2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 510
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 15 960
Здравейте, много ще съм благодарна да ми препоръчате книга за хипохондрията и страх от смъртта? В Интернет не намирам много подходящи такива.
Не е точно за това, но е подходяща на Дейл Карнеги "Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота".

# 676
  • Мнения: X
Не е научно четиво, но е обикновена човешка история, може да намерите нещо, което да ви помогне в книгата
https://ciela.com/kak-sahranih-sebe-si-albena-tonkin.html

# 677
  • Мнения: 1 502
Изобщо не си падах по любовни романи, но като на шега започнах Крадецът на целувки и я изчетох за 2 дни. Сега съм в търсене на нещо подобно, но идея нямам какво е интересно в този жанр. Ще се радвам, ако някой предложи нещо.

Такива като нюанси сиво и господинът не ме впечатляват обаче Simple Smile

# 678
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
Ще ви запиша няколко, които аз харесвам. Може на вас да не ви харесат, но ще ви ги предложа. Ще ви дам и резюмета към книгите:
1. Кейт О`Мара- Когато тя беше лоша:
Скрит текст:
2. Белва Плейн- Изневяра:
Скрит текст:
Анотация

Лора е пълно копие на съвършената си баба – отлична домакиня, грижовна майка и любяща съпруга. Мъдра и уравновесена, тя е емоционална опора за близките си. Никой обаче не подозира, че зад фасадата на идеалното й семейство се крият неразрешими проблеми. Съвсем млада, Лора се омъжва за неподходящия човек - амбициозния археолог Роби, който въпреки смелите си планове за бъдещето, така и не се издига в научните среди. След раждането на дъщеричката им Лора открива компания за кетъринг в родния си град - Ню Йорк. Скоро бизнесът й процъфтява, но успехът събужда завист у съпруга й. Независимо от очевидното му неодобрение, тя работи упорито и получава предложение да напише книга. По време на снимките за изданието Лора среща привлекателния фотограф Ник и двамата се влюбват.

Лора съзнава колко ще разочарова праволинейната си майка - Айрис, ако си позволи да се поддаде на изкушението. Тя е твърдо решена да съхрани брака си, макар вече да не изпитва чувства към Роби.

Разкриването на дълбоко пазена семейна тайна за съвършената й баба обаче помага на Лора и Айрис да се отърсят от предразсъдъците си, да се научат да живеят за мига и да се борят за правото си да бъдат щастливи.
3. Джудит Гулд- Грехове ( книгите са 2 ):
Скрит текст:
За да се издигне до върховете на обществото като световен законодател на висшата мода, красивата Елен е принудена да плати с много страдания. Да вкуси и седемте смъртни гряха. Но въпреки всичко, което сама е сторила и са и сторили, тя остава чиста и вътрешно хармонична. Което не може да е каже за нейните врагове – точно тези, които са направили живота и ад, не са успели да постигнат щастието. Пламтящи от жажда за мъст, те се съюзяват в пъклен заговор срещу Елен. Кой кого ще победи? Очакват ви много страници изпълнени със страсти, интриги и светски блясък. И с образа на една безкрайно красива жена…

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 16:09 от Габриела Радева

# 679
  • Мнения: X
Знаете ли дали Дилия Оуенс има други книги освен"Където пеят раците"?

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 446
Изобщо не си падах по любовни романи, но като на шега започнах Крадецът на целувки и я изчетох за 2 дни. Сега съм в търсене на нещо подобно, но идея нямам какво е интересно в този жанр. Ще се радвам, ако някой предложи нещо.

Такива като нюанси сиво и господинът не ме впечатляват обаче Simple Smile
Препоръчвам  Гласът на любовта  на Мия Шеридан (Archer's voice ). Много хубава история.

# 681
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Знаете ли дали Дилия Оуенс има други книги освен"Където пеят раците"?

Не знаех, но Гугъл знае всичко

Зоолог по образование, американската писателка Дилия Оуенс е прекарала десетилетия сред дивите обитатели на Африка, написала е заедно със съпруга си документални и научни трудове, които са високо оценени и награждавани.

Това е първата и́ художествена творба, но заради успеха и́, Дилия смята да продължи работа в този жанр.

# 682
  • Мнения: 1 502
Габриела Радева и jojoba ,
благодаря за препоръките момичета !
Изневяра и Гласът на любовта ми привлякоха вниманието за момента и ще им се отдам този уикенд. Оказа се, че в комбинация с природа страшно добре ме разтоварват този жанр книги Relieved

# 683
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 725
Изневяра много я харесвам. Харесвам този жанр, но повечето книги са на майка ми. Също така харесвам и историческите книги.

# 684
  • Мнения: X
Здравейте, ще може ли да ми препоръчате книги като "Шана" или "Роза през зимата" и двете са на писателката Катлийн Удиуиз

# 685
  • Мнения: 5 277
Здравейте, четящи Simple Smile
Искам да помоля да ми помогнете да избера с какво да продължа серията, в която съм влязла Simple Smile Последните 5-6 книги, които прочетох са:
Да защитаваш Джейкъб, Вила с басейн, Падение и спасение, Ние, Парфюмът, Цветя за Алджърнън.
Искам нещо подобно, психологически роман, антиутопия. Надявам се, че ме разбрахте Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 6 210
Джина, казваш "серия", което ме навява на мисълта, че изброените романи са ти харесали. На прима виста се сещам за "Трябва да поговорим за Кевин" (мисля че е по-добра от "Да защитаваш Джейкъб"), "Почти нормално семейство", "Вечерята" (отново на Кох).

# 687
  • Мнения: 5 341
Наскоро прочетох "Кучешко сърце" на Михаил Булгаков и много ми хареса. Ако не си минала през него, препоръчвам го горещо. Друга подобна книга, която ме впечатли преди 2 години,  "Фермата" на Джордж Оруел.
Аз търся не точно книги, а автори, подобни на Кен Фолет и Джефри Арчър.

# 688
  • Мнения: 5 277
Джина, казваш "серия", което ме навява на мисълта, че изброените романи са ти харесали. На прима виста се сещам за "Трябва да поговорим за Кевин" (мисля че е по-добра от "Да защитаваш Джейкъб"), "Почти нормално семейство", "Вечерята" (отново на Кох).
Да, определено всички ми харесаха, някои повече, други по-малко, но определено над 3/5 Simple Smile
Вечерята е четох и заради нея за малко да не отворя Вила с басейн Simple Smile
Ще потърся другата, благодаря Simple Smile
Наскоро прочетох "Кучешко сърце" на Михаил Булгаков и много ми хареса. Ако не си минала през него, препоръчвам го горещо. Друга подобна книга, която ме впечатли преди 2 години,  "Фермата" на Джордж Оруел.

От Булгаков само Майстора и Маргарита съм чела - определено не е моето, не можах да разбера посланието й, явно. Дали тази има общо с нея?
На Оруел съм фен!

# 689
  • Мнения: 3 033
Джина, защо не си харесала "Вечерята"?

Общи условия

Активация на акаунт