Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 май 2017, 03:05 ч.

Сладкарничка за книги - тема 69

• 38 343
  • 223
  •   1
Отговори
  • София
Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: не по-малко от 3 и не повече от 15 на брой, като стойността на книга от списъка не бива да надвишава 20 лв. Жребият кой на кого ще подарява се тегли на уговорената дата, след уточняването на всички желаещи, от прекрасната ни класна - Neli M* .
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от определения му от жребия участник, и изпраща книгата като подарък-изненада!

Обикновено играта се разиграва три пъти в годината:
Тази игра стана тематична за нашето малко общество, прави се по очевидни причини - най-книжният ден в годината, какъв по-добър повод да зарадваш други любители на книгата като теб?!

Такава е настоящата за тема 69 игра.

От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребият и до 25.12/31.12 да се получат подаръците.

През юли-август, с идеята да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.
1. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.
2. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадово по избор.
3. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20 лв.
4. Допълнителните сувенири, шоколад и др. да не надвишават цената от 10 лв. за летните игри.  За Коледната игра ограниченията или липсата на такива се коментира и уговаря преди старта на играта.

1. Новият участник е добре да се представи - какви книги обича да чете, какви интереси и хобита има, за да го опознаят останалите участници и да могат, при евентуален жребий, да го зарадват подобаващо.
2. За да се включи в игрите, новият участник трябва да е участвал поне 2 месеца в живота на темата, да е писал редовно (не всеки ден, но често), другите да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.
3. По изключение за "слепите" игри могат да се включват непознати, но условието е да изпратят пакета на своето "другарче" до два дни след жребият, т.е. в началото на играта, и да бъде получен до 4 дни от него. Това се налага за изключване на казуси с некоректно участие.

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 10:15 от Marisha*

# 1
  • София
Идвам да разкажа още за днешната изненада Heart
Деца, смятам да отказвам електронното четене. Имам си такава подвързия за книги, която няма да ми се иска да изпусна от ръце  Party Розова, с едно малко розово цветенце - апликация и гледка от париж  Heart Eyes в розово  Heart Eyes Няма друга такава красота....
Петето ми е избрала Кралска клетка  Heart Eyes Имам другите две, задължително щях да я купувам, сега си я имам подарък  Heart Eyes
Благодаря ти, Петенце, за жеста, за топлотата, за старанието, днешният ми ден беше прекрасен с мисълта за случката и за тебе Heart Не знам как да ти благодаря, при все че съм доволно лишена от излишен драматизъм, наистина не знам какво да кажа......  Heart Eyes А какво послание си имам на картичката.....  Party Heart Eyes Hug
Освен това тази прекрасна усмихната куриерка ми е сложила бонбони в една ръчно изработена кутия. Отстрани са апликирани мъниста, капака е приказен, със защипано късметче, което специално съм снимала, защото пожеланието му е толкова красиво  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Направо като в приказка. Не за първи път играем играта и не за първи път се вълнувам, но просто ми се доплака - аз някаква недодялана сутрешна, с омазана с пюре блуза.... изобщо изцяло неуместна за приказната грижа и стойност, с която е направено всичко  Heart Eyes
Момичета, пожелавам ви прекрасни сънища, макар че вие отдавна сигурно спите, благодаря за това, че ви имам  Heart Eyes
А Петето.... не знам... пожелавам ти да твориш, живееш и се наслаждаваш в тая висота, в която умееш с отношението си да въздигаш другите!!!  Heart Eyes

# 2
  • София
Маришка,   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug Hug

# 3
  • Кърджали
Щастлива Мариша 😂 Браво на куриерката 
Аз закарах Кати на училище. По-късно трябва да ида до Еконт за подаръчето на другарчето. Днес сигурно и книжката ще пристигне. Картичка трябва да ти взема, другарче... И да пращам, че сигурно тръпнеш в очакване. Ще тръпнеш още 

# 4
  • Телиш / Плевен
Благодаря за темата, Маришка! Heart Eyes

Наистина звучи като приказка всичко, което ти се е случило. Hug Браво на Петето, уцелила те е право в сърцето! Heart Eyes

# 5
Благодаря за новата тема
Прекрасна седмица да имате :*

# 6

А Петето.... не знам... пожелавам ти да твориш, живееш и се наслаждаваш в тая висота, в която умееш с отношението си да въздигаш другите!!!  Heart Eyes

Нямам думи, след тези твои думи, МаришкоHeart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Прекрасна тема си направила, играта започна вълшебно, какво повече да имаме и да пожелаваме, освен да сме си заедно и да ни е щастливо!  Hug Благодаря ви за всичко, момичета, за казаното, и за онова, което повечето не можем да изразим с думи!!!  bouquet

Аз тъкмо приготвих подаръка на моето буболече и днес ще отпътува към него. Мило другарче, само ако знаеш какво те очаква, нещо ококорено има вътре.   Laughing

Втора смяна съм, затова съм тук, ама по-навреме ще тръгна, че да мина през пощата, трябва да ми окажат съдействие за нещо там. Иначеееее, ще ми се провали пращането иначе.

Хубав ден да имате, а темата да е отново прекрасна до самия край!  newsm51

# 7
  • в огледалото на живота
Каква хубава тема си сътворила,Мариш Heart Eyes
Благодаря ти  Hug

Първа оподарена и то лично!Честито!
Петето е вълшебница,знам и майсторка на изненадите  bowuu

Аз я закъсах обаче... Tired

Скрит текст:
С гнойна ангина съм на АБ и температура за разкош..гадост  Confused
Сега се връщам от лекар с една торба лекарства.
Дано утре съм малко по-добре за да успея да ида до пощата.Ще се постарая най-късно в сряда да пусна пакетчето.
Другарче,извинявай.....понякога се случват непредвидени за мен обстоятелства...
Надявам се ме разбираш  Sad

Спокойна седмица на всички.

# 8
  • София
ДевчеHug Hug Hug бързо да минава това чудо.  Т

Дадка, определено си заподозряна на 99,99% за мое другарче.  Heart Eyes

Маришко,  цял ден ходя като нахилена тиква. А това последното, което си написала  Heart Eyes Heart Eyes много ме разчувства. Надявам се, поне малко от това да е вярно.   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Темата е страхотна, благодаря ти.  bouquet bouquet bouquet

# 9
  • Кърджали
Девче  Hug Hug Hug Hug Hug Бързо да се оправяш. Ти оздравявай, пък за пакетчето не се тревожи, когато успееш тогава ще го изпратиш. Другарчето ти ще те разбере.
Другарче, обадиха ми се, че след малко ще ми донесат книжката. Хихи, май май утре ще пращам.

# 10
  • София
Маришко,  цял ден ходя като нахилена тиква. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Пете, и аз така Laughing Grinning Сутринта майката, с която водим децата заедно на градина, след като ме наблюдава десетина минути, и понеже ме познава, приятелки сме, тактично ме попита "Да няма някакви хубави новини при тебе?"  hahaha и с очакване ме огледа преценяващо  Joy Joy Joy
Дев, бързо да оздравяваш!  bouquet
Деца, вижте какво правило съм сложила в началото на темата:
"По изключение за "слепите" игри могат да се включват непознати, но условието е да изпратят пакета на своето "другарче" до два дни след жребият, т.е. в началото на играта, и да бъде получен до 4 дни от него. Това се налага за изключване на казуси с некоректно участие."
Провокирано е от прекрасната бърза и сляпа размяна, която си направихме, и в която се включиха и Половините ни  Flutter Кажете харесва ли ви, и да остане ли така? До довечера мога да променям и поправям темата  Hug
Сега ще кача и снимки, стискайте палци Душко да не се събуди до 10 мин.  Laughing

# 11
Mаришко, много хубава тема си направила. Heart Eyes Правилата са ок, според мен. Simple Smile  Hug
Дев, да оздравяваш!
Аз не знам кое ми е другарчето, давайте жокери де.  Sad Laughing Crazy
Мойто невзрачно (у цялото село няма една хубава опаковъчна хартия, взех от пощата някаква бяла, която пък се къса лесно, напрауууу излагация, срам ме е, честно!) пакетче отлетя за една нежна душа.  Heart Eyes
Другарче! Имаш схема на отваряне на пакетчето и прочитане на писмата и картичката. Следвай ги, щото.... е по-интересно.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 12
Цоп и аз тук
След като сутринта надникнах забързо да не ви изпусна ,сега идвам за повечко време
Другарче ,пакетчето ти го пуснах и в сряда ще е при теб
Извини и мен за невзрачното пощенскопликово опаковане, но ще си имаш най- обемната книжка от списъка и едни калинкови неща за късмет Simple Smile Повече няма да издавам ,чакам писъка ти в сряда Heart Eyes

# 13
  • в огледалото на живота
Добър ви  ден!
Апчих...
 yu5

С маска съм,спокойно.... Laughing

Къде се покрихте всички днес,хм?!
Аааа,подготвяте изненади,ясно  newsm08

Аз да кажа,че също съм готова с моите.Утре заран на ранина пращам пакетче по магистралата към....едно прекрасно момиче  newsm03 newsm53 newsm51

Другарчеее,чу;ли,къде си......покажи се,дай знак  smile3506

Кихам,кашлям и подсмърчам на воля,но поне не ме хвърля огъня вече.

Ще се живее ... #Silly

Слагам ви по един бъзов чай поне в късния обед да ви стопли  Heart Eyes

Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 14
  • Кърджали
Оздравявай, Девче...
Аз да намина и тук да благодаря на моето другарче, което се оказа, че е Ленинка. Отивам аз сутринта да пратя моето пакетче, а пощальона ме вика да ми даде пакет. Познайте дали изтърпях да се прибера за да го отворя. Още там го разкъсах и отворих. Имам си "Сол при солта" - една от най-исканите книги. Зачетох я малко, изглежда увлекателна, но ще е и тежка. Имам си книгоразделителче, картичка и лакомства. Хам-хам...
А иначе как ги мразя тия в пощата, не мога да опиша. Всеки път имам чувството, че се дразнят, че им създаваш работа. А беше пълно с народ, накрая Анди се поизнерви и започна да мрънка, оная ми се мръщи що съм била объркала нещо. И едно криво криво говори "Недей да плачеш момче, знам че ти омръзна ама трябва да се научиш да чакаш" щото пък и той ще я разбере....
Но пък като си гледам книжката и забравих, че се поизнервих в пощата. Нямам търпение още отсега довечера да пратя малчо в леглото и да чета Simple Smile

# 15
Големи сте прекрасници, чета ви и си ходя и аз нахилена  Laughing

Снощи бяхме на концерт на Сигнал, по едно време за малко да пусна сълзички, та припомних си защо избягвам концерти - страшен кеф, но много ревлива ме прави музиката. Днес направих литературно вдъхновения zucchini bread, нелош кекс, но нищо особено, а така вълшебен изглежда в книжките. Канелените рулца са друг изкусителен образ, който планирах да пробвам, но сега може би ще се откажа, за да не разваля и тяхното очарование.

# 16
Да се разпиша и аз, нищо че сигурно ви няма вече по туй време.

Сова съм аз, нощна птица, не мож' ме смени ...  ooooh! Mr. Green Mr. Green

Честито на оподарените другарчета, страхотни неща видях и прочетох ...  Heart Eyes

Мариш, благодаря за темата, чудна е. Правилата и на мен ми допадат.  Peace

Тази седмица ми стартира странно ... Първа смяна, в мойта си книжарница, но не на каса. Знаете ли от колко време не ми се е случвало? Да изляза от това заграждение, което представлява касата, да си се рея като волна птица, да си книжарствам, да си правя типичните неща, от които съм лишена, а всъщност от които ми се състои работата.  Mr. Green Като изведнъж да те освободят от дълго заточение и да не знаеш какво да правиш с тая свобода.  Mr. Green
Днес пък ми се обади шефката в 10 сутринта, а си бях легнала в 3.  #Crazy  И ми се кара, че й звуча сънена  Mr. Green Joy Е, неее!!!  Rolling Eyes Mr. Green  Както и да е, викнаха ме на работа за една междинна смяна и аз кво да правя - отидох. Прибрах се по човешко време, макар и в час пик, в 7 си бях у дома. И ми е нереално, защото преди 11 съм вечеряла, изкъпана, нагласена (бях с маска на лицето, беше ми време от сума ти седмици  ooooh! ) и след малко залягам с книжка  Heart Eyes  Чета "Под купола" и съм се вдълбочила в историята, искам само да чета и да не спирам. Дано през отпуската да приключа и втората част, сега съм малко след половината на първата  Heart Eyes

Пратих още вчера пакетче към другарче, утре трябва да е стигнало вече. Мое другарче, някъде следобедно се разходи към поща, може би ще намериш нещо там  Whistling Crazy Hug Hug

А аз имам известиеее!!!!  Crazy Heart Eyes Кой ли ми праща, от къде ли пътува моето пакетче? Още утре преди работа отивам да го взема, но снимки не знам кога ще пусна, защото не искам да отварям в движение пакетчето, може би чак вечерта ще се наслаждавам на обичта отвътре ..  Heart Eyes Heart Eyes

Девче, да се оправяш, моля ти се, ей го къде е лятото, а ти ще ми бухаш. Ужас Sad Прихвана ли щерката или се отърва поне тя?  ooooh!  Hug Hug Hug

Оставям ви, пожелавам лека нощ на всички и до утре, когато ще чуете радостния ми ПИСЪК!  Crazy Heart Eyes

# 17
  • Пловдив
Добър ден!

Мариш , много красива тема  bouquet а и имаш повод Wink Петето е страхотна  Heart Eyes
Аз съм на работа, но нещо не ми е добре, прерязващи болки при всяко помръдване в коремната област, отпаднало ми е...имам чувство, че вдигам температура, но тук няма термометър за да установя дали е така.
Хубав ден!

# 18
  • София
ДесиHug бързо да премине неразположението.

# 19
  • в огледалото на живота
Тъй,да се похваля ,че и аз си имам порция щастие днес  Heart Eyes
И ти каква!!!
Дадка,ще се повторя пак,но Благодаря е малко за цялата изненада от теб  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Много,много съм щастлива!
Дори гадната кашлица не може да ми помрачи настроението  Party

Бъб,уж се оправям,ама не става бързо.Тъй,като до последно се инатих и не отидох на преглед,сега ще си сърбам антибиотика...нищо де,че мине Whistling

Айде де ,други няма ли да се похвалят с мен и тук  Wink Flutter Crazy

Внимание!

Другарче,утре очаквай пратка от Спиди.Пуснах я чрез тях,че да не се бави много пакетчето.Дано,дано те зарадвам и аз  малко Praynig
И моля те:щом получиш дай знак,нишан,дим,черга,стрела....... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Деси,да минава неразположението бързо  Peace Нямаш ли някакъв спазмотилик да вземеш?

# 20
  • Пловдив
Имам, но сякаш е настинка. Пих един Тайлол хот и приготвих още 3 до вечерта. Поръчах си ядене, но май само тараторчето ще хапна.

И времето отново тук се смрачи искам слънчице поне то дава някакво настроение.

# 21
  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Бъбълче, за да съм така щастлива днес, си виновна ТИ!  Hug Оказва се, че твърде добре ме познаваш, можеш да ме гъделичкаш от разстояние и ти се получава, знаЙш ли. Grinning
 Благодаря ти безкрайно за твърде голямата порция Любов, с която беше заредила кутията. Съдържанието говори, не са нужни думи. Изборът на ръката ми точно ти да си ми другарче, точно в тази игра, си е чист късмет. Момичето, което говори с книгите, подари на момичето, което обича и работи с книгите и книжовността. Има знак в тази работа, и двете го установихме. И няма случайни неща.  Wink

Имам си у дома император и принц - Август и Малкият принц на крака ми дойдоха. Колко много ги исках и чаках. И Бъбъл знае!  Party Останалото го видяхте, но аз не само че видях, но и усетих онова, коте не се вижда с очите.  Heart Eyes

Прегръщам те, мила Бъб, с цялата си огромна обич към теб!  Hug Heart Eyes Hug

Честити подаръци, Дев! Толкова красиви неща са дошли и при теб!  Heart Eyes Дадка е с голямо сърце и толкова чистосърдечна.  Heart Eyes

Не ми дреме, че навън е мрачно, днес дори това не забелязвам. И да вали, и да не вали, не е от значение, в мен е светло.  bouquet

# 22
  • София
Добро утро,

АлекссссссссссHug Hug Hug Hug Hug Благодаря за стахотната книга, за подаръка за моето момиченце, за картичката, за сладичкото и за невероятния слънчев книгоразделител.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Дали съм щастлива? И още как!

Момичета, сетила съм се да питам нещо. Дали да не направим една игра и на децата си? Моето хлапе, като гледа как получавем разни хубавини (не, че не намазва и то), едно такова натъжено, че само мама основно има пратки. По Коледа с групага от Postcrossing организирахме за децата получаване на картички и беше толкова щастлива, че някой праща на нея лично.

bouquet

# 23
  • в огледалото на живота
Добричко утро слънчево  Hug

Пете,хайде и на теб честито  bouquet

Предложението ти е страхотно и съм за  Peace

Пък и съвсем скоро е баш най-детския празник и може да организираме нещо за тях.Ако не сега,друг път.

Другарчеееее,има нещо при  теб вече,ти получи ли известие???

Rolling Eyes

# 24
  • София
Предложението ти е страхотно и съм за  Peace

Пък и съвсем скоро е баш най-детския празник и може да организираме нещо за тях.Ако не сега,друг път.

Като време може да се организираме, въпросът е финансово дали всички са ок

# 25
  • София
Аз съм за 😍 леле, мъка е през телефон,😣

# 26
Ида и аз, оподарена от милото и сладко Мери!!!  Heart Eyes

Мери, отново благодаря ужасно много за всичката радост, които долетяха при мен в туй пакетче  Crazy  

Тази игра беше най-страхотната ми до момента  Peace   Hug Heart Eyes

Нелко, благодаря ти за думите, но ... аз мисля, че вече нямаме нужда от думи  Hug Heart Eyes  Щастие е за мен, че мога да доставя такова на приятел  Hug

Вчера, въпреки каръшкия ден, който имах, не можех да спра да се усмихвам - откакто съм си взела пакетчето, то си стоя и ме чака да приключа с работните задължения, та чак до вечерта. Кеф неописуем!  Crazy Heart Eyes Heart Eyes

Много ме кефи тази ваша идея за децата. Ще се зарадват малчовците със сигурност!  Crazy Heart Eyes

Аз днес имам още 3 часа работа и после се изпарявам със скоростта на светлината! Отпуууускккк!!  Crazy

Пожелавам хубав и успешен ден на всички!  Hug bouquet

# 27
  • Кърджали
Аз и тук да си кажа, че идеята е много добра. От сега си представям каква радост ще е за Кати.

# 28
Ехоо

Минавам да вдигна темичката и да ви навестя съботно Hug Hug
Последни две седмици от семестъра текат , натоварено е , но поне както разбрахте един изпит вече е успешно зад гърба ми
Остават още 4 Crazy Crazy Crazy

Ще ви сложа кафенце за разсънване пък дано дойдете Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes

Хубав ден да имате , аз ще посвърша малко домакинска работа - чистене на огледала и пране на дрехи и после изчезвам на гости на една приятелка с един 3годишен фъстъчко Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • В три мъжки сърца
Здравейте момичета,
Залипсвала съм напоследък, но нещо не смогвам с работата и пътя. Излизам в 7:20 и се връщам пак в толкова,а пътуването с метрото е ад вечер, то е блъскане та е чудо, а аз се надявах да чета... Sad Отделно ме болят очите от цялото взиране по цял ден, вчера беше кошмар...искаха да направим сто фактури. Познайте дали успяхме за 8ч., ми не стояхме извънредно Sad Има идиоти навсякъде, вече съм убедена. А исках да се видя с Дидето Sad Hug
Иначе сме добре, здрави, утре имаме годишнина Simple Smile Не планираме нищо специално, ще си прекараме семейно.
Искам да се извиня, че не съм редовна, но ви чета и ви мисля  Hug
Можете ли да ми кажете на панаира тези детските издателства Пан, Фют, имат ли хубава отстъпка?

# 30
Навестявам и аз повдигнатата темичка. Малко мрачни новини от мен
Скрит текст:
Вчера влязох в ролята на спасител на бебе кученце, не очаквах да преживее нощта. Днес малко се е посъвзело, но има проблеми - изглежда е ударено в главата, засега няма прогноза. Мога да си позволя да го оставя още няколко дни в клиниката, но идея нямам какво да правя после Cry Cry Cry Тукашните организации са препълнени, аз не съм в състояние - физически и емоционално да се грижа за болно животинче.

# 31
Датура, във фейсбук има разни групи за животинчета, пострадали, понякога хората помагат с плащането на сумите и може да се намери някой да го приюти, дори да е временно.

# 32
Мери, мисия (почти) невъзможна е, следя ги групите, свързах се поне с тукашните, ще видя утре как е бебката и ще пробвам и софийските. Препълнени са със здрави бебета още от големите студове насам, и временни и постоянни домове трудно намират дори за тях. А то си е бебе, няма как дори да се оправи да го пусна навън, идея нямам откъде е дошло и къде е майката. Направо съм ooooh!

# 33
Здравейте, момичета! Как сте, почивате ли, четете ли, слушате ли дъжда по прозореца?  Crazy

Днес времето е много в унисон с моята личност - кисело сутринта, към обед/следобед грейна слънце, а сега колкото повече наближава време за следобедна дрямка, се свъси и приготви да завали, тъкмо навреме за книга и одеяло!  Crazy Heart Eyes
И може би нищо чудно, защото днес е моят ден! Идвам да ви черпя по случай 25 годишнината си. Не вярвам колко бързо дойде този момент  ooooh!

Честит празник на имениците в темата, а и ако има близки, които празнуват също - да са здрави и щастливи!  bouquet

Отивам да видя какво ми е приготвил деня, а и вечерта. Ще пиша пак скоро. Хубав остатък от уикенда!  bouquet

# 34
Бъб, честит рожден ден! Аз ти пожелах пожеланията си Simple Smile))))) да се сбъднат!  bouquet Ако празнуваш, весело изкарване и без навъсено настроение!   Hug Heart Eyes

# 35
  • Пловдив
Добър ден от мен  bouquet

Бъбли, честит юбилей, да си жива и здрава и още няколко пъти по толкова да навъртиш. Да преследваш мечтите си и да бъдеш много щастлива!

datura_inermis и в другата тема ти отговорих за групи...а сега по-подробно - направи албум и разпространявай/споделяй, на колкото се може повече места. От опит ти казвам пари от хора се събират, но да откриеш дом шансът е почти 0. Ако намериш връзки за осиновяване в чужбина най-добре, за такова нещо ще ти трябва за вбъдеще - ваксина, ваксина за бяс, обезпаразитяване, чипиране и най-добре кастрация, но това така или иначе трябва да се случи.
На първо време преглед за цялостното състояние и обезпаразитяване.

Днес съм на работа, а хич не ми се работи.Вчера и онази вечер бях в Кърджалийския район на разходка....страхотна природа, прекрасна България. Алекс, набързо хапнахме в Кърджали и за теб се сетих. В твоя град бях попаднах в Рая в лицето на манастира Успение Богородично - чудесно място, изпълнено с цветове, спокойствие и красота.

# 36
 Здравейте, момичета!  Hug

Много е свежо времето днес, повече пече, но опита и да вали, че му се и получи този път. Бъбче, да има от всичко в живота ти, слънце, настроение от топлината му и понякога дъжд, за да отмива горчилката, която няма как да не съществува в живота ни. И повече казах, вече го прочете.  Hug Wink

datura_inermis, помисли си за близки хора с малки деца, които биха искали да вземат кученцето. По селата хората с къщи също биха го взели, няма дом без куче. Тъжно ми е за животинката, но това не е единичен случай, за голямо съжаление.

Бях на гости на майка, преядох, накрая като взех да бера ягоди и да ги ям немити, като ламя направо, но такива ароматни, сладки, сякаш не съм яла по-вкусни в живота си. Иде ми да легна, да разперя ръце встрани и така да остана.  Joy И куче, и коте прегръщах, наситих се на животинската обич. Едното мърка силно, другото припикаваше от радост, че ме близа, че подскача, чак в ушите ме близа тази сладка Неси.  Heart Eyes

Пете, огънят вече се е разгорял. Дръж се, земьо!  thumbsup

Хубава и спокойна вечер ви пожелавам!  Hug

# 37
  • в огледалото на живота
Добър ден!
Не мога да пропусна да поздравя едно прекрасно момиче...
Бъб,честит празник bouquet
Чудна възраст!!!
Хем отминала тийнеджърска,хем млада дама  Wink
Пожелавам ти здраве!
И нестихваща любов към книгите!
И топло мъжко рамо до себе си винаги!
И цветно настроние!
И нови пътешествия!
И още и още мноооого други приключения!
 Hug
Да бъде!

Поизморих се вчера.Доста градинска работа при мама,но сладка умора е това  Heart Eyes
А дъщеря ми след  усърдно поливане на лехите с ягоди,накрая заспа сладко в хамака под черешата...
Мило ми стана,ей такива моменти ме докосват много!

Сега чакам да ми се опече тиквичко-вегетарианската мусака и ще излезем до парка двете.
Напоследък се улавям колко бързо се изнизва времето,как расте с часове и грабя възможно повече мигове с нея....
Запонах  да чета "Вещицата" снощи.Дооооста страници ме чакат обаче  Crazy

Спокоен следобед,момичета.

# 38
Bubbly . . ., честит празник, желая ти много усмивки Simple Smile

Десиссслава, брагодаря и за тук и за в другата тема, виждам, че така стоят нещата. Има малко светлинка в тунела засега, до ден-две ще е ясно какво ще се случи. Но ми идва повече стреса покрай това премеждие, и може би няма да ви навестявам няколко дни, за да не помрачавам темичката.  Hug

# 39
  • Кърджали
Деси,радвам се че тине харесало из нашия край.
Бъбли, честит рожден ден! Сбъдвай мечтите си!
Ние два-три дни не се спряхме. В петък беше празник на града на родния ми град (който определени политически партии успяват успешно да го превърнат в цирк, та с години не бях стъпвала по това време), имаше и панаир. Та заради Кати отидохме. Вчера пак ходихме да се видим пак с нашите преди д си тръгнат обратно за Германия. Днес си ходихме на сешо и до преди малко пък бяхме на гости у приятелка. Сега приапах Анди и ще се отдам на книжем мързел.  Чета си „Сол при солта” и много ми харесва.

# 40
Цоп и аз тук Laughing

Даже ще ви сервирам кафенце

Загубвам се на моменти , но чета за практически изпит в четвъртък и се притеснявам , че ще е гаден
Материала е интересен , но катедрата са гадни и дано не ни стъжнят живота в четвъртък
Чета си упорито тия дни , чакам си срядата с надеждата да ви гушна мили момичета софиянки Hug Hug

Нелинко , прекрасно си описала , Неси изглежда такова сладурче по снимките , но и на мен са ми на сърце , късокрачковците Party

Дев , наистина , растат с часове дребосъчетата Hug Hug

Бъблии , дано си изкарала един хубав весел рожден ден Hug Hug

Отивам да чета момичета Hug Hugако се почви някой пак ще ви навестя

# 41
  • Пловдив
Добър ден и от мен.
Времето е сърдито в нашия край, аз съм от трудещата се страна, но пък утре почивам.
Мисля да се отдам на разходки и книжка.
Прекрасен ден!

# 42
  • в огледалото на живота
Скъпи приятели, честит Ден на буквите!

Светъл да е един от най-светлите празници, истински и достоен - 24 май!

Грижете се  за онази светлина и святост, която ни е завещана и  бъдете нейните продължители!

Да пребъде!

# 43
 Добро утрооооо! Къде се разпиляхме, бе, деца.  Laughing

Ей, все за валежи слушам и чета, вали си из България,  атук само се мръщи, капне и спре. Кога ли ще ни потопи някой порой. Сега небето слиза все по-ниско към земята, пише ни се нещо. А ние се приготвяме да ходим на стадиона, синът ни има мач. Дев, Аристон ще са тук, ти трябваше да се метнеш и да дойдеш с тях.  Heart Eyes Голям бой ги чака нашите, но поне ще видят как се играе футбол. Машини са Аристон. 

Мен ме чака един работен ден в училище и после два дни на екскурзия. А от първи юни  Stuck Out Tongue Winking Eye

Хубав ден, елате, че да дойда  и аз пак.  Hug Hug Hug

# 44
Хелоууу
Включвам се по късното
Приключих семестъра и бях баладжийка вчера .
Добре си попътувах от Софив до Русе Simple Smile
Исе ,мислех си за теб през цялото време ,но петък едва стигнахме в 6 и нещо вечерта в Русе ,а днес сутринта рано мама и тате дадоха зор да тръгваме и не остана време дори да ти пиша
Но обещавам някой ден специално да дойда да се видим :*
И вече съм вкъщи, реанимирах от многото път Simple Smile
Но утре вече ще ми се наложи да превключа на сесийна вълна Simple Smile

Не се похвалих Simple Smile взех си и практическия изпит в четвъртък по Технологии на лекарствата Simple Smile
Един зор по малко

Нели :*
Отивам да се приспиваме с Джерчо
Лека нощ на всички Hug

# 45
  • София
Добра вечер, деца!😘
Ето ме и форумски. Понеже не ми се пътува, взех, че се разболях 😷 това сигурно е т.нар. психосоматичен кръг болести (тук през телефона ми липсва кикотещото се зелено човече). Така че отлагаме за още 4-5 дни прибирането в София.
Имам нова прическа, доволно лятна. И килца съм посвалила, нямам желание да се меря, но усещам. Напазарувах си доста - два чифта летни дънки, едните цвят бордо, страхотни, беб успя да ме издебне някак и да ме маркира с пюре,.... Другите са сини. И обувки и блуза си купих 😎 Сега се оглеждам за цайси.
Прочетох Памук, голяма работа е той. Иска ми се да намеря още някой подобен автор - ум бръснач, а да пише за вътрешните пътища на душата. Сега си чета Пазителките на гълъбиците. Лелееее, колко е хубаво да има кой да ти гледа едното дете, а ти да си четеш докато бебето спи.....
Пожелавам ви хубави летни сънища!

# 46
 Ехоооу, има ли ви?!  Wink Heart Eyes Hug

Маришко, и аз мисля да спретна едно пазаруване. И си пожелавам успех, особено откъм купуване на панталони, че там съм най-трудна. Дънки, панталони, голям късмет ми е нужен, за да намеря това, което е по вкуса ми, че и да ми стои добре. А  пък блузки си вземам най-редовно, дори мога и да не пробвам, но напоследък не рискувам, влизам в пробни задължително. Сега и сандали са ми нужни, имам от миналото лято, но искам и други. Имам нова неносена чанта, но онзи ден една влезе в сърцето ми и все за нея мисля. Май ще стане моя, че поне да мирясам.
 А пък книгата още не съм я приготвила за пращане, защото имам нещо друго да свърша преди пращането й. Ти пиши какво друго за прочит да добавя, че знайш ли как трябва да търся коя от моите книги къде  е прибрана. Те не са на едно място, опис нямам и откриването става с много надничане тук там.  Laughing

Превалява тук, стъмни се вече, едно ми е такова да лееегна и да си чета, ама ако легна, ще взема да заспя, пък тази вечер ще ходя на среща с Милен Русков, не трябва да съм заспала и посърнала. Имам и предварително излизане заради изложба по дърворезба, където ще е и произведение на моя син, все хубави срещи ще имам.

Прегръдки за всички и ако можете, завъртете се насам. Ако пък не можете, завъртете се натам.  hahaha

# 47
Врът Mr. Green Толкова слънчево настроение създава темата за шопинг  Grinning Grinning Откакто станах мама, вече не ми е такова удоволствие да пазарувам за себе си, еуфорията е да намеря блуза с динозавър или няколко промо Легота. Ноооо опитвам да огранича играчките, за да не се наложи да купувам нови мебели  Mr. Green, а останаха да се купят за дребното само сандали, което ще е ужасно приключение. Замислям се дали да не го пратя с таткото до София да му вземат мерки за поръчкови, може би ще си струва вместо неколкодневно обикаляне с плачевен резултат newsm78 Ентусиазирате ме да направя обиколка из магазините скоро. Отслабнала съм и свалих номер обувки, дойдоха жегите и искам еспадрили. Голяма лека чанта за тях. Също и сладка рокля от естествена материя, до коляното, приятно шаренка,
Скрит текст:
която да позволява липса на бельо
- ако намеря такова съкровище, ще купя няколко. Ех newsm76

Най-накрая ми потръгна четенето след месеци без книги - онзи ден "изядох" едно трилърче, днес започнах последната на Нора Робъртс Grinning

# 48
  • София
datura, ти определено си по лятната текстилна свобода  Grinning
аз приключих с шопинга  Mr. Green поради липса на средства основно.... но съм доволна, да не се оплаквам  Flutter
Нел, утре ще ти пиша списък с книги, нямам сили сега да търся  Crazy Пътуването си беше приключение.  Crazy Но искам да ми пратиш което ти е налице, държа само на Такашито, всичко друго може да чака  Heart Eyes
Ох, имам си кахър - сега съм сама с децата (изключая събота и неделя) и четенето пресъхва - няма да има как.... а колко е хубаво да има човек време за себе си  Party  За този един месец с баба и дядо успях да прочета 4-5 книги, и то сериозни. Колкото всъщнст, бидейки сама, съм прочела от началото на годината до май....
Случайно днес чух за конкурс на бг радио за български думички, които да заместват утвърдени чуждици у нас.... това по повод "Европа говори на български"...., ех, че не съм разбрала по-рано.....  Twisted Evil Някой да го е знаел?  Party

# 49
Marisha*, мечтая си само за свобода май. Но с тукашните летни температури понякога ми се иска и кожата да си сваля. Още помня една случка от детството - уговарях баба да ме пусне навън да играя следобед, стигнахме до компромис - ако е под 40 може. Беше 46 градуса на сянка  Mr. Green

Много неприятно обаждане получих тази вечер, сигурно няма да мога да спя и ме чакат тежки седмици. Чисто егоистично ми се иска да избягам нанякъде с пълен диск книжки и да игнорирам околния свят, ако може за няколко години (или поне няколко дни).

С колко страхотни комбинации от думички бихме могли да заместим "селфи" - "патица в тоалетната", "искам награда "Дарвин"  Laughing

# 50
 Привет!

Маришко, направи ли списък? Whistling Не бързам, да знайш, просто питам. Аз мога да ти пратя първо една книга, пък после още колкото искаш и когато поискаш. Ама все пак, дай знак!  Hug

datura_inermis, в България ли живееш? Какви са тези 46 градуса на сянка, къде?
 А пък за липсата на бельо, ходене по организъм под роклята, отдавна не ми се беше случвало да прочета или чуя.  Laughing По едно време тук из мамата беше модерно да се фукат, че ходят голи под рокли и поли. Сега или са се кротнали, или просто не чета, където се споделя. Почти не излизам извън рамките на литературния форум, а и тук прочитам тук там, и то само в някои теми.

Как сте в този ту слънчев, ту облачен ден? Лято ли е, или ще ни прескочи тази година. Все по - къси стават летата в България, или пък на мен така ми се струва, защото обичам лятото и все не ми стига.

Спокойна вечер ви желая!
Скрит текст:
пека кюфтета и преди минутки жестоко си изгорих пръста.  #Cussing out

# 51
  • София
Нел, майка ми се изгори преди няколко дни  Confused От аптека й взех едно спрейче, от което съм доволна - Пантенол, бяло с оранжеви букви. Много по-дбро от дефламола е.
 За книгите - Може ли Грехът на Малтица заедно с Моста?  Party И Лисицата, ако ти е на лице  Heart Eyes Има я електронно, но нещо ми се чете българско и искам да го вкуся с всичките си сетива, ако може  hahaha Така да си ми замирише на мастило.... Една друга си бях отбелязала, че искам, на някакъв сърбин - Мостът на Дрина мисля беше... И Медальонът на Галина  Златарева.  Crazy Обаче три книги максимум, Нел  Heart Eyes Та да мога до два месеца да ти ги върна, живот и зраве и ако е рекъл Бог  Flutter Добре ли е 2 месеца, колко е срока за библиотеката? Мога да пратя и само Есенния мост по-рано, пък после допълнително да пратя другите.... Вашата библиотека е страхотна, междудругото, какви неща намираш в нея  Hug
Отивам да спя, деца.  Whistling ММ чистил докато ни нямаше, представяте ли си.... Много трогателно, но в момента не мога да открия елементарни неща и постоянно водим разговори от типа "къде са бебешките лъжички?" "ами при лъжиците!" "Няма ги там" "А така ли, я виж в голямата кутия на хладилника" "Няма ги и там" "Е, ползвай лъжиците от пътуването"  Twisted Evil Да не ви описвам гардероба и шкафа. Мислите, че тефтерите ми са на библиотеката? Оооо, свещена простота....! В никакъв случай, има много по-сложни места, които бихме могли да включим тук като идея...... Да съм погледнела в кашон в килера.......  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 52
ММ чистил докато ни нямаше, представяте ли си.... Много трогателно, но в момента не мога да открия елементарни неща и постоянно водим разговори от типа "къде са бебешките лъжички?" "ами при лъжиците!" "Няма ги там" "А така ли, я виж в голямата кутия на хладилника" "Няма ги и там" "Е, ползвай лъжиците от пътуването"  Twisted Evil Да не ви описвам гардероба и шкафа. Мислите, че тефтерите ми са на библиотеката? Оооо, свещена простота....! В никакъв случай, има много по-сложни места, които бихме могли да включим тук като идея...... Да съм погледнела в кашон в килера.......  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Joy Joy Joy

Искам да разказваш още, МаришкоGrinning

Аз трябва да се залавям с разчистване и дали не бих могла да ползвам твоят мъж като помощник и съветник. Много неща от шкафове и гардероби трябва да напуснат дома, просто нямам нужда от тях, а ги съхранявам и ми заемат място. С това променливо време все още не съм подготвила гардероба с изцяло летни дрехи. Ето че днес отново вали. Ама пък аз излязох и си купих две блузки. Е, то едната е почти без ръкави, но ме грабнаха и ги метнах в чантата.

Библиотеката ни е пълна с нови книги, седнах на дивана и гледах, гледах, напълни ми се душата. И беше толкова тихо и спокойно, насладих се на усамотението сред книгите. Взех само 5, презаписах 5. Можех да взема намсиколкопъти по пет.  Crazy

Сега ще чета. Ще се включа пак, ако някой се появи евентуално.  Wink

# 53
  • София
Нел, ако искаш да ти заминат лъжиците и тефтерите на някакво неоткриваемоп място във Вселената, моля - заповядай  Mr. Green
Момичета, ще пускам на Кръгорог и Еднозор поръчки Wink ако някой иска нещо, да свирне по който канал му хареса Wink

# 54
Нел, ако искаш да ти заминат лъжиците и тефтерите на някакво неоткриваемоп място във Вселената, моля - заповядай  Mr. Green
Момичета, ще пускам на Кръгорог и Еднозор поръчки Wink ако някой иска нещо, да свирне по който канал му хареса Wink

Тук съм, Маришко! Ама сме тук аз и ти.  Heart Eyes Нищо, де. Аз вчера поръчах от Еднорог.  Ти от Кръгорог ще поръчваш, викаш. Ами, хубаво, поръчвай.  Laughing Аз се чудя дали да поръчвам от Кръгозор, ще разгледам, ще видими дали имам нужда от нещо тяхно.

hahaha Сега видях и Еднозор.

# 55
  • София
Нел, харесала съм си Момичето, което рисува на коприна, Барбизона (може би) и сега се колебая между няколко заглавия, които са ми интересни.... даже гледам че май ще стане повече от Кръгозор, и Еднорог ще остане за наесен по будителско време.

п.с. е, ти пък, как ни преброи само... ама не знаеш, че те в моята глава са много събеседници и всичките си ги харесвам Wink  hahaha

# 56
  • Телиш / Плевен
Ех, Кръгозор ми е любимото издателство. Heart Eyes А тъкмо в една друга тема прочетох отзив за книгата „Езикът на цветята“ и се сетих, че преди години, като излезе, четох за нея и много се заинтригувах и се канех да си я купя, но пусти гладни студентски години, така и не стигнах до нея. Sad
Скрит текст:
Но явно тя на някакво подсъзнателно ниво е стигнала. Heart Eyes Нали ви споделих на другото място с какво спечелих онзи конкурс - на същата тематика е (предполагам, де, поне от това, което четох като резюме).
И нали утре има намаление с 50% в Кръгозор, та си казах, че е съдба - да, ама не, книгата е с изчерпан тираж (нормално, де, 5-6 години са минали поне). Cry Но пък я открих в друг сайт, за който по-рано днес получих персонален промоционален код на имейла (само 10%, но кой ти ги дава Mr. Green), поръчах я току-що и нямам търпение да пристигне. Heart Eyes Party Започвах няколко книги и така и не ги довърших, та само още една ми трябваше на главата, ама тази се очертава по-специална и сега щастливо ще я чакам да пристигне и после щастливо ще я чета (надявам се, че поне нея ще завърша Blush). Heart Eyes

# 57
  • IT
Привет и от мен и от горещия вечен град.
Решила съм докато не се прибера нищо да не поръчвам, как се стискам не е ясно...
Имам 2 книги от тинейджърските, които чета и са излезнали 2 пъти пълних количката и два пъти я изпразвах. Искам да изчакам и да отида до книжарницата на място и да си препълня ръцете с книгиии и да ги мириша SatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfied

# 58
 Ехооо,  allexa.7, добър вечер на теб и вечния град. Преди малко говорих с някого там, голяма жега е била днес, но пък впечатленията са силни.  Wink

Аз се зарекох да не поръчвам нищо до първи ноември, дано не остана изкушена съвсем скоро, че не мога да се боря със себе си и да си противореча. Просто не е в природата ми.  hahaha Ама търся една книга и ако я намеря някъде изгодно, ще си я взема. В книжен пазар я има, но ми е твърде висока цената, да си я държат.

И при нас беше горещ ден, сега е тежка нощ, тихо, тихо, болят ме ушите от тишината. Толкова тих ден не помня отдавна. Дори кучета не лаят. Котки лежаха пред блока, мързи ги да вървят, само сменяха плочката, на която са легнали.  Laughing Дали утре няма да ни изненада някой дъжд. Такава прогноза бях прочела, за дъжд в събота. Не отказвам.

Спокойна нощ!  Hug

# 59
Здравейте ,

Аз пак зачезвам сесийно , едвам стигма до едното място , а тук се навъртам един път на 20 дни  Laughing Laughing мноу
съм редовна  Mr. Green Mr. Green

Записвам се колкото да не ви изтърва и тук Mr. Green и отивам да чета сериозно днес , стига съм се офлянквала с подреждане вместо учене Crazy Crazy

Този път устисках и не поръчах нищичко от промоциите , като изчета моите 5-6 натрупали се хартиени , тогава Party Party

# 60
  • Кърджали
Диди, отивай да учиш! Да минава сесията и ще се включваш по-активно.
И аз устисках и не поръчах нищо. А мислих да поръчвам за Кати книги. Но не е като да не съм купувала, два пъти минахме покрай Хеликон в града, два пъти ѝ купих по книжка.
Иначе, в момента чета Бакман. Отделно на четеца правя опит да чета „Физика на тъгата”. Интересни „отношения” имаме с Господинов, като попадна на негово интервю по телевизията го слушам с невероятен интерес, оставям всичко друго настрана, но ми е труден за четене, губя се из думите му. Не мога да кажа, че не ми харесват нещата,които пише, нпротив, но това не променя факта, че ми е труден някак си. Може да потърся нещата му в библиотеката, да видя на хартия дали ще успея повече да се съсредоточа.

# 61
  • Телиш / Плевен
Аз пък не се сдържах. Blush Поръчах и последните две книги на Марина Фиорато, дето нямам - „Беатриче и Бенедикт“ и „Дамата с червения мундир“. Heart Eyes И с „Езикът на цветята“ вече доволно запълних рафта на библиотеката, та нова книга ще купувам чак догодина. Mr. Green

Вчера ми беше последният изпит. Heart Eyes Взех го, но много повече ме зарадва въпросът, който ми зададе едната от двете асистентки, които ме изпитваха - дали работя като учител. Shocked Не мога да ви опиша как се почувствах, много голям комплимент е това за мен! Heart Eyes

Дадка, успех на последния изпит! Hug Надявах се, че днес ще можеш да празнуваш двойния празник, но явно си трябва учене. Sad

Прекрасен празник е днес, да сте много усмихнати всички! Heart Eyes Hug

# 62
  • София
Алекс, интересно определяш Господинов 😃 Аз съм си го приготвила, но все не се усещам "подходяща" за книгата. В някакъв смисъл съм сигурна, че ще ми е много интересен. Чете ми се автор, който пише за нашето днес и за ползата на съвременниците ли... Как да кажа... Пиши пак как ти се е сторил. 😍
Аз съм по северна България 😋 пътувахме днес и 4 часовото шофиране с два бандита отзад мина много добре, направихме само 1 почивка при Златна Панега. Уморена съм, но за децата разнообразието е хубаво. Мариет, ще ти се обадя тези дни 😋😍
Хубава лятна вечер, момичета! 😍
П.с. Лаленце, специално разгледах Езикът на цветята с мисълта за теб и онова стихче 😇

# 63
  • Кърджали
Мариши, „Физика на тъгата” правя вече трети опит да я прочета. Не помня имало ли е друга книга, на която да съм давала толкова шанс. Но Георги Господинов ми е много харизматичен човек, смислен, може да се каже и мъдър, интелигентен. Поне такова впечатление ми създава като гледам и чета негови интервюта. В интерес на истината при втория опит доста ми беше потръгнал, но в един момент започнах да се губя из думите му, имах чувството че съм в някакъв лабиринт.Та си бях дала почивка, но днес пак го подхванах, засега върви, да видим...
Преди това съм чела разказите му, покрай истерията със ”Сляпата Вайша”. Имаше много добри попадения. Имаше и такиваа,които уж не са нищо особено и накрая последните две изречения ме карат да се усмихна и да видя че не било напразно четенето.
Стиховете му не съм ги чела, освен някои на които съм попадала в нета. Не мога да възприема тази форма на бял стих в която ни рима, ни ритъм виждам. (Не че и аз когато пиша,пишех де защото отдавна не съм писала, съм го правила в рими. )
Та така... тоя път смятам да прочета „Физика на тъгата”, ще го преборя. Набелязала съм си и „Невидимите кризи”, май там повече ще се разберем с него. Ще посетя тия дни библиотеката, само заради неговите книги.

# 64
  • IT
Аз пък не съм чела нищо от него ....
Диди, успех на изпитите. Лаленце, браво на теб.
Нели, надявам се да  й хареса и да остгане доволна.
Започнах Александра Потър, утре ще отскочим на плаж до Ладисполи Wink  и за там ми е идеал  Петров. Толкова е топло тук , не се диша. На 29 имаме и празник патронен на града-пак почивка Simple Smile не се работи тук на празника на светеца на града. Те си съвпадат с нашия на този ден мисля.

# 65
  • Телиш / Плевен
П.с. Лаленце, специално разгледах Езикът на цветята с мисълта за теб и онова стихче 😇
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Започнах я и за момента ми харесва много, ще видим по-нататък. Hug

И при нас е страшна жега, днес щяло да е около 35 градуса. Sad Много не ми понасят жегите, но добре, че вкъщи имаме климатик. Heart Eyes

# 66
Хелоуу
Идвам и аз забързо да кажа дзак  Hug Hug

И на мен не ми понасят жегите , а днес от сутринта е отвратително горещо тук и ми идва направо да си съблека кожата Crazy Crazyт

Почнах да стягам малко по малко багажа за Монтана и се ядосвам , че не мога да реша какви обувки да си взема  Mr. Green женска му работа
Но поне ще имаме възможност да изкачим връх Ком при добро време

Гушвам всички , след сряда ще съм по-редовна тук и там и навсякъде Laughing Laughing Laughing Laughing

# 67
В тези жеги се замислям дали да не препрочета Children of the Black Sun, страхотна зима имаше там  Sunglasses Джордж Мартин ако беше приключил най-накрая пустите зимни ветрове също щеше да е голямо удоволствие... ех, мечти Crazy

Чудя се какво да правя с климатика - дали и как да го измия сама, ще се наложи и аз да го пусна тези дни. А ще е добре и да махна вентилатора на компютърчето от тихия режим, за да не обяви стачка...

# 68
  • IT
И тук е много топло,  едвам се предвижих, че ремонтират улици, но почетох тъкмо час в трамвая моята Алекс. Потър.

# 69
  • ГОре на черешата...
Ай стига съм липсвала, ммм...приемате ли блудната дъщеря обратно Flutter?
Скрит текст:
личи ли, че учебната година свърши, хихи...не че нямам пак работа, една камара доклади, анализи и бла-бла, отделно преди малко ме натовариха от РУО да правя презентация за кръла маса по проекта, щото сме били "успешни", ама карай, ще го преживея и това...

# 70
Цоп набързо да се включа
Преговра по клинична химия е на изчакване за няколко минути докато ви навестя  Hug Hug

Мариетт , радвам се , че те виждам и тук  Hug

# 71
 Здравейте!

Да вземете да пратите един облак насам, м? Жега е, въздухът е един такъв сгъстен, с нож да го режеш. Някакъв тъмен облак идва от запад, ама май си заминава. Искам просто да пороси, да живнат растенията поне.

Дадка, късмет утре и да забравиш що е изпит до другата сесия.

Аз имам още 9 работни дни ииии  newsm44. Имам едни планове за купуване на разни неща, ама ще видим. Дано намеря каквото търся, дано не ми мине и меракът и да си осъществя идеята.

Спокойна вечер, пийте по едно студено каквото и да е и да ме споменавате със здраве. Наздраве! cheers

# 72
Neli M*, нямаш грижи. Облакът ще бъде незабавно пратен, даже може да получите гратис малко дъжд Laughing До края на седмицата го дават да вали тук. В момента даже съм с дълги ръкави.
Аз на 8 юли ще летя за България и ще остана само две седмици. За съжаление нямам възможност за повече време, защото другата седмица ще подписвам нов договор, който е валиден от първи август.

# 73
  • IT
Днес при нас валя малко, а сег е още по-топло.
Някой чел ли е Принцеса Бари?

# 74
Как сте момичета? Снощи така сладко спах в дъжда, дребното се събудило и си донесло гърнето към 4, едва ме вдигна - чух го, че е готов и спокойно си сънувам как съм измила дупе и сме легнали... а усещам как настойчиво ми дърпа крака да ставам  Crazy Тук се излива порой, обадиха се, че е преляла рекичката. Обувам гумените ботуши след малко, и се засилвам да си прибера човечето от занималня umbrella А може би е добре да си взема и плавниците  newsm78

Свалила съм леки лИбовни книжлета на таблета, ще си чета ако спрат тока и нета. Дано не удари гръм блока, миналата година влезе кълбовидна у съседите и ми изпържи бойлера и компютърчето. Обичам бури  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 75
Аз пък не понасям бури Crossing Arms При вас е някакъв кошмар обаче: първо огнен ад, а сега бури. Тук го дава да се постопля малко. Докато при вас бе адска жега, при нас си бе направо студ с тези температури под 20 градуса. За протокола, живея в Германия, да не си помислите нещо Mr. Green
Аз залагам на тежка антиутопия - Бъдеще на Глуховски. Засега е доста добра, дано не ѝ спадне нивото.

# 76
 Здравейте!

Балкай Бартокомляс, ти си преименувана, или? Сещам се по нюанса на писането ти коя потребителка си, но ако все пак искаш, сподели. Може пък да си нов член тук.
Като прочетох Балкай и се сетих за Балки /и Лари/.  Laughing

# 77
Естествено, не ставай смешна Laughing(не можах да се сдържа Blush) Дори и да не си сигурна коя личност
съм, можеш съвсем спокойно да провериш профила ми и да се увериш.

Аз нямам нетърпение да се прибера за кратко у нас. Ще подишам малко български въздух, ще се насладя на българска реч по улиците, ще похапна малко български манджи, ще почувствам българската жега, ще усетя чувството да пазарувам в неделя, ще ме нахапят българските комари Laughing Списък с книжни покупки нямам този път, ще избирам спонтанно. Евентуално някои на скандинавските автори Юси Адлер-Улсен и Юрт и Русенфелд са планирани + Кинг и Сомоса, другото ще е според настроението.

# 78
Естествено, не ставай смешна Laughing(не можах да се сдържа Blush) Дори и да не си сигурна коя личност
съм, можеш съвсем спокойно да провериш профила ми и да се увериш.

Това нямам навика да го правя. А ти не си първият човек, който ми препоръчва да ровя в чуждите профили. И какво точно ще намеря там? Все едно е да се напъхам под завивката на някого. Мне, мерси.

Ако си вече в България - Добре дошла и да имаш хубава лятна почивка тук! bouquet

Искам дъжд! И искам да съм на язовир.

# 79
  • Кърджали
Нели, и аз искам дъжд. Nature Sweat DropsNature Sweat DropsNature Sweat Drops Уж тук по едно време имаше надежда да завали, но къде ти такъв късмет.

# 80
Тук съм и аз ;* ДУ
Покрай работата рядко влизам в мамата , а и този нов облик ми е странен Grin
Боря се да свикна с него , за това ме виждате само на едно друго място:grinning:

Утвърдих се като дребосъка в новата работа ,отново са най-мъничкото:heart_eyes_cat:Ама то си беше ясно
Поотрака ме едната седмица на тая работа , станала съм по-голям приказливец:joy:което чак на мен не ми се вярваше

Изчезвам да си допия кафето и да се изстрелвам към Люлин ;*

# 81
  • София
Добро утро,

Дадка ще те видим довечера, колко си приказлива ха-ха-ха

# 82
  • София
Пете, колко да е приказлива, когато аз и ти сме наоколо  hahaha

# 83
Даже аз съм по-приказлива от нея. JoyJoyGrinningStuck Out Tongue Winking EyeKissing Heart
Много странна стана мамата, още не мога да я приема такава. Expressionless Макар че като поразгледах, има доста повече опции и предполага, че ще е по-удобна за ползване. Но пък е много едноцветно и не мога да се ориентирам кое къде е. Малко повечко цвят й трябва сякаш. Съвсееееем леко да се отличават нещата.

# 84
 Аз съм на старата версия. Докато може, така ще съм.

# 85
  • София
На мен също ми е странна, просто заради изгубения комфорт от навика Simple Smile Иначе ми се види по-изчистена, което ми харесва, и с повече функционалности. Ама през телефон са кофти нещата - набутани на малко място, никакъв вид, мъкааа....
Пия си тук аз ябълков сок с бира (б***, де са емотиконите?!?) и разглеждам продавалника за един уолкър за малкия, за навън. Колата ми свети на проблем с накладките, омръзна ми, сигурно още непредвидени разходи - я 100, я повече пара.....
Вчера си пускахме игралния Красавицата и звяра - до половината гледах, нещо не ми харесва Бел - липсва и порива... Ама ще го догледам някога, че анимацията ми е много любим. Heart През деня пък бяхме с децата на Витоша - ранния следобед слязохме... Красота, ако не беше кофтито време, щяхме да си отнесем цял ден...
Нел, ела ни на гости, ще те водя на Панчарево Heart До кога трябва да ти изпратя Моста за библиотеката, колко време е срока?

# 86

Нел, ела ни на гости, ще те водя на Панчарево Heart До кога трябва да ти изпратя Моста за библиотеката, колко време е срока?

МаришHeart!
 Книгата я презаписвам. Когато я прочетеш, тогава. Ти май писа, че вече я четеш, нали?
 Никога не съм била на Панчарево, не се очертава и да бъда скоро. Ама на Арбанаси май ще съм.  Heart Eyes

# 87
  • ГОре на черешата...

Никога не съм била на Панчарево, не се очертава и да бъда скоро. Ама на Арбанаси май ще съм.  Heart Eyes

Когаааааа?

Исках да сложа емотиконче, ама тия са смотани пък!

# 88
  • Кърджали
И аз да измрънкам, много ми е терсене и новия облик, и иконите, и всичко. Докато може, ще ползвам старата версия.После вече ще свиквам, евентуално.
На мен тия дни ми е криво като времето навън. Затова и не пиша. Чета си по малко по малко и така.

# 89
  • ГОре на черешата...
И аз в началото бях отвратена, но си наложих да мина на новата версия и на лаптопа, и от телефона.  Предимно чета де, но взех да свиквам.  Дразнят ме белият фон и смотаните емотикони,  дано направят нещо в тази посока.

# 90
  • Телиш / Плевен
Хайде и аз да се разпиша. Flowers Tulip
Нямам проблеми с новата версия, но тя и не е съвсем нова за мен, понеже я тествам от няколко месеца насам и съм ѝ свикнала напълно.

Болна съм от миналата седмица и благодарение на това мозъкът ми не работи като хората, но вече започва да ми просветва (а и ходих на лекар) и май ще ме бъде. Grinning В събота ще празнуваме първия рожден ден на племенника и се надявам да съм оздравяла напълно дотогава. Hands Pray

Тук вали от няколко дни, като температура ми е идеално, ама тъкмо ще оздравея и ще имам желание да изляза насам-натам и те пак ще дойдат жегите... Confused

Дадка, сигурна съм, че ще имаш успех в новата работа, само дано е „твоето“ място. Hug

Алекс, дано бързо се оправят нещата при теб! Hug

Нели, да си изкараш хубаво в Арбанаси! Hug Аз не съм ходила, но съм лудо влюбена в Търново и „по подразбиране“ обичам всичко, дето е свързано с него, та не се и съмнявам, че е страхотно в Арбанаси. Ще чакам снимки. Heart Eyes

Дразнят ме белият фон и смотаните емотикони,  дано направят нещо в тази посока.
Ще направят. Hug
Всъщност ето по какво се работи в момента и какво предстои:
Скрит текст:
Здравейте,

Бихме искали да ви уведомим по какво работи екипът ни в момента, за да бъдете спокойни, че всички сигнали от потребителите ни се следят и анализират:

- оптимизация скоростта на работа на сайта;
- отстраняване на бъгове по функционалността за прикачане на картинка.

След приключване работа по гореизброените функционалности, ще се фокусираме върху:
- преразглеждане концепцията на известията (камбанката), следвайки обратната връзка, получена от потребителите;
- разработка на алтернативен режим на сайта с различен цвят на фона;
- разработка и имплементация на серия емотикони с взаимствана визия от предишната версия на сайта;
- възстановяване на възможността за проверка на правопис.

Към момента не сме определили краен срок на активност на старата версия на сайта.
Предварително ще уведомим всички потребители, когато се вземе такова решение.

Всъщност, ако имате някакви идеи и/или нещо не ви харесва, можете да пишете в тази тема, тя се следи от екипа, който стои зад новата версия на форума.

# 91
  • ГОре на черешата...
Добро утро! Слънчицето се мъчи да пробие, дано!
Лаленце,  следя темата, но още нищо по този въпрос, който е най- на боляло за повечето потребители.

# 92
  • София
Дадка, как е работата? Simple Smile
Алекс Kissing Heart
Мариет, кой е този въпрос, дето е наболял? Simple Smile Аз както винаги съм малко изпаднала от събитията и коментарите Simple Smile Ама като цяло не съм против новите неща, макар да си давам сметка - старите временно ми носят повече комфорт.
Нел, преполовила съм книгата Heart Разкошна, както и очаквах.
Изгледахме експресно Игра на тронове и две серии от новия сезон на Бягство от затвора Wink Заспивам, сънувайте хубави и нежни сънища, деца! Heart

# 93
Аз съм една от малкото, които не се разбра с Игра на тронове Blush С мъка изгледах първите три серии и беше абсурд да продължа. Няма такава скука и досада. По принцип не съм такъв човек и чинно гледам серията без да я прекъсвам, но в случая редовно се случваше да надникна да видя колко време остава до края.

# 94
Не съм сама, имам си сродна душа Simple Smile Едва изгледах първи епизод - чак смешно зле ми дойде екранизацията. Но чакам с интерес дядо Мартин да приключи с редакциите и да излезе книгата. Дано, дано да е скоро.

# 95
  • ГОре на черешата...
Мариш, цвета. Това бяло+черните букви направо избождат очите.  А, и новите смотани емотикони...Rage

# 96
  • Телиш / Плевен
Мариетка, точно в цитата, който съм ти дала, пише, че ще разработят нов алтернативен фон и нови емотикони с визия, заимствана от старите. Hug

# 97
Хелоуу
ДУ

Леле , колко сте изписали , за седмица , а аз съм бляла и не съм видяла , че сте раздвижили темичката ми

Аз съм си на старата версия на форума , докогато може, пък после ще свиквам и аз

Мариш  Hug Hug работата е добре
Май оцениха първоначалните ми опити да свиквам бързо и шефката каза , че бързо се уча и ми стиска палци до месец и малко да съм свикнала със всичко и каза , че не ме пуска Mr. Green ще ме остави за постоянно на мястото на колежка , която скоро се маха Crazy

Отново съм бебето на екипа и ми е мега забавно
Новото място е много заредено - имаме 4000 различни лекрства  и още 200 добавки
Лека полека уча
Виждам смисъл в това което учим във университета и усещам , че това си е моето местенце и моята работа , която ми е на сърце Heart Eyes Heart Eyes

Отплеснах се момичета , но да знаете , че се специализирам в забъркването на кремове и лосиони , та приемам поръчки , за кремове за подмладяване и за разширени вени вече Mr. Green Mr. Green

Дано не съм досадила с обширния разказ , но си ме знаете , винаги когато нещо ми е на сърце изписвам фермани Crazy Crazy

Лек ден

# 98
  • ГОре на черешата...
Знам, Лаленце, чета темата, просто отговарям на Маришка.

# 99
  • Телиш / Плевен
Така е и съжалявам, че се намесих, но не исках тя да остане с впечатление, че тези въпроси не са отразени и не се работи по тях.

Дадка, много се радвам за теб! Hug Хубаво е когато човек работи с желание. А това с кремовете и лосионите звучи много интересно, за мен си е цяла магия как се смесват разни там съставки и се получава съответното мазило.

Днес моят племенник Румен става на една годинка, почерпете се: Gift Heart
Скрит текст:

# 100
 Здравейте!

Честит рожден ден на Руменnewsm38 Да расте здрав, обичан, благословен! Роден е на хубав празник, дано това му е на голям късмет.  Heart Eyes

Рожден ден днес празнува и добрият човек дядо Добри. Дано има дълги години живот пред себе си този наш Ангел!

# 101
  • Телиш / Плевен
Рожден ден днес празнува и добрият човек дядо Добри. Дано има дълги години живот пред себе си този наш Ангел!
Наистина Ангел, да е здрав и дълголетен!

Благодаря ти, Нели! Hug

# 102
Така е и съжалявам, че се намесих, но не исках тя да остане с впечатление, че тези въпроси не са отразени и не се работи по тях.

Дадка, много се радвам за теб! Hug Хубаво е когато човек работи с желание. А това с кремовете и лосионите звучи много интересно, за мен си е цяла магия как се смесват разни там съставки и се получава съответното мазило.

Днес моят племенник Румен става на една годинка, почерпете се: Gift Heart
Скрит текст:

Да ти е жив и здрав племенника , Деси ;*

А за лосионите и мазилата , както казва шефката цял занаят си е и трябва да го чувстваш като призвание да си го работиш , а не да му се отдаваш бездушно , само защото трябва да го направиш Mr. Green
За мен това е истинската фармация и усещам ентусиазма и старанието което влагам в нещата , които приготвям за пациентите
И то е само защото не продавам бездушно само кутийки Crazy
Професионална обремененост , кво да се прави Laughing

# 103
  • Кърджали
Лаленце, жив и здрав да е племенника ти! Да расте весело и лъчезарно дете!

# 104
  • София
Благодаря за поясненията, момичета! Като че ли сте прави, малко повече цвят ще е добре.... Честит (макар и с малко закъснение) да е Румен, да има щастливо детство и много да радва всички около себе си! (Ох, и на мен ми е криво с този вариант.... от опцията бърз отговор няма никакви емотикони, а без тях поста направо е.... ама суховат е слабо казано! От къде сега да сложа едно цветенце и РДбалони за Румен?!?!        .... )

# 105
  • Телиш / Плевен
Благодаря ви, мили момичета! Hug

Маришка, остави ги цветята и балоните, гледай как ти е по-удобно да пишеш. Hug Иначе точно това е идеята на бързия отговор - човек максимално бързо да си напише мнението, без да се занимава с емотикони, форматиране и други такива.

Дадка, толкова ти се радвам! Heart Eyes Дай Боже повече фармацевти като теб! Hug

Още няколко часа и тръгваме за село, където ще отбележим рождения ден на Румен. Нямам търпение вече! Heart Eyes А на вас, момичета, пожелавам слънчев и усмихнат уикенд! Hug

# 106
Благодаря ви, мили момичета! Hug

Маришка, остави ги цветята и балоните, гледай как ти е по-удобно да пишеш. Hug Иначе точно това е идеята на бързия отговор - човек максимално бързо да си напише мнението, без да се занимава с емотикони, форматиране и други такива.

Дадка, толкова ти се радвам! Heart Eyes Дай Боже повече фармацевти като теб! Hug

Уауу
Деси Hug Hug много силни думи , благодаря ти Hug Hug

Да си изкарате прекрасно Hug Hug

Аз си обожавам емотиконките , затова не ползвам бързия отговор за сега  Crazy Crazy

# 107
  • Телиш / Плевен
Уауу
Деси Hug Hug много силни думи , благодаря ти Hug Hug

Да си изкарате прекрасно Hug Hug
Благодаря ти, беше наистина прекрасно! Heart Eyes
А думите ми са на база това, което си споделяла и което споделяш сега - с какво желание учиш и работиш. Искрено ти се възхищавам и ако всеки така работеше със сърце и душа, със сигурност щяхме да живеем много по-добре. Hug

# 108
  • в огледалото на живота
Добро неделно утро!

Отдавна не съм се разписвала в темата,да драсна някой ред и аз  Simple Smile

Няма да се оправдавам с новия облик на темата,макар да е факт,че изключително ме дразни интерфейсът ѝ... Tired
Опитвам се да свикна, но изборът не е на потребителя за съжаление.Докато работи старата версия ще съм с нея,после ще се нагаждам.

Как сте мили момичета,успяхте ли да се порадвате на отпуск или поне малка почивка?!
На мен ми липсва планината много... Confused Прескочихме за кратко и до морето,но само заради децата.Не е моето място там...Обичам синевата,соления бриз и вълните,но предпочитам да се наслаждавам на спокойствието и безвремието в горите  Simple Smile

Догодина живот и здраве да е ,много искам да се разходя из Родопите.Магическо място е там,вълшебно!Сякаш влизаш в друг свят,с други хора!
Дано..дано имам това щастие  Praynig

Спокойна ден ви пожелавам на всички  Hug

# 109
  • Кърджали
Добро утро!
Девче, дано се сбъднат желанията ти и посетите Родопите. Чудна планина е, казвам го не защото аз съм израснала тук. Но всеки път когато пътувам /особено към края където е майка ми, съвсем в планината/ се влюбвам и влюбвам в красотата и. Покрай следването ми и другите планини имах възможност да посетя и видя, но моето сърце си е в Родопа. А и хората - особено по малките селца, не са сякаш от този свят.... Ех, приходи ми се на село сега и на мен.
Иначе при нас нищо ново. Кати се вълнува, че рождения и ден наближава. Едно и също, гледам си децата, използвам мигове да си почета. Почти прочетох "Силмарилион" на Толкин и сигурно ще продължа нататък. Но междувременно ще гледам да прочета и книжките от Мариетка.
На морето не сме ходили, не знам и кога ще идем.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 10:38 от Aлекcандрa

# 110
Аз бях в България за две седмици. Като цяло престоят ми беше добър, но пътуването беше повече от кошмарно. Онази нощ някакъв камион удари страничното стъкло на автобуса, в който бях doh Чакахме цял час да се появи полицията, уж дошла по някое време, но после ни съобщиха, че никой не е дошъл и тръгнахме. В самолета заради буря седяхме половин час на друга писта.

# 111
  • София
Девче, много богато кафе си сложила, взимам си, мерси! Grinning (олеле, какви емотикони!!!!! за пръв път пиша с нормалния, вместо с бързия отговор) Радвам се, че си отпочинала Simple Smile
Алекс, как ти се стори първата среща с Толкин? Simple Smile
Нел, Мариета, искаме и ние на хоро Heart Ииииииииии-ха! Wink
Аз имам малко свободно време, и сядам да довършвам едни текстове за вуйчо ми, че отдавна съм обещала да помагна, а все не стигам до тях. Така ще ми мине неделята....
Хубав почивник, деца! Simple Smile

# 112
  • Кърджали
Това е от моето село в Родопите, много ми е красиво там

Мариши, харесах Толкин /от него досега бях чела само "Писма от Дядо Коледа", там се и запалих да прочета нещо писано от него/. Малко ми беше омотано в началото с  хилядите имена, бях почти готова да го зарежа /още повече че по принцип и не чета такъв жанр/, но продължих и ми ставаше все по-увлекателно. Ще продължа и със следващите, това е сигурно. Същият този мой приятел сега ме запали да прочета и книга на Тери Пратчет, та продължава да ме изкарва от зоната ми на комфорт в четенето. Rolling Eyes Mr. Green

# 113
  • в огледалото на живота
Алекс,красота! Heart Eyes Ако протегна  ръка,сякаш ще ги докосна върховете!!!
Мечтите се сбъдвали казват,ако силно ги желаеш.Пожелавам си и аз...Да бъде!  babydust7

# 114
Здравейте ,
 Да знаете колко се радеам , че пак се раздвижи темичката

Тъкмо ползвам бързия отговор , че ме чакат задачки - досега гладих дрешки за новата седмица
Имам си блендер от днес , придобивка с паричките от предната работа е , а и от доста време си бях нарочила , да си взема да си правя студени зеленчукови супи и    шейкчета от плодове
Та ще ходя да си пазарувам , да си сготвя нещо и после се отдавам остатъка от деня на книжка

Много ми е готино последните две седмици , като се върна от работа и целия късен следобед и вечер е за книжка , наваксвам си на четене максимално , а и се разтоварвам от работа

Дев , искаме ли силно , ще се сбъднат всички мечти

Мариииш, радвам се да те видя тук - вчера гушках и друго бебе - една прекрасна бузанка на годинка и 3 месеца - на шефката внучката

Алекс , магично е там

Оставям ви момичета ;*

# 115
  • София
Алекс, Тери Пратчет аз не го харесвам, но доколкото познавам твоят вкус, той ще ти допадне Simple Smile Радвам се, че Толкин също ти е харесал.
Приключих Есенен мост, втората книга на Такаши Мацуока, благодарение на Нелката Heart Тъга и разпиляност донесе краят й, много драматизъм, и усещането за едно безсмислие и безвремие..... Първата книга беше много хубава. Тук нещата бяха подчинени на една вяра, че "и отговорите, и въпросите са безсмислени", че всичко е съдба.... добре, че моето въображение си позволи волността да се наслаждава на някои неща не по начина, по който автора ги е създал....
Нел, скоро пращам - в петък Heart

п.с. Алекс, страхотна снимка! Simple Smile

# 116
  • Кърджали
Мариши, харесва ми засега Пратчет, забавлява ме. А имам нужда напоследък

# 117
  • На високо
Здравейте и от мен!
Аз пък откога не съм се разписвала тук....цяла вечност.
Алекс, просто ми прималява от толкова красота! Направо приказно, и то в пълния смисъл на думата, ми изглежда твоето селце в Родопите!
От Толкин нищо не съм чела, канех се на "Властелинът на пръстените", но така и не я започнах. Реших, че многото герои и имена ще ме препънат. Може би греша, с филмите нямах никакъв проблем, много ги харесах даже. Фентъзи всъщност почти не чета. И все пак много харесах  на времето "Замъкът на лорд Валънтайн" на Робърт Силвърбърг, също "Коралайн" и "Никога, никъде, никой" на Нийл Геймън....само  за тези се сещам засега.
С Тери Пратчет също съм на "Вие". От него съм чела само "Килимените хора" и "Автентичната котка", т.е. почти нищо. Не съм сигурна, че е моят автор.
Мариш, на мен ми хареса "Облак врабчета" ("Есенен мост" не съм го чела), но не колкото очаквах, нещо ми се изплъзна сякаш. Хем бях запленена, хем леко отблъсната. Японското светоусещане винаги ми е било безкрайно интересно, но не знам по силите ми ли е да го схвана в дълбочина и до край.
А от книгите, които прочетох напоследък, силно ме впечатлиха "Японският любовник" на Исабел Алиенде и "Хората, които са винаги с мен" на Нарине Абгарян. Общото между двата романа е, че са безкрайно, безкрайно човечни. Толкова красота, любов, топлина и разбиране има в тях, че някак си се успокояваш, че каквото и да става по света, доброто не си е отишло съвсем. Трябва наистина много да обичаш хората и да умееш да им прощаваш, за да пишеш така. Много светлина, утеха и уют открих в тях.
Балкай Бартокомляс (Леле! Откъде го измисли това име?!), нали знаеш, че всичко е добре, когато свърши добре! Дано нямаш повече неприятности при пътуванията си!
Дадка, чудесно звучиш от новата работа!
Дев, дано се сбъднат всичките ни съкровени мечти!
Днес тук се изля порой, добре, че се бяхме прибрали вече.
Спокойна вечер ви пожелавам!
(Нещо имам проблем с емотиконите в новата версия...Защо ли така?)

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 18:42 от Авлига

# 118
  • Кърджали
Авлигче, много е красиво на село, да, макар че като малка не обичах да ходя там, защото след половин час престой там и цялата ставах в обрив. Така и не разбрах към какво съм алергична така жестоко, но обрива е задължителен. Като поотраснах пак го имаше, макар и една идея по-лек. Сега от време на време ми се ходи там, но баба и дядо починаха, останаха само вуйчото на майка ми към които също съм много привързана, не сме ходили от отдавна.
Фентъзи и аз не обичам да чета по принцип, не е моят стил.Не знам какво ме прихвана, та посегнах към Толкин. Наистина е объркващо с многото имена, още повече че мен ме хвърлиха в дълбокото, каращи ме да чета хронологично, а не направо "Властелинът...." Хареса ми, ще го продължа, но това не променя факта, че фентъзито не е моят стил.
Прочетох и "Добри поличби" на Пратчет и Геймън. Позабавлява ме, макар че по едно време прескачах по някой друг ред. Но ми подейства разсейващо, че напоследък изпадам в една меланхолия...
Сега се чудя с какво да продължа, с Толкин ли, с "Бьорнстад" ли или с "Ето така я губиш" /онзи ден си я взех/
И тук доста поваля,имаше статии че улиците са се наводнили, ние си стояхме в къщи на сухо. Сега спря.

# 119
Аз не съм чела нищо на Толкин и Пратчет. Чудя им се newsm78
Аз май отново ще изпадам в литературна апатия. Тъкмо донякъде стъпих на крака и пак ме прихвана. Имам прочетени "чутовните" 13 книги ooooh! Наложи се дори да смъкна с 1/3 бройката на предизвикателството в GR. Доста се надцених тази година Laughing Сега съм подхванала две книги едновременно, да видим кога ще ги свърша.

# 120
  • Кърджали
Е, то нали пари не дават ако изпълниш предизвикателството в GR. И не убиват. Като не върви, не върви. Имало е периоди в които с месеци не съм прочитала и ред, нищо лошо.
Опитай ги и Толкин (може да започнеш с Хобит или направо Властелина) и Пратчет.
Аз чакам Анди да заспи и ще хвърлям жребий коя книга да започна. Нещо в различни посоки ме дърпа...

# 121
Е, с Толкин задължително ще почна с Хобит, а с Пратчет задължително с Цветът на магията. Само не знам кога ще им дойде редът. Аз от пуста лакомия награбвам нови неща ей така от чисто любопитство. Сърце юнашко не трае. А трите книги за избор нищо не са. Аз трябваше да избирам измежду 157 hahaha Не е лесна работа.

# 122
  • ГОре на черешата...
Щастлива съм, първо нея мушвам в сака

Авлига,  много дъжд. Ай до събота да се оттече.
Нели, ела кажи как си, вчера бурята е била при вас.

# 123
 Здравейте!

Мариетко, четеш ли, или вече прочете "Манюня"?! Чакам с нетърпение твоя отзив за книгата. На каквото хубаво място си, каквото е хубаво времето, предразполага и да четеш, и да се обръщаш по гръб, по корем.  Grinning Приятни разходки и из хладните гори ви пожелавам, дишай дълбоко и трупай сили, ще ти трябват. Емоции си имаш предостатъчно.  Wink Heart Eyes

Не честитя първия ден на август, защото с честитка, или не, той си е тук. И първи септември ще дойде, и първи октомври, каква е тази мода да се приветства настъпването им. Обаче ми е радостно, че юли си замина, не го харесвам и винаги ми оставя едно напрежение този месец.

А пък за бурята, понеже Мариета споменава, не искам да говоря. Щетите са големи, плачевно е на места. Досега в живота си не бях виждала толкова едра градушка, с големина на кокоше яйце, без преувеличение. И не бях виждала толкова големи поражение в градините. Стоиш и гледаш, и ти се плаче, и си безсилен. Природата ни владее, ние сме си грешни към нея и понякога трябва да преглътнем наказанието. Дано да няма повторение! Praynig Хората да са живи и здрави само!

Хубав и спокоен ден на всички желая!  bouquet

# 124
Здравейте
Нелиии , добре , че си тук да раздижиш темичката

Не съм писала предните дни , а и не съм влизала в мамата , че бях на едно скъпо за мен място , сред любими хора , които се налага да виждам все по рядко
Лирично казано - "Да се завърнеш в бащината къща "
Явно като трябва понякога да прекарвам повече време отделена от вкъщи и внезапно ме трясват емоциите

Мариет на прекрасно място си , наслади му се и прати поздрави на морето от мен , че тая година няма да се срещнем вероятно с него

Нели , ужасно е това за което разказваш , но да , природата винаги е била много по-силна от нас
Гушвам ви момичета  и отивам да поуча малко преди работа , че пак трябва да влезна в релси с учене за поправка
Хубаво си наваксах последните две седмици и глътвах по една книжка на 3-4 дни , но трябва да се върна и към не дотам приятното належащо учене

Хубав да ви е деня и новия месец

# 125
  • ГОре на черешата...

Поздравче с моето утро.

Нели, чета, смея се през сълзи и ми е топло, и ми е хубаво...

# 126
Здравейте,

Аз наминавам да раздвижа темичката , а и да ви приветствам тук , защото ми е тъй приятно да сме и тук

Пиша в необичайно обедно време , тъй като от днес съм с ново работно време - от 4 до вечерта ще работя вече , поне докато ми мине поправката ще съм с такова работно време - следобедно-вечерно Simple Smile

Мариет , прекрасна първоавгустовска снимка , благодаря , че сподели изгрева с нас
Да си изкараш прекрасно  и на другото прохладно , наситено със зеленина място

Отивам да обядвам момичета ;*
Дано се появите тук

# 127
dadka95, аз работя на смени. В момента карам втора, днес съм от 13:00 до 20:00.
Да се похваля, че тръгнах на фитнес. Тренировките са ми нещо като хоби, а и имам нужда да премахна излишните мазнини от тялото Crazy Току-що направих една аеробна такава, уж само за 12 минути, а ме измори и изпоти здравата. Отивам да се къпя и да се приготвям за работа. За протокола, живея в чужбина и тук е с 1 час назад времето, да не се чудите защо още не съм тръгнала на работа Joy

# 128
  • София
Мариет, много ти е красиво утрото! Все така да ти е Heart Значи и тази книга ще се набелязва за четене. Аз чета "Ева" на Уилям Пол Йънг и често се разплаквам. Много особена и засега много силна книга, макар да съм само до около 100-тна страница. И не че в сюжета има нещо драматично, просто душата на Лили е открехната с такъв финес, и така те разнежва.... Още не мога да разбера фантастика ли е, или някакъв магически реализъм, или що... Невероятна книга. Колибата не съм чела, и не смятам да я чета засега...... та не мога да ги сравня.
Следобед ми предстои хубава среща в сектантска компания, (дай Боже населението да се наспи овреме) Heart

# 129
  • София
Хайде и аз да се разпиша, че ме нямаше дълго време.

Маришка, да но ти се случи срещата, та после да разказваш. Ах, как обичам да те чета . HeartHeartHeart

Мариета, на приказно място си.

На работещите да им е лека и  спорна - работата.

В момента чета 203 предизвикателства за пътешественици -  много бързо се чете. А какви идеи само... Ако ми стискаше и да ги изпълня (предизвикателствата) .....ехеее.

Отивам да си доработя, че време не остана. Хубав завършек на деня ви желая.
CakeWine Glass

# 130
 Ехо!  Hug

Маришко, да е приятна срещата ви! Да имате време да се наприказвате, да са послушни децата и да са на твоя страна.  Laughing

А за "Колибата", четох я,  спомням си, че ме беше поотнесла тази книга. Като едно изпитание беше прочитът й. Тежка, натоварваща ми дойде, вповече ми идваше темата за смирението и примирението. Вместо да ме пречисти, тя ме смаза и ме остави без жизненост. Всеки си има своя гледна точка, освен това, важни са и емоциите от случило се в личния живот. Всеки има загуби, то е и до характер и философия. Много дълго мислех за нея след като я прочетох, но знам, че подобни книги вече не искам да прочета. А "Ева" не съм я чувала. Сега ще потърся в нета поне да разгледам анотация.

Морето мокри краката на Мариета. Ех! И моите ще намокри, не само краката. Дъщеря ми е на море, днес ми се обади от "Златна рибка", а какви спомени имам от този къмпинг.  Heart Eyes

Приятни дни на всички, почивни и работни, кой каквито има! Heart Eyes

# 131
  • в огледалото на живота
Колибата не съм чела, и не смятам да я чета засега...... та не мога да ги сравня.

А според мен би ти допаднала...Simple Smile
Е,краят е не такъв какъвто ни се иска,но то така и в живота...
Хубава среща да имате сектантки!

Аз разпускам на макс.Искам още у още и още....Relaxed

# 132
  • София
Девче, едва ли, предвид ступора, в който изпадам при всякакви сюжети, включващи страдания на деца или подобните... Не съм му в таргета на човека просто с тази му книга Laughing
Мариет, хубава почивка! Heart
Нелко, и ти да отдъхнеш - я по море, я другаде, сега му е времето... проточили са се едни горещини... разкош.... Heart Утре вече пращам!  Blush Какво четеш в момента, искаш ли нещо от мен? Heart
Петенце  Hug
Ами, стигнах до извода, че стария форум и на мен ми харесва повече  Thinking

# 133
 Маришко, не ми пращай нищо за четене, имам, ама имам предостатъчно.  Mr. Green Онзи ден дадох на приятелка седем книги, тя ми върна три, ама чете бързо и вместо да се срещаме през няколко дни, напълних доволно една торба и да има за повече време. Оказахме се с еднакъв вкус, каквото съм ѝ дала досега, все ѝ харесва. А съм дала и книги, които самата аз не съм прочела, купени и прибрани. Кога ли ще си прочета моите лични, не зная.  smile3555

А за "Колибата" си права,
Скрит текст:
не я вмествай в предстоящите четива, без нея ще ти е по-добре. Предизвиква размисли, но много болезнени, а защо са ни, когато можем и да ги избегнем. Животът ни очуква и без друго.

Ще дойде време и за моята почивка. Ще ходим на Скалско, на сватба, ще съчетаем с нещо друго.  Wink Предстои ми море, предстои ми и язовир най-вероятно. Хубаво е да предстоят приятни неща. Очакването е още по-приятно.

Жега е тук, яйце ако счупя на терасата, където и да го сложа, ще се изпържи. А досега пържих кюфтета. Яде се, въпреки жегите. Че и картофи ми предстоят. +  beer beer2 после, по хладното, вечеряме на терасата.

Спокойна вечер!  bouquet

# 134
Здравейте сладури Hug
Идвам малко да раздвижа темичката , че изпаднала на края на първа страничка
Отпускарски сезон силен е , затиши се тук пак

Аз дойдох да кажа дзак набързо и отпрашвам да си върша задачите
Силно се надявам някой да намине и ще се появя пак и аз Hug Hug

# 135
dadkа, няма да те оставя самичка. Идвам да ти кажа дзак и си върша и аз задачките - пия кафе.  Whistling

Благодаря на Маришка за чудната изненада в жълтия пакет. А той голям, голям, тежък.  Heart Eyes Емоционално ми стана докато го отварях. И си представих една игра, прииска ми се. Някой друг? Rolling Eyes Heart Eyes

# 136
dadkа, няма да те оставя самичка. Идвам да ти кажа дзак и си върша и аз задачките - пия кафе.  Whistling

Благодаря на Маришка за чудната изненада в жълтия пакет. А той голям, голям, тежък.  Heart Eyes Емоционално ми стана докато го отварях. И си представих една игра, прииска ми се. Някой друг? Rolling Eyes Heart Eyes

Аз съм си такова , че за игра съм винаги за  Mr. Green и на Хоп веднага отговарям с Троп Party
Супер съгласна съм и аз , да си раздвижим темичката , да имаме другарчета и да ни е весело
А при мен ще е още по-голямо удоволствието тъй като преди малко повече от година ме приехте толкова сърдечно  Hug HugЗа което Благодаря Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 137
  • Телиш / Плевен
Ето ме и мен. Hug

В тия жеги основно вкъщи си седим с Еличка, на климатик. Снощи бях на форумска среща с няколко плевенчанки от друга тема и въпреки жегата, си прекарахме супер. Е, за кратко беше, ама в това време нито имаше как да се видим по-рано, а след това си стана късно и трябваше да се прибираме.

Иначе, намерих си ново хоби - диамантени гоблени. Heart Eyes И сега поръчвам ли, поръчвам, а не си правя сметката кога ще ги наредя. Grinning Но много се запалих. Blush Съответно тотално съм спряла четенето, което не е много похвално... Последно прочетох „Езикът на цветята“, беше точно преди да се захвана с тия гоблени. Ами страхотна книга е или поне на мен много ми хареса, но все пак не можа да измести моят тотален фаворит до момента „Стъкларят от Мурано“. Blush

Хубава е идеята за игра, но аз не знам дали ще се включа... Ако продължавам така да не чета, просто няма смисъл, защото не е като да нямам доста книги вкъщи, които чакат да бъдат прочетени. Но пък ще ви се радвам отстрани. Hug

Усмихнат да е денят ви, а и седмицата, момичета! Hug

# 138
  • Кърджали
Тъкмо тези дни мислих да питам какво стана с идеята за игра, но с книги за децата? Обсъждахме я май месец, но я оставихме за септември. Днес поръчвах книжка за подарък за съученичка на Кати /"Ние, врабчетата"/, та взех и на Кати същата.
Иначе при мен нищо ново, хубавата емоция отмина, Кати стана на 8, сега се радва на подаръците. Заедно играем на игрите. На мен време за книжки почти не ми остава защото само изчака това - онова.  Но тя наваксва и за мен...

# 139
Аз също имам ново хоби: фитнес. Трябваше миналата седмица да подписвам 2-годишен абонамент за него + участие в курсове(степ аеробика, зумба, пилатес, йога и прочие), но тренировката ми беше отменена. Тази уж ще се проведе, дано няма отмяна, че трябва да чакам цели 2 седмици до следващата. Мога да се запиша на който си курс поискам, ама ще се съобразявам със смените си. У дома тренирам със 6-седмичната програма на Румяна Илиева за начинаещи, но не ми е достатъчно.
Книжките си вървят. Реших, че е крайно време да подхвана Нийл Геймън и днес му дадох шанс. Океанът в края на пътя дава заявка, че ще е интересна, но съм едва в самото начало и не е сигурно, че ще се задържи така до края.