Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе! -тема 2

• 41 277
  • 215
  •   1
Отговори
Какво кафе пиете? Препоръчайте ми марка кафе или смеска кафе!

# 1
  • София
Разтворимо, еспресо, шварц?

# 2
Аз не пия и не разбирам от кафе, но моят мъж се е запалил по кафе "Дъбов".

# 3
  • Munich

Къде може да се намери това кафе?

Ние у дома си оставаме фенове на Далмайр.

# 4
Пия разтгтовирмо всяккив видове, харесвам и ми е любимо Митадор в Билла, в момента пия няккаво от Кауфланд, което се води изцяло Мока, но пак ми е любимо.

# 5
  • в 1001-та нощ
За сега предпочитам серията на Лаваца: Lavazza Super Crema- Шоколад и сушени плодове.

Пълноценен бленд от кафета с приятно балансирани аромати на шоколад и сушени плодове и с гладък послевкус на горчиво какао.
Произход: Естествени арабика от Бразилия, качествена измита индийски арабика и робуста от остров Ява.

# 6
  • SF
Аз пия капсули Неспресо.
Пия и още едни капсули - Pera се казват. Те са 40% робуста и 60% арабика.
Обичам плътния кадифен вкус на арабиката и предпочитам 100% арабика, каквито са лилавите на Неспресо.

# 7
  • В най - голямото село

Къде може да се намери това кафе?

Ние у дома си оставаме фенове на Далмайр.

От сайта http://dabov.bg/Dabov-Specialty-Coffee може да се поръчва. Те имат няколко вида кафе. Трябва да опиташ кое ти харесва, въпреки че на мен няма техен вид , който да не ми допада.

# 8
  • Варна
Разтворимо кафе и на всеки 500мл слагам капсула есенция от ванилия и бленд от: канела, инд. орехче, джинджифил, бахар и карамфил.

# 9
  • София
Здравейте! От скоро се обзаведох с кафеварка  (тъй като кафе машината, която ми дадоха, правеше кафето с някакъв привкус на изгоряло). Бихте ли дали мнение за кафе или няма нищо по-особено от машините?

# 10
  • в 1001-та нощ
Аз си намерих черна лаваца на зърна в разфасовка от 1 кг и май се връщам на нея. Любимо кафе още при старата кафе машина, която работеше с мляно и купувах само малки опаковки Simple Smile

# 11
  • SF
А какво кафе предпочитате - робуста или арабика?

# 12
"Grandos Mocca" - oт всички инстантни кафета, това най ми допада Heart Eyes

Нес Класик, Нес Крема, Якобс и пр., са тежки за мен и ми идват в повече...

Последна редакция: пн, 04 сеп 2017, 16:42 от krem-karamel

# 13
Лаваца Тиера на промоция да сте мяркали някъде?
Търся някакво премиум кафе за новата машина Simple Smile

# 14
  • Русе
Аз предпочитам Арабика.
Харесвам Илли, Лаваца-златната, черната.
Скоро опитах това и много ми хареса!
https://montecristo-coffee.com/магазин/кафе-блендове/еспресо-гурме-бленд/

# 15
  • SF
Аз също предпочитам 100% арабика пред микс с робуста.
Арабиката е по-плътна, кадифена някак, като вкус. Робустата леко ми киселее.

# 16
  • Munich
И аз предпочитам Арабика.

# 17
  • София
Аз също предпочитам 100% арабика пред микс с робуста.
Арабиката е по-плътна, кадифена някак, като вкус. Робустата леко ми киселее.
По-плътна е робустата. Тя за това се смесва с арабиката, за да придаде плътност на напитката. А и киселата жилка идва от арабиката. Робустата е горчива.
Но и при двата основни вида кафе има по-високи и по-ниски класове.

# 18
  • SF
Защо съм с такова обратно впечатление?!
На мен Арабиката ми е по-плътна и некисела.
Ако е примесено с Робуста, кафето започва да ми киселее.
Сега съм купила капсули 50% арабика и 50% робуста и с нетърпение чакам да свършат, за да си направя следващото зареждане от 100% арабика.

# 19
  • София
Да споделите идеи за хубаво Нескафе освен Давидоф, което майка ми харесва ?
По принцип ще взимаме кафемашина за espresso (на черния Петък ако изпадне), но засега е на нескафе - което  мисля е не много полезно?

# 20
  • София
За нескафе - Якобс Миликано, но поне от година не го виждам  в нашите магазини.

# 21
Какво ви е мнението за Jacobs Cronat Gold? Силно кафе ли е, ароматно ли е, има ли плътен каймак (може би зависи повече и от машината)?

# 22
Пиехме Лаваца Крема е  Густо... Докато приятели от Колумбия не ни донесоха за подарък това:

Ароматно, силно, умерено горчиво, без кисел привкус - най-доброто кафе, които някога съм пила!
Препоръчвам!

# 23
  • София
Пиехме Лаваца Крема е  Густо... Докато приятели от Колумбия не ни донесоха за подарък това:

Ароматно, силно, умерено горчиво, без кисел привкус - най-доброто кафе, които някога съм пила!
Препоръчвам!
Откъде да го купим..?

# 24
  • в 1001-та нощ
Аз пробвах какви ли не кафера и пак се връщам на черната Лаваца - явно ми е навик то времето, в което го купувах мляно...

Днес пак поръчах 4 малки пакета на зърна, излиза по-изгодно от 1 кг в голям пакет Simple Smile

# 25
  • София
Има ли значение кафето?
С новата машина Делонги, изтича за 16-17сек, 85мл. Струва ни се бързо и изцибрено, според майка ми.
Със ситната цедка.

# 26
  • София
След като Coca-Cola се сдобиха с Lavazzа, преминахме на Kimbo Gold Arabica. Чудесен бленд от арабика - с много изразителен аромат, без кисела жилка и без да е горчиво, смилане точно като за нашата еспресо машина, постоянно качество (и вкус), прави плътен и стабилен каймак.
Резервен вариант е Davidoff за еспресо, но то е малко по-изпечено и горчиво и фино смляно.
За разнообразие взимаме понякога и на Dubov, пакетирано за Хармоника, но там вкусът не е един и същ, което ме дразни. Мъжът ми понякога минава през магазина им и взима някоя друга арабика, но там не ги следя кои точно са.
Преди най-често купувахме Lavazza Oro, което също е балансирано откъм вкус и ароматно.   

Последна редакция: пн, 08 яну 2018, 11:04 от Harpalike

# 27
  • Once there was a Hushpuppy...
Много ми харесва Лаваца ORO, изключително кафе е.
Последно си взех Лаваца Rossa и то ми допада.
Преди година пиех Давидоф, не знам при вас как е, но на мен са ми кисели всичките видове Rolling Eyes

# 28
  • София
Davidoff сигурно вече 2 години само него пием и яко се зареждаме като го намалят. Но от около месец сме без кафемашина (счупи се и сега е на сервиз) и минахме кафеварка и Kimbo класик или нещо такова Simple Smile Ще следя темата, за да се ограмотя за марките кафета.
По принцип предпочитаме 100% арабика. Преди да се пристрастим към Davidoff взимахме най-често Tchibo

# 29
Понеже някой беше питал, за мен най-доброто разтворимо кафе е това

Преди да си взема кафе машина пиех само такова, взимах го от Кауфланд, но сега не знам дали го има.

# 30
Лаваца или Якобс.

# 31
  • Монтана
От както си взех машината на крубс ,долче густо пия само чокочино.Не понасям кафе става ми лошо Sad иначе обичам аромата на мока.

# 32
  • София
Понеже някой беше питал, за мен най-доброто разтворимо кафе е това

Преди да си взема кафе машина пиех само такова, взимах го от Кауфланд, но сега не знам дали го има.

Любимото ми разтворимо кафе, което изчезна от пазара и го няма налично сигурно от 2 години вече...купувам си от Гърция, но ми излиза по-скъпо. Смених го с Давидов, но още страдам по другото Simple Smile

# 33
Ние в къщи пием tchibo и много рядко нес.

# 34
Кафето ни е Нескафе Голд ...слагам в кафе машината и ди правя Експресо,латте, капучино,американо , също пия и турско кафе

# 35
Якобс монарх- еспресо.

# 36
  • София

Това е моето любимо кафе Simple Smile

# 37
  • Milano
Аз пия Лате от капсулите на Долче Густо. Много съм доволна!

# 38
  • София
Кафето на Illy ни допада най-много. Често го пускат на промоция в супермаркетите и излиза изгодно. Мисля, че в Била цената е най-добра

# 39
  • Бургас
А колко е изгодно в Билла?В България кафето е със зверски надценки.Купили сме си Vergnano,Kimbo и Lavazza от Италия в разфасофка 1кг на зърна.В Кауфланд Kimbo беше 50лв.На нас лично вкуса на Vergnano ни допада най-много,повече и от Illy.За цената си от 10 евро вкус,качество и аромат е невероятно.Търсила съм го в БГ,но няма.Щях да гледам и за сайт ако продават на разфасофки,но още не съм.В Италия инцидентно попаднахме на огромен супермаркет с може би най-голямото разнообразие на кафе.Всички посочени по-горе кафета са от там.Лаваца-дърво и тютюн беше 8 евро редовна цена.Пием много кафе и то само арабика,особено аз.Много обичам качествено,силно и ароматно еспресо.Без захар и сметана.Не че се глезя,но както казваше дядо ми,това ми е единствения масраф Flushed
Сега потърсих в нета и излезе в OLX-Vergnano Gran Aroma 1 кг зърна в бежова опаковка(че са няколко вида)на цена 24 лв.Същото в Италия е 7 евро.Някой ако е купувал от OLX моля да сподели.

# 40
  • София
Nina_Z, това не е ли въпросното кафе, което търсиш в БГ:

Цените не са като в Италия, но поне има от къде да се купи Simple Smile

# 41
  • София
И аз никога не съм харесвала особено Illy - нито тук, нито в Италия. Леко ми киселее, няма тяло и обикновено не прави и хубав каймак.

# 42
  • София
От доста време сме на Davidoff в бежовата и черната опаковка.

# 43
  • София
“След като Coca-Cola се сдобиха с Lavazzа, преминахме на Kimbo Gold Arabica. Чудесен бленд от арабика ”

Лаваца използваха българска фирма да им разработи пазара, двайсетина години и след това насочиха печалбите към гърци.
Може би са получили някой лев за сделката, но аз повече лаваца няма да пийна!

# 44
  • София
Впрочем, като избирате какъвто и да е продукт, гледайте да няма фабрични надписи на български. Това означава, че производителя предварително е знаел, че е за нашия пазар и качеството е занижено.

Във Фантастико има едно кафе “Pellini”. мляно 250 гр., мнооого добро!

# 45
  • Велико Търново
Купувам само на зърна, тъй като имам кафе робот който сам си мели кафето. В началото бях на Лаваца роса, но зърната й били твърде мазни и без малко да счупят мелачката. Смених го първоначално пробно а в последствие за около година с риоба на зърна от метро. Но от около месец отново се върнах към Лаваца росса, надявам се да не е толкова мазно вече Simple Smile

# 46
  • Бургас
Nina_Z, това не е ли въпросното кафе, което търсиш в БГ:

Цените не са като в Италия, но поне има от къде да се купи Simple Smile
О,да то е: Vergnano antica bottega-много е хубаво.Препоръчвам го на всеки който обича хубавото кафе.Благодаря ти много jijibiji !Вярно цената е соленичка.

# 47
  • София
За мен Vergnano също е много добро кафе. В Метро от години го продават, но не винаги се намира и е скъпо - около 48 лв. за килограм.

# 48
  • София
Сутрин пия инстантно кафе - Нескафе - Класик, Голд  ... с кокосово мляко Wink
След обяд - Лаваца - някаква, сега - Куалита Роса

# 49
  • Пловдив
Пия, каквото купи шефа в офиса. Smile Имаме роботче Бош, което си мели и дозира.
Червената Лаваца я развалиха, стана отвратителна. Да не говорим, че няма нищо общо с червената Лаваца, купена във Франция, примерно. Сега сме доволни от Риоба /40%+60%/.
Има и едно кафе на зърна, което купува от Лидъл, няколко вида са, но не си спомням името.
В момента пием Чибо, не е лошо.
Всъщност пием това, което е на промоция.
За вкуса на изгоряло - не е от машината, а е от кафето най-вероятно.
Разтворими не пия.

# 50
Харесвам Lavazza Crema e Gusto и Kimbo  Aroma Intenso

# 51
Напоследък харесвам KIMBO

# 52
И аз пия KIMBO, пасва ми на вкус. Lavazza все ми киселее. В офиса пием Baristо.

# 53
  • София
Купих от Billa Baristo 100% арабика и много ме изненада - добър вкус и тотална липса на аромат!

# 54
  • Пловдив
Момичета, поръчвали ли сте кафе Лаваца от OLX? Гледам, че имам доста голяма разлика в цените с тези от някой магазин. Да не е някое менте тази Лаваца , която я продават в OLX?
И друго да ви питам. Преди пиехме кафе Lavazza Oro мляно, от скоро си взехме кафеавтомат, но Oro-to на зърна не е толкова хубаво. Пробвахме и в друг кафеавтомат, но не е така хубаво, като мляното. Бихте ли ми препоръчали Lavazza , която да е хубава за кафеавтомат?

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 17:35 от ivka ♥ 007

# 55
  • София
Когато имахме машина на зърна ,често взимахме от един мъж в олх. Нямам идея как точно се пишеше ,беше преди година . Мъжа ни препоръча кафе ,което попринцип не било за нашия пазар , по спомени беше малко по-скъпо от другите кафета ,които предлага ,ноо си заслужаваше .

# 56
  • Пловдив
Когато имахме машина на зърна ,често взимахме от един мъж в олх. Нямам идея как точно се пишеше ,беше преди година . Мъжа ни препоръча кафе ,което попринцип не било за нашия пазар , по спомени беше малко по-скъпо от другите кафета ,които предлага ,ноо си заслужаваше .
Viconetka, спомняте  ли си коя Лаваца или не е било Лаваца?

# 57
  • София
Лаваца беше .
Това е кафето.
А потребителя в OLX  ,от който сме взимали се казва Краси.

# 58
  • Пловдив
Vikonetka, благодаря много! Ще поръчам това и Lavazza Tierra. Дано си намерим “нашето” кафе за кафеавтомата Simple Smile

# 59
  • София
Днес купих Климбо, ще го пробваме сигурно другата седмица. В Лидл е на добра цена за 2 бр. Който го харесва, сега е момента.  Peace

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 18:56 от Amiamo

# 60
Днес купих Климбо, ще го пробваме сигурно другата седмица. В Лидл е на добра цена за 2 бр. Който го харесва, сега е момента.  Peace

На каква цена е?

Редактирам се, не видях че поста е от миналият месец.  Blush

Харесвам Ристрето на Долче густо, за първо кафе за деня ми е ок, иначе ми идва доста силно.
Преди време бях купувала Лаваца, една розово синя опаковка, мисля че беше Крема .... Мнооого ароматен и нежен вкус, но за съжаление не мога да го открия?!

# 61
  • София
Розово-синята Lavazza е разновидност на Crema e Gusto - Gosto Dolce се казва. Не се внася много-много в България. Може да провериш в някои от италианските магазини или тези с паралелен внос.

# 62
Момичета, знаете ли магазин от който мога да си купя кафе Пелини/за Бургас питам/?
Аз от Кимбо съм доволна от серията Голд-мек и балансиран вкус със силен аромат.

# 63
  • Бургас
Момичета, знаете ли магазин от който мога да си купя кафе Пелини/за Бургас питам/?
Аз от Кимбо съм доволна от серията Голд-мек и балансиран вкус със силен аромат.
Здравей,направо ти поствам цитата:Някой пита за кафе Пелини - има го на Краснодар в един магазин за цигари (от горна страна на пазара на "Ивайло" срещу закуски "Приятелите" или нещо такова)

# 64
  • София
От четвъртък във Фантастико ще пуснат намалено Спетема за кафеварка. Решила съм да го пробваме у нас. Днес заредих с една обикновена спетема (класическа) и определено аромата ме освежи. Явно бях привикнала към Кимбото и Давидоф

# 65
Гледам, че Давидов кафетата са с нова визия.Скоро не съм взимал Давидов и да питам кое от тях беше най-ароматно, за еспресо машина ще се ползва.Изкушават ме и нескафетата им, да си взема за в работата, че иначе разтворими рядко пия.Споделете мнение, моля.

# 66
  • София
Останах много разочарована от Спетемата за кафеварка. Гледам, че Кимбото също са пуснали за кафеварка, но направо не смея да опитам

# 67
  • Русе
Гледам, че Давидов кафетата са с нова визия.Скоро не съм взимал Давидов и да питам кое от тях беше най-ароматно, за еспресо машина ще се ползва.Изкушават ме и нескафетата им, да си взема за в работата, че иначе разтворими рядко пия.Споделете мнение, моля.
Ами Rich Aroma е най-ароматното от тях за мен. Аз като цяло не съм фен на Давидоф.

Кафе Пелини взех оня ден от Билла. (Русе)
Може и в Бургаска Билла да са заредили. Ароматно е, но за моя вкус е горчивичко малко над желаното. Иначе е плътно, силно, с характер.

# 68
Явно има робуста Sad в него щом горчи .

# 69
  • София
Явно има робуста Sad в него щом горчи .
Или е препечено...

# 70
# 71
  • Велико Търново
Melita съм пробвала на зърна само и изобщо не ми хареса. Ако някой има впечатления от мляното може да са по различни

# 72
  • Русе
На Мелита мноооого харесвам Excellent вида-ароматен, балансиран, плътен. Premium ми горчи. Но все пак вкусовете са различни.

# 73

На мен само черното Davidoff ми харесва, но не съм виждала от много време. Другите видове не ми допадат.

# 74
  • София
За еспресо машина на Davidoff ползвам Espresso 57 разновидността и ми харесва: точната степен на изпичане (57), балансиран вкус между лека горчивина и киселинност, характерна за арабиките, силен аромат и приятен послевкус. Една идея по-ситно смляно е от това, което харесва нашата кафе машина, но си знаем да не тъпчем юнашки кафето в цедката, за да може да върви добре.

# 75
Гледам, че Давидов кафетата са с нова визия. Скоро не съм взимал Давидов и да питам кое от тях беше най-ароматно, за еспресо машина ще се ползва. Изкушават ме и нескафетата им, да си взема за в работата, че иначе разтворими рядко пия. Споделете мнение, моля.
Наскоро си купувах гранулирано, т.е. нескафе Давидов в буркан от 100 гр.
Не е с нищо по-различно от Нес кафе класик, само цената му е двойно по-висока. Имах по-големи очаквания.
За еспресото Давидов не мога да кажа нищо.

# 76
  • Бургас
Момичета,бях споделила тук очарованието си от Кимбо и Верняно,както и разочарованието си от двойните им цени на нашия пазар.Преди няколко дни попаднахме на един оутлет на магистралата на Пазарджик,който е само за италиански стоки.Кимбо-килограм е 26 лв.Има го и в по-малки разфасовки,както и мляно.Може да се поръчва и онлайн. https://ciao.bg/

# 77
От няколко седмици вкъщи имаме кафе машина и след като не се спогодих с едно Kimbo, взех за проба Lavazza Qualita Rossa. И този път уцелих, много ми харесва! Heart Eyes

# 78
Кафето трябва да се консумира малко след като е произведено.За мен най-добре е да се купува кафе на зърна и да се мели.

# 79
Бях скептично настроен към тях, но след 2 проби  мога да кажа, че не съм срещал толкова добро кафе в България. Всички кафета са им 100% арабика.
Иначе има много чужди сайтове за купуване на кафе, като предлагат десетки марки и модели, у нас общо взето има 3-4 марки и до там.

# 80
Някой с  впечатления от магазин Домани в София ?

ПС: Дъбов имат ли магазин или само онлайн ?

# 81
  • София

на ул. Любен Каравелов в София имат магазин

# 82

на ул. Любен Каравелов в София имат магазин
Даже и кафене има там и може да се пробва някое кафе на живо

# 83
  • Русе
Много ми харесват кафетата на Дъбов. Heart
Аз съм “претенциозна” по отношение на кафето и също потвърждавам, че това са едни от най-добрите видове кафе, които съм пила.

# 84
  • София
Заинтригувахте ме с Дъбов. Ще потърся магазина в София. Благодаря за информацията!

# 85
Заинтригувахте ме с Дъбов. Ще потърся магазина в София. Благодаря за информацията!

ама виж какви цени обаждат...леле. ще си карам на любимата лаваца.

# 86
Момичета,бях споделила тук очарованието си от Кимбо и Верняно,както и разочарованието си от двойните им цени на нашия пазар.Преди няколко дни попаднахме на един оутлет на магистралата на Пазарджик,който е само за италиански стоки.Кимбо-килограм е 26 лв.Има го и в по-малки разфасовки,както и мляно.Може да се поръчва и онлайн. https://ciao.bg/

Кимбото имаше доста време промоции, но най-хубавото - Еспресо Наполетано наистина е безумно скъпо - към 12 лв, в Италия е около  3 евро

Верняното го имаше на промоция 12 лв за 2 опаковки във Фантастико, иначе едната е толкова, което пак е безумна надценка

# 87
Прекрасна тема,голям фен съм на кафето пила съм различни, в момента пием капсули Лаваца и страшно много ни харесва.

# 88
  • София
Е, цени на кафето всякакви. Става въпрос за опит на нови неща, когато ти е омръзнала редовно питата марка. Дъбов са ми в тази категория, особено по-селектираните кафета.
Понякога купуваме еспресото на Juan Valdez. За съжаление се намира само в магазините за пури на вносителите и цената му не е никак ниска. За нашата машина е перфектно - идеално смляно. Има много балансиран вкус и въпреки че е 100% арабика въобще не киселее. Ароматът е специфичен, осезаем, но и той някак объл и мек. Кафето е по-светло. Прави каймак, но по-голямата част може да си го изпиеш - плъзга се по ръбчето на чашата, а не полепва. Ако имате добра машина и харесвате късички еспресо кафета, не го пропускайте за проба.
Въобще съвсем различно преживяване предоставя от любимите ми иначе италиански кафета, които са една степен по-изпечени и все нещо във вкуса им стърчи и провокира.

