Ноемврийче, покажи се - момче ли си или момиче?

  • 56 804
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Да отбележа, за да не се заблуди някой- информацията от линка за обезщетенията за майчинство не е актуална, статията е от 2009 г.

# 16
  • Мнения: 257
Здравейте, момичета  Hug

Аз направо понякога забравям, че съм бременна. Единствено гърдите ме наболяват, но не е нищо фрапиращо. Обаче покрай тези празници толкова козунак нагънах  Shocked  а преди въобще не обичах. Сега всички ми изглеждат толкова мекички, сладки, ароматни....  Laughing И аз мисля да отида на ранната ФМ. Тази седмица ми е 11-та, другата вече отивам да се запиша на ЖК да ми пуснат изследванията и да си запазя и час за ФМ. Някак много ми се иска да ми вземат кръв за БХС заедно с тази за другите изследвания. Не ми се иска да ме бодат няколко пъти  Cry

# 17
  • Мнения: 26
Аз за фм часа си го записах преди около месец,така ми казаха,че е по-сигурно  след това отивам да ми вземат кръв за скрининга, а преди две седмици ме боцкаха за други неща,кръвна картина и останалите ... май честичко ще ме боцкат  Thinking

# 18
  • Мнения: 900
Имам въпрос към работещите момичета. Мили мои как се справяте на работа с ужасното гадене, липсата на сили и сънливостта? Как се криете? До кога мислите да я карате така или ще си вземате болнични за напред. Аз съм пред голяма дилема и това как ще се
Чувствам утре на работа ще е решаващо. Аз тепърва влизам в 8-ма седмица .., къде е още тя и направо не знам какво да правя, а бебето е най-важното, най-чаканото и май-исканото..

# 19
  • Мнения: 68
shik,  вземай си болничен и не я мисли работа,  ти и бебчо сте най-важни да се чуствате комфортно, а на работа това няма как да стане след като ти е лошо и ти се повръща.
Аз съм идеално за сега, нямам никакви нерязположения такива като гадене, ходя си на работа,  но и аз незнам до кога...май като се затопли и ще гледам да изляза в болничен.

# 20
  • Мнения: 26
На мен в началото ми се гадеше, но реших да изчакам края на 3- ти месец сега съм в средата на 11с,чувствам се все по-добре дори и болката в гърдите утихна и мисля да поработя колкото мога повече,все пак ме чакат две години вкъщи,но ако ти е зле няма за какво да го мислиш,нищо не е по-важно от бебечето в този момент.

# 21
  • София
  • Мнения: 98
И аз съм настинала, хрема, кашлица , направо съм като парцал. за хремата си взех Стеримар, пия чай Бронхопам, мед, лимон. Чудя се какво още мога да пробвам.

# 22
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Радвам се да се включа и аз в групата на ноемврийските майчета. Бременна съм в 10 седмица, с термин 15.11. Това ми е втора бременност. Вече имам едно момченце на 5 годинки. Както и първата, така и втората бременност ми е с помощта на лекарите от клиника Щерев (инсеминация). Аз съм на 34 години, септември ще стана на 35 Simple Smile
Пия фолиева киселина и утрогестан 2 x 2. Вече ми писна от утрогестана, но доки каза до 12 седмица.
Леко бременеене на всички и се надявам взаимно да си помагаме и не само Simple Smile  preggo preggo

# 23
  • Мнения: 900
Аз искам да попитам тези от вас които вече са в 10-11 седмица по намалява ли ви гаденето. Аз съм в 8 и при мен е нешо ужасно. Искам да повярвам, че скоро ще понамалее и ще мога да си работя спокойно..

# 24
  • Мнения: 313
Аз съм в 10-та и не намалява. Зле е. Да не ви разправям как се сменят памперси.
Никой не може да ти каже колко ще продължи. При мен предния път повръщането беше до края на 6-ти месец ежедневие, а гаденето си беше до края.
Та, въоражи се с търпение.

# 25
  • Мнения: 20
Здравейте дами, включвам се и аз Simple Smile Благодаря за групата и информацията към нея - ще разгледам линковете. Относно работата, аз си пуснах годишната отпуска, добре че са ми готини шефовете и проявиха разбиране, че в началото на бременността всички се дърпат да издават болнични, а и в началото на годината ползвах болнични по други причини.
Желая положително настроение и леко бременеене на всички! Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 11:01 от ангел4ето

# 26
  • Мнения: 35
@zimaaa, благодаря за хубавата нова темичка 🌸
@Farewell - няма проблем да съдействам за ФБ групата - аз също не сядам много на компа, но ще се постарая по-честичко да влизам от там.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 11:52 от Mimmita

# 27
  • Мнения: 313
Добре дошли на новите момичета!

Да знаете лек за болезнени венци, който мога да ползвам сега, момичета?

# 28
  • Мнения: 631
Здравейте момичета, малко късно се включвам в темичката, леко бременеене на всички!
-
Зима, мисля, че ако ги натъркаш със сода ще облекчи, а и е безопастно. Пробвай също жабурене с прополис  Peace

# 29
  • Мнения: 26
Може да опиташ и със сандрин то е на основата на ябълков пектин,безвредно е стяга ги и болката изчезва или поне при мен  така стана  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт