Чихуахуа и други миниатюрни породи

  • 65 940
  • 471
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 305
Благодаря, добре е. Хапва по добре от преди. Но си е все същата глезла. Иска да се разхожда само в топло време навън. И все да е до някого долепена. Сега ми казаха, че при пътуване с кола, което за нея винаги е неприятно, можело да ѝ давам деган. Ще проверя в аптеката, ако ли не, ще потърся нещо по щадящо.

# 316
  • Мнения: 3
Здравейте, от скоро съм в групата и за първи път пиша. надявам скоро и нашето семейство да се увеличи с едно чихи Wink. Прочетох цялата тема и съм си набавила кошарка, легълце, одеалце. Моля, за съвет какво друга да взема играчки купичка може би по нататък. Също бих искала да попитам за мнение относно Bulgarian Champions Chihuahuas развъдник, така съм се влюбила в едно кученце от там Simple Smile благодаря предварително.

# 317
  • Мнения: 359
Момичета,

За огромно мое съжаление няма гаранция за здравословното състояние на кученцата. В моя случай с малката, тя ме избра и привлече вниманието ми, а аз се влюбих в момента, в който я погледнах и прегърнах. Да, цената й е висока, защото е с прекрасно родословие- качество на ниска цена няма да намерите никъде. Да, тя е със здравословни проблеми- имаше пателарна луксация и криви бедрени кости (оперирахме я миналата година), тук развъдчицата от “Anfaris King” има вина, определено! Малката е разглезена от нас, капризна, с чувствителен стомах, с панкреатит (така става, когато в развъдника ги хранят с Роял Канин). Диетата й е само от low fat храни, поръчва й се само месо с ясен произход и сертификати, готвя, давам добавки... За допълнителен разкош постоянно прави фалшива бременност (вече трето поред разгонване от общо пет) и ще се кастрираме следващия месец.

Написах всичко, за да сте наясно, че не само няма гаранция какво кученце ще ви се падне, ами трябва да сте подготвени много добре финансово, защото само с предвидени за храна, лакомства и ваксини няма да стане- предупреждавам, за да ви предпазя!

Представете си как си правят каквото си искат някои развъдници, които са задължени да правят тестове и да спазват процедури (въпреки, че когато се приберат вкъщи, после ходи доказвай кой точно е бащата с ДНК, при положение, че могат за секунди да се закачат с друг мъжки), ами какво остава за невежите, които се опитват да направят нещо в домашни условия- “тестове и прегледи ли, ама я вижте колко е красива и нищо й няма, ще роди другото разгонване страшни бебета” (разговор в клиника, със собственик на пинчеро- чихуа, което е с падаща козина от хормонални проблеми и грозна, крива захапка).

За предварителното капариране- когато родителите са с потекло, когато развъдчиците са с безупречна репутация има случаи, в които се чака с години, за да се вземе кученце от конкретен развъдник, линия, кръв. Тогава, при установена бременност се оставя капаро, за да може човек да си гарантира, че ще има кученце точно от това кучило.

Не познавам споменатия развъдник и не мога да дам мнение. Съветът ми е да отидете в голяма клиника, в която не ходи развъдчика. Да пуснете ПКК, да дадете фекална проба (но да е взета от това кученце и пред вас). Да направите тест за парво, корона, гиардия. Ако кучето е малко (под 5-6 месеца) никой не може да ви консултира за евентуални проблеми с крачетата. Поискайте сертификатите с тестовете на родителите преди заплождането. Ако кучето е с предстояща последна ваксина, то поискайте да присъствате на поставянето й, за сте сигурни, че ваксина има (често пропускат по една от трите ваксини или ги поставят сами вкъщи- понеже ветеринаря ги познава и са “много кадърни и опитни тези развъдчици”).

Ако пропускам нещо ще ме подсетите Simple Smile

Хубав уикенд на всички 🐾🐾🐾

# 318
  • Мнения: 3
Уоооу, опеределено добра информация. Благодаря.

# 319
  • София
  • Мнения: 5 604
Chihuahuas Mom, супер яко си синтезирала информацията! Благодаря! И с почти всичко, което си написала, съм напълно съгласна.
Относно капарирането-въобще не бях наясно, че и така се прави. Голямото ни чихи е с майка, баща, баба, дядо с купи, медали, незнамсикакви шампиони...обаче се оказа с обратна захапка. Ама толкова много се влюбихме в него, че хич не ни пукаше за захапката. Затова ми стана интересно за предплащането.
И още нещо много ме впечатлява в повечето развъдници-това, което казваш за ваксините, как сами си ги слагат.
Относно изследванията,  които трябва да се направят на бебока, след като се вземе, както си обърнала внимание и ти, ама и аз да кажа-много е важно всички да се направят. Нашата вет ни накара и фекална проба на новото бебе да занесем, за да сме сигурни, че няма паразити някакви.
Петя, играчки за чесане на зъбките вземете, две мънички купички ще ви трябват. И решете с каква храна ще храните, за да осигурите.
И по повод храната имам питане каква давате?

# 320
  • Мнения: 1 521
Моят чихи също е Анфарис Кинг, но всичко е точно с него.
Дано е така и за напред, може и да съм късметлийка, че така се е случило, но аз съм доволна от този развъдник.

# 321
  • Мнения: 359
tzvety26, за съжаление повечето развъдници си мислят, че са професионалисти и разбират от всичко. Ако трябва да сме честни са виновни и ветеринарите им, които го позволяват, защото си слагат подписите и печатите за нещо, което не са извършили... затова обичам големите клиники, които имат репутация и не правят такива глупости!
За храната не мога да съм полезна- на low fat диета сме и готвя, като добавям и малко диетична консерва, пробиотици и витамини.

Amerikkas, много се радвам, че кученцето ти е здраво. Искрено ти желая да е така и занапред, защото знам какво съм преживяла. Аз също познавам кученца, които са от там и засега нямат фрапантни проблеми, защото нека не се лъжем- породата е капризна Simple Smile В този развъдник проблемът по- скоро е амбицията да се изкарват повече пари, но за съжаление дамата не е толкова добра в това, което прави, както може би е била в началото. Често срещаните “пет клас”, кученца с хернии, задържани тестиси и т.н. говорят сами по себе си. Най- тъжното е, че когато се скарахме по темата от там ми предложиха да ми върнат парите и да съм си вземела друго, здраво куче с тях. Това ме отврати и беше достатъчно показателно. Аз обичам малката и съм я приела с всичките й здравословни проблеми, готова съм да обърна света за нея и друго не ме интересува. Дано повечето кученца от този развъдник да са здрави и щастливи 🐾🐾🐾

# 322
  • Мнения: 449
Здравейте , ние от скоро имаме чихуа хуа женско на 4 месеца . Мъжа ми го купи от един магазин , няма родословие уж е истинска . За сега е добре здрава е , яде гранули и лакомства кокалчета . Все още ходи по нужда вкъщи на памперса , иначе и навън я извеждане и си върши и там работата .
Взели сме и легло , но не спи в него , спи при нас на спалнята . Има си купички на специална стойка , две дрешки за сега има и нагръдник , играчки сме и взели, много обича да гризе табурерки и дивана , чехли ако намери и чорапи . И много е игрива не се спира по цял ден .
Храним е по 3 пъти на ден , но иначе е постиянно гладна , като седнем да ядем и тя веднага се наглася и чака да и даваме от нашта храна Simple Smile



Слагам снимка да я видите

# 323
  • София
  • Мнения: 38 199
Внимавайте много с човешката храна. Малките породи, особено като са малки, са много чувствителни.
Моята пак е повръщала под дивана без да я усетя и съм сигурна, че е заради нещо наше.

Идвам и аз тук. Имаме йорки, женска, казва се Бери. От домашно развъждане е, от приятели. Но иначе е много здрава.
Ще поствам снимки после.

# 324
  • Мнения: 304
Здравейте, от известно време търся чихи за дъщеря ми, всичките, които за сега сме харесали са над 1500 лв а аз толкова не мога да отделя. На едно място продават две бебета на доста ниска цена, много са симпатични но в описанието са посочили че са с по- къса долна челюст, което не им пречело да се хранят. Обаче аз как до разбера дали им пречи. Ще отида на место, ще ги видя и пак, не знам как точно да преценя дали това няма да създаде проблем след време. Накакви съвети? Да рискувам ли с такова кученце?

# 325
  • София
  • Мнения: 38 199
Не. Чихитата са порода, която лесно дава дефекти и тъй като са дребни, те неминуемо се отразяват.

# 326
  • Мнения: 1 305
Като знам нашата как трудно се храни, а уж няма подобен дефект, не ми се мисли, ако имаше. И аз не бих взела такова чихенце.

# 327
  • Мнения: 304
Ок, благодаря!

намерих още едно на добра цена, но е на другия край на БГ, внесено от чужбина в момента е на три месеца и половина, било с чип и две ваксини. Писаха ми, че транспортът бил едиколко си пари до тук, знаете ли специална фирма ли се ползва? Нали не ги изпращат по Еконт примерно барабар с другите пратки в разни бусове? Чудя се също как ще му се отрази цял ден път, защото сме буквално на двата края на БГ

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 07:02 от msk-13

# 328
  • Мнения: 1 305
Аз все с нашата пример давам, но нямам друг опит 😆. Тя се чувства много зле при пътуване с кола. И това е от самото начало. Стрес си е сериозен за животинката. И не вземайте кученце без да го видите лично. Пак от опит Ви го казвам. Знам, че човек, докато не се опари, не се кротва, но все пак. Ако сте близо до Варна, защото ми се струва, че сте гледали кученцата на определен развъдник там, може да намерите и други в района. Искам да кажа, че има и други кученца, които се продават във Варна. Ако съм се заблудила, прощавайте.

# 329
  • Мнения: 304
Не, не сте се заблудила. Но освен този развъдник и още един, който открих във фейсбук, друг не мога да намеря. Цените са едни и същи и на двата. Лошото е, че аз и да го видя лично, не знам какво да гледам. Имала съм преди години чихипинчер, взех я още на 30тия ден - нищо не съм гледала, просто си я избрах ей така на външен вид. Слава Богу имали сме късмет, оказа се здравичкя. Живя 17 години. Сега обаче, колкото повече чета, толкова повече ме е страх...

Общи условия

Активация на акаунт