Сладкарничка за книги - тема 69

  • 40 971
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Диди, отивай да учиш! Да минава сесията и ще се включваш по-активно.
И аз устисках и не поръчах нищо. А мислих да поръчвам за Кати книги. Но не е като да не съм купувала, два пъти минахме покрай Хеликон в града, два пъти ѝ купих по книжка.
Иначе, в момента чета Бакман. Отделно на четеца правя опит да чета „Физика на тъгата”. Интересни „отношения” имаме с Господинов, като попадна на негово интервю по телевизията го слушам с невероятен интерес, оставям всичко друго настрана, но ми е труден за четене, губя се из думите му. Не мога да кажа, че не ми харесват нещата,които пише, нпротив, но това не променя факта, че ми е труден някак си. Може да потърся нещата му в библиотеката, да видя на хартия дали ще успея повече да се съсредоточа.

# 61
  • Мнения: 10 874
Аз пък не се сдържах. Blush Поръчах и последните две книги на Марина Фиорато, дето нямам - „Беатриче и Бенедикт“ и „Дамата с червения мундир“. Heart Eyes И с „Езикът на цветята“ вече доволно запълних рафта на библиотеката, та нова книга ще купувам чак догодина. Mr. Green

Вчера ми беше последният изпит. Heart Eyes Взех го, но много повече ме зарадва въпросът, който ми зададе едната от двете асистентки, които ме изпитваха - дали работя като учител. Shocked Не мога да ви опиша как се почувствах, много голям комплимент е това за мен! Heart Eyes

Дадка, успех на последния изпит! Hug Надявах се, че днес ще можеш да празнуваш двойния празник, но явно си трябва учене. Sad

Прекрасен празник е днес, да сте много усмихнати всички! Heart Eyes Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 3 255
Алекс, интересно определяш Господинов 😃 Аз съм си го приготвила, но все не се усещам "подходяща" за книгата. В някакъв смисъл съм сигурна, че ще ми е много интересен. Чете ми се автор, който пише за нашето днес и за ползата на съвременниците ли... Как да кажа... Пиши пак как ти се е сторил. 😍
Аз съм по северна България 😋 пътувахме днес и 4 часовото шофиране с два бандита отзад мина много добре, направихме само 1 почивка при Златна Панега. Уморена съм, но за децата разнообразието е хубаво. Мариет, ще ти се обадя тези дни 😋😍
Хубава лятна вечер, момичета! 😍
П.с. Лаленце, специално разгледах Езикът на цветята с мисълта за теб и онова стихче 😇

# 63
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Мариши, „Физика на тъгата” правя вече трети опит да я прочета. Не помня имало ли е друга книга, на която да съм давала толкова шанс. Но Георги Господинов ми е много харизматичен човек, смислен, може да се каже и мъдър, интелигентен. Поне такова впечатление ми създава като гледам и чета негови интервюта. В интерес на истината при втория опит доста ми беше потръгнал, но в един момент започнах да се губя из думите му, имах чувството че съм в някакъв лабиринт.Та си бях дала почивка, но днес пак го подхванах, засега върви, да видим...
Преди това съм чела разказите му, покрай истерията със ”Сляпата Вайша”. Имаше много добри попадения. Имаше и такиваа,които уж не са нищо особено и накрая последните две изречения ме карат да се усмихна и да видя че не било напразно четенето.
Стиховете му не съм ги чела, освен някои на които съм попадала в нета. Не мога да възприема тази форма на бял стих в която ни рима, ни ритъм виждам. (Не че и аз когато пиша,пишех де защото отдавна не съм писала, съм го правила в рими. )
Та така... тоя път смятам да прочета „Физика на тъгата”, ще го преборя. Набелязала съм си и „Невидимите кризи”, май там повече ще се разберем с него. Ще посетя тия дни библиотеката, само заради неговите книги.

# 64
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз пък не съм чела нищо от него ....
Диди, успех на изпитите. Лаленце, браво на теб.
Нели, надявам се да  й хареса и да остгане доволна.
Започнах Александра Потър, утре ще отскочим на плаж до Ладисполи Wink  и за там ми е идеал  Петров. Толкова е топло тук , не се диша. На 29 имаме и празник патронен на града-пак почивка Simple Smile не се работи тук на празника на светеца на града. Те си съвпадат с нашия на този ден мисля.

# 65
  • Мнения: 10 874
П.с. Лаленце, специално разгледах Езикът на цветята с мисълта за теб и онова стихче 😇
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Започнах я и за момента ми харесва много, ще видим по-нататък. Hug

И при нас е страшна жега, днес щяло да е около 35 градуса. Sad Много не ми понасят жегите, но добре, че вкъщи имаме климатик. Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 811
Хелоуу
Идвам и аз забързо да кажа дзак  Hug Hug

И на мен не ми понасят жегите , а днес от сутринта е отвратително горещо тук и ми идва направо да си съблека кожата Crazy Crazyт

Почнах да стягам малко по малко багажа за Монтана и се ядосвам , че не мога да реша какви обувки да си взема  Mr. Green женска му работа
Но поне ще имаме възможност да изкачим връх Ком при добро време

Гушвам всички , след сряда ще съм по-редовна тук и там и навсякъде Laughing Laughing Laughing Laughing

# 67
  • Мнения: X
В тези жеги се замислям дали да не препрочета Children of the Black Sun, страхотна зима имаше там  Sunglasses Джордж Мартин ако беше приключил най-накрая пустите зимни ветрове също щеше да е голямо удоволствие... ех, мечти Crazy

Чудя се какво да правя с климатика - дали и как да го измия сама, ще се наложи и аз да го пусна тези дни. А ще е добре и да махна вентилатора на компютърчето от тихия режим, за да не обяви стачка...

# 68
  • IT
  • Мнения: 3 704
И тук е много топло,  едвам се предвижих, че ремонтират улици, но почетох тъкмо час в трамвая моята Алекс. Потър.

# 69
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ай стига съм липсвала, ммм...приемате ли блудната дъщеря обратно Flutter?
Скрит текст:
личи ли, че учебната година свърши, хихи...не че нямам пак работа, една камара доклади, анализи и бла-бла, отделно преди малко ме натовариха от РУО да правя презентация за кръла маса по проекта, щото сме били "успешни", ама карай, ще го преживея и това...

# 70
  • Мнения: 811
Цоп набързо да се включа
Преговра по клинична химия е на изчакване за няколко минути докато ви навестя  Hug Hug

Мариетт , радвам се , че те виждам и тук  Hug

# 71
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Здравейте!

 Да вземете да пратите един облак насам, м? Жега е, въздухът е един такъв сгъстен, с нож да го режеш. Някакъв тъмен облак идва от запад, ама май си заминава. Искам просто да пороси, да живнат растенията поне.

 Дадка, късмет утре и да забравиш що е изпит до другата сесия.

 Аз имам още 9 работни дни ииии  newsm44. Имам едни планове за купуване на разни неща, ама ще видим. Дано намеря каквото търся, дано не ми мине и меракът и да си осъществя идеята.

 Спокойна вечер, пийте по едно студено каквото и да е и да ме споменавате със здраве. Наздраве! cheers

# 72
  • Мнения: 5 340
Neli M*, нямаш грижи. Облакът ще бъде незабавно пратен, даже може да получите гратис малко дъжд Laughing До края на седмицата го дават да вали тук. В момента даже съм с дълги ръкави.
Аз на 8 юли ще летя за България и ще остана само две седмици. За съжаление нямам възможност за повече време, защото другата седмица ще подписвам нов договор, който е валиден от първи август.

# 73
  • IT
  • Мнения: 3 704
Днес при нас валя малко, а сег е още по-топло.
Някой чел ли е Принцеса Бари?

# 74
  • Мнения: X
Как сте момичета? Снощи така сладко спах в дъжда, дребното се събудило и си донесло гърнето към 4, едва ме вдигна - чух го, че е готов и спокойно си сънувам как съм измила дупе и сме легнали... а усещам как настойчиво ми дърпа крака да ставам  Crazy Тук се излива порой, обадиха се, че е преляла рекичката. Обувам гумените ботуши след малко, и се засилвам да си прибера човечето от занималня umbrella А може би е добре да си взема и плавниците  newsm78

Свалила съм леки лИбовни книжлета на таблета, ще си чета ако спрат тока и нета. Дано не удари гръм блока, миналата година влезе кълбовидна у съседите и ми изпържи бойлера и компютърчето. Обичам бури  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт