Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 120
  • София
Здравейте Шени,
Диагнозата "квадрипареза" се поставя на възраст 18 мес.
До тогава обикновено се говори за "координационни смущения", които са от преходен характер, поради високата пластичност на ЦНС при новородени и бебета.
Всичко останало, казано от Ани е вярно.
Повече информация за цитираната от Вас диагноза, може да намерите на следния линк:
 https://www.cpcentresof-bg.com/files/mf/news_pages/4_file1.pdf

Последна редакция: пн, 11 мар 2019, 08:56 от Ivan Chavdarov

# 121
Здравейте отново,бях Ви писала преди време за дете със завишена на моменти КФК в рамките на до 3 пъти над нормата.Сега синът ми е на 3,6г.Притесняваме,че не може да кляка-например,ако играем на джуджета и великани-кляка 1 път и не може повече-боцкало му зад коляното,иначе скача на батут,катери се тук там,по стълбите се държи за парапета и редува крачетата.Нормално ли е ASAT да е с по-високи стойности от ALAT,като и двете са в норма,но ме притеснява съотношението им.Хубав ден!

Пропуснах да кажа,че за да седне на земята от изправено положение,подгъва единия си крак зад дупето и така сяда.

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 12:18 от AnMary

# 122
  • София
Съмър...2007
Не коментирам коментари, нито лабораторни изследвания.
Успех.

# 123
Здравейте, бебето ми е на 6 м. и 1 седмица. От 1 месец се обръща от гръб по корем, но само надясно. На ляво дори не иска да се завърта.Също така си хваща само дясното краче и повече рита с него. Моля Ви за мнение дали това трябва да ни притеснява. Благодаря.

# 124
  • София
невка си
Асиметрия , ако има такава, при общите движения на новородени и кърчачета е негативен симптом, който трябва да се проследи и лекува при необходимост.

# 125
  • Benelux / Varna
Др. Чавдаров искам да ви попитам,  прочетох някъде из темите тук, че трябва да има достатъчно време дълбок сън. Какво се има впредвид като дълбок сън и колко като време би следвало да е при едно бебе на 3-4 месеца ориентировъчно разбира се? Когато детето се движи по време на сън -върти главичка,  счита ли се за дълбок сън?

# 126
  • София
Зорница,
Колкото по-малко четете спорадична медицинска информация по общодостъпния Интернет, толкова по-спокойно ще живеете с чудесното си детенце.

Общи условия

Активация на акаунт