Хърватия - Тема 2

  • 59 569
  • 762
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 638
Здравейте. До Загреб с автобус се пътува само с лична карта, нали? И някаква идея кой друг пътува освен Юнион Ивкони?
С дъщеря ми пътувахме с Фликсбус през лятото.

На нас ще ни се наложи да посетим Загреб през зимата, след като бяхме това лято там за 4 дни се чудя сега какво може да правим с детето. Хазайката ми каза, че зимата има голяма ледена пързалка на един от площадите. Отделно бихме посетили останалите музеи и галерии за които не ни стигна време. В зоопарка бих отишла втори път, но май не ми се ходи през зимата.
Край града има музей и мина която може да се посещава, някой бил ли е там?
Мислех си евентуално и за Плитвички езера, била съм там лятото, но ми казаха, че зимата било много красиво, когато водата замръзне.
Евентуално съм си набелязала и замъците наоколо, но зависи дали ще сме с колата или пак с автобуса.
Там посетихме две заведения, едното за бургери и едно за традиционното ястие щрукли. Препоръчали са ми рибен ресторант и заведение с палачинки. Бих приела и други препоръки за заведения. Бих завела съпруга си при бургерите, но заведението беше лятно, вътре имаше едва 2-3 масички, предполагам зимата няма да работи.

# 301
  • София
  • Мнения: 3 457
Може да отскочите до Самобор.Там а хапнете традиционната  самоборска кремшнита.Градчето е малко , но  приятно за отскачане.

# 302
  • София
  • Мнения: 491
Здравейте, планувам началото Май месец  Плитчевите езера и след тях района Истрия - там ще имаме 2 нощувки още се колебая между Опатия и Пула, къде е по подходящо с цел разглеждане. Бях планувала да разгледаме Пула, Риека и Ровини. Днес попаднах и на информация за нац. парк Бриюни- някой ходил ли е там, заслужава ли си и дали с кола или трябва организирано да се посети..

# 303
  • Мнения: 1 452
Аз също се колебаех между точно тези градове. Четох коментари в чуждестранни сайтове и там категорично пишеше, че най-красивият град в  онзи район е Ровин. Затова отидохме и смятам,  че си заслужава. Ако сте фенове на Италия, това е вашето място. Личи си, че са били в италианските територии. Много е чаровно.
Пула го избрах само и единствено заради Колизеума /арената/, иначе не е чак толкова магичен. Другите ги пропуснахме.
За Риека знам от приятелка, че трябва да си отделиш повече време, тъй като все пак е голям град,  разстоянията не са пешеходни - все едно да разгледаш Бургас например. Иначе като минахме с колата през Риека, бях впечатлена от невероятните гледки!
Което и да избереш,  предполагам ще си доволна. Хърватия е много красива държава.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 19:17 от julieta_sv

# 304
  • In transit
  • Мнения: 11 806
По път за Ровин минете през Бале. Чудесно запазено средновековно село. На мен то ми хареса най-много от цяла Истрия.

# 305
  • Мнения: 421
Здравейте, планувам началото Май месец  Плитчевите езера и след тях района Истрия - там ще имаме 2 нощувки още се колебая между Опатия и Пула, къде е по подходящо с цел разглеждане. Бях планувала да разгледаме Пула, Риека и Ровини. Днес попаднах и на информация за нац. парк Бриюни- някой ходил ли е там, заслужава ли си и дали с кола или трябва организирано да се посети..
Един глас за Опатия, страхотно местенце. Тихо, спокойно и много красиво. Крайбрежната алея с малки, кипри заведения е невероятна.

# 306
  • София
  • Мнения: 15 219
Ние отседнахме в Опатия. Красива е, аристократична.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 40 753
В Черна гора има ли почивали? Simple Smile

# 308
  • София
  • Мнения: 15 219
Има. Simple Smile

# 309
  • София
  • Мнения: 491
Благодаря за информацията. А някой посещавал ли е нац. парк Бриюни?Дали ще е интересно за децата?

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 09:18 от SANI+

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 40 753
супер!
Бяхме на екскурзия и мнооого ми хареса Simple Smile
Ако ти се споделя, може ли на ЛС Kissing Heart

# 311
  • Мнения: 1 161
И аз съм била в Опатия. Възхитена съм и препоръчвам.

# 312
  • Мнения: 573
може ли някой , който е ходил в Хвар да сподели информация относно пътуването и отсядането там

# 313
  • In transit
  • Мнения: 11 806
В Хвар ходихме с фери от Сплит. Пътува се около час. Градчето е малко и претъпкано с туристи. Аз лично бях впечатлена от невероятната чиста тюркоазена вода, дори на пристанището, където постоянно имаше кораби се виждаше дъното. Има една крепост, където може да се изкачите и се откриват страхотни гледки към целия залив и съседните острови. Уличките са миниатюрни, с много стълби. Simple Smile

# 314
  • Мнения: 573
В Хвар ходихме с фери от Сплит. Пътува се около час. Градчето е малко и претъпкано с туристи. Аз лично бях впечатлена от невероятната чиста тюркоазена вода, дори на пристанището, където постоянно имаше кораби се виждаше дъното. Има една крепост, където може да се изкачите и се откриват страхотни гледки към целия залив и съседните острови. Уличките са миниатюрни, с много стълби. Simple Smile

Много благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт