Витилиго 4

  • 74 882
  • 515
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Това всички го знаем, но пускате някаква статия просто така. Нямате снимки. Несериозно е.
Защо да е несериозно? Тя споделя какво и е помогнало. Тук е форум, а не медицински конгрес, за да прилага задължително снимки. За съжаление няма универсална диета и лекарства, които да помагат на всеки, това е по - неприятното.

# 31
  • Мнения: 8 929
Изобщо постовете са несериозни, публикувана някаква диета без никакво пояснение, странни отговори на въпросите ми.
За мен не е ок това, точно защото е форум.

# 32
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Аз писах през март. Имам момиченце на 3 години. Тогава забелязах по бледи петънца от дясната и страна на гърдичките, до предмишничките. Днес сме на басейн и петната си личат все още. Безформени са, по бледи на цвят от останалата кожа, с по тъмни гранични участъци от горната страна. Освен това има и малко петънце на лявото бедро.
Искам да ви питам, как започва витилигото? Какви са петънцата? Веднага ли са ясно изразени с голем контраст спрямо останалия тен?
Има ли специалист при който мига да заведа детето.
По принцип още от бебе има по тъмни петънца по кожата на места.

# 33
  • Мнения: 11
Всеки дерматолог може да ви каже дали е витилиго или са лишеи. Просто заведете детенце на лекар.

# 34
  • Мнения: 98
Радвам се от сърце на всички,които въпреки,че са с витилиго,успяват да запазят нормалния си начин на живот ,нормални взаимоотношения и радостта в ежедневието си.Аз  се чувствам толкова непълноценна,че това се отразява все повече на живота ми.

# 35
  • Мнения: 8 929
Радвам се от сърце на всички,които въпреки,че са с витилиго,успяват да запазят нормалния си начин на живот ,нормални взаимоотношения и радостта в ежедневието си.Аз  се чувствам толкова непълноценна,че това се отразява все повече на живота ми.

Защо?
Много витилиго ли имаш? От скоро ли е?
Някой казвал ли ти е нещо?

# 36
  • Мнения: 98
Радвам се от сърце на всички,които въпреки,че са с витилиго,успяват да запазят нормалния си начин на живот ,нормални взаимоотношения и радостта в ежедневието си.Аз  се чувствам толкова непълноценна,че това се отразява все повече на живота ми.

Защо?
Много витилиго ли имаш? От скоро ли е?
Някой казвал ли ти е нещо?

От 25 години вече,доста е и започна много бързо да расте изведнъж.Маскирам с кремове,но все по-трудно.Никой нищо не ми е казвал,то не личи много,но знам как се чувствам-избягвам контакти с хора на открито и светло,особено с такива,които биха ме питали какво ми има на ръцете.

# 37
  • Мнения: 98
научих,че в клиниката на др Кадурина се лекуват много хора и то успешно.Защо никой тук,с изключение на един мъж,не е споделил?! Нещо гнило има май.А струва ужасно скъпо.Дали е безопасно само се надявам

# 38
  • Мнения: 8 929
Радвам се от сърце на всички,които въпреки,че са с витилиго,успяват да запазят нормалния си начин на живот ,нормални взаимоотношения и радостта в ежедневието си.Аз  се чувствам толкова непълноценна,че това се отразява все повече на живота ми.

Защо?
Много витилиго ли имаш? От скоро ли е?
Някой казвал ли ти е нещо?

От 25 години вече,доста е и започна много бързо да расте изведнъж.Маскирам с кремове,но все по-трудно.Никой нищо не ми е казвал,то не личи много,но знам как се чувствам-избягвам контакти с хора на открито и светло,особено с такива,които биха ме питали какво ми има на ръцете.

Пробвай да работиш с психолог.
И аз имам много витилиго от толкова години, колкото теб горе долу, но изобщо не ми пука.

# 39
  • Мнения: 98
Alina,работя с психолог от година.Пробвала съм и други практики-нищо не ми помага.От сърце се радвам на хора като теб Simple Smile Не знам как го постигате.Ти глагаш ли някакъв прикриващ грим по петната на видимите части-ръце,лице

# 40
  • Мнения: 8 929
Не, не използвам никакъв грим.

# 41
  • Мнения: 98
научих,че в клиниката на др Кадурина се лекуват много хора и то успешно.Защо никой тук,с изключение на един мъж,не е споделил?! Нещо гнило има май.А струва ужасно скъпо.Дали е безопасно само се надявам

Никой ли от групата не е ходил?

# 42
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Хоуп, всички преминаваме през подобни периоди на безсилие и отчаяние  Hug

Спокойствието и непукизмът са единственото решение. И да те попитат - казваш - витилиго, не е заразно, и приключваш разговора. По-настоятелните ги пращаш в Гугъл да се ограмотяват.  Mr. Green

Кадурина ме загуби с първото изречение на сайта си - "Витилигото е дерматологично заболяване". Витилигото НЕ Е дерматологично заболяване, а автоимунно. Да лекуваш симптоматиката вместо причината... без коментар. Различни кремове, извлеци и подобни, в комбинация с ултравиолетова лампа - това е временно лечение, то не лекува болестта. Мисля, че всички с "дългогодишен" стаж сме се убедили неведнъж.

# 43
  • Мнения: 3 608
Аз съм мъж от 15г съм с витилиго доста се обагрих с петна.Естествено,че по улиците гледат все едно виждат извънземно много самолетни писти в нашата държава.Ходя с къси гащи и на море ходя не сме прокажени така,че си живейте живота.По Fashion тв има една мацка мулатка с петна  прави реглами на Desigual сами си правете изводите.

# 44
  • Мнения: 11
Попаднах на статия за лечение на някои автоимунни заболявания, в т.ч. и витилиго с JAK инхибитори. Някой запознат ли е с това? И изобщо в Бг прилага ли се подобно лечение? Цената на лекраството е безумно висока, а и мисля, че не се продава тук. Ако някой има повече информация ще съм благодарна да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт