У Ж А С И, М И С Т Е Р И И, Т Р И Л Ъ Р И (27)

  • 77 901
  • 801
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 380
Dussie, има ли някакви паранормални истории в сериала, или просто е интересен трилър? Simple Smile

# 286
  • Мнения: 1 614
Dussie, има ли някакви паранормални истории в сериала, или просто е интересен трилър? Simple Smile
не,паранормални не....,но е нещо смесено м/у крими,драма,психо и мистерия Simple Smile

# 287
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Ей, хораа, гледах Mother! (с удивителна!) снощи. Голяма загуба на време и накрая нищо не разбрах, което най-много ме гложди. Някой може ли да ме осветли? 😄
Но Дженката Лорънс ми става все по-симпатична с всеки изминал филм, който гледам с нея.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 677
Ей, хораа, гледах Mother! (с удивителна!) снощи. Голяма загуба на време и накрая нищо не разбрах, което най-много ме гложди. Някой може ли да ме осветли? 😄
Но Дженката Лорънс ми става все по-симпатична с всеки изминал филм, който гледам с нея.
Тук много интересно е описана идеята на филма:
http://binar.bg/67318/mayka-e-truden-film/
На мен също все повече ми харесва Дженифър Лорънс - има нещо драматично в образите, които играе и мисля, че това са нейните роли.

# 289
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Мерси, съгласна съм. Simple Smile Не ми завъртя шамар, но това е доста точно - "Приятен е за гледане и държи зрителското внимание, като в същото време на моменти е скучен и отблъскващ." И все пак аз си искам развръзка като за бели американци - ясно, точно и обяснително. Laughing

# 290
  • Мнения: 318
Мерси, съгласна съм. Simple Smile Не ми завъртя шамар, но това е доста точно - "Приятен е за гледане и държи зрителското внимание, като в същото време на моменти е скучен и отблъскващ." И все пак аз си искам развръзка като за бели американци - ясно, точно и обяснително. Laughing
Заповядай...
Целия филм е символика и алегория на сътворението и библията.

В края на филма всички герои са с малка буква, с изключение на Бардем, неговия герой е "Him"... който е..

Дженифър символизира майката Природа (Земя), (пре)сътворена от Създателя (Бардем) с нейните неканени гости. Божиите творения имат склонност да са диви, което го кара да продължи да изчиства работата си и да започва отново и отново, докато я подобри.

Бардем е обсебен от мистериозен кристал, който държи в кабинета си и никой не може да докосва, често се възползва от любезната природа на Лорънс. Но тя го опрадава с това, че нейният съпруг е много специален вид гений и се нуждае от време и пространство, за да създаде следващата си работа.

Вдъхновението го спохожда с пристигането на Ед Харис (Адам). Харис, който умира, отива да се къпе. Мярва се белег на гърба му (реброто). И на следващия ден се появява Мишел Пфайфър (Ева) направена от реброто на Харис (Адам) за една нощ. Тя е особено привлечена от кристала на Бардем, въпреки че Лорънс многократно й казва да не го пипа.

По-бързо, отколкото можете да кажете "забранен плод", Пфайфър е вдигнала кристала и случайно го е изпуснала на земята, запращайки щастливия дом на Лорънс по дяволите.

Точно след взимането на забранения плод, те двамата вече правят секс.

На другия ден се появяват техните синове - представляващи Каин И Авел (синовете на Адам и Ева).

Двамата се скарват пред очевидното предателство на баща си. Точно като техните библейски колеги, се стига до битка, достигаща кулминацията при която единия брат убива другия.

Девет месеца по-късно, Лорънс е бременна, а Бардем е доволен, че е създал една дива творба, довела до публична истерия. Двойката се подготвя за тиха вечеря, но стотици фенове на Бардем пристигат, търсейки отчаяни любовта му и възхваляващи работата му. Но тази преданост към думите на Бардем се превръща в насилие. В отговор на падението на човека, къщата се превръща в лудница, хаос и неподчинение.

Новороденият син на Лорънс е очевидна алегория с Исус, а следващите сцени, в които бебето е взето от нея и минава през тълпата, отговаря на съдбата му - Исусовото съдбовно пътешествие до разпъването. Бебето се убива случайно и Лорънс се ужасява, откривайки, че не само единственият й син е умрял, но че тълпата го е изяла - пряк паралел с хляба и виното (тялото и кръвта на Христос).

Опустошена, изборът на Лорънс след смъртта на сина й води до версията на Майката от библейския голям потоп, който връща Земята в нейното състояние преди създаването й. Домът е разрушен, последователи убити, не остава нищо, освен Бардем и ужасно изгорената Лорънс.

"Никога не бях достатъчна за теб", казва тя на Бардем, като изтръгва сърцето си, което се е превърнало в същия кристал, унищожен по-рано във филма и който магически връща дома (Райската градина) обратно към това, което някога е бил. Дали самият кристал има някакъв библейски паралел, остава някак неясен.

В самия край на филма една напълно различна жена е на мястото на Лорънс като последната версия на "Майката природа". Тя се събужда точно по същия начин, както и Лорънс в началото на филма, като Бардем сигурно се надява, че този път нещата ще бъдат различни....
------------------------------------
"Филма изобразява изнасилването и мъчението на Майката Земя", казва Лорънс в интервю - Не е за всички. Трудно е да гледате този филм. Но е важно хората да разберат алегорията, която въплътихме

# 291
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Много благодаря! Simple Smile Не исках да го пиша, но тъй като това преразказва целия филм, чуденето ми беше повече за героя на Бардем и защо остава жив, толкова прозаично, нали. Simple Smile

# 292
  • Мнения: 1 782
От мен препоръка The Haunting of Hill House (https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1).
Това е най-добрия сериал, който съм гледала.

# 293
  • Мнения: 1 614
От мен препоръка The Haunting of Hill House (https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1).
Това е най-добрия сериал, който съм гледала.

Благодаря !! Обаче не намирам бг суб.....

# 294
  • Мнения: 802
Някой знае ли къде мога да гледам онлайн или да изтегля със субтитри ,,Монахинята ,,,2018

# 295
  • Мнения: 5 380
Sislaka, скоро майче го видях да обикаля из Замунда или Арена. Потърси ли там?

# 296
  • Мнения: 2 805
От мен препоръка The Haunting of Hill House (https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1).
Това е най-добрия сериал, който съм гледала.

Много, много добър наистина и от мен глас за сериала.

От вчера започнах този: https://www.imdb.com/title/tt2177461/ - A Discovery of Witches, първа серия не беше зле. И много красива главна актриса !

# 297
  • Мнения: 802
Sislaka, скоро майче го видях да обикаля из Замунда или Арена. Потърси ли там?

Мерси ще проверя

# 298
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Има ли нов крими трилър като Колумбиана?

# 299
  • Мнения: 513
От мен препоръка The Haunting of Hill House (https://www.imdb.com/title/tt6763664/?ref_=nv_sr_1).
Това е най-добрия сериал, който съм гледала.
Много, много добър наистина и от мен глас за сериала.
Невероятен сериал. Много ми харесва. Не наблягат само на безсмислени шокиращи моменти както в повечето сериали от жанра. Тук всичко е изпипано, а с всеки епизод става все по-интересно.

Общи условия

Активация на акаунт