# 89
Аз съм “претенциозна” по отношение на кафето и също потвърждавам, че това са едни от най-добрите видове кафе, които съм пила.
Дали имат разтворимо кафе тип нескафе, защото страдам от жлъчка и не мога да пия мляно кафе, гледах в сайта но не откривам, явно няма Flushed

# 90
Дъбов съм пила само по заведения и винаги е било яко горчиляк, но ще разгледам какви видове предлагат и може би ще му дам шанс.

# 91

Кафетата на Дъбов нямат нищо общо с Лаваца, дори да говорим за скъпите модели.
207гр са по 11-12 лв, имат и по-скъпи де, не виждам някаква драма, след като долнопробна Лаваца е 12-13лв за 250гр

# 92
До преди седмица пиехме капсули на нескафе и 16 кафета са 10 лева, капучиното 8 броя 10 лева. 11 лева за Кимбо ще го преживея. После ще дам линк и от един друг магазин като Дъбов.

# 93
На Давидов нес кафето не струва поне за моя вкус,взех на Лаваца и то не е нищо особено само марката ги продава май.На Чибо нес най ми допада.Но искам вече  да пия кафе от машина или даже от джезве  коя марка в среден клас като цена бихте препоръчали може и да е по-скъпо но да си заслужава.Наскоро на морето пих кафе от кафе автомат на Лаваца и много ми хареса.Не обичам много силни и горчиви вкусове и рядко по заведения предлагат нещо добро,или голям горчиляк или измита вода вие сте. 

# 94
  • софия
Смес Робуста и Арабика.

# 95
Tchibo Milano Style бих препоръчала. И аз не обичам прекалено горчиви и това ми е ОК, цената мисля, че е добра също.

# 96
Много хубава тема.

# 97
Здравейте, много се зарадвах на темичката, която е пусната. Любител съм на кафето, обичам 100 процента Арабика и да е силно. Харесвам Illy, Rioba, черното Tchibo, напоследък преоткрих Kimboto. Много ме заинтригувахте с това кафе Dabov. Ще потърся да опитам.

# 98
Здравейте! От скоро се обзаведох с кафеварка  (тъй като кафе машината, която ми дадоха, правеше кафето с някакъв привкус на изгоряло). Бихте ли дали мнение за кафе или няма нищо по-особено от машините?

Преди да взема моята кафемашина позичетох доста мнения за видове кафемашини- цени какво трябва да притежава една наистина добра кафемашина и т.н. Общо взето за най-добри резултати са подходящи тези уреди, които си мелят кафето в момента на приготвянето, но цената им е доста по-вискока в сравнение с тези, които работят с предварително смляно.Ако обичаш кафе каймак трябва да потърсиш кафе машина с крема диск. Налягането им трябва да е 15 бара и повече.

По отношение на кафето преди пих Лаваца крема е густо, сега съм на Чибо фемили.

# 99
Скрит текст:

Кафетата на Дъбов нямат нищо общо с Лаваца, дори да говорим за скъпите модели.
207гр са по 11-12 лв, имат и по-скъпи де, не виждам някаква драма, след като долнопробна Лаваца е 12-13лв за 250гр

изхвърляш се доста, няма нужда да се правиш на интересен.
първо, 60 и нагоре лева за кафе аз не бих давала редовно при двама кафеджии в къщи. второ, лавацата нито е 12-13 лв. за 250 гр, нито е долнопробна. пила съм и много скъпи кафета из цял свят, да ти кажа малко е като уискито и виното - колкото е по-скъпо, толкова повече "разбирачи" се наемат да обясняват колко е невероятно. и как има дъх на скала и мъх от северен склон Laughing дрън-дрън.
да не говорим колко важна е и машината, която го прави.

# 100
Че са скъпи, скъпи са, но ние вкъщи пием кафе само събота и неделя и ако някой е почивка по 1 на ден. С пакет от 250 грама изкарваме повече от месец, тъй че бих се прежалила да ги пробвам тези селектирани кафета.
Ето и тук имат няколко сорта кафе, но май са само онлайн: https://bluebagcoffee.eu/bg/shop-landing-page/

# 101
Аз  също държа на хубавото кафе.За него не правя компромиси.Скоро от Старбъкс взех Гватемала, но не ми хареса.Може ли някой да препоръча кафе със слаба киселинност и аромат на какао,карамел,ванилия./Не говоря за ароматизираните кафета/В Бургас има само Коста кафе и Старбъкс.Пих едно кафе от пекарна Зиа, които предлагат на Дъбов кафе, но те работят само със смес, приготвена за тях и затова предполагам, че не останах очарована.Ще съм благодарна за съвет.Flowers Bouquet

# 102
  • Русе
И аз не обичам киселия послевкус.
Любимото ми на Дъбов е това:
http://www.dabov.bg/braziliya-alianca.html
После това:
http://www.dabov.bg/kafe-na-mecec-oktomvri-2018-gvatemala-can-migel.html
Пия ги на еспресо.

# 103
  • Бургас
Аз от десетки проби на всякакви "маркови" и не чак толкова ,по хубаво кафе от Cagliari Superoro все още не съм пил

# 104
Един малко по-страничен въпрос имам - знаете ли къде се провеждат курсове за бариста, където да дават и сертификат? Simple Smile

# 105
Асоциация  на  Българските Баристи.

# 106
Хммм.. аз ли нещо не виждам или Дъбов имат само 100% арабика?

# 107
Точно така, само 100% арабика са.

# 108
Може ли да кажете откъде може да се закупи Каляри?

# 109
# 110
Милен Иванов, Благодаря Ви!

# 111
От една седмица само зяпам кафетата в магазините и ми направи впечатление че само тези които са 100% арабика го пише и една марка с 100% робуста. 90% от кафетата нямат какво е процентното съдържание, което менавежда на мисълта че слагат де що намерят.

# 112
Е, то и там, където пише 100% нещо си пак може да бутат каквото им падне. Аз например харесвам смес, на добрите марки си го пише на опаковката - какво процентно съотношениение е.

# 113
  • Варна
Привет! Най-доброто кафе, лично за мен съм пила в Италия.Но има специфичен начин и кафемашина за приготвяне.Тук, впредвид асортимента, харесвам Davidoff -Aroma Rich.(100%Arabica)Изключително тонизира, с приятен вкус.

# 114
Прясно изпечено най-често, за около 50лв/кг има доста прилично кафе в популярните пекарни, ако няма финанси Лаваца от 20 до 30лв.

# 115
Здравейте, предварително се извинявам, ако въпросът не е за тук.Бихте ли ме насочили към марка качествен термос за кафе и евентуално откъде може да се закупи?Омръзна ми да купувам и да изхвърлям.Благодаря! bouquet

# 116
Thermos или Primus.

# 117
Вземи си стъклен. Защо ги изхвърляш.  Препоръчайте ми от марките на давидофф. Днес имаше на промоция 5 мин. се чудих коя от трите да взема и го оставих за утре.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 00:08 от vanqivanova

# 118
  • Варна
Aroma Rich -Davidoff

# 119
+ 1 за Арома Давидоф.Термосите, които съм хвърлила не уплътняваха добре и ми правеха проблем в чантата.

# 120
  • София
От Давидов харесвам 57, но еспресо машината ни не харесва смилането, защото е много ситно

# 121
Давидоф е от малкото правилно смлени като едрина кафета за еспресо. Разбира се доброто кафе не става без кафемелачка, един ден след като е било смляно и нищо не е същото.

# 122
Взех си Aroma rich смляно. Като му дойде реда ще го пробвам.
Като копувам кафе винаги търся такова което е пакетирано по-скоро.

# 123
На работа сме с дозите на Ришар и много ми допада, но на зърна не винаги има "моето" и се оглеждам за алтернативи. Не бях попадала на кафе Дъбов - благодаря, ще се пробвам.

# 124
  • София
Напоследък се оглеждам за Давидов разтворимо .....
Попринцип вкъщи сме на Нескафе ,но лошото е че имам нужда да го удря на екс за да ме събуди по бързо ....което не мисля че е добре
Та чакам мненияче за Давидов ,но задължително разтворимо

# 125
  • София
Попринцип вкъщи сме на Нескафе ,но лошото е че имам нужда да го удря на екс за да ме събуди по бързо ....което не мисля че е добре
Не го харесвам, защото обичам силно кафе - за мен, по-добър вариант е Нескафе Класик или Голд.

