Лоша миризма в стаята

  • 8 266
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте. Ще се опитам да напиша проблема си максимално най-кратко. Значи, преместихме се и наскоро обновихме стаята на детето. Трудно беше да я накараме да спи там, но в скоро време привикна и сега по цял ден стои в стаята си. Добре, но от една седмица в стаята се е появила някаква неприятна миризма, на нещо средно между застояло и мухъл. Какво ли не опитах, проветрявах стаята, пробвах с всякакви ароматизатори, пръскахме и срещу влага, но няма...все едно и също. На дъщеря ми не и се отразява много зле, но понякога миризмата става още по-силна и тя също става неспокойна. Не съм много суеверна, но прочетох някъде, че това било признак за присъствие в стаята  Shocked , но както и да е, това не е тема за такива неща. Та искам да ми дадете съвет как да премахна тази миризма, също ще съм ви благодарна ако ми дадете подобна тема с отговори. Благодаря  bouquet

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 15:27 от daisy_85

# 1
  • Мнения: 2 681
Да не би детето да е скрило някаква храна и тя да се е развалила.
Моята криеше сандвичи на невероятни места като малка.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Проветрете, разместете мебелите, прередете гардероби и шкафчета. Причината ще се появи все от някъде- дали е мухъл, дали забравена храна/хапка, троха/ дали мишка, или разлят сок, забравен в чантата сандвич, плод , омазана играчка и т.н.

# 3
  • Мнения: 40
Да разбирам, че преди ремонта не е имало такава миризма и миризмата се появила след ремонта. Аз бих подходил така: Ще преместя мебелите, мокети и други обемни предмети извън стаята. Ще проверя за да видя дали миризмата остава. Ако още има миризма, махам дребни предмети, играчки - всичко. Вероятно миризмата ще се отстрани и по обратен ред ще видя от къде точно идва миризмата. Застояло или мухъл може да се причини и от забравен сандвич примерно. Ако още има миризма вижте ъглите на стените до прозореца, там където има конденз, там тръгва мухъла. Вижте пода ако е с ламинат, може да прави конденз и от там. Дано бързо решите проблема, може да са гадини в мебелите.

# 4
  • Мнения: 8 929
Ако сте купили нови мебели, може от тях да мирише. Използват гадни лепила, особено за ПДЧ.
Вариант  със скрита храна също е възможен.
Има абсорбатори на миризми, свещи, проветрявай по-честно. Ароматизаторите само влошават миризмите.

# 5
  • Мнения: 16
И аз реших, че е скрила нещо, но с мъжа ми претърсихме цялата стая и не открихме нищо друго освен прах. Когато се нанесохме, в тази стая имаше влага и мухъл и реших, че може оттам да е проблема. Чувала съм, че миризмата от мухъл е доста упорита, но много не ми се вярва, защото това беше преди половин година.  Thinking

# 6
  • Мнения: 8 929
Купете влагоабсорбатор ако смятате, че е от влагата.

# 7
  • Мнения: 29 276
Миналата година спахме в един хотел, който беше обновена стара къща. Беше прясно ремонтиран, с нови мебели, климатик и т.н., но така миришеше на старо и мухъл.... Sick ужас направо. От самите стени излъчваше миризма, дори напуснахме след първата вечер, не се траеше, а и най-вече като сме с дете... Влагата и мухълът са вредни за него.
Та, ако не е изчистено добре преди ремонта, латексът е запечатал мухъла. Първо определете на какво точно мирише - старо, мухъл, развалена храна, мръсна/потна дреха..... Ако е на мухъл, трябва да определите източника. Дори и да не се вижда, може да има огнище. Пробвайте с напръскване със Саво и хубаво проветряване. За съжаление това е много упорито и трудно се решава проблемът.... Thinking

# 8
  • Мнения: 16
Наех се отново да претърся стаята. В гардероба открих кофичка от Данонино, по която все още имаше мляко. Мисля, че оттам е дошла миризмата, защото като я изхвърлих и тя спря. До тук добре, ама в нашата спалня открих мухъл зад нощното шкафче ...  ooooh! Ако можете да ми препоръчате ефективен начин срещу мухъл, защото съм алергична и още като го видя почвам да кихам  Sad

# 9
  • Мнения: 8 929
Изчиствате хубаво със Саво, провтрявате и си купвуате влагоабсорбатор.

# 10
  • Мнения: 2 681
против мухъл у нас помогна само вътрешна изолация.
Преди това хубаво почистихме с препарат.

# 11
  • Мнения: 144
Най-вероятно има нещо старо, което е избягало от погледа ти. Провери хубаво.  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Имахме подобен случай с влага на двете тесни стенички до прозореца на кухнята. С латекса "запечатахме " всичко и мухълът тръгна. Намазахме стената с вар и мухълът изчезна. Сигурно има иподходящи препарати, но варта със сигурност "работи".

Общи условия

Активация на акаунт