Школи и индивидуални уроци за седмокласници

  • 64 809
  • 269
  •   1
Отговори
# 105
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Моята дъщеря ходи в момента на математика в Евротаргет. Като минат матурите другия месец ще видим резултата. Засега съм доволна лично аз, защото не ми се налага да покривам фронта и с математиката, само по БЕЛ я подготвям🙂

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Мен ме интересуват летните школи и курсове по БЕЛ за шестоклсници в Пловдив. Където да се набляга и на подготовката за НВО след 7 ми клас. Не държа да е голяма и известна школа. Но искам обучението да е в група, а не индивидуално. Какви са вашите наблюдения и препоръки?

# 107
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте, писах до МОН и ми отговориха, че яснота дали ще има промени в матурите за набор 2009 ще има началото на новата учебна година.
Чудно ми е ако се запишем на БЕЛ и МАТ и после се окаже, че изпита включва всички предмети равнопоставени какво правим, даваме 2000лв. пием една студена вода и се надяваме детето ни да си учи системно по всичко. Много ме нервираха тия от МОН честно.

# 108
  • Мнения: 4 246
Аз залагам на това, че БЕЛ и Мат ще има в матурата, а вече те ще решат какво друго ще зашият към балтона.

# 109
  • Мнения: 21 455
То няма какво да залагаш. Така е по наредба.
(3) Изпитите при националното външно оценяване по ал. 1 са по учебните предмети български език и литература и математика и се провеждат под формата на тест.
........................................................................
(9) (Нова - ДВ, бр. 77 от 2020 г., в сила от учебната 2022 - 2023 г.) Изпитите при националното външно оценяване по ал. 1 може да се провеждат и под формата на тестове, които интегрират няколко учебни предмета, но задължително включват посочените в ал. 3.
(10) (Нова - ДВ, бр. 77 от 2020 г., в сила от учебната 2022 - 2023 г.) В случаите по ал. 9 преди началото на учебната година министърът на образованието и науката със заповед определя учебните предмети, които ще участват интегрирано в националното външно оценяване за съответната година, както и формата на конкретния тест.
(11) (Нова - ДВ, бр. 77 от 2020 г., в сила от учебната 2022 - 2023 г.) Когато тестът по ал. 9 интегрира няколко учебни предмета и чрез националното външно оценяване се измерват и други ключови компетентности извън компетентностите в областта на българския език, съответно - на математиката, придобити в класовете от етапа, за всяка от задачите се определя основният учебен предмет, към която ще се отнесе резултатът.

# 110
  • Мнения: 3 033
аз пък си мислех, че ще школите ще се нагодят към новото, не ли?

# 111
  • Мнения: 4 246
Най много да се нагодят с още курсове за още пари

# 112
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
аз пък си мислех, че ще школите ще се нагодят към новото, не ли?
 
Още тази година Регалия ни предупредиха, че ако има промяна във формата на изпита, ще се промени и подготовката. Но това не се случи. Имат готовност школите според мен. За цената не мога да коментирам. Според мен ще са все нагоре, независимо от изпита.

# 113
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 519
Здравейте! Може ли да ми помогнете с актуални отзиви за школа Арете? Интересуваме по-специално  тематика, но и като цяло мнение за школата би ми било полезно.

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 16:01 от Drunda

# 114
  • София
  • Мнения: 30 107
Според мен няма да има драстични промени поне за набор 2009г. Едва ли тези в МОН имат време за драстични промени при цялата каша на всички нива във властта.

# 115
  • Мнения: 21 455
Достатъчно е министърът да подпише заповедта. Темите не ги прави той. Има си цял център за целта. А и не беше толкова отдавна времето, когато учениците държаха още няколко НВО освен БЕЛ и МАТ - Обществени науки,  Природни науки и Чужд език. Е, вярно резултатът от тях се вписваше просто като текуща оценка, но не е като да нямат опит в МОН с подобни неща. Денков няколко пъти вече заявява, че са готови за интегриран изпит и ще го обсъдят на Отраслов съвет.

# 116
  • София
  • Мнения: 30 107
То може и да не е Денков до матурите на 2009г. Satisfied Лично аз се надявам да няма кой знае какви промени във формАта и материала. Ако се зададе и маймунска шарка, ще се намали материала драстично. Но нека дойде времето и ще видим. Засега се готвим по познатата схема. С толкова много "ако", времето ще покаже.

# 117
  • Мнения: 3 033
https://telegraph.bg/obshtestvo/ministyryt-na-obrazovanieto-niko … MPcKuEA9QK6H-UAsw

Мисля си не е ли редно да го въведат за тези, които догодина ще са 5 клас, а нашите да са "заварено положение"?

# 118
  • Мнения: 207
Мисля си не е ли редно да го въведат за тези, които догодина ще са 5 клас, а нашите да са "заварено положение"?
[/quote]

Разбира се, че е редно. Ама кое се прави както е редно... Даже няма да се изненадам, ако догодина през април променят формАта. Така се случи и с кандидатстването в училищата - миналата година как промениха правилата на играта точно 2 дни преди да се затвори системата. Колко пъти променят прилежащите райони в последния момент и човек, който например 3 години си е мислил, че попада в едно училище, осъмва, разпределен в друго.
Толкова време отделиха на дискусия дали да започва учебната година 5 дни по-рано, като че ли тези дни могат да оправят цялата каша във всички етапи на обучението.
Децата ги третират като опитни мишки, а нас, родителите - като пълни балъци.

# 119
  • Мнения: 21 455
Няма как да стане през април. Трябва да е преди началото на съответната учебна година. Иначе промените по отношение на интегралния изпит влизат в сила от учебната 2022/2023 година, тоест могат да проведат такъв. Да видим какво ще решат на Отрасловия съвет.

Общи условия

Активация на акаунт