Имате ли междусъседски войни

  • 35 656
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако се повика паяк, кой го плаща?
Който го е извикал. Тъпо, но факт.

# 211
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ако се повика паяк, кой го плаща?
Ако е без полиция - този, който го е извикал.
Ако извикате КАТ - те му пишат акт и викат паяк. Тогава не се плаща.
Мерси  bouquet

# 212
  • Мнения: 10 602
Аз пък цял живот живея в апартаменти на различни етажи, но за пръв път имам проблеми със съседи. Над нас се нанесоха квартиранти - две момичета на 20-25 години, които никога не си лягат преди 3 през ноща. Нямам идея какво правят, но такъв шум вдигат, тропат, изпускат предмети по земята, че всичко се тресе (в панелен блок сме). Разговорите с тях не помогнаха, имат богат опит и директно ми заявиха, че щом не пускат музика нищо не мога да им направя. Веднъж пуснаха, извиках полиция, а те не им отвориха вратата и спряха музиката. Собствениците живеят в друг град и не им дреме. Щели да ги махнат ако им дам акт, съставен от полицията. Писах лична жалба до РПУ, после пуснахме колективна от десет съседа. Нищо не се случи. Не можем да свикаме общо събрание и да ги изгоним, защото те не отварят на домоуправителя да им връчи предупреждение, без което общото събрание не може да вземе законно решение.
Тапите за уши помагат само ако просто викат и се движат шумно, но като изтряскат нещо на земята, се будя от вибрацията и подскачам в леглото. Вече съм тотално отчаяна. Това продължава седем месеца. Ще съм благодарна за всякакви идеи.

# 213
  • Мнения: 14 623
Случили са на съседи.Ако имаше някой нервак във входа да им каже в очите повече да не правят така,със сигурност ще им подейства.На друго място можеше и вече да са ги ошамарили.Кучето скача според тоягата.Като ''изпуснат'' нещо с трясък на пода посред нощите,иди и тряскай по вратата докато не луднат.

# 214
  • Мнения: 10 602
И това направихме. Два пъти говорих спокойно с тях в 12 ч през ноща, на трети - в 3 часа се качи мъжът ми, който е доста внушителна личност. И други съседи са им правили забележки за останалите мизерии, които правят - получават само наглост и обиди в отговор. Подозирам, че употребяват определени субстанции. Как да ги стресне съсед като те не се стреснаха от трима полицаи пред вратата си....

# 215
  • София
  • Мнения: 925
Ох, романи мога да пиша... Живея на първия етаж, над нас са семейство цигани, но като цяло манталитетът на входа е цигански, нищо, че всички останали са българи. Редовно се изхвърлят торби с боклук през прозорците и балконите, редовно циганите над нас надуват чалгата през нощта, редовно се карат и крещят, отделно като имат празник колят агне точно под прозореца ми. Всички, които са собственици на домашни любимци кучета не почистват след животните си, следователно тротоарите са се превърнали в тоалетни. Редовно се трошат детски площадки, някои съвсем нови за нула време ги съсипаха. Майките хвърлят фасове, мокри кърпички, чаши от кафе и люспи от слънчоглед директно на земята. Веднъж се осмелих плахо да направя забележка и въпросната майка ме изгледа тъпо и взе да ми обяснява как вятъра щял да почисти..... Спирам, че ако продължа, мога безкрайно да пиша.

# 216
  • Мнения: 9 436
Имаме нови съседи от лятото. У тях е като хан. Кой,откъдето дойде го канят, я да им види апартамента, я да пренощува. Имах практика всяка събота или неделя да чистя стъпалата. Вече я нямам. Непрекъснато се нанася кал във входа, защото роднините на комшиите работят по нивите. По сто пъти на ден минават от там, дали не им прави впечатление мръсотията и калта?

# 217
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Навсякъде има такива проблеми.
Едното ни жилище е в затворен тип комплекс-там има проблеми с чужденците,които не живеят целогодишно и отказват да плащат такса поддръжка.
Другото ни жилище-е в центъра на града-подадох сигнал срещу един съсед,който си е изоставил старата кола пред блока ,стои вече трета година.Дойдоха,залепиха една бележка в какъв срок трябва да я махне....Той обаче научил,ч е съм аз и сега ми вдигна скандал.Какво ми пречела колата му...

