Направление за хоспитализация

  • 1 348
  • 2
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Не съм сигурна дали въпросът ми е за тук или в другата здравна тема.
Казусът ми е следния. Баща ми беше опериран от херния в болница във Велико Търново. Иначе той живее в София. Там бе прегледан от хирург с направление, издадено от личната му лекарка през февруари. Там доколкото разбирам е приет в болница през спешен кабинет и личната му лекарка не е издавала направление за хоспитализация. Тъй като получи усложнение на стар проблем след операцията, се наложи да го прехвърлят в отделение по урология, пак през спешното. Направиха му там същата седмица интервенция, с препоръка да се направи нова до две седмици, като го оставиха с катетър. Прибрахме го в София и сега личната му лекарка отказва да му даде направление. Няма право на това един месец след излизане от болницата. Тоест новата операция имаме право да я направим само в същата.
 Хайде, направлението за специалист не е драма, но мисля, че за хоспитализация не може да откаже, ако е с друга диагноза. Така помня, че стана със сина ми преди две години. БЯхме в педиатрията в Токуда, но 20 дни след изписването му оттам го приеха в Александровска, пак в педиатрия и добре помня, че лекарката каза на сестрата да пише друга диазноза, за да го приемат. В първата болница беше астма, във втората-бронхиолит. Така че в случая с баща ми не виждам защо да не стане същото- там са му отстранявали полипи в уретрата, сега препоръчват операция на простатата. Това са различни диагнози. Звънях днес в РЗОК да попитам- някаква госпожа ми повтаряше като курдисана, че имаме право на 2 безплатни прегледа в същата болница и изобщо не слушаше какво я питам. Накрая ми вика- алооо, госпожоооо, толкова ли не схванахте и ми затвори телефона. После естествено не вдигна. Ще я издиря да подам една жалба за отношението й. Но искам да съм наясно за това направление. Защото нямаме време да се мотаем един месец. Мисля, че имаме отново вариант  през спешното.  newsm78 Консултация със специалист имаме другата седмица и се надявам и той да посочи изход. Ще бъда благодарна на насоки от други, минали през подобна ситуация.

# 1
  • Мнения: 3 157
Пробвай на телефона на НЗОК-националната каса,обаждала съм се няколко пъти и са помагали.За районните каси ще си замълча тактично,че всеки път като ми се наложи да ходя натам,си нося ксанакс.
Конкретно за казуса не мога да помогна,питай някой близък лекар- приемрно твоят личен,не на баща ти,въпреки че каквото и да ти каже,дори и да си права,тази лекарка щом не иска да пусне направление,няма никакъв шанс да я накараш насила.

# 2
  • Мнения: 2 478
Мда, ежедневие са проблемите и тъпизмите на Здравната каса и т.нар. клинични пътеки. За това много хора вече не се занимават с лични лекари, а използват здравно застраховане или допълнително здравно осигуряване, чрез което се елиминира личния лекар и направлението. За нашата система това е задължително - доосигуряване или дозастраховане, ако искаме нормално обслужване в случай на нужда.

Общи условия

Активация на акаунт