Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 798
Съмър...2007
Не коментирам коментари, нито лабораторни изследвания.
Успех.

# 121
  • Мнения: 1
Здравейте, бебето ми е на 6 м. и 1 седмица. От 1 месец се обръща от гръб по корем, но само надясно. На ляво дори не иска да се завърта.Също така си хваща само дясното краче и повече рита с него. Моля Ви за мнение дали това трябва да ни притеснява. Благодаря.

# 122
  • София
  • Мнения: 798
невка си
Асиметрия , ако има такава, при общите движения на новородени и кърчачета е негативен симптом, който трябва да се проследи и лекува при необходимост.

# 123
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Др. Чавдаров искам да ви попитам,  прочетох някъде из темите тук, че трябва да има достатъчно време дълбок сън. Какво се има впредвид като дълбок сън и колко като време би следвало да е при едно бебе на 3-4 месеца ориентировъчно разбира се? Когато детето се движи по време на сън -върти главичка,  счита ли се за дълбок сън?

# 124
  • София
  • Мнения: 798
Зорница,
Колкото по-малко четете спорадична медицинска информация по общодостъпния Интернет, толкова по-спокойно ще живеете с чудесното си детенце.

# 125
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Доц.Чавдаров,  забравих да допълня, че се върти само в посока ляво, от гръб по корем и обратно, а движи крачетата, дори да сложа играчка. Спи само няколко часа вечер. Всичко друго съм обяснила. Моля ви за помощ.

# 126
  • София
  • Мнения: 798
Зорница, как да ви помогна ??????
Консултация по описание не прави никой .
Какво е преценил друг лекар, не мога да коментирам също.
Успех.

# 127
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Моля ви Доц.Чавдаров, да погледнете клипчето за 2 мин и  да ми кажете какво мислите,  не ви карам да поставяте диагнози. Нормално ли е дете започващо 5 мес да се върти от гръб по корем и от корем по гръб в рамките на 2 мин 4 пъти ? Моля  ви за помощ със сълзи на очи,  като ми отговорите на въпросите които ви зададох- дали се вижда разлика между дистония и хипертонус на гръбчето при ЯМР? И дали е възможно да е хипертонус на гръбчето? Отчаяна съм наистина. Помагате на толкова много деца, моля ви да помогнете и на моето.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 12:18 от zornitsa

# 128
  • София
  • Мнения: 798
Зорница,
къде е това клипче ??

# 129
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Мога ли да ви го изпратя?

# 130
  • София
  • Мнения: 798
Да. На вайбер.

# 131
  • Мнения: 8
Здравейте д-р Чавдаров. Пиша ви, защото на прегледа при вас забравих да ви попитам. Става въпрос за поставянето на Ботулин. Интересува ме дали ако има обратен ефект/ тоест съвсем да се отпуснат мускулите на детето, което казахте, че не се е случвало до сега при вас, но съществува като възможност/ той ще е временен?

# 132
  • София
  • Мнения: 798
м.и.м.с.
Ботулиновият Токсин отпуска мускулите значително, като ефектът трае между 4 и 6 мес.
Степента на отпускане и продължителността на ефекта е индивидуална.
Ефектът от приложението може да видите на FB страницата на СБРДЦП.

# 133
  • Мнения: 18
Здравейте,д-р Чавдаров. Насочват към вас сина ми,който се роди недоносен в 35 гс и искат да направи преглед и трансфонтанелна ехография. Правите ли при вас това изследване и може ли с направление? Благодаря ви

# 134
  • Мнения: 293
Здравейте, д-р Чавдаров!
Обръщам се към Вас със следния въпрос, моля да ме извините ако проблемът не е за тук.

Последна редакция: вт, 29 окт 2019, 05:37 от edna0112

Общи условия

Активация на акаунт