Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 132 873
  • 914
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 47 980
Интересно, той остави дъщеря ми без лечение точно за да не се трови, защото е млада и предстои бременност ( не скоро дори). Иначе при нея Метотрексат даде доста добри резултати

# 751
  • Мнения: 315
Щом не изпитвате болки и се чуствате добре, според мен това е ремисия. Пожелавам да продължи много, многооо дълго време Simple Smile

# 752
  • Мнения: 6
🍀HAPPY 🍀  доц. Маринчев нали? Метотрексата и при мен доста добре повлия, без странични ефекти, но реших да го спра. Дъщеря ви колко време го е пила?
V. Bekam благодаря. Дай боже всеки му.

# 753
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Момичета, гледам сега в една лаболатория...относно това, че иска мм да види дали има някакви бактерии в организма, та...има гърлен секрет като вариант и другото е стафилококово носителство. Кое според вас да пусне? Май няма особена разлика...

# 754
  • Мнения: 47 980
Пи го доста време, но Маринчев ми беше казал, че има определено количество Метотрексат, което може безопасно да се изпие. Губят ми се детайли, но като пресмятане вероятноби го почнала пак за поне година, тъй като не е изпила това количество ( обясни ми го като количество, не време).
В момента е без лечение. Няма сериозни кризи.

# 755
  • Мнения: 6
🍀HAPPY 🍀 не знаех, че определени количества са допустими, но има логика лекарството не е за подценяване. На мен едната лекарка в отделението ми беше казала за метотрексата, да го приемам като лекарствата за кръвно, тоест да го пия цял живот. Всичко да е наред и да продължи да се чувства все така добре.

# 756
  • София
  • Мнения: 864
Дам, повечето лекари смятат, че лекарствата за артрита се взимам цял живот. Защо? Защото си добре, спираш лекарството и симптомите ти пак тръгват. Защо? Защото не си се излекувал, а си подтиснал симптомите. Затова и всички смятат, че няма лечение, а само ремисия.
Една от малкото съм, която смята, че човек може да се излекува, дори може да оправи щетите по ставите си т.е така наречените изкривявания.....

# 757
  • Мнения: X
На мен едната лекарка в отделението ми беше казала за метотрексата, да го приемам като лекарствата за кръвно, тоест да го пия цял живот. Всичко да е наред и да продължи да се чувства все така добре.
Попитайте я тя би ли го пила цял живот?
Щото на чужд гръб и сто тояги са малко.
Да,и аз съм чела,че има пределно допустимо количество в гр. което не трябва да се надвишава. Има хора,които го пият наистина с години и нямат проблем, но има и много, на които е навредил доста.
Поставете си въпроса в групата,ще ви дадат мнение както болни,така и лекари,които членуват. И търсачката в групата върши много работа.
Всички лекарства в ревматологията не са за подценяване и определено е добре да се чете и опитва да се подобри състоянието и с алтернативни подходи,независимо със или без съпътстващо лечение.

# 758
  • Мнения: 47 980
Най-малкото при прием на всяко едно от тези лекарства се прави постоянен контрол на показатели, поне чернодробни. Не са безобидни.

# 759
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Пак аз...това са резултатите от двата витамина...


Какво мислите? Д определено е нисък.

# 760
  • Мнения: X
[video][/video]
Пак аз...това са резултатите от двата витамина...


Какво мислите? Д определено е нисък.
нисък е,особено предвид референтните стойности.  Има теми за В12 и вит. Д ,може и в тях да се консултираш.

# 761
  • Мнения: 441
Здравейте,
Какво е мнението ви за ваксина срещу Корона вирус и по-точно тази на Астра Зенека? Някой консултирал ли се е с лекар? Или някой ваксиниран?

# 762
  • Мнения: 47 980
Има много ваксинирани и не е противопоказна. Засега няма оплакали се и практически след неямсред познатите ми със заболяването. Има значение човек да не е с криза и евентуално някои лекарства. Разбира се, минало е и много кратко време.

# 763
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Говорих с лекарите за ваксините, с автоимунен процес не бива.

# 764
  • София
  • Мнения: 5 285
Така се случи, че трима лекари, независимо един от друг, ми препоръчаха да се ваксинирам, и то с АЗ.
Аз съм с РА, лекарството ми е плакенил, от 2 години съм в ремисия.
Ще споделя, когато се случи, записала съм се.

Общи условия

Активация на акаунт