3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 302
  • 761
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5
Има логика, но практиката показва друго . За тинитус трябва съдоразширяващи лекарства - Кавинтон, Милгама М ( витамини ). Има и други. Не съм лекар, но говорих с много лекари и събрах много информация. Не чакайте ! Бих ви препоръчала УНГ отделението на Пирогов . За това операция не правят, само вливания с тези лекарства.

Милгама М няма, има Милгама N и тя не е съдоразширяващо. Кавинтона е вятър и мъгла, нищо не помага...

# 376
  • Мнения: 448
А какво пиете за заглъхване на ушите ? Аз тинитуса си го имам, ама днес се събудих и с някакво ужасно чувство на заглъхване...

# 377
  • Мнения: 5
А какво пиете за заглъхване на ушите ? Аз тинитуса си го имам, ама днес се събудих и с някакво ужасно чувство на заглъхване...

В зависимост къде живеете, качете се с кола на по-голяма надморска височина ако има около вас с бърза скорост. Това помага - знам от една медицинска сестра с този проблем. Качили се на Карандила до Сливен с бърза скорост и се оправила. Там е сравнително стръмно и с доста завои. При нея имаше заглъхване и шум в ушите вследствие усложнение на грип. Заглъхването се е оправило, но шума .... не.

# 378
  • Мнения: 3 260
А Милгама помогнала ли е на някой, изчетох темата от началото, но за Милгама не си спомням отзиви.

Два пъти бях на УНГ  - веднага, след като ме заболя ухото и веднъж при личната ми лекарка, шумът само се увеличава.
Нито ми намалява болката, тя не силна, уж възпалението ми е леко. Днес ще отида пак на УНГ, но не възлагам надежди.

# 379
  • в джунглата
  • Мнения: 916
А Милгама помогнала ли е на някой, изчетох темата от началото, но за Милгама не си спомням отзиви.



Аз пих Милгамата 20 дни, но за съжаление без резултат.

   Вчера ходих на доплер и се установи, че имам повишен кръвоток и спазъм на съдовете  /каквото и да означава/. Докторката заяви че съм за Сибелиум/флунаризин/ и то 3мес.  Пия още нотропил, селеногин и конкор. И като поиска да ми изпише и деанскит направо отказах и не го купих.  Макар, че май трябваше да направя обратното да си взема успокойтелните и да хвърля всички други лекарства, без това никаква полза от тях!

А относно разсъжденията за антибиотиците, то и аз май пия само от тази група на флурохинолоните. Най вече ципрофлаксицина заради цистит.

# 380
  • Мнения: 547
Милгамата или витамини от група Б подхранват нерва,може и на инжекции няколко дни.

# 381
  • Мнения: 5
А Милгама помогнала ли е на някой, изчетох темата от началото, но за Милгама не си спомням отзиви.



Аз пих Милгамата 20 дни, но за съжаление без резултат.

   Вчера ходих на доплер и се установи, че имам повишен кръвоток и спазъм на съдовете  /каквото и да означава/. Докторката заяви че съм за Сибелиум/флунаризин/ и то 3мес.  Пия още нотропил, селеногин и конкор. И като поиска да ми изпише и деанскит направо отказах и не го купих.  Макар, че май трябваше да направя обратното да си взема успокойтелните и да хвърля всички други лекарства, без това никаква полза от тях!

А относно разсъжденията за антибиотиците, то и аз май пия само от тази група на флурохинолоните. Най вече ципрофлаксицина заради цистит.

Сибелиум съм пила 1 месец в комбинация с други лекарства. Имаше ефект, но имайте предвид че не при всеки има. И като го спрях шума се върна. Освен това ако се пие повече от 2 мес уврежда мозъка /знам го от двама лекари/ Започва и тремор. Вие си решавате....
Конкор няма общо със шума, дава се за учестен пулс, сърцебиене. Ноотропила някои казват че не им действа, селеногина и аз го пия, никакъв ефект /имала съм ефект от Танакан/.

# 382
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Не знаех за сибелиума, че е до  2 месеца.
 При мен горе долу така е изписан- първия месец е нормална доза по 2таблетки дневно, а втория и третия по 1таблетка дневно.

# 383
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Така като ви чета, май изписването на лекарствата е на принципа: проба - грешка. Не се лекува причината /защото не е установена/, а следствието. Тоест нищо не се лекува в случая.

# 384
  • Мнения: 5
Има логика, но практиката показва друго . За тинитус трябва съдоразширяващи лекарства - Кавинтон, Милгама М ( витамини ). Има и други. Не съм лекар, но говорих с много лекари и събрах много информация. Не чакайте ! Бих ви препоръчала УНГ отделението на Пирогов . За това операция не правят, само вливания с тези лекарства.

Милгама М няма, има Милгама N и тя не е съдоразширяващо. Кавинтона е вятър и мъгла, нищо не помага...
Кавинтонът е съдоразширяващо. Милгама М са витамини от група В . На някои помагат, на други не.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 529
ebuchkova,

Съдоразширяващи лекарства са такива, които разширяват кръвоносните съдове, с цел по-голямо достигане на кислород до клетките и органите, за да се хранят по-добре.

# 386
  • Мнения: 448
А какво пиете за заглъхване на ушите ? Аз тинитуса си го имам, ама днес се събудих и с някакво ужасно чувство на заглъхване...

В зависимост къде живеете, качете се с кола на по-голяма надморска височина ако има около вас с бърза скорост. Това помага - знам от една медицинска сестра с този проблем. Качили се на Карандила до Сливен с бърза скорост и се оправила. Там е сравнително стръмно и с доста завои. При нея имаше заглъхване и шум в ушите вследствие усложнение на грип. Заглъхването се е оправило, но шума .... не.

Благодаря, но нямам кола. Заглъхването се появи след силен шум. Дано изчезне от самосебе си. Пия Клариназе, защото май и носът има някакви проблеми, но не е запушен уж.
Ходих на лекар и тя почва да има леки съмнения за отосклероза...

Някой с тази диагноза ?

# 387
  • София
  • Мнения: 1 245
Заглъхването на ушите е от проблеми с евстахиевата тръба. Имам го, все още не знам как се оправя. Нямам явни проблеми, които да лекувам, предполагам някаква форма на алергичен ринит.
Едно упражнение за отпушване на ушите:
Дърпаш си ушите нагоре и леко назад и в същото време отваряш широко устата. Задържаш няколко секунди, отпускаш, затваряш устата и издаваш долната челюст силно напред. Повтаряш колкото искаш.

# 388
  • Мнения: 5
А какво пиете за заглъхване на ушите ? Аз тинитуса си го имам, ама днес се събудих и с някакво ужасно чувство на заглъхване...

В зависимост къде живеете, качете се с кола на по-голяма надморска височина ако има около вас с бърза скорост. Това помага - знам от една медицинска сестра с този проблем. Качили се на Карандила до Сливен с бърза скорост и се оправила. Там е сравнително стръмно и с доста завои. При нея имаше заглъхване и шум в ушите вследствие усложнение на грип. Заглъхването се е оправило, но шума .... не.

Благодаря, но нямам кола. Заглъхването се появи след силен шум. Дано изчезне от самосебе си. Пия Клариназе, защото май и носът има някакви проблеми, но не е запушен уж.
Ходих на лекар и тя почва да има леки съмнения за отосклероза...

Някой с тази диагноза ?

Да, Gaburata ще ви обясни всичко.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 529
За отосклероза трябва да се направи аудиограма.
Съвсем накратко - вкостяване на стремето по незнайни причини. Невъзможност да трепти и да се предават звуковите вълни към мозъка и от там загуба на слух.
Прави се операция, слага се протеза.

Общи условия

Активация на акаунт