# 218
  • Мнения: 383
Без да обидя никого,но си представям, ако всички пишещи темата бъдат събрани да живеят в един вход....ССФ междусъседски войни по Европейски (забравих как беше точно европейския цитат).


По темата-в къща сме в момента,съседското куче ака зад нашата къща (нямаме огради).
П.П. съседите срещу нас-ако беше къщата до нас нямаше да е странно,но да пресече,за да се ... и те не се трогват грам.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз не контактувам особено с съседите си, общо взето сме на здравей и здрасти, но забелязвам една тенденция (гледам, че и тук е често срещано), да се оплакваш за щяло и нещяло на органи, което леко ме изнервя, поради простата причина, че можеш първо да застанеш с въпросния съсед и да проведеш разговор. От 7-8 години сме във този апартамент и вече два акта платихме, които мисля, че можеха да се избегнат. Единния беше за караваната ми пред блока, не знам на кой толкова пречеше моята каравана при положение, че ако се огледам могат да подам оплакване поне за още 50 коли неправилно паркирани и в тревни площи и общо взето кой както свари. Другия път беше за купон. Веднъж, един единствен път решихме да празнуваме рожден ден в къщи, минах предупредих е не ме изтрая някой, отнесох 50 лв. акт. При положение, че сме с малки деца и не е като музиката да е била пусната на макс. Хората си станаха злобни.

# 220
  • София
  • Мнения: 925
Без да обидя никого,но си представям, ако всички пишещи темата бъдат събрани да живеят в един вход....ССФ междусъседски войни по Европейски (забравих как беше точно европейския цитат).


По темата-в къща сме в момента,съседското куче ака зад нашата къща (нямаме огради).
П.П. съседите срещу нас-ако беше къщата до нас нямаше да е странно,но да пресече,за да се ... и те не се трогват грам.

Явно кучето си е харесало точно това място. Издебвайте го когато идва да си свърши работата там и се снабдете със свирка кучегон. Винаги я надувайте когато го видите да идва към вас и може би ще се откаже.

# 221
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Напротив, трябва да се обръщаме към институциите, за да не се стига до саморазправи. Не се прави купон след 10 вечерта, дори и ако музиката не е на макс, както и оправданието, че не съм единствената паркирала на зелените площи не ме освобождава от отговорност за направеното нарушение. Отделен е въпроса, дали всички са били глобени. Ако глобяват редовно всички, никой няма да спира на зелени площи. А че институциите не работят, всички знаем.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Напротив, трябва да се обръщаме към институциите, за да не се стига до саморазправи. Не се прави купон след 10 вечерта, дори и ако музиката не е на макс, както и оправданието, че не съм единствената паркирала на зелените площи не ме освобождава от отговорност за направеното нарушение. Отделен е въпроса, дали всички са били глобени. Ако глобяват редовно всички, никой няма да спира на зелени площи. А че институциите не работят, всички знаем.

Ами там е проблема, ако се глобяват всички съм съгласна. Има закони и правила, които трябва да се спазват, но на един да се напише акт и то само защото на някой му накривило на шапката.
Комшиите над мен всяка вечер правят купон и все едно мебели местят, ами да почна да ги портя да видим до къде ще я докараме. Трябва да има някаква поносимост и компромиси.

# 223
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Напротив, трябва да се обръщаме към институциите, за да не се стига до саморазправи. Не се прави купон след 10 вечерта, дори и ако музиката не е на макс, както и оправданието, че не съм единствената паркирала на зелените площи не ме освобождава от отговорност за направеното нарушение. Отделен е въпроса, дали всички са били глобени. Ако глобяват редовно всички, никой няма да спира на зелени площи. А че институциите не работят, всички знаем.

Ами там е проблема, ако се глобяват всички съм съгласна. Има закони и правила, които трябва да се спазват, но на един да се напише акт и то само защото на някой му накривило на шапката.
Комшиите над мен всяка вечер правят купон и все едно мебели местят, ами да почна да ги портя да видим до къде ще я докараме. Трябва да има някаква поносимост и компромиси.
Да, трябва да се оплачеш. Иначе ако ставаше само да им кажеш, до сега са щели да спрат.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами не ми е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт