Има ли и други майки, които спят с детето си?

  • 10 747
  • 124
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Когато Мая се роди, чинно я слагах да спи в кошарката. Не я кърмех нощем (ех!). После постепенно започнах да си променям възгледите. Към 4 месеца започнах да я храня нощем (тогава започнаха да й никнат зъби, и кърменето страшно облекчаваше положението). После се измързеливих - не ми се стоеше и тези 5 минути седнала, започнах да я пренасям в нашето легло посред нощ, като се събудеше. Накрая съвсем омекнах - към годинката просто си казах, какво пък толкова, и направо започнах да си я слагам в нашето легло. Много съжалявам, че пропуснах първите месеци. Обожавам да усещам дъха й, и да чувствам голите топли крачета Wink
Съвместното спане много помага за кърменето - изобщо не се събуждаме, нито тя, нито аз - вдигам пижамата в просъница, и толкоз.
Не мисля, че е разглезена. Майка ми все ми опява, да съм я преместела в леглото й (което даже не пренесохме в новата къща), и как съм щяла да я отуча. Смятам, че докато има емоционална нужда, ще спи при нас. Предполагам, че към 2 - 2 1/2 ще пробваме да я сложим да спи в самостоятелно легло.
От друга страна, познавам родители, които не кърмят, но пак си спят заедно с детето, т.е. не кърменето е условието.
Мъжът ми няма нищо против да спим всички заедно, дори ревнува, че не може да я гушка - аз спя посредата, защото той спи доста тежко понякога, и предпочитам да съм 'бариера' - аз спя съвсем леко.
Вие?

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
абсурд.
в момента на 2г и почти 3 мес. проявява огромно желание да спи при нас(желание, което до момента не е проявявала) и да се "гуши в мама", ама - аз (и друг път съм писала в това отношение) стисвам зъби, защото много ми е жално да гледам как си протяга ръцете да я гушна и ахъ да заплаче както го е правила, обаче аз съм желязната лейди, защото знам Едно много важно нещо - САМО веднъж, ако направя компромис и после  КРАЙ  - ще я караме така, а аз не искам това да е навик. За момента спим заедно в една стая, но не след дълго това ще се промени, и ако направя компромис (който аз никога няма да направя, за нищо на света) да я взема в нашето легло, после ще ми е още по-трудно.

И тя знае: това е леглото на мама и тати, а това на Ади - всеки си има легло за да му е удобно и широко.

абе и в твоя форум съм го писала - малко съм си Макаренко в повечето неща.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Взимаме я само когато е много неспокойна (в период на никнене на зъбки), и то само докато се успокои и заспи, после я връщам в кошарката. Когато е при нас аз не се наспивам, все не ми достига одеяло, или съм принудена да спя дълго време на едната си страна, не мога да се обърна с гръб към малката.

# 3
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Хич не му мисли. Каката съм я кърмила нощем до 1 г и 3 м, когато тя сама се отби и през това време все при мен е спала/тоест аз спях в детската стая/. Към 2 година я оставих самичка в стаята, а тя пристигаше към 3-4 часа при нас. Малко, по малко се научи да си спи сама в стаята. Мъника го гледам по същата мързелива схема и за сега се чувстваме много добре. Единствения ощетен е тати, който трябва да спи сам в спалнята Simple Smile) , но какво да се прави - всеки дава своите жертви Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 500
Лио, аз нямам твоето Макаренковско сърце Wink
Да, вземам го при нас, така ми е по-гот, да се гушкаме тримата, бърка ни в очите, носовете, особено събота и неделя голям майтап настава в спалнята Grinning Сутрин си пие млякото при нас и имаме още файф мин. спинкане Sad после обаче настава мачкане, ходене в/у нас и сме направо изнудени да станем.
Особено като се беше разболял повръщаше и разтройство, спа при нас почти цяла седмица. Не можех да го оставя самичък.

# 5
  • Мнения: 3 562
От деня в който се роди Ради спим заедно  Laughing
Дори в болницата спеше до мен - та ми се караха (но аз не можех да ставам и ми беше по-лесно) Embarassed
Когато се прибрахме тя не спираше да плаче и аз я държах до себе си ...
От тогава до сега - аз и Ради заедно - тати командирован в хола  Laughing
Вчера прояви интерес към кошарата, но точно за 10 минути  Winkи ни се размина  Wink

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: AFRODDITA
Лио, аз нямам твоето Макаренковско сърце Wink


Да не мислиш, че е лесно. Точно обратното. Трудно се устоява на едни протегнати детски ръчички и на "искам гуши мама", ама......може някой да ме обвини в жестокост, ама....не мога да направя компромис и туй- то. Даже и за следобедният сън.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Воо, пак ще те вадя, какво да те правя Grinning  Ей ме на-дървена философка. Преди да се роди Иво бях много категорична, че бебето няма място в "голямото легло", че моето дете няма да припари до спалнята.... И какво? Дрън-дрън.... Приспивам го, слагам го в креватчето, спи в него около 2 часа и се буди с писък, изправя се и плаче. Гушвам го (т.е. гушвах го), за да го приспя, люлеем се има-няма половин час, уж заспива, обаче в мига, в който усети допира на чаршафа подскача и пак започва да плаче. Така може да прави цяла нощ. Обаче и аз съм човек-по това време умирам за сън. По-ми е лесно да го гушна при мен. В мига, в който усети, че е легнал на моята възглавница вече спи дълбоко. От което не следва, че ако му я сложа в неговото креватче, ще заспи. Защото се гушва в мен с две ръчички и маминото бебче Embarassed -гали ме по лицето.
Не знам до кога ще я караме така.... Надявам се, че когато ще мога да му обяснявам повече неща и да разчитам, че по-добре ще ме разбира някак си ще успея да му променя навика. Или пък да си заобича някаква играчка, която да гушка вместо мен..... Засега няма такава.

Да вмъкна само-таткото също спи на спалнята. Надявам се да не го докараме до командировки на диванчето в хола Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Ох, и аз съм като Лио! Понякога се замислям дали не съм много коравосърдечна  Embarassed  Embarassed  Embarassed . Майка беше много строга с нас... и досега има една дистанция, която не може да се стопи... Понякога виждам как повтарям нейното поведение  Embarassed . Надявам се обаче да взема добрите неща и да съм близка с Александра когато порастне.... Това беше малко офф...
Иначе не спи в нашето легло. Скоро ми се наложи да я взема когато беше болна и кисела, обаче се събудих в момента, в който тя ме беше яхнала и искаше да слиза от леглото, и оттогава не я взимам при нас... Абе стана ми жал, макар че си мисля, че когато човек е болен и с температура по-добре да си е в леглото сам и да може пълноценно да се отпусне!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Цитат на: Liorena
Цитат на: AFRODDITA
Лио, аз нямам твоето Макаренковско сърце Wink


Да не мислиш, че е лесно. Точно обратното. Трудно се устоява на едни протегнати детски ръчички и на "искам гуши мама", ама......може някой да ме обвини в жестокост, ама....не мога да направя компромис и туй- то. Даже и за следобедният сън.

Въййй! Относно следобедния сън: приспиваме се гушнати  двечките, заспи ли малката, аз се опитвам да стана, а тя, милата, търси ме в просъница с ръчички, държи  лицето ми с двете си ръце и не пуска  Laughing Така явно се чувства по-сигурна, като знае, че мама е редом.

# 10
Твърдо не. И аз като Лио и Ваче. Държа на принципите. Никога не са спали в нашето легло. Всеки си знае неговото легло. Гушканията са през деня - тогава има предостатъчно време. Един път пробвах Симона като малка, когато беше с шарка да я взема при нас ама то не бе въртене, не бе чудо. И тя самата не беше свикнала да "споделя" леглото с друг Wink  Grinning

ПП: А и да си призная имам страх от тази смърт в леглото. Едното от нещата, които ни се набиват тук е бебетата и децата до две години да не спят в леглото на възрастните. Тази вечер точно говорих с една от мамите, която живее в Кралството , и която вече изпита този УЖАС. Настръхнах от разказа й. Слава богу, че детенце е живо Sad .Съжелявам за оф-а

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Honda
Твърдо не. И аз като Лио и Ваче. Държа на принципите. Никога не са спали в нашето легло. Всеки си знае неговото легло. Гушканията са през деня - тогава има предостатъчно време. Един път пробвах Симона като малка, когато беше с шарка да я взема при нас ама то не бе въртене, не бе чудо. И тя самата не беше свикнала да "споделя" леглото с друг Wink  Grinning

ПП: А и да си призная имам страх от тази смърт в леглото. Едното от нещата, които ни се набиват тук е бебетата и децата до две години да не спят в леглото на възрастните. Тази вечер точно говорих с една от мамите, която живее в Кралството , и която вече изпита този УЖАС. Настръхнах от разказа й. Слава богу, че детенце е живо Sad .Съжелявам за оф-а



Лелеее, Хонда, какви са тия страхотии... това става като спи детето е леглото на родителите ли?  Confused
А Александра никъде не може да спи спокойно, освен в леглото си. Като възрастен човек е. Има деца дето спят навсякъде. Моята не е от тях!

# 12
  • Мнения: 46 488
Аз съм "за" самостоятелно легло и ранното отделяне в детската стая! До седем годишна съм спала в леглото на родителите ми и резултатът беше плачевен: страх от тъмното и от това  да остана сама. До такава степен бях свикнала да има човек до мен, че подивявах, ако ме оставеха сама за секунди.
Слагали сме София между нас само една нощ, когато ни изписаха след раждането, защото от кеф не можахме да се отделим от нея.   Grinning

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Вземам го, защото страшно ми се спи, а той се буди и реве през половин-един час. Искам да го отуча, обаче. Кажете ми как???
Оставям го да реве, дере се, чак глас вече не му излиза, но целият червен и подпухнал, в сълзи и т.н. Колко време мога да го оставям да реве?? Не искам да спи при мен, защото се поти в нашето легло, а и завивките са или под него или се загубва в тях  Close  И по всички горепосочени причини... А и той рита, щипе ме/ни (когато таткото също спи през нощта) - изобщо никакви такива милувки  Wink като при някои от вас.
Ааааах, тези зъби или каквото и да е там.... Без сън останахме и то, горкото, и аз...

# 14
  • Мнения: 8 163
Като Лио.
Аля е свикнала да спи сама, в креватчето си. И не искам да променям това. Смятам, че тя трябва да знае, че всеки човек си има нужда от лично пространство.
И друго. Така тя ще е по-малко зависима от присъствието ми. Какво ще прави, когато тръгне на детска в противен случай? Или ако трябва да остане да спи сама при баба или леля?
С риск да обидя някого ще кажа, че има майки, които изпитват удоволствие от това децата им да са зависими от тях. Истината е обаче, че това не е толкова добре.
Пример: наложи ми се да гледам за два-три часа детето (1-ногодишно) на една прятелка. Нейната стратегия е "детето спи при нас, твърде много го обичаме, за да не го гушкаме нощно време". И по-лошо: "детето не трябва да се ограничава; всичко му е позволено, докато стане на 3". Сиреч, те са станали роби на детето си и то само да каже "мрън", цялата къща е на нокти.
Та същото това дете направо изпадна в истерия, когато разбра, че мама я няма. Очевидно беше и уморено, но аз не можех да го приспя, защото то заспива на цица, в леглото на мама и тати. Ей, намъчи се това хлапе! Какво ли не пробвах: разходки, гушкане, песни - няма и няма! А през това време и Аля с нас, та трябваше и 2-те деца да гледам...
Затова аз казвам, че твърде много обичам Аля, за да я правя зависима от себе си.

# 15
  • Мнения: 4 390
От първия ден на раждането, дъщеря ми спеше отделно.
Нейното креватче беше лепнато до моята страна на спалнята, защото много се давеше и исках да е близо до мен.
Към 5-ти месец я преместих в нейната стая. Слушах я с бейбифон. Няколко месеца спа така. После започна да се буди към 3-4 през нощта със страшни писъци. Плачеше, трепереше и ме стискаше, като оставаше будна до сутринта...
Така изкарахме около седмица, след което решихме с мъжа ми, че така повече не може. Аз след една седмица безсъние се чувствах убита. Нямах сили за нищо, а ми трябваха, защото в този период почти сама я отглеждах. Така започнах да я взимам в нашето легло, където спим двете и до днес - на 19 месеца е.
Мислих за преместване в леглото й, дори опитах веднъж, но не се получи.
Ще й дам още време. Явно не е готова да спи отделно от мен. Не съм на мнение, че я раглезвам с това, въпреки че предпочитам всеки да си знае стаята и леглото. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 000
Има. Последните 6 месеца спим всички на едно легло, като бебока е между нас. В началото като се роди, го слагахме в кошарата след като го преспях. Обаче много се будеше и ако не сукнеше малко не заспиваше. И така по 4-5 пъти на вечер го вземахме и връщахме в кошарата. Накрая ми писна и го взех да спи при нас. Надявам се само после лесно да го научим да си спи в неговата си кошара, обаче кога ще е това "после" за сега не знам.

# 17
  • Мнения: 1 289
Знам че понякога е много трудно, но съм решила Ради да си спи само в кошарата. Дори когато пътуваме извън София имаме осигурена преносима кошарка, така че тя пак си спи в нейно легло. Понякога сутрин като се събуди баща и я гушка десетина минути в нашето легло докато аз и приготвям закуската. Освен това бебчо спи по корем с разперени ръце и и е необходимо достатъчно пространство, което няма в нашето легло. Мисля че така е най-удобно за всички. Понякога ми се налага да ставам да и дам залъгалката, но не се случва толкова често. Затова и не смятам да я научавам тепърва да спи при нас. Виждам как мои приятелки са "изгонили" мъжете си в други стаи, по дивани и други подобни само защото 4-годишния им син не може да спи без мама или пък щерката отново я "боли коремчето". Много обичам Ради, иначе не бих се хванала на хорото на майчинството на 35 години, но мисля че така е най-добре за всички ни.

# 18
  • Мнения: 2 006
Алекс си има стая и си спи в нея,естествано правили сме изклю4ения,но като цяло и аз държа да е отделно,мисля,4е така и тя и ние сме по-спокойни Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 3 659
Има, имааа. Аз съм на мнение, че щом детенце се чувства спокойно при мама и тати, там му е мястото.

# 20
  • Мнения: 768
Понякога спя с бебка в леглото ни, понякога не. Зависи как иска тя. На нея в нейното легло и е тясно и като легне в нашето застава по диагонал изпьва се и заспива щастлива. Сьщо заспива лесно в кошарата за игра която е квадратна 1.20 на 1.20.
Стигнах до извода че на широко детето по му харесва отколкото в тясното легло(1.20 на 60см какьвто е стандарта тук).
Гледахнче и други деца предпочитат да спят на широко.
А най-удобно и е на матрак на пода.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Спим....
Елина заспива в нейното легло и по някое време сама си идва...
Засега е ок...тримата се събираме....но интересното е какво ще се случи, когато и Диана реши, че трябва да спи при нас  Rolling Eyes  Shocked  Laughing  Confused:  Bulb

може би ние с тати ще се изнесем в детската стая???

# 22
  • Мнения: 3 927
и при мен беше нещо подобно в началото: след като 10-ина дни се опитвах да събудя бебка да я кърмя в 00 ч. и не се получаваше, взех да я оставям да спи докогато иска и тогава я взимах при мен. така тя посукваше когато си иска и двете изкарвахме нощта в просъница....така до към края на 2-рия й месец....после се научи да спи цяла нощ и до сега спи без да помръдва нощем....но, в нейното легло!
може да ме изкарате коравосърдечна, но съм на мнение: всеки да си знае леглото!
това не пречи сутрин след събуждане около 7 ч. да я взимам и да си играем 30 мин. преди млякото, а в неделя излвжаването е семейно Simple Smile : и тримката се гушкаме докато пак не дойде време за мляко......но за нощното спане съм категорична: всеки в леглото си!
има изключения, разбира се, следобедните дремки от около 30-40 мин ги изкарва на нашата спалня, ако я приспивам аз с ритмично потупване по дупето Wink

# 23
Аз съм привърженик на гушкането и глезенето... От опит - Вики като го гушкахме, глезехме и му угаждахме не му "развалихме" характера.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Гери винаги е спяла в своето си легло, а от 5 месечна и в собствена стая. Малкия спи в собствено легло, но в нашата стая, когато престане напълно да се събужда нощем- заминава в стаята на кака си. Всяка жаба да си знае гьола!

# 25
  • Мнения: 652
Вземам го при нас, когато е неспокоен и плаче. Като се успокои го връщам в леглото му. Иначе едно въртене пада и ме е страх да не падне от спалнята. В началото имах угризения, но съм човек - спи ми се, пък и няма смисъл бебочко да плаче изправен в леглото. Сега сме рахат.

# 26
  • Мнения: 811
И двамата са в детската.
Всичките ми роднини ме обвиниха в жестокост като преместих Емо на 5 мес. в детската.
Но и двете деца отделно спят по-добре - не се въртят и будят.
Ако някое е болно правим разместване - аз при болника, а тате при здравото звере.

Признавам, че ми е готино да гушна детенце, но явно им е топло и много се въртят, стават неспокойни, отвиват се.

Правим гуш-гуш на заспиване, но Дари често ме гони, че й "преча"  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 051
За игра, излежаване, боричкане до насита, успокояване или когато някое дете е болно сме го вземали в леглото. Нито е било забранена зона, нито съм поощрявала посещенията. Когато е ставало е било по естествен начин или по необходимост, докато има причина - било то болест, плач, страх или хъс за гъделичкане. Много приятно и полезно е било. След това всеки си е оставал/отивал в своето легло, което все пак е главно за СЪН. Не мисля, че един куп хора прегърнати и завряни един в друг могат да се наспиват пълноценно, ако така е всяка нощ.
Ами повечето, които пишете сте с едно дете. С едно дете е лесно да се съобразяваш.  А ако сте с две деца с малка разлика във възрастта? Или с повече деца Grinning ? Как да гушнеш едното, а да пратиш другото до си ходи в стаята Cry ?
А ние и да искаме не можем да се съберем всички в едно легло, макар, че сме опитвали, ей така на майтап Laughing  Laughing  Laughing .

# 28
  • Мнения: 811
Цитат на: vedrra
Ами повечето, които пишете сте с едно дете. С едно дете е лесно да се съобразяваш.  А ако сте с две деца с малка разлика във възрастта? Или с повече деца Grinning ? Как да гушнеш едното, а да пратиш другото до си ходи в стаята Cry ?
А ние и да искаме не можем да се съберем всички в едно легло, макар, че сме опитвали, ей така на майтап Laughing  Laughing  Laughing .


Аха.
След като се роди Малчо, каката се пренесе при нас. Не можех да я пратя в детската, а ние тримата в спалнята. Доста кошмарно беше - никой не се наспиваше.
Затова и толкова рано го прехвърлихме в детската.

# 29
  • Мнения: X
Цитат на: nikol78
Аз съм "за" самостоятелно легло и ранното отделяне в детската стая! До седем годишна съм спала в леглото на родителите ми и резултатът беше плачевен: страх от тъмното и от това  да остана сама. До такава степен бях свикнала да има човек до мен, че подивявах, ако ме оставеха сама за секунди.
Слагали сме София между нас само една нощ, когато ни изписаха след раждането, защото от кеф не можахме да се отделим от нея.   Grinning

И при мен беше така - до 6 годишна при нашите, после се ражда сестра ми и изведнъж - в твойта си стая. Е така се напикавах до 2-ри клас нощем, защото ме беше страх да отида до тоалетната. Всеки да си знае леглото - така мисля е по-лесно и за самото детенце, макар че трудно се устоява на желанието да го гушнеш.

# 30
  • Мнения: 3 927
Цитат на: vedrra
Ами повечето, които пишете сте с едно дете. С едно дете е лесно да се съобразяваш.  А ако сте с две деца с малка разлика във възрастта? Или с повече деца Grinning ? Как да гушнеш едното, а да пратиш другото до си ходи в стаята Cry ?
 .


kato си родим другото, тогава ще му мисля Grinning

# 31
  • Мнения: 1 413
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...
А по темата - нашите бонбони спят в детската - нали затова сме положили толкова усилия да им създадем просторен дом...да спят 4 човека в едно легло хич не е здравословно.А и нашят тати смята, че мама и татко трябва да си спят в своето легло, за да си говорят за свои си неща Wink и да поддържат топлите семейни отношения-неговите собствени родители са започнали да спят отделно след раждането на по-малкия му с 13 години брат и повече не са се събрали в едно легло.

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....

# 33
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....


то да ти кажа и аз не разбирам кърменето на 2 годишни деца нощем... ама... всеки си преценява сам за себе си....

# 34
  • Мнения: 3 479
Чак Макаренко не съм, но държа да има ред по отношение на спането. Всеки в леглото си. Винаги съм държала на това, но правя изключения при нужда - болест или някакво страхово състояние, но за кратко.

Да ви кажа, бях потресена от разказа на една колежка, която спеше с дъщеря си до около 12 годишната й възраст. И една вечер дъщеря й й казала `Аз отивам да си спя вече в стаята, а вие с тати можете да бъдете вече нормално семейство`.
Нямам думи с които да го коментирам.

# 35
  • Мнения: 397
Моят син е много спокоен - заспива към 10 ч. вечерта и се събужда в 6 сутринта. Имаше един период, в който спеше при мен - от моята страна на леглото, но сега си спи в кошарата, която е долепена до леглото и може да ме вижда всеки път, когато се събуди - оставяме една нощна лампа светната през цялата нощ. Така си казвам, че имам двама мъже от двете си страни - Сашко и баща му. Grinning Когато го кърмя, го взимам при мен, понякога заспивам и той остава в нашето легло. Но дори и не съм помислила да изгоня мъжа ми от леглото. Спомням си навремето майка ми гонеше баща ми в кухнята. Определено мисля, че не е хубаво детето да застава на първо място пред бащата. А и доколкото знам психолозите също са на това мнение - майката и бащата са партньори - именно бащата е този, на когото може да се опре майката, а детето се нуждае от любовта и на двамата и от любовта между двамата. А бащата също е човек и се чувства изоставен и наранен, когато го изгонят и мисля, че започва да ревнува при едно такова системно пренебрегване, поне така се беше получило в моето семейство. Мисля, че отношенията между бащата и детето ще бъдат много по-добри, ако първият не бъде пренебрегван за сметка на втория.

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Julie
Цитат на: Liorena
Цитат на: me4tiza
Прощавай Бу, обаче не мога да се съглася, че дете на 16 месеца е нормално да се храни нощем, ако съм разбрала правилно - все едно ти да ставаш всяка нощ да ядеш - на сутринта ще се чувстваш уморена и с тежест в стомаха...



Виждам, че не се включваш често, но може би четеш, знам ли, това за храненето сме го дъвкали 100 пъти. Не си на подходящото място просто, тук има майки, които кърмят през нощта 2 годишни деца.
Така, че няма да разбереш.....


то да ти кажа и аз не разбирам кърменето на 2 годишни деца нощем... ама... всеки си преценява сам за себе си....


да оставим това настрани без коментар, защото Темата е за нещо съвсем различно. Wink

# 37
  • Мнения: 6 029
Цитат
да оставим това настрани без коментар, защото Темата е за нещо съвсем различно.


тогава да пиша по темата

дъщеря ми спи от 6 месечна в отделна стая
от както спи на нормално легло става сама и идва при нас. ако това се брои за спане с дете - понякога спим с Теди:). Когато е болна, има хрема, кашля се буди абсолютно всяка нощ между 2 и 4 часа и пристига при нас. ако много се върти и рита я пренасям да спи в нейното легло. Ако не - си спим така до сутринта. Когато спре да се буди и да идва нощем разбирам, че вече е здрава:)

# 38
  • Мнения: 372
При нас ситуацията е следната.Баткото до  две години и нещо си спеше в кошарката и никога не съм го вземала в нашето легло.Страхувах се да не му направим нещо ,а и той си спеше кротко.Но после започна страшно много да се събужда през нощта и да плаче.Много е чувствителен и емоционален и всичко което му се е случило през деня го сънува вечер.А да не говорим ,че непрекъснато е отвит и не трае одеало.Сутрин се чувствах пребита от нощното будуване и затова го преместих при мен,а тати на неговото легло.Малкия си спи в кошарата,а баткото при мен.Но така ме устройва не мога цяла нощ да редувам единия ,другия.А мисля да ги преместя в отделна стая поне след една година ,ако не ми хареса да ги гушкам и двамата в леглото. Grinning

# 39
  • Мнения: 1 413
Наистина, предимно чета, защото не обичам много да давам мнение - в крайна сметка всеки взима най-доброто от своя гледна точка решение в конкретна ситуация, но има неща,които не мога да приема. Разбирам обаче, че измествам темата, а и не е нужно да се спори пак за нещо дъвкано. Спирам за нощното хранене...

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 383
А какво правите когато таткото много хърка? Аз и малката засега спим на спалнята, таткото гледа до късно телевизия в другата стая и обикновено заспива там  Embarassed Някой път идва при нас в спалнята, но не мога да заспивам от неговото хъркане и само го ръчкам да се обръща... много е неприятно. Заради малката и нейното постоянно отвиване се събуждам поне десетина пъти на нощ, а когато тя спи - таткото ми пречи  Imp
Направо е ужасно и незнам какво да направя... още повече че става студено и ще трябва да се събираме в една стая...

# 41
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sve
А какво правите когато таткото много хърка?


ръгам го, скубя го - ей такива работи

# 42
  • Мнения: 811
Според мен има важна причина децата след 2 год. възраст да са в друга стая - сексуалния живот на родителите. Мисля, че в тема Бисерчета съм писала, кога отделих Дари.

Имам нагледен пример. Дете на 5 год., което спи при мама и тате /явно е ставало неволен свидетел на "нощния живот"/ си играе с Кен и Барби експериментирайки различни "пози". Това не е единственото отклонение в поведението му, но толкова ме е яд на майката, че чак не ми се пише.

Ако трябва да избирам между Макаренко и подобно безотговорно поведение - САМО МАКАРЕНКО  Sign Exclamation

# 43
  • Мнения: 6 029
Цитат на: dari
Според мен има важна причина децата след 2 год. възраст да са в друга стая - сексуалния живот на родителите. Мисля, че в тема Бисерчета съм писала, кога отделих Дари.

Имам нагледен пример. Дете на 5 год., което спи при мама и тате /явно е ставало неволен свидетел на "нощния живот"/ си играе с Кен и Барби експериментирайки различни "пози". Това не е единственото отклонение в поведението му, но толкова ме е яд на майката, че чак не ми се пише.

Ако трябва да избирам между Макаренко и подобно безотговорно поведение - САМО МАКАРЕНКО  Sign Exclamation


просто не е истина колко си права....

# 44
  • Мнения: 312
И аз съм против спането при мами и тати. Пробвах онази нощ да сложа Мона при мен, защото се будеше през половин час, но тя отказа да спи и в моето легло, явно при нас този номер не минава. Чувала съм от мои приятелки, че колокото по - късно се започне с ученето детето да спи само, толкова по-трудно става.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: Vivi
Преди да се роди Иво бях много категорична, че бебето няма място в "голямото легло", че моето дете няма да припари до спалнята.... И какво? Дрън-дрън.... Приспивам го, слагам го в креватчето, спи в него около 2 часа и се буди с писък, изправя се и плаче. Гушвам го (т.е. гушвах го), за да го приспя, люлеем се има-няма половин час, уж заспива, обаче в мига, в който усети допира на чаршафа подскача и пак започва да плаче. Така може да прави цяла нощ. Обаче и аз съм човек-по това време умирам за сън. По-ми е лесно да го гушна при мен. В мига, в който усети, че е легнал на моята възглавница вече спи дълбоко. От което не следва, че ако му я сложа в неговото креватче, ще заспи. Защото се гушва в мен с две ръчички и маминото бебче Embarassed -гали ме по лицето.
Не знам до кога ще я караме така.... Надявам се, че когато ще мога да му обяснявам повече неща и да разчитам, че по-добре ще ме разбира някак си ще успея да му променя навика. Или пък да си заобича някаква играчка, която да гушка вместо мен..... Засега няма такава.

Да вмъкна само-таткото също спи на спалнята. Надявам се да не го докараме до командировки на диванчето в хола Grinning


Това все едно съм го писала аз с тази разлика, че тати спи в другата стая. Синът ми е на 3г. и в никакъв случай не е разглезен, даже напротив. Винаги сме го приспивали - в началото с люлеене на ръце и песнички, а после гушнат в леглото с приказки та така до 2г и половина и като каза,че иска в неговата хубавата кошарка (която ползвахме за скалд за играчките) и край, сега само от време на време спи с мен или тати Sad .
Няма нищо по-естествено от това да си гушкате децата, по този начин те са много по-спокойни.

# 46
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моите и двете деца си спят в легълцата.
Каката до 5-тата си година беше в нашата спалня, след това я отделихме и нямаше никакъв проблем.
Малкият сега спинка в спалнята в кошарката си. Единствено сутрин го вземам при нас да си играе, защото става много рано, а на нас ни се спи. Така ние уж придрямваме още малко, а и той не се чувства сам и се забавлява.
И каката, а виждам, че и той, обичат да се ширят самички в леглото си- така им е  по- удобно. Иначе все им е горещо (особено на голямата  Grinning )

# 47
  • Мнения: 3 042
Срам, не срам, и Съни понякога пребивава в нашето легло, когато е неспокоен, никнат зъби или нещо друго необичайно. За отделна стая - няма такъв вариант засега, макар че не е лошо като идея- цяла нощ ставам да го завивам и да го местя, че си удря главата в таблата на леглото и не мога да спя спокойно.

# 48
  • Мнения: 217
Ние вечер всички сме в нашето легло-гушкаме се ,галим се дори се борим и когато на Силвия и се преспи казва ''нани'' и заминава в неиното легло където заспива и спи до сутринта.Докъто я кърмех много често спеше при нас ,но после сама започна да си иска кошарата.

# 49
  • Мнения: 3 777
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.

# 50
  • Мнения: 2 489
Аз не съм още мама, но доста се замислям по този въпрос, най-малкото, защото трябва да преценя какво легло в коя стая да сложа.
Не е хубаво нещата да се приемат буквално или да се подхожда по някакъв категоричен начин към едно дете.
Не разбирам по никакъв начин това детето да реве и майката отстрани да го гледа как се дере и не го взима на ръце, за да не се разглези.
Смятам, че в началото близостта е много важна и за бебето и майката. Обаче категорично смятам да пробвам да го отделя да си спи в неговото легло, в неговата стая. Ако на детенце му е хубаво и спокойно да спи самостоятелно не виждам защо трябва да го взимам при мен.
Защото нали през деня детето спи само без никой да го гушка?
Ако се случи така, че да изпада в истерии ще го взимам, но пак ще пробвам да го отучвам постепенно.
А и за тати трябва да се помисли все пак!

# 51
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя

# 52
  • Мнения: 204
Моя мъник е само на три месеца и спи както в своето легло, така и при нас. И двамата с мъжа ми смятаме, че е направо кощунство, когато на детето не е добре да го зарежеш само в неговото си легло. Затова винаги когато има проблем (примерно имаше период когато се стряскаше на сън, ама жестоко - направо пищеше  и се събужда много уплашен) си го взимаме при нас. И тогава спи като къпано. Когато няма проблем детето си заспива само и си спи в неговото легло.

Моите родители също правеха така и сега имаме много силна връзка помежду си. Има доверие и приятелство, което не може да се изгради по друг начин, нито с думи, нито с действия!!!
А аз дори съм спала в леглото на родителите си около година, между 3 и 4 годишна възраст, когато се е родил брат ми и докато се нанесат в новото жилище, поради липса на място за отделно легло. Не ми е пречило на самостоятелното спане по-късно.

По същия начин дори и целия свят да ми обяснява как не трябва да си гушкам и нося детето докато заспива - аз го правя.  Е не винаги, а само когато виждам че му се спи, но не може сам. Не оставям детето ми да се мъчи и непрекъснато се опитвам да му показвам колко го обичам Laughing

Не мисля, че има нещо срамно, нито че си разглезвам детето!!!

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

В другата стая Simple Smile
Така или иначе, като имаш дете, ставаш по-изобретателен - нищо не е като преди Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 6 999
От ден първи - в нейното легло, в нейната стая, никога не е люляна, друсана, возена в количка и др. подобни, за да заспи. Когато сме на гости или почивка - в преносимата си кошара.
Един път само я взех през ноща при мен, защото бяхме на гости, тя се беше превъзбудила и плачеше на сън. Не спах цяла нощ.

Но... е много спокойно дете и това ме улеснява. От 20-тия ден спи от 8 вечерта до към 7-8 сутринта. През деня я гушкам на воля, целувам, нося на ръце и всичко останало, за да й покажа любовта си. Като порасне и поиска понякога да идва в нашето легло - няма да я гоня. Моите родители ми го позволяваха също, но като нещо специално - когато съм болна или сънувам кошмари и все още си спомням тези моменти.

# 55
  • Мнения: 811
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


Ой, ой.
Не съм искала да изплаша някого. Примера, който дадох е много краен. Явно родителите са малко чалнати.

Докато детето е малко, може след като заспи. Като почне да разбира - опознавате и другите стаи на апартамента  Wink

Хи-хи при нас проблема е времето - едното заспива в 12 най-рано, а другото се събужда в 5 най-късно. Купоооон !!!!!

# 56
  • Мнения: 89
За баткото бях много категорична, спеше си само в кошарата. Но сега за дребното човече отстъпвам. Ние си ги гледаме сами двамката и след няколко безсънни нощи...После някак си се поуспокои и пак го оставих в кошарата. Баткото на няколко пъти е идвал през нощта и то сега, когато е голям. Представям си ако се наложи да спим с двамата.
А за секса, срам не срам - подаряваме рано вечерта на баткото 1час пред компютъра, когато видим че бебо спи добре Embarassed






# 57
  • Мнения: 1 038
С Монката спим в една стая  ве4е е на 2год.и ми се иска да спи в отделна,но за съжаление пространството не ни го позволява.Ина4е всеки си  знае леглото и слава богу не ми се налага да я приспивам. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 750
Цитат на: Isa
От ден първи - в нейното легло, в нейната стая, никога не е люляна, друсана, возена в количка и др. подобни, за да заспи. Когато сме на гости или почивка - в преносимата си кошара.
Един път само я взех през ноща при мен, защото бяхме на гости, тя се беше превъзбудила и плачеше на сън. Не спах цяла нощ.

Но... е много спокойно дете и това ме улеснява. От 20-тия ден спи от 8 вечерта до към 7-8 сутринта. През деня я гушкам на воля, целувам, нося на ръце и всичко останало, за да й покажа любовта си. Като порасне и поиска понякога да идва в нашето легло - няма да я гоня. Моите родители ми го позволяваха също, но като нещо специално - когато съм болна или сънувам кошмари и все още си спомням тези моменти.

Страхотно - завиждам ти искренно!!!
С дъщеря ми имах големи проблеми докато я отуча да спи в моето легло - накрая й зададох въпроса "Какво не ти харесва на твоята стая?", тя ми отговори "Ами няма телевизор." Само като си помисля колко мъки, ревове и нерви изхабих, за за стигна до този отговор....Сложих телевизор и тя просто нямаше как да ми откаже. Преди това просто беше един кошмар с приучването към самостоятелност.
Сега се надявам да успея да отделя бебока като се роди възможно най-рано! Твоят пример ми дава надежди.
Поздрави!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: Liorena
абсурд.
в момента на 2г и почти 3 мес. проявява огромно желание да спи при нас(желание, което до момента не е проявявала) и да се "гуши в мама", ама - аз (и друг път съм писала в това отношение) стисвам зъби, защото много ми е жално да гледам как си протяга ръцете да я гушна и ахъ да заплаче както го е правила, обаче аз съм желязната лейди, защото знам Едно много важно нещо - САМО веднъж, ако направя компромис и после  КРАЙ  - ще я караме така, а аз не искам това да е навик. За момента спим заедно в една стая, но не след дълго това ще се промени, и ако направя компромис (който аз никога няма да направя, за нищо на света) да я взема в нашето легло, после ще ми е още по-трудно.

И тя знае: това е леглото на мама и тати, а това на Ади - всеки си има легло за да му е удобно и широко.

абе и в твоя форум съм го писала - малко съм си Макаренко в повечето неща.



  friendship i az taka mislq vednaj pozvoli6 li posle nqma na4in da obqsni6 4e e bilo samo za extremna situaciq

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: dari
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


Ой, ой.
Не съм искала да изплаша някого. Примера, който дадох е много краен. Явно родителите са малко чалнати.

Докато детето е малко, може след като заспи. Като почне да разбира - опознавате и другите стаи на апартамента  Wink

Хи-хи при нас проблема е времето - едното заспива в 12 най-рано, а другото се събужда в 5 най-късно. Купоооон !!!!!


 Bulb  познато ми е Дари Wink !
Всяка жаба да си знае гьола - и у нас се спазва съвсем точно!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Abadjieva

Затова аз казвам, че твърде много обичам Аля, за да я правя зависима от себе си.

Не си права, това не прави детето  зависимо. Синът ми е на 2,5 г, спи с нас на спалнята, кърмя го още и е далеч от всяка зависимост. Напротив даже, ходи на ясли, изключително будно, жизнерадостно, всело и независимо дете е. Обичам го твърде много за да го лиша от това, от което определено има нужда. А кой не знае, че децата са различни и се развиват различно?! Нуждата да спят при мама и татко е етап от развитието им, който в един момент също израстват. Не мисля, че добро и даже разумно да го тикам да израсте този етап, когато детето не е още готово. Друг е въпросът, че трябва и да сме чувствителни за този момент, да го познаем.

П.П. А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

# 62
  • София
  • Мнения: 4 022
Цитат на: Liorena
абсурд.
в момента на 2г и почти 3 мес. проявява огромно желание да спи при нас(желание, което до момента не е проявявала) и да се "гуши в мама", ама - аз (и друг път съм писала в това отношение) стисвам зъби, защото много ми е жално да гледам как си протяга ръцете да я гушна и ахъ да заплаче както го е правила, обаче аз съм желязната лейди, защото знам Едно много важно нещо - САМО веднъж, ако направя компромис и после  КРАЙ  - ще я караме така, а аз не искам това да е навик. За момента спим заедно в една стая, но не след дълго това ще се промени, и ако направя компромис (който аз никога няма да направя, за нищо на света) да я взема в нашето легло, после ще ми е още по-трудно.

И тя знае: това е леглото на мама и тати, а това на Ади - всеки си има легло за да му е удобно и широко.

абе и в твоя форум съм го писала - малко съм си Макаренко в повечето неща.

Едно към едно с моето положение и мнение по въпроса.Преди половин година я оставихме сама в стаята, аз ставах през нощта да я завия и видя и ...една нощ отивам - тя с температура и се мята в леглото, но не плаче.Не ми се мисли ако не бях станала.Много бързо вдига висока температура. Shocked И сега ме е страх да я оставим сама в стаята, може би на пролет....

# 63
Вики е на 1 и 10м и спи при нас понякога,главно защото съм сама или защото спи неспокойно-да не ставам постоянно.Мисля,че всички минават през период на спане при родителите.Вики е доста самостоятелна-вечер си ляга сама и се завива сама,тъй че не виждам защо когато искаме да се гушкаме да не го правим.Не мисля,че ще го правим когато стане на 10-15 години.

# 64
# 65
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Естествено в другата стая, не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си в спалнята за да правиш секс, или пък ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на легло. Малко повече въображение.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Asia
Цитат на: Isa
От ден първи - в нейното легло, в нейната стая, никога не е люляна, друсана, возена в количка и др. подобни, за да заспи. Когато сме на гости или почивка - в преносимата си кошара.
Един път само я взех през ноща при мен, защото бяхме на гости, тя се беше превъзбудила и плачеше на сън. Не спах цяла нощ.

Но... е много спокойно дете и това ме улеснява. От 20-тия ден спи от 8 вечерта до към 7-8 сутринта. През деня я гушкам на воля, целувам, нося на ръце и всичко останало, за да й покажа любовта си. Като порасне и поиска понякога да идва в нашето легло - няма да я гоня. Моите родители ми го позволяваха също, но като нещо специално - когато съм болна или сънувам кошмари и все още си спомням тези моменти.

Страхотно - завиждам ти искренно!!!
С дъщеря ми имах големи проблеми докато я отуча да спи в моето легло - накрая й зададох въпроса "Какво не ти харесва на твоята стая?", тя ми отговори "Ами няма телевизор." Само като си помисля колко мъки, ревове и нерви изхабих, за за стигна до този отговор....Сложих телевизор и тя просто нямаше как да ми откаже. Преди това просто беше един кошмар с приучването към самостоятелност.
Сега се надявам да успея да отделя бебока като се роди възможно най-рано! Твоят пример ми дава надежди.
Поздрави!


Азия, не се настройвай предварително. Има си различни деца, като различните хора. Аз бях готова да местя леглото в нашата стая, но не се наложи. В началото промрънкваше понякога, но не скачах на минутата и тя си заспиваше сама, както бях готова да храня и до 2-та година нощем, но тя спря да се буди.

Само люлеенето, друсането и т.н. според мен са нещо, на което се научава детето.

Ние гледаме нашето дете сами /бавачка през деня, но аз работя/ и като я сложим да спи в 8 - времето е наше. Мога да кажа, че във връзката ни не настъпиха фундаментални промени заради детето и това много ме радва. Искам тя да е самостоятелен и независим човек - както са ме възпитали мен - но да знае, че ако има нужда ние сме 100% зад нея.Обаче и ние сме хора и имаме нужда от самостоятелност - като имаме дете - не значи да забравим себе си и да му станем роби - нашите желания и нужди не са по-маловажни от нейните.

# 67
Цитат на: boo
Когато Мая се роди, чинно я слагах да спи в кошарката. Не я кърмех нощем (ех!). После постепенно започнах да си променям възгледите. Към 4 месеца започнах да я храня нощем (тогава започнаха да й никнат зъби, и кърменето страшно облекчаваше положението). После се измързеливих - не ми се стоеше и тези 5 минути седнала, започнах да я пренасям в нашето легло посред нощ, като се събудеше. Накрая съвсем омекнах - към годинката просто си казах, какво пък толкова, и направо започнах да си я слагам в нашето легло. Много съжалявам, че пропуснах първите месеци. Обожавам да усещам дъха й, и да чувствам голите топли крачета Wink
Съвместното спане много помага за кърменето - изобщо не се събуждаме, нито тя, нито аз - вдигам пижамата в просъница, и толкоз.
Не мисля, че е разглезена. Майка ми все ми опява, да съм я преместела в леглото й (което даже не пренесохме в новата къща), и как съм щяла да я отуча. Смятам, че докато има емоционална нужда, ще спи при нас. Предполагам, че към 2 - 2 1/2 ще пробваме да я сложим да спи в самостоятелно легло.
От друга страна, познавам родители, които не кърмят, но пак си спят заедно с детето, т.е. не кърменето е условието.
Мъжът ми няма нищо против да спим всички заедно, дори ревнува, че не може да я гушка - аз спя посредата, защото той спи доста тежко понякога, и предпочитам да съм 'бариера' - аз спя съвсем леко.
Вие?

обичам мириса на памперс,и на дъха и и да усещам ръчичките и, а тя обича да ме гали по косата...

# 68
  • Мнения: 2 792
При нас всеки си спи в кревата.Ние в нащта стая, децата в детската Laughing спалнята е винаги с широко отворена врата и който има проблем се вмъква в кревата на мама и тати Grinning

# 69
  • Мнения: 1 022
I аз спя с моето дете, но понякога таткото се изнася в хола, освен това той си спи и в негховото легло, но когато е така винаги към 4 сутринта се събужда и иска да дойде при нас, а когато си легнем заедно си спи непробудно да 8-9 сутринта

# 70
  • София
  • Мнения: 750
Isa - напълно споделям възгледите ти, но на мен ми е било трудно да ги следвам.
Дано този път с повече опит успея!

# 71
  • Мнения: 1 517
Засега не съм вземала Марина да спи в нашето легло. В началото много ми тежеше, когато трябваше да кърмя през нощта, но не съм си и помисляла да я взема да спи при мен - все пак тя си има нейно си легло. После се отказа от нощното кърмене (макар че последните нощи пак проявява такова желание  Sad ) и всичко си дойде на мястото. Не искам да спи при нас, защото първо, че е тясно и няма място за нея, второ, може да я смачкаме, като се въртим през нощта, и най-вече трето - като поотрасне малко и почне да разбира, няма да иска да спи отделно сама, щом е свикнала при нас.
Като малка и аз спях отделно, само ако сънувах някой "страшен сън", майка ми идваше при мен. Не си спомням да съм лягала при тях.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 352
Дъщеря ми до 2,5 годишна възраст никога не беше лягала в нашето легло - съкън да не свикне така. Спеше си в кошарката без никакви възражения. В един момент реших че много е пораснала и я преместих на голямо легло без оградка. И тогава се простих с блажения си сън - тя плачеше нощем, ставаше и идваше да ляга при нас Sad  След няколко безсънни нощи кандисах и я допеснах до нашето легло - нямах сили да се боря с нея след 12 часов работен ден. И така отиде на кино всичко посигнато.  Постепенно я убедих да спи в детско креватче, но в нашата стая и така до ден днешен. Simple Smile
Сега с малкия /7м./ хич и не се боря. Спим си почти през цялата нощ заедно в детската стая, щото се кърмим нощем и аз нямам сили да го местя в кошарата. Скоро може би ще се съберем всички в спалнята и тогава ще стане истински екшън, като си помисля и тръпки ме побиват  Laughing Сигурна съм че ще бъде много весело, и мнооого приятно.

# 73
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Брех! Кой пък ти каза,че не правим Shocked Ние не живеем в една стая. Детето спи в едната, ние сме в друга. Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".

# 74
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Vivi
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Брех! Кой пък ти каза,че не правим Shocked Ние не живеем в една стая. Детето спи в едната, ние сме в друга. Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".


идеше реч за правене на секс в спалнята.

# 75
  • Мнения: 5 877
Е, че да не е само спалнята на този свят! И в хола си става... Simple Smile

# 76
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Anda
Е, че да не е само спалнята на този свят! И в хола си става... Simple Smile


е аз знам
и баня има.....

# 77
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Julie
Цитат на: Vivi
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Брех! Кой пък ти каза,че не правим Shocked Ние не живеем в една стая. Детето спи в едната, ние сме в друга. Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".


идеше реч за правене на секс в спалнята.


Тогава-за протокола-не правим секс в спалнята докато детето спи при нас.

# 78
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Julie
Цитат на: Anda
Е, че да не е само спалнята на този свят! И в хола си става... Simple Smile


е аз знам
и баня има.....


Хехе, реших от благоприличие да не изброявам и банята, че и кухнята...

# 79
  • Мнения: 46 488
Цитат
Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".



И аз така мисля!
Ние в детската luvbed

# 80
  • Мнения: 3 146
За 13 месеца нито един път не се е случило Меденката да спи при нас.Да, сутрин като стане или вечер преди да заспи се гушим тримата и си играем, но тя самата възприема спалнята като място за игра, а собственото си легло като мястото, където се спи.
За секса - още от 2-3 месечната й  възраст мъжът ми винаги мята по една одеало на леглото й ,както и не ходи по патка пред нея.За съжаление знам много деца, които спят с родителите си поне до първи- втори клас.Това е пълен ужас и за двете страни.Много съжалявам, че за момента не мога да я преместя в нейна собствена стая (а вече според мен й е време), но като стъпим на канадска земя ще си наемем 4 стайна къща и ще се вихрим колкото си искаме.

# 81
  • Мнения: 3 153
Оххх, нашият момък еоще мъничък и се надявам да се удържа да не го взимам при нас в леглото, когато плаче и иска гуш!!! Почти съм сигурна,че няма да издържа на жалната му муцка, но пък от друга страна по-добре да ми е мъчно известно време отколкото да страдаме всички след време! Племенничката ми е вече 3-ти клас и съвсем отскоро спи в своята стая, но това не и пречи като стане нощем до тоалетна да се отклони към спалнята на техните и там преспива до сутринта! Просто няма отучване!

# 82
  • Мнения: 8 769
Не знам колко майки са прочели това (Boo, то е в твоя форум, между другото), но е много интересно.
Още преди да се роди дъщеря ми, смятах,че спането в родителското легло е крайно лигавене и едва ли не престъпление от страна на родителите. И слънчицето си спеше в нейното легълце до май месец, т.г. После се развиха едни неща, които не смятам да разяснявам точно тук, но в момента ситуацията е идентична, на описаната от VIVI. Прочитайки, обаче преди време горното, поместено във форума за "Кърмене и захранване на децата" вече съм по-благоразположена и бих казала, по-широкомислеща. Така или инъче, ще дойде ден, когато детето ще спи в неговото си легло, и , евентуално, ДАЙ БОЖЕ, в негова си стая.
Единственото, което ме притеснява за момента е какво ще правим, когато се роди следващото ни бебче. Може би тогава ще е момента, когато малкото ми момиченце ще стане голямо момиче?
Факт е, че снощи се опитах да я преместя в нейното легло, и това ми костваше един час и 1/2 разговори, ревове и будуване като цяло. Факт е,че не ми се случва за първи път (опита, искам да кажа) и още по-голям факт е,че днес (както и всеки друг ден след безсънна нощ) аз се чувствам труп и съм неработоспособна! Спи ми се, та ми се реве! Cry   sleepuu

# 83
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Туфи, именно повлияна от моя си опит + статията, която впрочем е чудесна, благодаря на Iva_D за превода, пуснах тази тема.
Мисля, че като му дойде времето, децата сами решават, че са готови.
За мен лично е супер кеф да спя с Мая, а виждам, че и за нея и таткото също.
Смятам към 2 - 2 1/2 да й оборудваме нейно легло с нейна помощ, и да видим дали ще стане Wink
Дотогава - ще се гушкаме.

# 84
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Леглото на Бимбото е залепено за спалнята откъм моята страна. Откакто се е родил си спи в него. От известно време обаче , за да си легне вечерно време, трявбва всички да си легнат и пасда голямо боричкане. Важното е, че на финалът той сам си отива в своето . Случвало се е макар и рядко да заспи при нас, но явно не му е много удобно и в просъница се премества. За две години си спомням 2 пъти, в които е спал при нас.
 Ако имах свободната жилищна площ необходима за самостоятелна стая за него , щеше да бъде преместен много отдавна. Факт - нямам, ама това не означава, че ще спим 3-ма на една спалня.

# 85
Определено смятам, че човек трбябва да е принципен. не е добре да се спи с  детето в едно легло.Е, и аз съм го правила - когато в началото го хранех нощем - просто на мен ми беше по-лесно. Но сега ( вече сме на 1г. и 3 м) спи в своето легло и никакво взимане. Даже не го и приспивам - поставям го в леглото, давама биберона , казвам лека нощ и затварям вратата - обикновено до 10 мин е заспал. И се надявам за по-нататък да продъжи сам да заспива. Иначе се гушкаме - но само през деня и когато се е наспал:)

# 86
  • Мнения: 384
Цитат на: Honda
Твърдо не. И аз като Лио и Ваче. Държа на принципите. Никога не са спали в нашето легло. Всеки си знае неговото легло. Гушканията са през деня - тогава има предостатъчно време. Един път пробвах Симона като малка, когато беше с шарка да я взема при нас ама то не бе въртене, не бе чудо. И тя самата не беше свикнала да "споделя" леглото с друг Wink  Grinning

ПП: А и да си призная имам страх от тази смърт в леглото. Едното от нещата, които ни се набиват тук е бебетата и децата до две години да не спят в леглото на възрастните. Тази вечер точно говорих с една от мамите, която живее в Кралството , и която вече изпита този УЖАС. Настръхнах от разказа й. Слава богу, че детенце е живо Sad .Съжелявам за оф-а


И аз така кат Лио и Хонда, твърдо не. Откак се е родила спи сама в креватчето си. Имало е случаи да прояви желание да легне при нас, но е отбивано своевременнно. И друго, в крайна сметка и ние сме хора, и ние ходим на работа и имаме нужда от почивка и личен живот. Всеки да си знае леглото и толкоз Grinning

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 728
Отначало го тормозех да спи в леглото си,но освен че ревеше по цяла нощ и ние с таткото не можехме да спим друго не постигнахме. После ходихмне за няколко месеца при бабите и понеже там нямаше детско легло спеше при мен(таткото си го оставихме в София да работи).След като се прибрахме отново в къщи пак се опитах да го сложа в неговото,но пак само рев(по два часа се е случвало да се дере и то посред нощ). Пак го взехме да спи при нас и нещата се оправиха-спеше си до сутринта. Преди няколко месеца залепихме неговото легло за нашето и сега си спи там. Понякога идва при нас, после си се връща в неговото. Мисля че децата имат нужда да усещат мама и тати близо до себе си. Щом идва при нас значи има нужда и причина.

# 88
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Това решение на бебшко+родителско легло тука си го правим по бъгарски: махаме шредната решетка на кошарата, ако трябва, повдигаме/сваляме, и готово...
Та така - и това е вариант Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 489
Аз гледах много хубаво изказване на Мадлен Алгафари, в което тя твърдеше, че някъде до 2-годишна възраст детето няма усещане за минало, настояще и бъдеще и в никакъм случай не може да става въпрос за манипулиране от негова страна.
Това за разглезването до 2-годишна възраст е било някакво оправдание - и ако детето наистина плаче и му минава от родителски ласки - няма какво да му се мисли!

# 90
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Fun
Преди няколко месеца залепихме неговото легло за нашето и сега си спи там. .........................
 Щом идва при нас значи има нужда и причина.

Това възнамеряваме да направим и ние този уикенд, когато си правим малкото разместване. Достигнахме отдавна до решението, но все не ни оставаше време да направим рокадата.
За нуждата и причината съм съгласна!
Съгласна съм и с постинга на Марта.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Не, спи си в леглото. Сутрин като се събуди/в събота и неделя/ идва и ляга при нас. Да си пращам мъжа в друго легло пък въобще няма да стане. Кроя планове как да я изместя и от стаята...омръзна ми да пазя тишина  Laughing Тъй де!

# 92
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
може и да е неправилно, но аз си гушкам Цвета за дневните дремки, а нощем спи в леглото си. Правя изключения през деня, когато е неспокойна и не спи добре, както е сега след ваксина. А когато спи добре без да се стряска, си спи сама-така и е мнага по-удобно според мен-протяга си се, обръща се, а и аз не съм със скован гръб спяща само с едно око да не я натисна насън.

# 93
  • Мнения: 485
Цитат на: sunny_zt
Аз гледах много хубаво изказване на Мадлен Алгафари, в което тя твърдеше, че някъде до 2-годишна възраст детето няма усещане за минало, настояще и бъдеще и в никакъм случай не може да става въпрос за манипулиране от негова страна.
Това за разглезването до 2-годишна възраст е било някакво оправдание - и ако детето наистина плаче и му минава от родителски ласки - няма какво да му се мисли!

Ами да,че то колко време ще бъде бебе..Много малко ,а после като стане пубер ,така или иначе няма да става за гушкане.

# 94
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Vase
Цитат на: sunny_zt
а после като стане пубер ,така или иначе няма да става за гушкане.

Хехе, то ще става за гушкане, ама не от нас...

# 95
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Iva_D
А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

Не говоря за независимост от типа на "Достатъчно съм голям, аз ще си решавам дали да пуша цигари или не!" или "От утре се изнасям на квартира". Все пак и моето дете е на година, знам какво означава това.
Под "независимост" имам предвид детето да може да диша и без присъствието на родителя.
Да може да си играе, без да се нуждае от това мама или тати да са в радиус от 57 см.
Да не изпада в паника, когато се събуди и мама не е в леглото.
Да може да заспи дори ако се намира в друга къща и друга жена, а не мама му изпее "Ясна вечер спуска звезден кош".

# 96
  • Мнения: 384
Цитат на: Flash*
Не, спи си в леглото. Сутрин като се събуди/в събота и неделя/ идва и ляга при нас. Да си пращам мъжа в друго легло пък въобще няма да стане. Кроя планове как да я изместя и от стаята...омръзна ми да пазя тишина  Laughing Тъй де!


Ама Flash ако знаеш колко си права за тишината Grinning

# 97
  • Мнения: 141
И моя син заспива в неговото си легло и точно в 12 Sign Exclamation става с рев и си го взимам при нас Sunglasses
Наистина е страхотното чувството, че това малко човече е твое и спи до теб :lilangel:
Няма нищо по-хубаво, всичко друго са глупости Grinning

# 98
  • Мнения: 10 256
абсурд, то почва блъскане, ритане, мятане, крака ръце блъскат и се вирят и ми писва и айде в неговото легло. иначе искам от време на време да го взема ама не дава звяра.

# 99
  • Мнения: 2 655
И ние сме същата картинка.
АЛИ заспива на нашето легло, докато я кърмя. После леко я прехвърлям в коша й. Спи в него до около 3-4 часа и като се субуди за кърменето вече не я връщам до сутринта, защото и аз съм изморена и искам почивка. В просъница и бутам гърдата и спя слатко и аз и тя. Винаги е между двама ни, защото и татко обича да я гушка, а на сутринта тя го дарява с усмивки и малко от нейните приказки.

Пробвахме да я оставим в коша, но сутринта се събужда с вик и е яростна и сърдите. При нас не се получи, а и мъжът ми няма нищо против. Wink

# 100
  • Мнения: 444
Аз също прехвърлих бебето трайно в нашето легло към втория месец.Така спеше спокойно и аз бях много облекчена,ако пожелаеше да се храни.Вече не го кърмя от около месец,ала продължава да спи при нас.Предните две бебета бяха по-същия начин и докато не навлязох в по-напреднала бременност продължаваха да споделят леглото ни,и двамата.Вече се научиха да спят в собствените си креватчета,но както споделя Бу,усещането за малкото същество до теб е толкова неповторимо,че ми е трудно да се лиша от едно подобно изживяване.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: boo

Мисля, че като му дойде времето, децата сами решават, че са готови.


Абсолютно подкрепям това мнение. Моят син е на три години и преди около половин година САМ пожела да спи в неговото легло и САМ В СТАЯТА, при условие, че преди НИКОГА не е заспивал сам.

# 102
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Abadjieva
Цитат на: Iva_D
А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

Не говоря за независимост от типа на "Достатъчно съм голям, аз ще си решавам дали да пуша цигари или не!" или "От утре се изнасям на квартира". Все пак и моето дете е на година, знам какво означава това.
Под "независимост" имам предвид детето да може да диша и без присъствието на родителя.
Да може да си играе, без да се нуждае от това мама или тати да са в радиус от 57 см.
Да не изпада в паника, когато се събуди и мама не е в леглото.
Да може да заспи дори ако се намира в друга къща и друга жена, а не мама му изпее "Ясна вечер спуска звезден кош".


  202uu

# 103
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Адски интересна дискусия се е развихрила тук.
Boo, моято отговор на въпроса ти е Да, аз също спя на едно легло с дъщеря си. Сега поради ред причини сега спим само двете в една стая, а тати е в другата. но и когато двамата спим на спалнята Никол пак спи при нас. Още в началото, след като започнаха коликите спеше при нас, и после просто нямаше сила, която може да я накара да леге в леглото си.
Съзнавам че ще е трудно да я отделя да спи сама, но (говоря за сега) не устоявам на изкушението да я гушкам.
Плюс това, смятам че когато порасне няма да мога да я гушкам на воля както сега, та напълно се възползвам от спането в нашето легло Simple Smile

# 104
  • Мнения: 945
Аz си нямам още бебче, но до 13 години съм спала с майка ми в едно легло.... И мога да кажа, че това е ГРЕШНО
Майка ми ме е родила на 36 години, първо дете съм. И толкова са ме обичали и са ми се радвали, че до 3 годинки нощем само на техните ръце спях. И еглото ми беше в тяхната спалня. Толкова ме беше направила zависима от нея, че даже и zа 5 мин да ме оставяше, ореваевах махалата. До 5 годишна имах кошмари (почти всяка нощ), че тя ме оставя сама.
След петата ми година иzгони баща ми в кухнята и аz спях вече в нейното легло. На от 10та до 13та ми година почнаха едни постоянни скандали, дали мога да спя в другата стая. Тя се обиждаше, че не съм я обичала, че не съм оценявала майчинския и труд.

Сега, обръщайки се наzад във времето, много ми се иска майка ми и баща ми да са правили поне понякога секс и да са ми направили братче или сесртиче, а не да ме обсебват с толкова zадушаваща лЮбов. А вместо това имам родители, които са си чужди един на друг.
Беше ми много трудно преz пубертета да отделя майка ми от мен. Тя открадна моето детство... Направи от мен един страхлив човек и ми трябваше много време докато повярвах в себе си...
С лЮбовта не бива да се прекалява и малките същества трябва да имат шанса zа собствен живот.

Дано не ссм обидила някого

# 105
  • Мнения: 6 029
Цитат на: geri_1
Аz си нямам още бебче, но до 13 години съм спала с майка ми в едно легло.... И мога да кажа, че това е ГРЕШНО
Майка ми ме е родила на 36 години, първо дете съм. И толкова са ме обичали и са ми се радвали, че до 3 годинки нощем само на техните ръце спях. И еглото ми беше в тяхната спалня. Толкова ме беше направила zависима от нея, че даже и zа 5 мин да ме оставяше, ореваевах махалата. До 5 годишна имах кошмари (почти всяка нощ), че тя ме оставя сама.
След петата ми година иzгони баща ми в кухнята и аz спях вече в нейното легло. На от 10та до 13та ми година почнаха едни постоянни скандали, дали мога да спя в другата стая. Тя се обиждаше, че не съм я обичала, че не съм оценявала майчинския и труд.

Сега, обръщайки се наzад във времето, много ми се иска майка ми и баща ми да са правили поне понякога секс и да са ми направили братче или сесртиче, а не да ме обсебват с толкова zадушаваща лЮбов. А вместо това имам родители, които са си чужди един на друг.
Беше ми много трудно преz пубертета да отделя майка ми от мен. Тя открадна моето детство... Направи от мен един страхлив човек и ми трябваше много време докато повярвах в себе си...
С лЮбовта не бива да се прекалява и малките същества трябва да имат шанса zа собствен живот.

Дано не ссм обидила някого


аа е това е!
поради такива причини дзвера си има собствено легло, собствена стая!

# 106
  • Мнения: 8 769
Гери, във вашето семейство нещата са стигнали докрайност, ако всичко е така, както си го описала. Не мисля, че някое от майчетата тук има желание да спи с пубера си в едно легло, вместо с татко му..... Sunglasses

# 107
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Julie
Цитат на: geri_1
Аz си нямам още бебче, но до 13 години съм спала с майка ми в едно легло.... И мога да кажа, че това е ГРЕШНО
Майка ми ме е родила на 36 години, първо дете съм. И толкова са ме обичали и са ми се радвали, че до 3 годинки нощем само на техните ръце спях. И еглото ми беше в тяхната спалня. Толкова ме беше направила zависима от нея, че даже и zа 5 мин да ме оставяше, ореваевах махалата. До 5 годишна имах кошмари (почти всяка нощ), че тя ме оставя сама.
След петата ми година иzгони баща ми в кухнята и аz спях вече в нейното легло. На от 10та до 13та ми година почнаха едни постоянни скандали, дали мога да спя в другата стая. Тя се обиждаше, че не съм я обичала, че не съм оценявала майчинския и труд.

Сега, обръщайки се наzад във времето, много ми се иска майка ми и баща ми да са правили поне понякога секс и да са ми направили братче или сесртиче, а не да ме обсебват с толкова zадушаваща лЮбов. А вместо това имам родители, които са си чужди един на друг.
Беше ми много трудно преz пубертета да отделя майка ми от мен. Тя открадна моето детство... Направи от мен един страхлив човек и ми трябваше много време докато повярвах в себе си...
С лЮбовта не бива да се прекалява и малките същества трябва да имат шанса zа собствен живот.

Дано не ссм обидила някого


аа е това е!


бе и така не е баш  Stuck Out Tongue , ама карай...   #Milti

# 108
  • Мнения: 3 146
то така се започва - първо спи при теб, че има колики, после - зъби му растат.После го е страх от тъмното, после - че е само .После - стрес от първия учебен ден и т.и. докато се усетиш - то станало на 13 години.и пак до гъза ти.То крайността не се получава нарочно, а неусетно.имам приятелка с 3 висши психологии и педагогики и наистина е голям спец и много умна - 8 год. и щерка още им спи до леглото.

# 109
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Шани
бе и така не е баш  Stuck Out Tongue , ама карай...   #Milti


що бе:)

# 110
  • Мнения: 3 777
Цитат на: mama kenga
то така се започва - първо спи при теб, че има колики, после - зъби му растат.После го е страх от тъмното, после - че е само .После - стрес от първия учебен ден и т.и. докато се усетиш - то станало на 13 години.и пак до гъза ти.То крайността не се получава нарочно, а неусетно.имам приятелка с 3 висши психологии и педагогики и наистина е голям спец и много умна - 8 год. и щерка още им спи до леглото.


Oha! Oha! Oha!   202uu   ideauu

# 111
  • Мнения: 945
С това, което написах по горе не исках да кажа, че не обичам майка си. Ама от време на време се ядосвам zащо не  съм малко по уверена в себе си и т.н.
И не исках да кажа, че всички не сте прави, че детето ви спи при вас. Може и моето живот и zдраве да спи при мен... но аz го считам сега поне zа неправилно.
Ами ако детенцето се страхува от нещо и се стряска посред нощ не е ли по добре да го научим да не се страхува вместо да се въzполzваме от неговия страх и да си го вzимаме в леглото. Ами така не решаваме проблема. И с времето тоzи проблем не иzчеzва.

Това е само пример, не искам да нападам някого. Считайте моя постинг само като напомняне, че много хубаво не е на хубаво  Sunglasses

# 112
  • Мнения: 4 176
Еми виж, сестра ми също като теб направи с малкия. Сега е на 8 години и спи само с  майка си. Реве, тръшка се - страхотия направо. Пробваха миналата година няколко пъти да го настанят в леглото му, а той вдигна 40С температура. След няколко месеца пак така - рев, кошмари и започна да заеква ( нали знаеш,че детските сълзи са толкова важни за тах, колкото нашите за нашите тревоги).
Сега както казах е на 8 години и спи САМО с майка си и няма намерение да променя нещата ,а и с това заекване...
Между другото зета се измести в детската стая. Леглото стана малко за 3-ма.
Секса им е под всякаква критика. Карат се. И няма да се изненадам ако стане фатално....
Малкия ги беше видял да правят секс преди 2 години и беше страшно травмиран.
Та от тази история съм твърдо решена да не правя така. Сутрин на събуждане го взимаме в леглото и тогава е истински празник за всички ни. Аххх колко е хубаво.

# 113
  • Мнения: 713
Аз я взимам съмо когато я кърмя и си я връщам обратно. Това се случва много рядко вече от доста време - само когато е болна. Не мога да спя защото се притеснявам да не я натисна, а и не ми е удобно. Тя си заспива сама в нейното легло и не може да спи в нашето. Върти се, скача по нас, разсънва се и започват едни среднощни хихикания и приказки. Пък и да си изгоня мъжа от леглото нещо не ми се вижда редно. Детето си получава достатъчно внимание и не смятам, че е нужно и това мама да не спи изобщо. Родих я на 40, едничка ми е, много си я обичам, тук непрекъснато ми казват, че и обръщам много внимание Shocked . Аз съм и майка и знам кое е най-доброто за нея.
Тоя Макаренко е РАБОТИЛ с безпризорни деца между другото и не ми звучи добре майка да се сравнява с него.

# 114
  • София
  • Мнения: 2 845
Цитат на: vici75
абсурд, то почва блъскане, ритане, мятане, крака ръце блъскат и се вирят и ми писва и айде в неговото легло. иначе искам от време на време да го взема ама не дава звяра.


  superuu ima i po zle tati tati i ela da vidi6 koga ste zaspi to e edno razigravane ujassss

# 115
  • Мнения: 1 425
Моят син до година и половина си спеше в креватчето. Имало е нощи, когато съм го взимала при мене, но се е случвало рядко. След това се преместихме и нямахме детско легло, та тогава той спеше при мене до около 3 години и половина, когато му купих легло.  От както дойдохме в Швейцария, Георги си има собствена стая. Спи самичък, но когато има кошмари или не се чувства добре през ноща се домъква при мене.


# 116
  • Мнения: 307
Охх много хубаво зву4и...това със несъбуждането:)))))ама при нас няма 6анс, понеже таткото ни се буди и муха да бръмне, а бебето си мънка, пъшка от време на време, а и ме е страх да не го ударим без да искаме, така 4е си спи в др стая и в леглото си.

# 117
  • Мнения: 3 379
Ами и аз като теб в началото си го слагах Гого в креватчето, а и той, както и мая, в началото не се будеше нощем или се будеше само по веднъж. Еееех, мечти... Като стана Готгата на 4 месеца и малко, аз се върнах на работа. В същото време започнаха и първите му зъби да никнат, така започна да се събужда по-често през нощта. В началото ставах пак и пак и пак, после започнах и аз като теб да заспивам докъто го кърмя (ние вече отдавна се кърмехме легнали), така той преспиваше по повечко при нас, накрая просто реших въпроса като го взимах при нас още от вечерта. Заспива си в неговото легло (ако може д асе каже заспива, тъй като заспива на цицата докъто го кърмя и после го пренасям в леглото), но се буди към 23.30 и около този час, когато и аз вече съм за лягане и просто го оставям при мен до сутринта.

аз също не смятам, че детето се разглезва така - напротив, мисля че това е положително за неговото развитие като обичано и желано дете. Аз вярвам, че недвусмисленото показване на обичта към детето го прав ипо-силно и самостоятелно, отколкото режима и забраните. Надявам се да не греша с тази теория във възпитанието  Simple Smile

# 118
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Цитат на: Flash*
Да си пращам мъжа в друго легло пък въобще няма да стане. Кроя планове как да я изместя и от стаята...омръзна ми да пазя тишина  Laughing Тъй де!


Napulno sum suglasna, ne mi se vigda normalno da izgonish muga si ot spalnjata, zaradi deteto. Podoben variant ne mi beshe hrumval dori - ot ragdaneto bebeto si spi v negovoto leglo, koeto obache e v nashata staja. Za sugelenie njamame oshte edna staja za beboka, inache bih ja premestila tam i to ne, zashtoto ne ja obicham i ne iskam da ja gushkam, a da moge i tja i nie da se naspim dobre. A gushkaneto i igrata sme ja ostavili za prez denja. Heart Eyes

# 119
  • София
  • Мнения: 255
А мен ме е страх да не го смажа. А и е хубаво да си знае къде му е легълцето...

# 120
  • Мнения: 967
когато Бебо е неспокоен и ние се гушкаме тримата на спалнята, добре че е голяма  Grinning . Това с принципите звучи добре само на теория: по-добре трима щастливо спящи, отколкото едно ревящо и нещастно бебе и будуващи притеснени родители, нали?

# 121
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Nellie
когато Бебо е неспокоен и ние се гушкаме тримата на спалнята, добре че е голяма  Grinning . Това с принципите звучи добре само на теория: по-добре трима щастливо спящи, отколкото едно ревящо и нещастно бебе и будуващи притеснени родители, нали?

Да Grinning

# 122
  • София
  • Мнения: 2 300
Пепи си има собствено легълце  newsm07 и си спи в него откакто се е родил. Като беше по-мъничък спяхме всички в една стая, но отскоро спи отделно. Никога не съм отказвала да го гушкам, но от малък си знае - всеки си има легло и спи в него. Случва се през нощта да се събуди  newsm46  и да идва при нас. И не го отпращам с думите: "рано е, има още половин час" или нещо от сорта, като в онази идиотска реклама ма М-тел - не сме Гестапо все пак, а той е нашето слънчице  Nature Sun With Face   Nature Sun With Face   Nature Sun With Face Two Hearts

# 123
  • Мнения: 883
Не спим в едно легло- гушкам я, ако е неспокойна или нещо я боли, но като се унесе я слагам в нейното легло.

# 124
  • Мнения: 8 769
Цитат на: belalim
Не спим в едно легло- гушкам я, ако е неспокойна или нещо я боли, но като се унесе я слагам в нейното легло.

О, и ние от време на време така правим, само дето в повечето случаи заспиваме преди нея....и тя остава до сутринта в нашето легло.....

Общи условия

Активация на акаунт