем. Но сме пътували винаги с кола, не знам дали пускат любимци в автобусите. Иначе се возехме аз на предната седалка,  а той на коленете ми и си кротуваше през цялото време, пазех го от климатика, от слънцето като напече.. Ако го взимате, добре е да знаеш какви са условията на мястото - балконски врати, кабели.. и т.н.

# 29
  • Мнения: 3
Преди години, докато още учех в университета и аз си имах зайче - бяло,пухкаво и меко...
Често си го разнясях с влака напред-назад, затворено в клетката, а клетката покрита с найлонов плик с дупки. Обикновено на третия час от пътуването в клектката ставаше тоалетна и на слизане от влака заека ми плуваше в "собствени води"  Grinning

Може и аз да съм бъркала нещо в пренасянето, но определено смятам, че колкото по-малко пътува зайко, толкова по добре за него.

Общи условия

Активация на акаунт