Имате ли междусъседски войни

  • 35 627
  • 297
  •   1
Отговори
# 195
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не е редно да си паркира колата пред входа на блока.

при моите родители редовно паркираха коли на тротоара, така че да не може да се мине, и блокираха вратаат към гаражите  Whistling
това са някакви случайно преминаващи, които не намират друго място за паркиране, ерго за разговор не можеш да ги хванеш.

един съсед беше креативен и сложи на тротоара 2 декоративни елемента от бетон или гипс... не са големи, не пречат да мине детска количка, но кола не може да спре там вече.
предполагам, че е незаконно да ги зазида сам, но можете да помислете за някаква голяма сакция или от онези бетонните, така позиционирана, че да се минава спокойно, дори и носилката на линейка (недай си Боже), но кола да не може да спре...

# 196
  • Мнения: 1 941
Не искам да проявявам креативност, за да може един над 50 годишен човек да разбере, че това, което прави е нередно.
Да е дете на 2 годинки- ок, но 50 годишни хора да не могат да разберат какво им се говори, направо ми е непонятно.
Накрая ще ги предупредя, че ми е дошло до гуша и мисля да ги публикувам  в групата "Забелязано в град еди си кой" и да се оправят!

# 197
  • Мнения: 24 467
От дете до сега съм живяла в ... май в около 10 различни къщи.
И никога не съм имала проблеми със съседи, ка-моли да съм водила военни действия с тях.
Иначе съм чувала епични работи.
Явно в това отношение съм имала късмет.
Или пък вероятно е понеже рядко се въртя в околоблокови пространства. Сутрин излизам. Вечер се прибирам. Събота и неделя съм по разни други места.
Пък и малко неща ми пречат по принцип. Трябва някой да ме полее с нещо през балкона, че да се ядосам.
Малко съм и разсеяна и не винаги забелязвам, ако ме погледнат накриво. Не търся подтекст, а хората са общо взето възпитани и не казват директно кофти работи. В игри от типа "Думам ти, дъще, сещай се, снахо!" пък не участвам.
А, и изглеждам опасно, та хората не обичат да се закачат с мен!  Crossing Arms

# 198
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не искам да проявявам креативност, за да може един над 50 годишен човек да разбере

аз много добре те разбирам, но той сигурно си казва: аз съм на 50г. ще се оставя една пикла да ми казва къде да паркирам...
пердата винаги е имало и ще има.
аз не винаги им падам на нивото, зависи от целта все пак.

при нас уличката е доста тясна и зимата е тъмна. някои съседи преминават много бързо с колите си, а има малки деца, които просто изкачат на улицата (няма тротоар), видимостта е лоша, защото директно от предната градина изкачат на платното. не става с говорене.  Whistling
съседката искаше да слага легнал полицай. аз й обясних, че няма право да изземва правомощията на общината.
накрая си купи от онези отразителните конусчета и ги слагаше на улицата, докато детето й беше навън.
съседите супер се дразнеха, защото тя не скачаше да ги махне бързо, а ги оставяше да почакат малко  Joy но и тя е перде голямо...

# 199
  • Мнения: 29 272
Не го разбрах с тези конусчета….къде ги слага? На платното?

# 200
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не го разбрах с тези конусчета….къде ги слага? На платното?

да, но това е улица с ограничено движение, може да се ползва, само за да се стигне до гаражите, д амине пожарната или боклуджийската кола и подобни.
обаче някои съседи май не схващат...
то не може да се нарече точно улица, а пътче до гаражите...

# 201
  • Мнения: 29 272
Не го разбрах пак, какво е ограничено движение, но както и да е...

Щом има път - асфалт, значи е за МПС. За децата са градинки, детски площадки и подобни. Ако съседът навлезе в градинката, разбирам да му се сърди и да слага конуси, ама на пътното плътно?!?!….независимо дали е натоварена или не улицата. Тук май точно тази жена е наглата, не съседите.
Като изкачат на платното деца, сложете ограда на градинката, по-голям ефект ще има.

# 202
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не ми се спори, няма асфалт, има плочки като тротоар. води се противопожарен път. Peace
ползва се, за да си стигнеш до вкъщи пеша, да стигнеш до детската площадка или до гаража с колата.
платно няма в този смисъл. обаче някои прелитат все едно има, а е опасно.

да, съседката е нагла, писала съм, че е перде. Peace

# 203
  • Мнения: 29 272
Е, щом не е асфалт, а плочки, съгласна съм, че не е място за  коли! Останах с впечатление, че ги реди на пътното платно.

# 204
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Е, щом не е асфалт, а плочки, съгласна съм, че не е място за  коли! Останах с впечатление, че ги реди на пътното платно.

ами де факто може да се нарече "платно", защото това е единственото място, за да си стигнеш до гаража. няма от къде другаде да се мине с колата. Peace
обаче и няма от къде другаде да се мине, за да стигнат децата от вкъщи до детската площадка, защото пътчето ги дели...
затова са големи патърдии и слага конусчетата.... Whistling
иначе няма право, защото противопожарен път не може да се "затваря" по никакъв начин.
не че пожарната ще им цепи басма на тези конусчета, но въпросът както винаги е принципен.

моето дете също се дразни много, ама то поне рисува зебра с тебешири, т.е. не ограничава движението  Joy
ако се съюзи със съседката и горко им на останалите  Joy

# 205
  • Мнения: 46 492
...води се противопожарен път. Peace
Викали ли сте паяк?
Щом си се води така, поискайте, ако трябва съдействие от общината, за да сложи табели и т.н.

При нас пред блока е паркинг, включително пред входа. Вечер има и втори ред коли пред първия, но като цяло има колегиалност, оставят се бележки с телефоните и се звъни при нужда.

# 206
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

няма как да викна паяк за едни отразителни конусчета или за преминаващи по-бързо съседи  Rolling Eyes

съседката-перде води дълга битка с общината да направят врата на детската площадка, за да не изкачат децата директно на "пътчето". докато я направят и децата порастнаха и се научиха  Joy

# 207
  • Мнения: 46 492
Мислех, че за паркирали става дума, за преминаване не знам...

# 208
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Ако се повика паяк, кой го плаща?

# 209
  • Мнения: 46 492
Ако се повика паяк, кой го плаща?
Ако е без полиция - този, който го е извикал.
Ако извикате КАТ - те му пишат акт и викат паяк. Тогава не се плаща.

Общи условия

Активация на акаунт