# 126
И Аз не го харесвам така стои в шкафа.

# 127
И от мен едно не.От разтворимите обичам Якобс,но Голд.

# 128
  • София
Здравейте,

Аз останах изумена колко гадно беше това
Почитатели сме на 100% арабика, но това буквално имаше вкус на 2ра цедка.

# 129
Здравейте,

Аз останах изумена колко гадно беше това
Почитатели сме на 100% арабика, но това буквално имаше вкус на 2ра цедка.

Те GIMOKA  са си гадни всичките им кафета.

От разтворимите Якобс са хубави...

# 130
Някой от вас пробвал ли е кафе елиа ?,защото са на промоция и се чудя дали да не купя ,но макар и евтино не  ми се иска да го изхвърля.

# 131
Някакво мнение за тази еспресо машина на Крупс?

https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/KAFEMAShINA-KRUPS-XP344010-CALVI/p/825468

# 132
  • Munich

За тази машина не мога да кажа нищо, ние ползваме тази https://www.otto.de/p/krups-filterkaffeemaschine-f30908-pro-arom … ationId=647713774
Прави невероятно добро и ароматно кафе. Крупс е добра марка, предполагам, кафемашината, на която си се спряла не е лоша.

# 133
  • София
Много е хубава! Имам я вече сигурно 5 години. Избрах нея, защото влизат по-високи чаши.

# 134
Добро утро. В брошурата на кауфланд има няколко кафета. Някой купи ли си да сподели.

# 135
  • Sofia, Bulgaria
Здравейте. По темата : на нас ни дадоха кафемашина срещу консумация на кафе. Много сме доволни. Кафето се казва Ел Тостадор и е изпечено на дърво. Пием го вече втора година, страхотно е. Преди това пиехме Лаваца Блу, но машинката ни се развали.

# 136
  • Burgas, Bulgaria
Nikolay Petrov, здравейте!
Бихте ли споделили малко подробности за за тази оферта. Каква консумация се изисква например на месец в кг., за офиси ли се отнася, където има повече потребление? Много отдавна ми попадна оферта, отнасяше се за кафе машина с капсули, но се изискваха доста бройки кутии за месец. Спомням си, че първото зареждане беше безплатно.Ще ви бъда благодарна, ако споделите. Благодаря.

# 137
И мен ме интересува за тази оферта, дали може за домашна употреба.

# 138
  • В най - голямото село
Може ли мнение за това кафе, ако някой е купувал. Благодаря.
https://www.emag.bg/kafe-na-zyrna-lavazza-crema-e-gusto-forte-1- … rte/pd/DYHV8RBBM/

# 139
Това има много робуста и обикновено е доволно препечено, горчиво е, иначе ще прави каймак, дори и на автомат.

# 140
Дали имат разтворимо кафе тип нескафе, защото страдам от жлъчка и не мога да пия мляно кафе, гледах в сайта но не откривам, явно няма Flushed

По-удачно е да си потърсите кафе от цикория например, това разтворимото изобщо няма да се отрази добре на жлъчката ви. Извинявам се, че се меся и за непоискания съвет, но се почувствах длъжна да го кажа.

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 15:44 от tralala i az

# 141
DAVIDOFF ESPRESSO  57  супер е!  в БИЛА -17.80ЛВ

# 142
  • София
Някой да е чул за кафе,, Фунами "?

# 143
  • София
Кафе Пелини в кутия - много го харесваме - с машина за кафе сме.

# 144
  • София
Здравейте. Тази Лаваца е на почти половин цена в Кауфланд тази седмица. Някой пил ли е от нея.

# 145
  • София
Здравейте. Тази Лаваца е на почти половин цена в Кауфланд тази седмица. Някой пил ли е от нея.
Скрит текст:
Здравей!
Често я ползвам - харесва ми, Арабика и Робуста, но не е много силно (поне за мен) - повече ароматно.

Тук може да му видиш профила:
https://www.lavazza.bg/bg/%D0%BA%D0%B0%D1%84%D0%B5/%D0%BD%D0%B0- … /crema-aroma.html
- с аромат на шоколад Simple Smile

На мен ми помага да се ориентирам защо ми харесва или не дадено кафе.

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 08:25 от denis.

# 146
A Qualita oro е още по-хубава.