Раждане в УМБАЛ „Св. Георги“ (ВМИ) - Пловдив - 3

  • 92 033
  • 794
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 813
И аз раждах каката в жегата, но вътре направо си беше студено, има едни големи климатици в коридора. Нея я обличах с боди с къс ръкав и чорапки, отгоре пеленка бархет, тензуха е доста тънък.

# 316
  • Мнения: 650
Лилиумче, имай предвид, че много често лятото нямат топла вода и като изкъпят бебетата няма да е лошо да имаш и малко по-топли дрешки, за да ги затоплиш.
Нормалните хора само като чуят мнението ти а именно, че нямат топла вода и с 200 надалеч от Хирургиите. В кой свят живеем..... Незнам. Това е абсурдно.

# 317
  • Мнения: 4 986
Наистина лятото нямат топла вода,защото им била свързана с парното.Няма парно,няма топла вода.Имат чайници.

# 318
  • Мнения: 262
Наистина лятото нямат топла вода,защото им била свързана с парното.Няма парно,няма топла вода.Имат чайници.
Как така?? Как се къпят бебетата?? И 3 дни аз с чайник ли трябва да се мия?? Моля някой, който също е раждал скоро или лятото да потвърди..

Последна редакция: вт, 14 май 2019, 17:54 от Мег

# 319
  • Мнения: 686
Аз родих декември 2018г. Топла вода и парно нямаше. Дори сложиха детето в кувиоз след като се роди, за да е на топло, а не че имаше проблем. Водата дойде на следващия ден...

# 320
  • Мнения: 813
 Аз съм раждала август и октомври. И двата пъти проблем с топлата вода не съм имала. Нито с температурата в стаята. Бебчетата ги къпеха всеки ден на чешмата, а аз се къпех и миех постоянно.

# 321
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
Аз съм лежала 4 дни през юни в патологична, имаше си вода, всеки ден се къпех. Раждах ноември и пак си имаше топла вода, въпреки че парното рядко работеше и добре че бях във Вип и пусках климатика.

# 322
  • Мнения: 143
Аз съм раждала август и октомври.

Как обличахте детето през август, докато бяхте в болницата?

# 323
  • Мнения: 813
 Отговорих по нагоре - докато захладня есента, беше само по боди с къс ръкав и чорапки, завита с тънка памучна пеленка. И в болницата, и после вкъщи, както и навън.

# 324
  • Мнения: 2 988
Арвен, абсурдно е, но е факт. Раждах през май и 2 от 5 дни топла вода нямаше. Има описани и други случаи в темата. Може и през повечето време да имат топла вода, но ако при точно тази жена се случи да няма? Нека си има едно наум и да се подготви.

# 325
  • Мнения: 143
Здравей Misscherry, нормално е да си притеснена. Аз родих май месец 2017 година във ВМИ, също планирано секцио ( и то в последния момент, до край бях твърдо убедена, че искам да раждам нормално, но не би - малката се оказа едро бебе и не искаше да слиза надолу ,а и аз бях понапреднала в годините първескиня). На 02.05 отидох при д-р Стоилов на преглед и той ме планира за 04.05. Постъпих в болницата на 03.05 сутринта. В Патологична бременност на третия етаж - обикновено там постъпват планираните. В стаята бяхме 3 жени, а моя матрак беше ужасен - твърд и наклонен на една страна. Дадоха ми нощница, с която не бих си избърсала и пода, но за съжаление трябваше да съм с нея, докато родя. И се почнаха едни безкрайни прегледи - първо в една стая ти слушат тонове, тест за алергии, после долу на първия етаж ти правят кардиограма и мерене на кръвно, после преглед на видеозон и т.н. Никаква храна и вода от 6 часа следобяд нататък. Сутринта рано - към 5, ни викнаха за клизма и бръснене. Един съвет - постарай се (може и с чужда помощ) да се обръснеш добре - че там дет са вика дерат на живо - със спирт и самобръсначка. Упойките, които правят са 2 вида - спинална и пълна. Ако си планирана, можеш да избираш. Аз раждах със спинална -преди самата операция ти пускат система с Рингер (физиологичен разтвор) за оводняване. Лошото е , че не знаеш до последно кога ще те извикат - графика се съставя всяка сутрин. Системите текат в предродилна, след това отиваш в залата за раждане. Настаняваш се на магарето и изпъваш гръб да ти сложат упойката - малко е неприятно, не е много болезнено. После всичко от кръста надолу не си го усещаш. Операцията се води от двама лекари, двама анестезиолози и няколко сестри. Имаш маска с кислород и постоянно се мери кръвното. До главата ти е постоянно сестра, която те пита как си. Може да се появи треперене и леко главоболие,но това е от упойката. Самата операция трае около 30-45 минути. Най-хубавото е, че виждаш бебето веднага. След това те пренасят на количка и ако имаш близки да те чакат те показват за няколко минути. Местят те в стая, в която си до другата сутрин. През това време си обездвижена, но ти бият болкоуспокояващи на всеки 3 часа. После те местят в друга стая, къде се раздвижваш и ако всичко е нормално ти носят бебето, което е с теб през цялото време.
Поста стана много дълъг , ако имаш още въпроси, пиши на лични:) Успех!

