Вторичен преглед без направление

  • 3 870
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте!

Преди около 10-тина дни ходих на невролог без направление и скоро ще трябва да ходя на вторичен. Някой запознат ли е дали за вторичния пак трябва да плащам същата сума като за първичен преглед?

# 1
  • Мнения: 4 008
Всичко зависи от невролога. Аз съм ходила без направление по няколко пъти, но при други специалисти. Едните ми искаха само стандартната такса (2,50) за втори преглед, другите искаха цяла сума като за нов преглед...

# 2
  • Мнения: X
По принцип би трябвало вторичния преглед да е по-евтин от първичния. Ако примерно за първичен си платила 40 лева, сега може да ти е 30. Но всичко си зависи от лекаря. Нали и двата пъти си без направление?

# 3
  • Мнения: 131
Да, и двата пъти съм без направление. По принцип платих на регистратура първия път, затова сега се чудя като си запиша час за вторичния колко ще ми искат, дали пак 40 лв...

# 4
  • Мнения: 4 008
Да, и двата пъти съм без направление. По принцип платих на регистратура първия път, затова сега се чудя като си запиша час за вторичния колко ще ми искат, дали пак 40 лв...

Пробвай да не минаваш през регистратурата втория път, а направо да влезеш при лекаря. Ако е за нещо кратко и малко, може да не ти вземе той нищо. Общо взето шансът е 50/50, всичко зависи от него.

Общи условия

Активация на акаунт