А какво се случва с багажът при цялото това местене от стая в стая?
И ако пожелаем ВИП стая (което трябва да се заяви при приемането) още от първия ден ли сме сами или чак след след реанимационна? И означава ли това, че могат да ни идват на свиждания не ден 1 - за подготовката, не ден 2 - операция и реанимация, а чак ден 3 - когато ни преместят за последно и ни дадат детето?

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Багажа ти го местят санитарките, първо в реанимация после в стаята. И да свиждания в стаята на 3ти ден се случват. След реанимация те местят във випа и там може по час на ден.  Първият ден ,като те приемат и като свършиш със всички изследвания, някъде след обед ти остава време и можеш да излезеш и да се видиш с близки. На следващия ден, когато си в реанимация свиждането е забранено(Има и изключения).

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 515
Аз раждах януари тази година. Приемат те сутрин гладна ,жадна. Ултразвук, тонове, алергии, вътрешни болести, и те настаняват в патология(това когато е планирано). Някъде към 5 часа вече бях свободна и тъй като цял ден не бях яла слязох да си взема нещо за хапване. Към 8 ч викат за проверка на прическата(аз слава Богу се бях справила добре) и пак тонове на плода . Сутринта бях първа в операционната. Екипа беше много мил, единственото неприятно беше поставянето на катетъра. След операцията още не бях се събудила напълно, но си спомням , че ме изкараха при близките за 1 мин. После ме вкараха в реанимация където вече всичко си спомням. Имаше болка ,малко по силна от тази когато съм в цикъл(издържаше се). Донесоха ми багажа и малко след това ми показаха малкия ми буболечо 🥰🥰🥰😍.  Ту се събуждах ,ту заспивах, проведох и някои странни разговори, защото нещо не можех да си вържа приказката 😁😁 После за щастие направиха изключение и вкараха ММ да ме види. Доктора и той мина да ми разкаже как е минало. На сутринта ме преместиха с багажа в стаята. Бяхме аз и още едно момиче, което също беше секцио, но бяха минали 2 дена и вече беше доста пъргава , та ми помагаше с това, онова. Казаха да ставам и ще ми дадат бебчо, ама на мен много ми пречеше катетъра и ги накарах да го махнат. След това станах и след 1 час ми го докараха. Направо се чудех какво да го правя. Бях като в небрано лозе. После бързо си паснахме. Вечер в 8 има визитация , сутрин в 8 събличаш бебето и чакаш. Един минава да го къпе под чешмата, друг минава и го тегли и преглежда. Не беше най-хубавото ми преживяване, но всичко минава и заминава. Аз бях много притеснена, а се оказа, че няма за какво.

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 22:44 от radost!

# 328
  • Мнения: 143
Дадоха ли ти тяхна нощница? Казват, че били гнусни. Колко време беше с нея?
А клизма правиха ли ти? Ако да - къде? В първата стая при другите жени ли? И този преглед на прическата.. и той ли е пред други?
Може да ми звучат странно въпросите ама хич не обичам немедицински лица да ме гледат гола Confounded
И как се процедира с кървенето - хем не може да се мърдаш, хем си с катетър, едва ли са ти сложили и бельо след операцията?

# 329
  • Мнения: 686
На мен ми дадоха тяхна нощница, макар че настоявах да сложа моя (имах поне 3-4 нощници в багажа). Предвид това, което ѝ се случи, добре че не облякох моя. Раждах нормално и не се наложи "прическа" или клизма. Клизма мисля, че правят в предродилна или ти дават свещичка. За планирано секцио знам, че дават свещичка за сутринта час два преди операцията.

Общи условия

Активация на акаунт